Skočiť na obsah

Roky, roky...


Sniper

Odporúčané príspevky

Som si siel kupit cigarety a bol v krcme moj zamestnanec(par krat sme uz boli na pivo). Mal tam kamaratov som si prisadol - a mi vykal - bolo to cudne v krcme. Ale vo firme. Ja nemam si problem potykat. Ale nechcem ja sa k nemu budem mozno spravat slusnejsie ak mi bude vykat. Ak nieco po nom budem chciet mu to slusnejsie poviem  - poziadam. Keby som mu tykal(ja mu ty kam on mne nie) mozno tiez. Mozno mu to navrhnem. Ale ja to ozaj robim na jeho ochranu. Lebo mam este aj kolegu co je ovela starsi(on je nas podriadeni ,zamestnanec nasej firmy) - ak by mu on navrhol tykanie. Alebo mne bude tykat a jemu vykat? Neviem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z nášho vchodu sa už kopa ľudí, čo sme tu spolu "začínali", odsťahovala, svoje byty predali alebo prenajali, alebo v nich bývajú ich dospelé deti, ktoré sa len "nedávno" hrali za domom na piesku...a niektoré už tiež majú svoje deti. Niektorí susedia sa už aj na druhý svet pobrali.  A veru stalo sa mi, že som potomka ktoréhosi suseda nevidela pár rokov, a nespoznala som ho/ju, až keď ma pozdravil/a a lešpie som sa prizrela, mi docvaklo, kto to je.

keď sme sa tu nasťahovali, tak sme pozerali, komu pribudlo mimino, a teraz už pozeráme, komu pribudlo vnúča. Alebo ktoré z detí, čo tu vyrástli, si založili rodinu. Či chceme, či nie, sledujeme a aj na nás vidíme kolobeh života.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Už som si viac krát všimol, že keď si dám východzí bod napr. rok 2000, tak udalosti z polovice 80 rokov, napr. rok 1985, mi pripadala ako dávna minulosť. Ale keď sa teraz v roku 2017 obzriem späť na to čo bolo v roku 2002, tak mi to pripadá ako len toť nedávno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Keď sa tak nad sebou zamyslíte a zamyslíte sa nad svojimi trpkými osudmi plnými sĺz, potu a krvi (nebrať doslova, to platí asi len pre Tomáša :D), do ktorého roku alebo rokov by ste sa chceli vrátiť, aby ste niečo napravili alebo spravili lepšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy nelutujem, co som spravil, alebo ako som spravil, pretoze viem, ze v danej chvili a okolnostiach som sa rozhodol na zaklade znamych skutocnosti najlepsie, ako som mohol :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, v zásade máš pravdu, lebo ak sa niečo stalo, tak sa určila nejaká línia. Nedá sa povedať, čo by bolo keby nebolo. Možno by sa stalo niečo oveľa horšie a bol by si teraz bezdomovec. Ja si tiež môžem povedať, že keby som v roku 1998 neodišiel z dobre plateného miesta a zostal tam, ako som sa mohol mať dobre. Ale ktovie, možno za 2-3 roky by sa niečo stalo a mohol by som byť na tom teraz zle. To platí u každého, okrem Tomáša, bez ohľadu na počet jeho paralelných svetov, ktoré by sa vytvorili, v každom by skončil jak socka, to je jasné všetkým.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som videla maturantov, ktorí behali s tablom a vyspevovali. Nechcela by som sa vrátiť do tých čias, ísť maturovať, študovať ďalšie roky, hľadať si zamestnanie,...

Mladosť a študentský život som si užila, nič z toho mi nechýba.

 

Teraz mi je fajn. Nebyť udalostí, ktoré sa udiali za posledných desať rokov, tak som nestretla jednu úžasnú osobu, s ktorou je moj život krajší a veselší :)

 

Aaaa... Možno by som stretla ešte niekoho viac fajn :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

v poslednom čase som na tieto obrázky narazila na viacerých miestach, zrejme roky fascinujú kdekoho...

pre nás sú stále mladí, ich filmy sa vysielajú, a nie a nie zostarnúť...

 

skutočnosť...dvaja majstri filmu:  maestro Belmondo má 85 rokov, krásavec Delon 83...

roky sú to, čomu neunikne nikto : (

len som sa tak trochu zamyslela... tiež napriek kdejakým chorobám a kdečomu nevnímame na sebe roky, len keď sa pozrieme do zrkadla... alebo sa hlúpy lekár s otvorenou mojou stránkou pred sebou spýta koľko máte rokov? akoby to ospravedlňovalo všetko... už som im niekoľkým povedala, že neviem :innocent: :)

 

post-3-0-24183900-1551894319.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pred 17 rokmi, počas pracovného pohovoru, vyslovila personalistka obavu či sa budem schopný naučiť danú prácu, lebo som sa jej zdal málinko starý ... vlani som bol v tej istej firme na pohovore znova a od januára som aj nastúpil. včera mi volali z nejakej pracovnej agentúry, s ponukou práce /zdvorilo som odmietol/. čo je ale zaujímavé, je fakt, že ani vlani a ani teraz už môj vek personalistkám neprekáža - z toho mi logicky vychádza, že som teraz mladší ako pred 17 rokmi !!!

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa tak nad sebou zamyslíte a zamyslíte sa nad svojimi trpkými osudmi plnými sĺz, potu a krvi (nebrať doslova, to platí asi len pre Tomáša :D), do ktorého roku alebo rokov by ste sa chceli vrátiť, aby ste niečo napravili alebo spravili lepšie?

 

najlepšie obdobie bolo pre mňa asi keď som bola na materskej, alebo keď boli deti v predškolskom veku, keď ešte sme žili pokojným životom, mali sme čas na prácu, na deti, na seba i na priateľov...

 

ale keby som sa mala v niečom dôležitom znova rozhodovať...keby som po škole bola ostala na fakulte, dnes by som žila na Morave, nemusela by som sa každú chvíľu učiť od nuly niečo iné, ale mohla som v tom svojom pôvodnom odbore postupovať dopredu a byť v tom dobrá. Keďze som v lete bývala doma, a čo som robievala, by som bola robievala aj tak, boli by sme sa asi aj s pánom Flinstonom stretli, či by som už pracovala tu alebo tam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Spomínam si, kedysi dávno, ešte pred rokom 1989, sme sa na ZŠ učili, ako si v prípade chemického alebo iného útoku, čo najrýchlejšie obliecť ochrannú kombinézu, natiahnuť správne masku a namontovať filter. Mávali sme to ako súčasť branného cvičenia, vtedy sme tomu nedávali nejaký veľký význam, však sme sa nemali čoho báť, vojna nebola, bol mier, a aj keď sme to nebrali ako len čistú zábavu, tak nikdy nám nenapadlo, že raz sa nám tieto skúsenosti zídu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ja do roku 1950 ked zacinal socializmus. Lebo bol prilis kratky takze ty co v nom dozili, zazili kapitalizmus pred socikom a ti co sa v nom narodili zazili kapitalzmus po sociku. Takze tak aby som zhruba v roku 1955 mal takych 20 tak by mi to akurat vyslo ze cely svoj zivot v produktivnom veku by som prezil v socirezime ked bolo aj nesikovnym dobre.

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pregúglil som sa na profil mojej triednej na SPŠ, v nedávnych rokoch bola poslankyňou mestského zastupiteľstva, takže keď si to prepočítam, v čase keď som začal študovať na SPŠ, mala cca 40 rokov. To je menej ako mám ja dnes :ohmy: Ja keď som vtedy mal 14, tak som ju vnímal o dosť staršiu. To sú štyridsiatnici vnímaní fakt takí starí chreni aj dnes?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fakt. pre 15 ročných je 40 na hranici dochodku, 50 je miestenka do hrobu.
tak som si pripomenula, že na základke okolo 12 - 13 rokov bola pre mňa 18 ročná sestra spolužiačky niečo, čomu som zdravila dobrý deň...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes mi MyHeritage nadelil... v septembri sa narodila kopa pomerne blízkej rodiny,
a Heritage, ten babrák, mi spôsobil šok... neuveriteľné, kam tie roky utekajú.
cez rok sa mi podarí zabudnúť, ale on nezabúda, vždy pripomenie, ak neskutočne starneme... nedávno sme boli decká, panebože.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 25. 8. 2020 at 20:23, game napísal:

fakt. pre 15 ročných je 40 na hranici dochodku, 50 je miestenka do hrobu.
tak som si pripomenula, že na základke okolo 12 - 13 rokov bola pre mňa 18 ročná sestra spolužiačky niečo, čomu som zdravila dobrý deň...
 

Neviem ci tak je aj dnes. Ja 40 rocny hravam tenis proti 50 rocnemu a prehravam - asi kvoli svetlu.  Syna mam 12-13 rocneho nemyslim si,ze by si myslel ze patrime do hrobu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vekový rozdiel, ktorý spomínaš - medzi 40 a 50 ročným mužom sa rozdiel stiera, tam nespoznáš, že je vekový rozdiel. to je zlatý vek.

samozrejme  - deti si o svojich vlastných rodičoch nebudú myslieť, že patria do hrobu, ba čo viac:

budú si vás aj oni pamätať mladých, takých, ako vás zažili v najvnímavejšom veku. to je normálne.
ja si kedykoľvek denne xkrát vybavujem matku ako 30 -40 ročnú... nikdy nie ako 86 ročnú. jednoducho na nej ten vek nevidím. je to mama. a naopak, ona mňa kedykoľvek sprdne ako hocikedy v mladosti, pre ňu som jej dieťa navždy, tiež ma nevidí v skutočnom veku.
mimochodom, ja neviem odhadnúť vek ľudí, nemám na to oko.

ale 18 ročná slečna s kľudom angličana povie na 40 ročného človeka, že je starec. spýtaj sa syna či dcéry na vek niekoho len tak na pohľad, deti vnímajú čas a vek ináč

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
Dňa 2. 12. 2020 at 21:37, Hellé napísal:

No jo..a ked som zacinala na pf, tak som bola na materskej...uvidime co napise @doll o par rokov:smilieee:

Ja som na fsp 14 rokov, na pf som predtým bola možno 2 roky, neviem ani.

Kks, to sú čísla... :odpadnem:

Toľko sa toho udialo...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa zdá, že to letí čoraz rýchlejšie. Za 2 roky to bude 20 rokov čo som na internetových fórach.

- spoznal som na internete niekoľko fajn ľudí
- spoznal som na internete niekoľko normálnych ľudí
- spoznal som na internete kopu hotentotov
- spoznal som na internete Tomáša

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov