Skočiť na obsah

Vlastné kreslenie, vlastná tvorba


game

Odporúčané príspevky

secretka: Na žiadnom takom kurze som nebola, takže reklamu im rozhodne nerobím. Kúpila som si knižku a podľa nej som sa vo svojom voľnom čase učila. Ani knižke nerobím reklamu, aby si to náhodou niekto nevysvetlil inak...

Nikde netvrdím, že po absolvovaní kurzu/prečítaní knihy bude každý kresliť tak, že veľkí maliari budú môcť s plačom zaliezť do kúta a všetky umelecké školy sa budú musieť zatvárať... Môžem sem hodiť kresby, ktoré som urobila predtým, ako som sa začala učiť, ak to niekoho presvedčí. Ak sa Ti moje príspevky zdajú nevhodné, lebo máš dojem, že je to reklama, tak to zmaž alebo nahlás kompetentným. ;)

 

tomassi: S tým úplne súhlasím, ale aj autorov rukopis sa musí nejako vyvinúť. Ja som práve na začiatku cesty :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že nejde o to, presvedčiť ... maľovanie pravou hemisférou sa zopár rokov drží na vrchných priečkach záujmov a popularity, pretože to zjavne nejako funguje. niekto na to prišiel, niekto na tom zarobil, a ono to funguje, v človeku je toho schovaného v skrytých zákutiach mozgu viac, než si vôbec vieme predstaviť.

keby takto fungovalo naučiť sa hrať na bársjaký hudobný nástroj, pravú hemisféru by som si zrejme zbožňovala.

 

ide o to, že to navonok vyzerá ako mágia.

človek, ktorý nedržal ceruzku v ruke, sa za dva mesiace naučí kresliť fotoportréty, neznie to ako čarovanie ?

v tom je ten problém.

nebudem sa to učiť, kreslenie som už nechala pred časom, zo zdravotných dôvodov, ruka to nezvládne, a tie drobné práce, vlásky, fúzky, každý kúsok vyrastajúceho chĺpka na svojom mieste, na to už nervy nemám celkom iste ... a nebudem sa snažiť zatiaľ pochopiť, ako to funguje, vidím výsledky

 

to som kdesi písala vyššie, podľa mňa konkrétne ty máš kdesi v sebe talent.

videla som celú kopu kresieb pravou hemisférou, ktoré ani po mesiacoch práce nepôsobili tak ľahko a nepracne.

alebo boli stále hranaté, príliš sa pridržiavajúce predloženého foto, obočia, neposlušného chĺpka v ňom

alebo pôsobia, pôsobili ako nasvietené dokonalé foto, fotorealizmus, dobrý grafický fotorealizmus vie ohúriť, a ochkáme nad ním, ale viac povie taký obyčajnejší portrét, ako tento tu vyššie, v tom obrázku sa mi zdá, že je už niečo z teba, nielen z učebnice.

 

skús sem hodiť niečo ďalšie, keď budeš mať. som zvedavá na ten vývoj.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niektori asi nechapu, ze VSMU nesluzi na to, aby sa clovek naucil malovat, v tomto pripade kreslit, co je dost velky rozdiel :)

 

ja ako predskolacka, som dokazala po otcovi vierohodne kreslit jeho vlastne kresby...len na zaklade pozorovania...a to som este nevedela pisat a citat..tak ma nasi dali na vytvarnu, kde som sa mohla vyblaznit do sytosti

a o to ide, vediet znova rozmyslat ako dieta..nevidiet nikde logiku...

 

 

ked niekto chce malovat, a pochopi o com to je, tak to dokaze

 

a aby vedeli aj laici, co je mriezka - k niecomu, hoccomu, co chceme ist kreslit (vzor), prilozime priesvitny papier so stvorcekmi, pripadne nakreslime priamo na vzor

na svoj cisty papier urobime presne to iste

podla tohto dokaze potom namalovat obrazok hockto :)

a toto nerobia iba amateri, ale aj profici ... je to standardny schvaleny postup pri "obkresklovani", dokonca aj na VSMU ;)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm. aj mne sa páčia.

podobných kresieb je začiatkom tejto témy viac. klasická necvičená ruka, ktorá ale občas cíti potrebu kresliť, a nie je úplne bez talentu. ale to nie je dôvod učiť sa kresliť, pre veľa ľudí stačí občas sa vykresliť, či len tak vypatlať farby, a naplňuje ich to, stačí k vyjadreniu sa. ten portrét je taký ... pripadá mi ako kreslený s láskou, môžem sa mýliť, a ten prvý obraz je originálny, ... kdesi v galérii má arwiel podobné, spred rokov, tiež sa mi páčili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj haffen, aj Jastericka píšu, že sú amatéri, začiatočníci, že sa začali učiť kresliť pravou hemisférou iba pred pár mesiacmi. Pre mňa ako amatéra je skoro nepochopiteľné, aby niekto, kto o sebe hovorí, že doteraz sa kresleniu nevenoval ... zrazu začne super kresliť?!

 

Na internete je niekoľko ponúk kurzov, ale príde mi skoro nepochopiteľné, aby niekto, kto má obe ruky ľavé, po absolvovaní pár hodín kurzu začal kresliť ako "malý pánbožko".

 

Ak by pomohlo pár hodín kurzu, k čomu by potom bola VŠVU?!

Načo toľko rokov štúdia, keď stačí pár hodín?! :hmmm:

Nič v zlom, ale mne toto všetko príde ako neplatená reklama nie príliš lacných kurzov kreslenia pravou hemisférou.

 

Tak miesto toho upodozrievania by si mohla napríklad chytiť knihu a vyskúšať či je to skutočne pravda. Ja nikomu nerobím reklamu a zvlášť nie nejakým kurzom, pretože sa mi popravde hnusia tým, že sa priživujú na sláve Betty Edwards. A keď sa ti niečo podarí, hocičo, s čím si spokojná máš tiež potrebu sa s tým pochváliť pred ostatnými a nedusiť to doma. To je celé. Jašteričke držím palce, lebo má talent (takmer na všetko) a verím tomu, že o nej ešte budeme počuť.

EDIT: a tiež je mylné si myslieť, že sa každý naučí dobre kresliť. Niekto do zvládne fakt super a niekto len priemerne, ktorého by skoval do vrecka horší žiak VŠ na prvom stupni. Každý ma iné dispozície to zvládnuť. Ale obvykle vždy je to tak, že je to na prekvapenie omnoho lepšie ako pre kurzom. Žiadní panačikovia a pod (hovorím to, čo som sa dočítal v knihe).

Používam tiež mriežku. Viemn aj bez nej, ale mám ju len preto, aby som sa nezapodieval s obrysmi a venoval sa tomu, čo ma baví, tj tieňovaniu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak miesto toho upodozrievania by si mohla napríklad chytiť knihu a vyskúšať či je to skutočne pravda. Ja nikomu nerobím reklamu a zvlášť nie nejakým kurzom, pretože sa mi popravde hnusia tým, že sa priživujú na sláve Betty Edwards. A keď sa ti niečo podarí, hocičo, s čím si spokojná máš tiež potrebu sa s tým pochváliť pred ostatnými a nedusiť to doma. To je celé. Jašteričke držím palce, lebo má talent (takmer na všetko) a verím tomu, že o nej ešte budeme počuť.

EDIT: a tiež je mylné si myslieť, že sa každý naučí dobre kresliť. Niekto do zvládne fakt super a niekto len priemerne, ktorého by skoval do vrecka horší žiak VŠ na prvom stupni. Každý ma iné dispozície to zvládnuť. Ale obvykle vždy je to tak, že je to na prekvapenie omnoho lepšie ako pre kurzom. Žiadní panačikovia a pod (hovorím to, čo som sa dočítal v knihe).

Používam tiež mriežku. Viemn aj bez nej, ale mám ju len preto, aby som sa nezapodieval s obrysmi a venoval sa tomu, čo ma baví, tj tieňovaniu.

 

haffen :),

 

o tom, že sa nie každý naučí kresliť, že nie každý má talent, nie každý má nutkanie si ho rozvíjať, nie každý má potrebu sa prezentovať navonok, sme tu už viackrát písali, to je prirodzené, ako s každým iným druhom talentu a nadania.

a nie každý má fenomenálny úspech s pravou hemisférou. aj o tom sme tu už popísali ...

aj o v podstate prirodzenej reakcii, celkom určite sa s podobnou stretol kdekto, aj vy, kto začal kresliť metódou pravou hemisférou ... reakciu neviery a nedôvery, takmer mágie, aj to je celkom prirodzené ... nebudem sa opakovať, písala som o tom komplexne pár príspevkov vyššie tu http://forum.freespa...post__p__164500

:)

 

píšeš vo svojich príspevkoch, okrem iného, že tvoja priorita je tieňovanie, že sa budeš vyvíjať svojím smerom, že celé postavy kresliť nebudeš, že šrafovanie nie je tvoja parketa ... to je všetko v poriadku ... že ti celé postavy moc nejdú, sme videli na kresbe celej postavy, že sa na portrétoch a tieňovaní pomaly zdokonaľuješ, je vidieť na kresbách.

 

na svojej FB fan page píšeš, okrem iného, že chceš počuť "aj kritiku, nie len... pochvalu : ) "

nech robí ktokoľvek čokoľvek, pochvala teší a dvihne hlavu. je to hladkanie a hladkanie a hladkanie ega, kto by to nemal rád.

kritika zotne hlavu. ale spozornie.

 

a umelecké činnosti každého druhu sú extra citlivé na pochvalu a kritiku, a sú na rane ... a výtvarno je vidieť.

aj profesionáli ju musia zniesť, a pochybnosti, a nedocenenie svojej práce, a kritiky bárskoľko, a jednému klientovi sa páči to, druhý vyžaduje ono, aj od známeho akademického maliara si klient, bohatý ruský nabob vyžiadal portrét, kde musel namaľovať aj odblesky od jeho briliantových prsteňov ... a sedel mu naživo, vždy vymedzený čas ...

 

nemusíme teraz všetci zobrať do ruky knihu na kreslenie pravou hemisférou, aby sme si dokazovali, či to funguje, presviedčate nás vy, postupne, postupne sa tu ako vidím vysvetľujú a vybaľujú techniky a kresby, a bez kníh a kurzov do toho začíname vidieť ... to je fajn.

 

jašterička je skvelá a invenčná ... ty si poctivý remeselnícky grafik, jašterička začína dávať do kresieb pomaly pomaličky kúsok seba, ty piluješ k dokonalosti kresby portrétov a tieňov presne podľa fotiek. ok, je to váš spôsob, a vyvíjate sa.

toto je pochvala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obdivujem ľudí, ktorí túžia po vyjadrení akéjkoľvek krásy a patrí k tomu aj kreslenie.

Dôležité je, aby človek nachádzal vo svojej tvorbe, aj ako amatér, vnútorné uspokojenie a pocit šťastia.

Nemusí to byť dokonalý obrázok, dôležité, že to čo robíte, robíte s láskou, že vložíte kúsok zo seba.

Aj kritika dokáže posúvať vpred, stále sa zdokonaľovať, pracovať na sebe, získavať ďalšie nové skúsenosti.

Všetci, čo ste tu vložili svoje obrázky, ste šikovní, nechýba vám cit.... osobne sa teším na ďalšie vaše práce. :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a aby vedeli aj laici, co je mriezka - k niecomu, hoccomu, co chceme ist kreslit (vzor), prilozime priesvitny papier so stvorcekmi, pripadne nakreslime priamo na vzor

na svoj cisty papier urobime presne to iste

podla tohto dokaze potom namalovat obrazok hockto :)

a toto nerobia iba amateri, ale aj profici ... je to standardny schvaleny postup pri "obkresklovani", dokonca aj na VSMU ;)

 

ano, to je uplne jednoduche a aj z malickeho obrazku sa da urobit velky... ja som pred rokmi takto urobila detom na stenu plagat rychlej roty :)

 

post-1309-0-77823100-1325241144.jpg

tento obrazcok nie je moj vytvor, toto bola predloha :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game - ja zase vidím veľký rozdiel v či už kritike, alebo v chvále a v upodozrievaní že tu len robíme reklamu niekomu, resp. niečomu. Keby sme nepísali o tom, tak by to bolo viac na poriadku? ;)

Čo konkrétne som nakreslil zle na tej postave? Lebo ja popravde nevidím žiadne zásadné chyby na nej. Rád si prečítam čo som zle urobil, aby sa to nabudúce už neopakovalo, tak poď do mňa.. Kreslím tak ako to vidím ja ako chcem, aby to vyzeralo. To čo si myslia iní je mi popravde jedno. Vypočujem si to ako by som mal kresliť aby to malo viac rukopis umeleckej školy, ale to by som šiel proti vlastnému prúdu a tomu ako to vidím ja. A už by ma to nebavilo. V každej kresbe je rukopis autora. Niekto šráfuje, niekto rozmazáva. Môžem tu dať XYZ diel ktoré sú vo svete uznávané a je jedno či to je fotorealizmus, alebo portréty uhlíkom. Samotný fotorealizmus je hodne cenený v zahraničí, len ešte sa nájde veľa ľudí, ktorí to odsudzujú a zatracujú. A pritom je to rovnaké umenie ako tie ostatné už od 60 rokov minulého storočia. Niekto má rád bezduché čmáranice, niekto plechovky od Warhola, niekomu učarujú realistické kresby "ako fotka". a o tom to je.

 

EDIT: mriežku nemusím používať, ale takto ma to viac baví a aj kresbu zbúcham podstatne rýchlejšie. Pri miektorých kresbách ako "most" a pod. je to prakticky nevyhnutnosť.

EDIT 2: a zase mi príde divné tvrdiť, že fotorealisti nemajú vlastný rukopis. 20 fotorealistov keď sa postaví vedľa seba a budú kresliť ten istý objekt, tak každý to nakreslí podľa seba s vlastným rukopisom. :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

haffen,

v podstate je kritika aj jedno aj druhé, a tuším som to tu písala už x krát, že je pochopiteľné, keď niekto pochybuje o tejto zázračnej technike,

secretka určite nebola jediná. ale to si možno tu v pohode vysvetliť konkrétne s konkrétnym človekom, ktorý má pochybnosti, iste takých bolo viac.

 

k ostatnej kritike - ani mi nenapadne "ísť do teba", nie sme na pieskovisku ... v podstate som odpovedala na celú kopu príspevkov z tejto témy, plus na zopár komentárov po návšteve tvojej fan page.

len povyberaných zopár úryvkov:

haffen: skusal si uz aj podla zivych modelov? myslim, ze by Ti to mohlo dat viac, nez fotky. nemusis to pracne tienovat, pouzivat 100 druhov ceruz, handricky, atd... jedna dobra makka ceruza a sustred sa na zachytenie spravnej anatomie ... jemne presrafovat tiene. nemusis hned kreslit celu postavu, skus len ruku, cast tvare, nohu,.. a z viacerych uhlov pohladu a radsej mensie formaty nez A2, skor vela mensich (negumuj, kludne zacni odznova na novy papier), aby si to dostal do oka a do ruky. nezabudaj, ze aj pri detailoch musis zachytit spravnu perspektivu a proporcie.

 

Dík za radu, ale popravde všetko to vymenované je to, čo ma na kreslení najviacej baví. Ale až budem kresliť na objednávku, tak budem určite zjednodušovať. Toto mám takú baviačku. NIečo ako puzzle. :P

 

pisal som to len preto, ze v tvojich kresbach vidim nedostatky prave v oblasti anatomie, proporcii a perspektivy. co sa tyka tienovania, na niektorych kresbach si ho pomerne dobre trafil, ale inde skor nie a kresba potom nema tu spravnu hlbku a vyzera, prepac za vyraz, dost divne, lebo do popredia sa tlacia veci, ktore maju byt v pozadi a naopak. a prave zjednodusene formy kresby Ta mozu naucit kreslit tieto veci spravne a davat obrazkom tu spravnu hlbku. preto som pisal o zivych modeloch, lebo na nich vidis veci ako naozaj su, co je v pripade fotografii dost velky problem. skus si pozhanat aj nejake knihy o kresleni, kde su jednotlive veci dobre rozpisane a pekne zobrazene. to nie je ziadna hanba. aj ja som sa ucil akvarel podla knih. bez nich by som sa neposunul dalej.

 

neber to nejak v zlom, ze do Teba rypem, len sa Ta snazim posunut dalej. ja som tento "kresliarsky dril" absolvoval najprv na ZUS a potom na vysokej, nemal som to rad, ale teraz to odcenujem, aj ked sa uz kresleniu nevenujem.

 

Tak ale kreslím len od cca augusta? Nemôžeš teda odo mňa čakať, že budem kresliť ako poloboh, resp. že bude všetko také ako keby som kreslil 10 - 15 rokov... ;)

Dík za ponuku, ale knihy o kreslení mám ktoré sa venujú aj anatómii. Čo sa týka pdf, tak mám asi 2GB materiálov... :)

Živé modely určite nechcem kresliť. Chcem mať pri tom kľud a kresliť práve vtedy, kedy sa mi bude chcieť. Najradšej tak, kedy relaxujem, tj že na jednom monitore fotka, na druhom film. :D Onedlho chcem začať spolupracovať s fotografmi, ktorí mi budú fotiť modely tak, aby boli nasvietené a takej póze, kedy to bude ideálne na kreslenie. Tieto moje kresby čo prezentujem sú čisto len o výučbe a skúšaní možností. Do budúcnosti určite neuvažujem o kreslení celých postáv. Chcem sa dať na fotorealistické kresby (také to tehlenie) kde chcem klásť dôraz na kontrast medzi bielou a čiernou. Skeče a pod. mi, ako som už napísal, vôbec nesedia a nestotožňujem sa s nimi (vadí mi viditeľné šráfovanie). Nechcem sa skrátka vyvýjať týmto smerom.

 

No teraz to vyzerá tak, že som tvrdohlavý a odmietam akúkoľvek pomoc. Som skrátka jedinec, ktorý trpí syndrómom toho, že sa všetkým najradšej predieram sám. Ak mi niekto poradí, tak je to fajn, ale ja mám vo všetkom vlastnú hlavu. Lebo neskôr keď dosiahnem vytúženú métu, tak som o to viac šťastný, že som sa tým prekopal sám a nie je to zásluhou niekoho iného. A už sa mi niektoré veci takto podarili (nie v kreslení)... :P A možno aj práve preto som nikdy nešiel na umeleckú školu. Nepredýchal by som to, že by mi niekto diktoval to, ako mám niečo robiť keď sám to cítim inak.

 

a ešte zopár, skutočne je zbytočné to celé citovať ... disproporcie v celej postave tam teda nejaké boli, a podľa všetkého ich vnímaš aj ty sám, lebo píšeš, že tým smerom sa orientovať nechceš a nebudeš kresliť celé postavy.

 

vždy v každom umení budú diela, ktoré budú zatracované či velebené, subjektívne aj objektívne, to rozoberáme v inej téme.

 

že vy kreslíte fotorealizmus, je v pohode, niekomu sa páči, niekomu, nie, niekde je vychytený, niekde nie ... len ti ako začínajúcemu kresličovi zopár ľudí napísalo svoje rady, čo je zvyčajne dosť ťažké prijať / čo v podstate chápem /, lebo každý nakoniec akosi ide svojou cestou. ale aj kniha, z ktorej sa učíš, je svojím spôsobom rada.

tá tvoja cesta je vytýčená veľmi jasne, ako sme čítali :)

ja len píšem tam vyššie, že si poctivý remeselnícky grafik, ktorý pracuje na zdokonaľovaní svojich kresieb - portrétov a dokonalom foto tieňovaní, a že je to pochvala remeslu. nič viac a nič menej.

lebo presne to robíš, ideš svojou cestou za svojím vytýčeným cieľom kresliť vytieňované portréty z fotiek a svojím štýlom. a kreslíš a zdokonaľuješ sa a tieňuješ. nech je metóda výučby akákoľvek, cvičením človek získava skúsenosti. tak to napísala aj jašterička, vyššie, a má pravdu, tak to je.

či používaš mriežku na "zbúchanie" kresby, je už tvoja technika kresby, to je bežná pomôcka, maliari požívajú x pomôcok na videnie perspektívy a výrezu a kdečoho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nie že nechcem prijať, lebo som tvrdohlavý, ale skrátka ide mi o to, že by som celý štýl musel prekovávať a dával by som sa len na štýl niekoho iného.

Kresby celých postáv nechcem robiť preto, lebo je to zbytočná prplačka. Ja o chybách niektorých kresieb viem, ale všetko je vo fáze učenia sa a hľadania chýb. Nemôžem hneď na začiatok všetko zvládnuť. A je fakt, že v čom som tvrdohlavý je to, že sa všetko najradšej učím sám, pretože potrom môžem povedať, že som to zvládol vlastnými silami.

Tomu označeniu "grafik" som nejak nepochopil. Lebo v mojom ponímaní grafik je niečo úplne iné. Vysvetli mi to ako lame. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

haffen,

profesionálni umelci sa učia u iných profesionálnych umelcov, vypiplávajú svoje štýly celé roky, leonardo nakreslil stovky tvárí a uší a rúk, kým bol spokojný, na tom, učiť sa a podučiť sa od dobrého umelca nie je nič zlé, je to a bol to vždy prirodzený proces tvorby a rastu umelcov.

 

iste, nemôžeš naraz všetko zvládnuť, ale nakoniec vlastne ani nechceš, vybral si si nasvietené fotoportréty a vlastne si v procese dokonale sa naučiť toto remeslo.

je to tvoj výber smerovania a tvoj výber štýlu.

 

Tomu označeniu "grafik" som nejak nepochopil. Lebo v mojom ponímaní grafik je niečo úplne iné. Vysvetli mi to ako lame. ;)

 

:) čo je v tvojom ponímaní grafik ?

 

grafika je to, čo robíš,

výtvarná technika. druh výtvarného umenia, pochádzajúce zo slova "grafein", čo znamená v gréčtine kresliť.

wiki - http://sk.wikipedia....C3%A9_umenie%29

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Grafika si predstavujem ako človeka, čo pracuje na nejakom vizuále. Či už v pc na nejakej reklame, plagáte, alebo vytvára niečo nové. Ale vždy si za tým predstavím človeka sediaceho za pc, alebo "prknom" ako kreslí nejaké auto, alebo nový design stoličky a pod...

Umenie, kreslenie a pod je obraz, portrét, maľba a pod. Preto nevidím súvis v tom a chcel som vedieť, prečo si ma nazvala grafikom. :P

Ja popravde sledujem ako to robia ostatní, prečo urobili to tak a iní hentak. A potom to porovnávam so svojím a hovorím si, urobím to radšej takto, lebo je to jednoduchšie. Ale nijak nezasahujem do svojho štýlu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) čiže nech pozeráš práce druhých či nie, remeslo, neprplanie sa a rýchle zbúchanie prerfektne skopírovanej kresby svojím štýlom vždy vyhráva

 

môžeme ťa nazvať namiesto grafika remeselnícky kreslič ... kreslíš, a grafik ti nepasuje, aj keď robíš grafiku : )

/ kreslič je a bolo vlastne zamestnanie, kresliči "kreslia" technické dokumentácie a podobne, a je to hľadaná pozícia napr. na Profesii, kuk google /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ale vždy si za tým predstavím človeka sediaceho za pc, alebo "prknom" ako kreslí nejaké auto, alebo nový design stoličky a pod...

 

tak to si zase mylis s dizajnerom... ak si mal na mysli pocitacoveho grafika, ten sa poväcsine zaobera vytvorenim vzhladu roznych materialov, ci uz printovych alebo elektronickych, prezentacii, plagatov, knih, bulletinov a podobne a ciastkovymi cinnostami z toho vyplyvajucimi, cize napriklad spracovanim fotografii a roznymi ilustracnymi obrazkami ci grafmi, tabulkami, spacovanim textu a tak... pod nazov pocitacova grafika sa zahrna aj webova grafika, animacia a technicke vykresy ci mapy, ale zase to su pomerne samostatne odbory pocitacovej grafiky... :-)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nie že nechcem prijať, lebo som tvrdohlavý, ale skrátka ide mi o to, že by som celý štýl musel prekovávať a dával by som sa len na štýl niekoho iného.

 

to nie je o prekovani, ale o cibreni zakladnych zrucnosti. trafit proporcie a perspektivu je rovnako dolezite u postav ako aj napr. pri moste. fotorealisticke tienovanie je (aby som ti to vysvetlil ako "modernemu" cloveku) ako kvalitny rendering droteneho modelu v nejakom CADe. ak je zly samotny model, ziaden render ho nezachrani. pises, ze nemozes zvladnut vsetko na zaciatok, lenze ty si zacal z konca. fotorealizmus nie je len o tienovani... aspon podla mna by mala byt "fotorealisticky" zachytena samotna hmota modelu. inak to bude aj po 10 rokoch kreslenia prinajlepsom amaterizmus.

Grafika si predstavujem ako človeka, čo pracuje na nejakom vizuále. Či už v pc na nejakej reklame, plagáte, alebo vytvára niečo nové. Ale vždy si za tým predstavím človeka sediaceho za pc, alebo "prknom" ako kreslí nejaké auto, alebo nový design stoličky a pod...

Umenie, kreslenie a pod je obraz, portrét, maľba a pod. Preto nevidím súvis v tom a chcel som vedieť, prečo si ma nazvala grafikom. :P

Ja popravde sledujem ako to robia ostatní, prečo urobili to tak a iní hentak. A potom to porovnávam so svojím a hovorím si, urobím to radšej takto, lebo je to jednoduchšie. Ale nijak nezasahujem do svojho štýlu.

 

sranda... ja som sa ucil grafiku uz v dobe, ked na slovensku boli akurat tak PMD 85.. vsetko sa robilo pekne rucne (fonty, loga, kompozicie,...) - ceruza, tuš, obcas fixa... pocitac je len lepsie zastruhana ceruza. a v grafike byva castokrat viac tvorivosti nez v inych oblastiach vytvarneho umenia.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem preco to tu rozpiplavate

 

haffen sa chcel jednoducho pochvalit niecim, co ho bavi (ako x forumakov v tejto teme predtym)

napisal, ze je to vdaka takej a onej metode

 

a len preto, ze ludia o tom nepoculi, alebo neveria, sa tu poniektori donho pustili, a nepriamo ho oznacili za klamara

nevraviac o tom, ze sa o jeho kresbach vyjadruju ludia, ktori sa tejto oblasti nerozumeju .. to nie je ani rada, ani kritika

ak sa niekto pusti do kreslenia cloveka, ludskych crt, je jasne, ze aj laikovi udrie do oci nesumerna ci kriva cast, jednoducho laik ma v oku taketo deformacie, nakolko objekt clovek je znamy

haffenove kresby nemozno porovnavat s kresbami abstraktnymi alebo pokusnymi

 

rada a kritika to bude vtedy, ak budu vypovedane ludmi, ktori sa tomu takisto venuju pripadne maju na to vzdelanie

preto chapem haffenovo "rozcarovanie"

game, mala si pouzit pojem "nazor.., pocit..", nakolko tie su tu prezentovane

 

ja si x rokov hovorim, ze zavolam na umelecku skolu, kam som od detstva chodila roky rokuce, a ze sa pokusim dostat k vsetkym mojim "dielkam", ktore chodili aj po sutaziach, pripadne boli kreslene len v ramci nejakej vyuky

a x mesiacov si hovorim, ze si kupim vsetko potrebne na kresbu, a zacnem kreslit, pretoze pred x rokmi mi to islo

bez praxe clovek polavi a nie je to uz to co to byvalo

 

tak sa kocham aspon pri pohlade na tieto dielka, ktore vytvaraju ludia ktorych to bavi...a ja im zavidim (v dobrom), ten cas, ktory do toho vkladaju

 

;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dik Doll za podržanie a nejak pochopenie ako to vnímam ja.

Čo sa týka ostatných, tak váš názor beriem. Kľudne tu diskutujte ďalej na moju dresu. Do diskusie sa už nejdem nijak zapájať, postovať nejaké kresby a podobne. Adminov poprosím keby mi editovali môj príspevok hlbšie v diskusii kde mám uverejnený link na FB a zmazali ho. neprajem si, aby tu bol. Ak budem potrebovať zase zdecimovať, tak ja sa tu mile a rád zase vrátim. Ak sa v tej dobe samozrejme budem ešte venovať kopírovaniu fotiek. Adios.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov