Skočiť na obsah

Vlastné kreslenie, vlastná tvorba


game

Odporúčané príspevky

Neviem či by kreslila ak by pred ňou sedel Johnyy Depp :D Zatiaľ kreslí len podľa predlohu. Či už má vytlačenú fotku alebo v mobile to je fuk. 
Ale ide skúšať aj kresliť z hlavy, vlastná fantázia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslela som zrovna Johnnyho ... :)

 

zopár fotorealistov, ktorí predviedli svoje kreslenie, tu už / v tejto téme konkrétne / totiž bolo,

niektorí pomocou mriežky obkresľovali a tieňovali fotky priam remeselnícky ako na páse,  či na kresliarskom podsvietenom stole, inému stačilo pozerať na fotku, každý podľa svojho ...

 

kresliť kresliť, veľa kresliť ... vystihnúť tvár, keď chce kresliť portréty, tiene presne podľa fotky nemusia sedieť, keď nerobí a nechce robiť čistý dokonalý fotorealizmus, ale charakteristické rysy áno ...

 

 

portrét chalana v okuliaroch, netuším, či je to nejaká celebrita, a nakoľko sa na seba podobá, je ako portrét dobrý ... v tomto prípade by asi tiež stačilo nedotiahnuť až dolu aj plecia a oblečenie, niečo ako busta, náznak pokračovania hlavy by stačil - tu je rozhodne podstatná veľmi výrazná hlava ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len jedna rada - nechať tieňovanie bokom alebo len v náznakoch, tam kde naozaj musí čosi byť a najprv sa sústrediť na proporcie, perspektívu, základné črty, skrátka čiarová kresba. už som to tu jednému pánovi písal, ale asi sa trochu urazil. a vždy keď je možnosť, kresliť živého človeka (hoci aj stále toho istého, to je fuk), kresliť podľa fotky je zradné a vymýšľať si tváre tiež nie je úplne ono.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

nejde tu o vlastné kreslenie nikoho z fóra, ani nikoho nám známeho ...

 

ale natrafila som na čosi, čo do takejto témy podľa mňa patrí, lebo vlastne neviem, kam inam to zaradiť ...

 

stručne - toto všetko je možné dozvedieť sa z toho, čo odpovedá ľuďom vo svojej návštevnej knihe na ich pripomienky:

 

je to pani v dôchodkovom veku, kreslí a maľuje od detstva, má pedagogickú vš so zameraním na výtvarnú výchovu.

svoje obrazy predáva, a hodne draho.

čo ju zrejme živí najviac, a čo je najviac vyhľadávané - to sú jej prekresľované fotografie.

 

kreslí technikou:

začne odhora, a starostlivým sústavným premeriavaním vzniká celý obrázok prekresľovanej fotografie smerom nadol.

že jej ľudia vyčítajú, že sú tie obrázky prekreslených fotiek krivé, že nemajú žiadnu anatómiu, že sú ploché, a že deti vyzerajú ako zombie, autorka už 5 rokov na svojej stránke sústavne a neúnavne zvaľuje na chybu pri fotení hotových diel - fotoaparát nevie odfotiť štvrťku papiera bez skreslenia ... preto tie prekreslenia vyzerajú na monitore tak zle.

a druhý argument, veľmi častý: komu sa nepáči, nemá právo kritizovať zatiaľ, kým nevystaví a nedá do pľacu svoje kresby. tak.

 

samozrejme tam má nejaké do neba vychvaľujúce komentáre, tie sa odrážajú od večnej pravdy: z kritikov hovorí prachsprostá závisť! :)

 

oplatí sa čítať knihu návštev - tie jej odpovede sú zážitok:  http://www.art.estranky.cz/clanky/kniha.html

 

a sekcie obrázkov:

portréty celebrít: http://www.art-atelier.eu/portrety-celebrity.html

fotky prekreslené rudkou: http://www.art-atelier.eu/portrety-uhel_rudka.html

portréty z fotiek trojfarebné: http://www.art-atelier.eu/portrety-trojbarevne.html

.....

potom sú tam zvieratá, portréty so zvieratami, karikatúry, voľná maľba, repliky starých majstrov, svadobné karikatúry, akty,  .... a strašne veľa všeličoho, pani je nesmierne plodná autorka ...

v každej hromade sa nájde niečo, nejaký kúsok či kúsok niečoho, čo vyzerá, akoby nekreslila, nemaľovala ona ... niečo, čo je náhodou iné.

 

tu sú všetky jej práce: http://www.art-atelier.eu/portrety-kolorovane.html

 

okrem toho na svojom blogu robí prednášky o kdečom z výtvarného umenia ... je to vskutku zážitok ...

 

urobíte mi radosť, keď nazriete na jej diela, a napíšete svoj názor ...  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi takto http://www.art-atelier.eu/stranky/leve_menu/obrazky/kolorovane/m-013_svetlana.jpg  :zubiska:

mne sa to nepaci -ale ja viem nakrestit iba husku a domcek- zato jednym tahom

toho su plne letoviska..Karlov most nevynimajuc..neviem co by som robila s niecim takym..zavesti to? asi nie..hm..zakopat?

 

ja asi pod vplyvom temy vytiahnem svoje protistresove omalovanky a pustim sa do toho.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na citanie navstevnej knihy nemam cas ani nervy, ale co sa tyka obrazko, tak takto kreslit moze len niekto, kto 1. ma talent alebo 2. ma nieco remeselne zvladnute. Pripadne kombinacia.

Ak ma niekto talent, a maluje toto a takto, tak ho je skoda. Pretoze takych je kopa. Ako pise Helle, plne letoviska, jarmoky a Karlov most. Ale ked ju to bavi a pripadne na tom zaraba, nech sa paci. Ja by som to nedokazal, pre mna je suhra oka a ruky spanielske velkomesto.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

výtvor môjho potomka :)

fotka mohla byť aj lepšia, ale nebolo dobré svetlo, a s bleskom to bolo ešte horšie

post-2793-0-95384300-1537564234_thumb.jpg

 

kreslil podľa nejakej predlohy - obrázku v mobile... neviem ako veľmi je ten obrázok dobrý, ale keď vezmem do úvahy to, že ja ani moja bývalá nevieme kresliť vôbec, tak je to na našu rodinu dobré až moc :D

kreslil to dosť dlho, lebo s novou školou prišlo aj podstatne viac učenia...

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Perfektne.... super. Parada.

 

Pripomenul si mi synovu dosku na vystavu spred par rokov... zostala na Cervenom kameni, kto by to vlacil domov, ale bola na dvoch vystavach.... len tam bolo klincov neumerne viac :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov