Skočiť na obsah

Roky, roky...


Sniper

Odporúčané príspevky

Toto sa bude týkať prevažne mojej vekovej kategórie (25-35r.)

 

V poslednej dobe zisťujem jednu veľmi nepríjemnú skutočnosť (myslím to vážne). Deti ma oslovujú ujo a čo chodím na jazykovku tak moje 15-20(!!!) ročné "spolužiačky" ma zdravia dobrý deň a ešte mi aj vykajú. Cítim sa tam pomaly ako nejaký strejda, hoci k nám do triedy chodí niekoľko ľudí starších ako ja.

 

Ako sa "vyrovnávate" s touto blbou situáciou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel,

s tým sa nedá vyrovnať ... jedného dňa zistíš, že sú od teba mladší, a úplne prirodzene sa tomu brániš....
nepáči sa ti to, okomentuješ to, vyprosíš si to, tým známejším povieš, aby ti tykali, a deťom povieš, aby ťa nevolali ujo ... :)

a zrazu začneš počítať roky, ktoré ťa doteraz vlastne nezaujímali ... a keby nebolo tých "zdvorilostí" od mladších , nezaujímali by ťa tie roky ani teraz....

lebo nemajú prečo.... ty sa cítiš byť presne takým istým človekom, ako pred piatimi či desiatimi rokmi .... za dvadsať rokov sa budeš cítiť presne tak isto ....

ten prvý šok, keď ťa prvý malý sused osloví ujo, alebo mladá kočka pozdraví dobrý deň, je zlý.... :)

nedá sa s tým vyrovnať.... len s tým treba žiť, jednoducho takto beží život...

a nič sa vlastne nezmení... ani sa nesnaž nejako špeciálne s tým vyrovnávať ....
človek sa cíti byť mladým, je schopný učiť sa, myslieť, cítiť, milovať presne ako keď bol "mladý" ....

nevyrovnávaj sa s tým... nechaj to tak, či sa tým budeš zaoberať, alebo nie, nič to na toku času nezmení .... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, už aj mne sa stalo, že mi vykali 10 roční chalani a to mám len 18 ešte stále :) A nezabudnem, ako 14 ročná dcéra jedného známeho sa spýtala môjho brata (v čase udalosti 20) "Neviete, koľko je hodín?" :) A verím, že až to tu objaví Hedge, tak aj on prispeje (ale viac neprezradím, aby sa mohol realizovať aj on :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, mal som túto tému avizovanú, tak som sa tu objavil...

 

Teraz je to už v pohode, s pribúdajúcimi rokmi sa s tým človek vyrovná akosi automaticky. Ale šok som utrpel po príchode z vojenčiny (po skončení výšky, bolo mi vtedy 25) som ako strojár robil na konštrukcii a prišli nám tam praktikantky z priemyslovky. Bolo im okolo 17 a mne i o rok staršiemu kolegovi nielenže vykali, ale ešte nás oslovovali "Ujo..." Tomu ešte len hovorím studená sprcha - veď 8 rokov nie je snáď až taký rozdiel, alebo áno?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, pravdupovediac, vo vek.kategorii nad 27 som si nie celkom ista, ci mam vykat/tykat, obcas si pri niektorych pripadam ako soplak :) ale vacsinou tykam, do takej 30tky, potom uz zalezi na tom, odkial sa pozname.... ak si nie som ista, tak hovorim neurcito ;)

 

kazdy starne... :-))) mne uz niektori vykaju tiez, a to len par tyzdnov mam 18 :) cize uz sa to asi zacina so mnou vliect ;)

 

axel, neboj, tebe LEN TYKAT budem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, zlato, ty sa ideš sťažovať?alebo hedge

ja mám 17 a v pohode počúvam ako ma deti volajú teta, decká tri-štyri roky mladšie ma na škole zdravia dobrý deň.tak nemachrujte chlapi :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nutrinka :lol: pozname....stojim si na zastavke a pride ku mne 10 rocny skolak ze- prosim vas neviete kolko je hodin? :) ja to chapem, v ich veku som aj ja 18rocnym a vyssie vykala-respekt :) ale nic moc pre nas.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

susedovie deti mi tiez obcas povedia "dobry den", niekedy "ahoj", asi si tiez nie su na istom :lol: ked boli mensie tak som sa s nimi hravala, davala som na nich pozor :) teraz su to uz velke slecny a ich brat si ma lepsie pamata nez ony dve, takze ten mi nastastie stale tyka ;)

 

ale stava sa mi to bezne ze mi take decka vykaju, nemam to moc rada ;) je to divne, ale asi s tym nic nenarobim, ja starsim (rozumej >40) radsej vykam, pride mi to take zvlastne ked mam tykat, neviem sa potom pretransformovat ;) mladsim nemam problem, moj brat ma 32 rokov, takze som na to zvyknuta a takym ludom mi pride niekedy fakt cudne ak mam vykat :) (ale aj zavisi odkial sa pozname samozrejme)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zalezi od toho v akom som vztahu s urcitym clovekom, v robote si tykam s 45 - 50 rocnymi ludmi..

ale napr prijdem ku zakaznikovi do firmy, tam jednam s chalanom v mojom veku, vykam mu, uz len zo slusnosti...

ale uz sa mi stava ze ma decka v baraku zdravia dobry den, alebo nejaka zenska hovori deckam "nezramujte toho uja"

co uz starneme :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

hm.. s tým sa nedá vyrovnat...game to pekne napísala..určite je to v realite mudra teta :)

 

a nemozme ich všetkých pozabijat, ked nás oslovia teta alebo ujo..ved aj my sme takí boli..hehe :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vykam ludom starsim odo mna...cize 21 a viac,...teda pokial su to cudzi a nemam v plane s nimi ziadne zoznamovanie, cize napr len zistovanie informacii

kruci, zvykam si uz aj ja na krutu realitu, ze deti z vchodu mi vravia dobry den :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dá sa s tým žiť, a ak by mi teraz niekto len tak z ničoho nič tykal, hádam by som sa aj urazil. Ale to len v osobnom styku s neznámymi ľuďmi. Na nete je vykanie akosi absurdné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si nemôžem zvyknúť že čím ďalej tým častejšie komunikujem s mladšími ľuďmi. Teraz riešim nejaký problém s fórom s technickou podporou IPS s chalanom o 5 rokov mladším odo mňa!! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je príšerné, že sa ľudia rodia aj po našom slávnostnom príchode na svet .... :lol:

 

ale nie, chápem ťa... len je problém v tom, že aj on je už dospelý a vie nové veci .... a my zasa starší a tie nové veci sa musíme pracne učiť .. ... a za päť rokov on bude riešiť rovnaký problém... a ty ešte väčší....

 

preto ti hovorím, že sa tým nezaoberaj.... nemá to význam ... ži a nemysli na svoj vek .... to je jediné riešenie ...

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj to aby som tu vsetkym zacal vukat. :lol: tolko starych ludi tu je. ;)

 

tak ja zacnem od vrchu:

 

Dobry vecer ujo Axel

Dobry vecer teta game

Dobry vecer ujo Ignatius

Dobry vecer ujo Hedgehog

Dobry vecer teta pralinka

Dobry vecer teta nutrinka

Dobry vecer ujo L.E.G

Dobry vecer ujo RoSo

Dobry vecer ujo cizy

(ajaj kolko vas tu este je?)

Dobry vecer teta andulqa

Dobry vecer ujo Nokia

Dobry vecer teta Helle

Dobry vecer teta Dollphinka

 

 

ok a ja si teraz mozem uzivat moju mladost ak ma tu neukamenuju ;) :) ;) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj to aby som tu vsetkym zacal vukat. ;) tolko starych ludi tu je. :)

 

ok a ja si teraz mozem uzivat moju mladost ak ma tu neukamenuju ;) :) ;) ;)

hehe ... poriadne si tú mladosť uži :lol:

 

ehm .. lebo tak ma napadlo : na tomto starnutí je jedna "dobrá" vec: nikoho neobíde ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov