Skočiť na obsah

Vlastné kreslenie, vlastná tvorba


game

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 mesiacmi...

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Zatiaľ zostáva mojou najobľúbenejšou technikou kreslenie ceruzkou, ale už sa chystám aj na uhlík a olejové farby, hoci z toho mám oveľa väčší strach, ako som mala z ceruziek... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat, máš skvelú ruku

skúšaš aj podľa modelu ? myslím tým nejakú pripravenú scénu, pokrčený papier, bustu, kreslíš pekne a ľahko a detailne ... je to skvelé, skutočne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alfi:

ďakujem veľmi pekne - áno, sú to moje výtvory, na súťaž sa však necítim - ešte stále je tam veľa nepresností, za ktoré by ma zrejme ihneď diskvalifikovali.

 

Game:

Ďakujem. Kreslíš, maľuješ? Súdim podľa Tvojich slov, keďže zatiaľ mi ešte nikto nepovedal, že kreslím ľahko. Pokrčený papier mi ani nespomínaj, bol to môj prvý serióznejší výtvor a dopadlo to katastrofálne. :lol: Podľa vážnejšieho "modelu" som skúšala kresliť iba jeden jedinýkrát, bol to nejaký džbán so slnečnicami, olejová lampa a hodvábna látka prehodená cez stoličku, no, klasické zátišie, ktoré ma doteraz straší v mojich snoch. :) A dopadlo to tiež veľmi neslávne, bola to taká nevydarená detská kresbička. Ja jednoducho nedokážem zachytiť neživé veci. Takže teraz kreslím z fotografií - najmä ľudí a zvieratká; pokúšam sa zachytiť dušu a je to menej namáhavé, keďže sa opieram o nepravidelnosť tvarov.

 

Alfi, Game, ešte raz vďaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa fotografií je to jednoduchšie, to chápem...tiene a všetko je na svojom mieste stále, človek môže "ohmatať" nechať tak, vrátiť sa k tomu, a aj tak vidí veci stále z toho istého uhla :lol:

kdesi je tu téma, kde sa niekto pýta na rady okolo kreslenia ... tam je okolo toho rozpísaného viac

 

nepriprav si zložitú scénu, kresli len obrysmi, skús zachytiť tvary , tak ako si úplne skvele zachytila pohľad tej colie ...

stačí jeden džbán, a jedna riasa na obruse ... v tom prípade nemusia byť dominantné všetky detaily, ale tvar, duša toho, čo kreslíš ... skutočne máš veľmi jemnú ruku a dobré oko, nájdi si na nete trebárs obrázok s niečím podobným, skús to tam ... som úplne presvedčená, že to pôjde ... a nezabudni nám to ukázať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokúšam sa zachytiť dušu a je to menej namáhavé

ak ti toto pride lahke tka klobuk dolu, ja to vobec neviem, nedokazem kreslit dobre zive veci a podla mne to je aj ovela zlozitejsie, kreslis fakt nadherne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat the Philosophist - waw, no to je priam uzasne, skvele kresby ... obdivuhodne! :lol:

najviac sa mi lubi ta zena s tym vtakom (alebo neviem ako by som to inak nazval) - to je velmi podarene

 

a este sa mi lubi dielo "Nutrinka" od Arwiel :)

 

 

btw. nikto tu nahodou nekresli aj nejake anticke sochy (samozrejme kopie) alebo nejake mytologicke vyjavy? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game:

Ty ma chceš tuším tým zátiším umučiť. :lol: V rámci srandy. Čo sa týka kreslenia podľa fotografie, súhlasím s Tebou, hoci ja sa tých fotografií nikdy nedokážem zrakovo nabažiť - stále tam objavujem čosi nové a vždy mi stúpne adrenalín, keď zistím, že som "odfľákla" nejaký detail. Ale viem, čo si chcela povedať a dávam Ti za pravdu. K tomu, čo si písala o našom krčiažku a obruse - ono by to takto fungovalo v praxi, keby som mala vzťah k zátišiu a k neživým veciam, ale nemám, takže kým sa mi sem podarí vycapiť nejaký ten mini-džbánik, bude už zo mňa stará, škaredá, zlá a zvráskavená Cat. :)

 

Andulqa:

Mne sa celkom páči Tvoja Kate Winslet, pôsobí na mňa Picassovsky - kreslila si to na grafitový podklad? A páči sa mi aj Mucha v Tvojom podaní. Akt si kreslila uhlíkom?

Myslím, že živé veci je jednoduchšie kresliť, keďže je ľahšie zachytiť nepravidelnosť tvarov - džbánik, o ktorom sme sa bavili s game, je tak pravidelný, že by som ho zaručene nakreslila krivo, a to by ma teda game nepochválila. Pre mňa bolo veľmi ťažké zbaviť sa kreslenia prostredníctvom symbolov a začať vidieť veci reálne, čiže tak, ako naozaj sú.

Ozaj, písala si, že na niečom pracuješ - nezabudni to sem potom prosím uploadovať. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko to je kreslene s ceruzkou, ta mi najviac vyhovuje, skusala som aj uhlik, ale proste ta ceruzka to je najlepsie :lol:

 

tu Kate Winslet som kreslila ked som mala 12 rokov :) je to na obycajnom kancelarskom papieri a nejakou obycajnou ceruzkou, vsetky su tak, nemam k tomu nejake specalne papiere, aj ked raz by som chcela mozno na nejaky iny podklad skusit...teraz som dostala na vianoce take ceruzky od kohinooru taku sadu 5H - 8B takze budem s tym kreslit, ale ja mam take obdobia ze sa mi nechce kreslit a potom mam take ze sa mi strasne chce, to ma musi nieco inspirovat, ze nieco uvidim a zrazu mam chut nieco nakreslit aj ja, takze poseldny polrok som nic nespravila, ale teraz ako som tu videla tie tvoje obrazky tak ma to tak chytilo :) takze mozno nieco vyprodukujem a dam to sem ;)

 

toho Muchu som kreslila tiez obycajnou ceruzkou na kancelarsky papier, ani neviem kedy, ale mohla som mat 15-16-17 rokov, si vobec nepamatam, len sa mi nevydarili vlasy dole co visia, nejako som si s tym nevedela dat rady, ale inak som s tym celkom spokojna ;)

 

ja kreslim len z fotiek a obrazkov, tak mi to najlepsie vyhovuje ;) a velmi rada kreslim ludi ale neviem vystihnut tvar a dusu toho cloveka, celkovo mam s tvarou problemy, proporcie a vsetko, ale to chec asi len trening poriadny a vela kreslit ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

M-hmmm, súhlasím, ceruzka je naj, hoci teraz sa chystám vyskúšať uhlík na papieri určenom pre pastel. V poslednej dobe si všímam, že ceny kvalitných pomôcok pre maliarov nebezpečne stúpajú - niektoré kazety ceruziek sú neskutočne predražené. V Bratislave je obchod Dielo, tuším na Židovskej ulici, tam občas zájdem, ale keď si chlapík za malý kúsok pastelového papiera vypýta 40 Sk, tak mi sánka dosť často údivom klesá až k zemi.

Ja mávaj rovnako obdobia, keď neustále kreslím, potom mám obdobie, že stále čítam a o kreslenie ani nezavadím. Presne, ako píšeš - musí ma k tomu čosi inšpirovať.

To fakt si mala 12 rokov, keď si kreslila tetu Winsletovú? Pfú, tak to by som teda rada videla nejakú terajšiu tvorbu, ja keď som mala 12, nedokázala som nakresliť ani topánku. Chytilo ma to asi tak pred dvoma - troma rokmi a doteraz sa s tým trápim. Máš pravdu v tom, že to chce poriadny tréning, vytrvalosť a veľa kresliť, no a občas aj nejakého toho dobrého (správneho) učiteľa.

V centre Bratislavy zvykol strašiť postarší pán, kreslil ceruzkou portréty rýchlo a na počkanie. Tie portéty boli krásne, o tom potom, len mi na nich niečo chýbalo - možno mi vadilo to, že ich produkuje ako Danielle Steelová svoje zaláskované romány. Trochu mi v tom chýbal cit. Oveľa, oveľa viac sa mi páčia koníky od dolphinky a malý Paťo od arwiel. To je tvorba, ktorá má pre mňa výpovednú hodnotu - a tá Tvoja tiež.

 

Ešte som našla tieto svoje - hoci trochu staršie - výkresy:

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov