Skočiť na obsah

Monitory a rozlíšenie


Sniper

Monitory a rozlíšenie  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Koľko palcový monitor používate?

  2. 2. Aké rozlíšenie používate? (v prípade iného rozlíšenia zadajte najbližšiu hodnotu)

    • 640x480 (alebo menšie)
      0
    • 720x400
      0
    • 800x600
      0
    • 1024x768
      0
    • 1152x864
      0
    • 1280x768
      0
    • 1280x800
    • 1280x960
      0
    • 1280x1024
    • 1366x768
      0
    • 1440x900
    • 1400×1050
      0
    • 1600x900
    • 1600x1200
      0
    • 1680x1050
      0
    • 1920x1080
    • 1920x1200
      0
    • 2048×1152
      0
    • 2048×1536
      0
    • 2560×1600
      0
    • 2560×2048
      0
    • 3200×2048
      0
    • 3200×2400
      0
    • 3840×2400 (alebo vyššie)
      0
    • Iné


Odporúčané príspevky

no viem ze rozlisko je rovnake, kamos ma sice ukecava na vacsie rozlisko ale to by uz potom chcelo 24ku a tam uz je ta suma o dost vyssia

chcem to prave kvoli filmom a velkej ploche nech mam vela miesta a nech sa mi pohodlne pozeraju filmy z dialky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 129
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    24

  • weirdo

    22

  • Nokia

    15

  • cizy

    9

ja mam asi mesiac sirokouhly 22'' Benq a som spokojna, filmy sa na tom pozeraju super, predtym som mala 17'' a je to neporovnatelne lepsie :lol:

 

a vacsi by som asi nechcela uz, lebo aj tento je dost velky a ked nieco citam na nete alebo tak, tak to je tak akurat, vacsi by mi uz asi vadil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taká menšia štatistika, aké rozlíšenie monitorov používali návštevníci FSP v Januári 2008

 

Obrázok

 

Tých 29% nezistených bude zrejme nejaké neštandardné rozlíšenie (širokouhlé).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

monitor je domaaaaaa :lol:

ked dojdem z roboty, budem sa s nim hrajkat, ale nenormalne velke to je, sa mi to skoro nezmestilo na stol :)

 

edit: monitor zapojeny, rozbehnuty, zrazu mam tolko miesta na ploche, ze sa na nej stracam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...
  • Pred 2 týždňami...

by ma zaujimalo ako zobrazuju sirokouhle monitory klasicke rozlisenia..

uvazoval som nad sirokouhlym, ale kua kvoli tomu prestat hrat hry sa mi nechce, a hrat v 1440x900 ci kolko to je tak to netuzim

ak mas NVIDIA grafiku, tak si mozes v driveroch nastavit ako ti bude LCD zobrazovat ine rozlisenia ako nativne. na vyber mas: full stretch (roztiahne aj keby malo byt capate), 100% (okolo bude cierna tma), stretch so zachovanym aspect ratio(roztiahne po kraj+cierna tma, aby sa zachovali proporcie obrazu)

Mám nVidia 7300 GT a 19" 1440x900

Age of Empires 1024x768 na takom monitore predsa len vyzerá trochu podivne. Kde a ako sa to dá nastaviť aby mi to nenaťahovalo na celý monitor?

 

mam dilemu, chcem kupit novy monitor a neviem sa rozhodnut ci sa oplati viac sirokouhly alebo normalny

Ja som si na ten širokouhlý zvykol veľmi rýchlo, teraz sa mi 17" 1024x768 zdá strašne malé :lol:

 

este by ma zaujimalo, kto ma aku skusenost s rozdielnostou obrazu medzi DVI a D-sub, ja som mal moznost uz davnejsie porovnat tie obrazy, ale netusim ako momentalne pokrocila technologia, nakolko je ten rozdiel vidiet... pretoze ako pozeram, nejak DVI monitory niesu moc v ponuke

Ja nemám DVI, hoci ten hňup čo mi ho predával tvrdil že to má. Ale už to neriešim, dostal som ho v akcii a za pomerne málo €úr a nemôžem povedať že by mi na obraze niečo prekážalo.

 

preto by ma zaujimal nazor niekoho kto presiel z klasickeho na sirokouhly

Plusov je viac ako mínusov.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by ste dovolili, predsalen tu veľa užívateľov odkliklo 19", čo je 1440*900, ale to nie je viac, než 1280*1024, v skutočnosti je to o nejaké desiatky px menej, tak by sa to tam hodilo pridať do hlasovania.

 

K téme: môj monitor je Acer 19" lesklý. Neviem si ho vynachváliť. Oproti CRT je to naozaj zmena.

A k tomu DVI: ak máte na výber, berte určite DVI konektor, pretože ani väčšina GPU nepodporuje VGA a oproti VGA je DVI veľmi veľká zmena. Dá sa tam viac nastavení vymyslieť, ovládanie je lepšie aj sa lepšie obnovuje. Môj monitor podporuje oba konektory a po odskúšaní by som naozaj odporučil DVI. Na to, že je ten môj monitor TN panel, má naozaj krásne farby, ale keďže je to TN, tak nie až také dokonalé. V dnešnej dobe už klesli ceny monitorov MVA/PVA a ISP, takže by som odporúčal kupovať tieto. TN od MVA technológie rozlíšite tak, že TN má malé pozorovacie uhly a MVA/PVA a ISP ich majú >=178°. Rozdiel medzi týmito technológiami je v podaní farieb, vernosti a možnosti kalibrácie. Ak by ste chceli vedieť podrobnosti, nájdete ich tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/LCD#Active_matrix_technologies

nanešťastie, článok je anglicky, ale pri súčasnej znalosti angličtiny predpokladám, že to nie je problém, poprípade môžete použiť prekladač, ak o ňom neviete, je to:

http://translate.google.com/translate_t#

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Pre nové fórum, ktoré za asi 2-3 mesiace pobeží na IPB3 odporúčam širokouhlé monitory. Resp. nemusia byť ani širokouhlé, ale rozlíšenie 1280x960 považujem za zdravý štandard. Na rozlíšení 1024x768 nemusí nové fórum vyzerať tak pekne ako na vyšších rozlíšeniach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu mám na tej stránke napravo na tejto širokouhlej obrazovke dosť veľa voľného priestoru

notebook a rozlíšenie pozriem až mi skončí doma tento bordel a nájdem ho, kam som ho odložila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

nepatri to asi sem, ale - na LCD sa mi vytvorili akesi flaky, ktore vidno, pokial je na nom siva farba. vyzera to ako ked si do LCD tuknete prstom. neviem v com to moze byt, spinavy nie je :-/ jedine, co ma napada, je, ze je to vekom, ale nikdy som o podobnej chybe necital .. nemate predstavu, v com to moze byt?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov