Skočiť na obsah

Roky, roky...


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

Všimnite si !

Táto rubrika by mala prekypovať morbidnými vzdychmi, ale čo vidím - hýri humorom - tomu ja ujo rozumiem, je to pud sebazáchovy.

Odkaz mladým - nebojte sa apriori vyššieho veku, pretože je to zariadené tak, že sami na sebe si to nevšimnete,blbé pripomienky mladýchberiete ako obyčajnú závisť.

Evidentné vrásky a iné príznaky, nie že ostetatívne prehliadate - vy ich vôbec fakt nebudete vidieť( taký Gott v 20ke škaredý ušiak - po 50ke pekný ušiak)

pozn. autora ten má tiež vyše 50

Všetky pôžitky prežívate s rovnakým pôžitkom ako za mladi, ba niektoré kvalitnejšie - len sa pri tom viac zadýchate, pomáhajú tiež vzdychy a la Wiliems-ova

Šport sa dá prevádzkovať do nekonečna - ja po 50ke a vážnej chorobe som zaregistroval v tenise len zhoršenie prvého podania(40 : 60), naopak backhand sa zlepšil. Beh na 100m som skrečoval (Zlomené klince na tretrách ) ale vypočítaný čas podľa prvých 10m vzbudil optimizmmus.

Dopravu mám za polovic, doprovod zdarma ... ak budete potrebovať-brnknite .............. najekonomickejšia trasa Blava - Košice , tam Vám to dorozprávam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všimnite si !

Táto rubrika by mala prekypovať morbidnými vzdychmi, ale čo vidím - hýri humorom - tomu ja ujo rozumiem, je to pud sebazáchovy.

Odkaz mladým - nebojte sa apriori vyššieho veku, pretože je to zariadené tak, že sami na sebe si to nevšimnete,blbé pripomienky mladýchberiete ako obyčajnú závisť.

Evidentné vrásky a iné príznaky, nie že ostetatívne prehliadate - vy ich vôbec fakt nebudete vidieť( taký Gott v 20ke škaredý ušiak - po 50ke pekný ušiak)

pozn. autora ten má tiež vyše 50

Všetky pôžitky prežívate s rovnakým pôžitkom ako za mladi, ba niektoré kvalitnejšie -

to je viac než pud sebazáchovy ... to je škodoradostné strašenie mladých, že toto je jedna zdvoch spravodlivostí, skutočných spravodlivostí v živote ... starnutie a smrť , ktoré neminú nikoho : )

občas nad tým premýšľam, že viem pochopiť ľudí, ktorí proti starnutiu bojujú všemožnými drahými prostriedkami, je dobré sa stávať dospelým, človek je voľnejší, ale na druhej strane roky roky prinášajú pomaly boľačky, choroby, to, že niekoho nazvú ujo a teta, je to najmenej ...

je to skôr strach pred niečím, čo príde až potom, so skutočnou starobou, s paličkou a vysedávaním na lavičke a klebetením a ženičky v šatovej zástere ... dámy a páni starí doktori, inžinieri, nahluchlí, zrazu mierne osprostení, ťažšie chápaví ... vidím ich denne priveľa, trochu ma to deprimuje ...

niekto, jeden priateľ mi vysvetlil, že štyridsiatnik nie je starý, ani päťdesiatnik, dnes nie určite, uhm, to je pravda ... ale je jedna taká zaujímavá vec, keď sa predbieham pred nastupovaním do busu, starí ma neokrikujú .... a mladí si myslia svoje : ) ale ja sa cpem len tak decentne :)

to o niečom vypovedá :lol:

a mám jednu úchylku, že sa nebadane obzerám v skle vedľa klientov približne rovnako starých, kto vypadá lepšie, porovnávam .... nie je to márnivosť .... je to tá nevyhnutnosť starnutia, si myslím :)

jedna vec ma utešuje, dúfam, že budem do babkinej rodiny, teda vlastne som, a tam starnú pomaly ... zvyčajne vypadajú ľudia mladší než sú ... koľká útecha : )

no áno ... aby ten humor nestál: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako povieš. Ja som z pôvodného textu škrtol slovo staroba a nahradil som to vyšším vekom - potom som sa pokúsil žartovať v tejto oblasti. Veľa známych v mojom veku mi potvrdilo, že roky sa plazia pomaly a každodenný pohľad do zrkadla spôsobí, že tie zmeny neregistrujeme objektívne.

Mladých som síce oslovil, ale nemal som ambície poučovať ani strašiť - skôr potešiť, tak mi to zapasovalo do kontextu.

Naviac funguje zaujímavý fenomén, že tých ktorých oslovuješ sú buď neprítomní alebo ťa ignorujú. Viď články v tlači, rôzne fóra, kde plamenným spôsobom kritizujeme rôzne skupiny ľudí, rôzne neduhy a vedia o tom všetci, okrem tých čo sa ich to týka.

Ešte k téme roky, roky - jediná spravodlivosť ... všetkým rovnako ...., ja by som privítal, aby mali všetci rovnako na účte (stačí milión?).....ale to by zas bola inflácia ako hovädo ......... ani tak, ani tak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu sme sa obišli ...

ten môj príspevok nechce nikoho strašiť, nie je škodoradostný, je to môj svojský suchý humor, zmienka o "jedinej spravodlivosti " bol napriek zdaniu vtip, moje včerajšie vyrovnanie sa v čudnej nálade s tým, že starnem

v živote som sa nestretla s tým, tak skutočne, aby sa niekto niekomu vysmieval kvôli veku, mladému či pokročilému

dlhé roky denne prichádzam do styku s xy reprezentantmi všetkých vekových skupín, mnohých poznám celé roky, videla som dorastať deti a videla som, ako z energických ľudí stredného veku pomaly zostarli ... stačí chvíľu nestretnúť ...

uvedomila som si to s prílišnou jasnosťou voľaktorý deň, znovu a nanovo, keď som po pár rokoch stretla jednu dámu, ktorú poznám dvadsať rokov, nespoznala som ju ako najmladšiu, už bola na dôchodku, vitálna, pracujúca, inteligentná, elegantná, prekladala v niekoľkých firmách z a do dvoch jazykov, a videla som ju po niekoľkých rokoch, ide k zemi, je to stále ona, ale uvedomila som si váhu rokov ... uvedomujem si ju pri mojej matke, pri ľuďoch, ktorí pomaly odchádzajú ... a uvedomujem si to pri sebe, denne, uvedomila som si to, keď mi odišli starí rodičia, človek stratí korene, odišiel otec, roky plynú každému rovnako a preberáme funkciu koreňov, pomaly a iste

tiež už nie som dnešné kura, a tá bezmocná staroba ma desí

kedysi som bola pracovne v jednom obrovskom dome dôchodcov, ktorý tu u nás je ... je tomu desať rokov, aspoň, ale na niektoré scény a na svoj pocit alenky v ríši divov nezabudnem ... pár dní predtým som mala v rukách občianske preukazy mnohých obyvateľov toho domova, staré červené občianske, kde sa z fotiek usmievali vitálni krásni mladí ľudia, ľudia v najkrajších rokoch ... a potom som videla, čo dokáže staroba

takže toto tam treba čítať medzi riadkami ... aj toto

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game,

ja už neviem, čim ďalej tým si viac pesimistická ( realistická ??). Veď už aj mladí sa tešia, že čo bude ........ taký Cizy už nevydržal a transformoval sa do budúcej podoby a evidentne sa teší. Vyskúšal som oldtaimera - vytýkam mu dve nevýhody je jednosmerný- nemá spiatočku a to bude vadiť najmä dámam, totiž ani oldtaimer nevie aké klobúky budú o 30 rokov v móde a to je dosť podstatná vec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klobúky ma netrápia : )

na druhej strane som hovorila s dvoma mladými fórumákmi, ktorí sa s tou budúcou podobou pohrali a nechali to, lebo ich to po chvíli deprimovalo ... asi - asi nie je taká radosť hrať sa na starca ... a mimochodom, má veľmi málo účesov pre ženy, to je jeho najväčší problém ... je to program pre pánov : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až potom, so skutočnou starobou, s paličkou a vysedávaním na lavičke a klebetením a ženičky v šatovej zástere ... dámy a páni starí doktori, inžinieri, nahluchlí, zrazu mierne osprostení, ťažšie chápaví ... vidím ich denne priveľa, trochu ma to deprimuje ...

Na skutočne starých spoluobčanov sa pozeráme našími očami a samozrejme,že nám to nedáva zmysel...a prespektívu už vôbec nie ;) .Lenže v tomto veku sa je iný náhľad na svet okolo.Priority sú iné,hodnoty sa menia a slovo "relatívne" tu dostáva obrovský priestor.

Pre malé dieťa je autíčko v hračkárstve rovnako dôležité,ako pre mňa Harley Davidson a pre starkého za zenitom je vychádzka za bránu ústavu rovnaké dobrodružstvo,ako pre mladíka cesta do Patagónie.

Keď som bol ...-násť ročný mládenec,tak 40-tnik bol pre mňa starý foter a 50-tnik hotový starec.Čo nevidieť budem mať tú 50 na krku.....a je to fajn vek,to musím povedať :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Život som prežíval doteraz bez vážnych problémov, šťastný človek heh.

Ale toho roku, v roku mojej päťdesiatky sa to trocha pos..lo.

V januári som pri fotení na Zlatej bani spadol a keďže som chránil foťak tak som spadol s rukami hore a odnieslo to zlomené rebro. O dva mesiace som si tresol v práci kladivom po prste ako nikdy v živote doteraz au au. A keď prišlo leto a tešil som sa na dovolenku tak som dostal ľadvinový záchvat a preležal som v nemocnici dva týždne. Nič mi nerobili nič mi nepomohli, lebo príčina je v nepracujúcej pravej ľadvine. Po prepustení som sa týždeň nalieval odvarom z petržlena, potom ďalší týždeň z prasličky a nakoniec asi dva týždne ľadvinovým čajom z deviatich bylín. Polepšilo sa, ale cítim, myslím tu ľadvinu. Boľavá kríže má dnes skoro každý a o slabnúcej pameti by som tu mohol písať na celú stranu....keby som si niečo pamätal.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem prečo si si myslel, že ty zostaneš špeciálne ušetrený : )

ináč to nemá priveľa spoločného s vekom, úrazy nehody a au po prstoch sa stávajú aj mladším ... aj bolesti a chrbtice a hlavy a vysoké či nízke tlaky a kdečo majú aj mladšie ročníky ... je pravda, že po dosiahnutí určitého veku sa to u mňa nahrnulo všetko dokopy a pekne trpím, a z toho ďalšieho hromadenia mám hrúzu a menila by som s niekým, kto to všetko nemá ... a áno, s vekom sa to pekne nabaľuje :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Game

 

Ak sa ti to vidí málo tak pridám. Slabo počujem, každú chvíľu si natiahnem nejaký sval, prostata ma budí kvalitnejšie ako najlepší budík, na čítanie už potrebujem 2,5 okuliare, hlavu si za chvíľu nebudem učesávať, ale leštiť a nohy mi zo dňa na deň smrdia viacej a viacej, už by som ich mal asi umyť he he.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...jasne, roky nezastavis a choroby prichadzaju ako neohlasena navsteva...

Mne sa vsak paci zdravy sposob starnutia, ktory pozorujem u par ludi...i ked maju svoje problemy a starosti - nepohlcuje ich to a snazia sa robit si z toho "prdel", maju skvely zmysel pre humor a mladeho ducha...vidia veci s nadhladom a snazia sa "hrat" s kartami, ktore dostali...

...clovek ma moznost volby, reakcie na urcitu situaciu a nasledne tym ovplyvnuje svoju naladu - i ludi z okolia...

 

(...moj otec je stary flegmatik so stiplavejsim humorom a mama jeho humor "nemusi". Skoda, keby mala trochu snahy porozumiet, a keby mu to trochu vracala, bolo by to hned o inom...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kurník, dámy a páni, trochu života do toho umierania!!! Čím som starší, tým som viac presvedčený, že tie najlepšie roky ešte len prídu... Teším sa na dôchodok, rád by som vyskúšal paragliding, teraz to akosi časovo nevychádza...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...to cat eye - vies, clovek sa snazi drzat uvedenej temy...- inak ja som tiez optimista jak bejk a furt si vravim, ze som v najlepsom veku...

 

...niekde som citala o jednom tipkovi, hodne veselom - mal vaznu nehodu a ked sa ho lekari pytali, ci ma na nieco alergiu tak odpovedal, ze ano - na vážne ksichty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som bol mladší,tak som sa týmito otázkami príliš nezaoberal,respektíve v každom veku som mal na ľudský život iný náhľad,či názor.

Dnes si myslím,že plynutie času a tým aj starnutie je jediná spravodlivosť na svete.

Keď si dnes spomeniem,koľko mojich spolužiakov,či rovesníkov nie je medzi nami,tak beriem každý nový deň ako BONUS :lol: :) .Ale každé ráno,či deň bude bonusom len vtedy,ak ho vnímam pozitívne... :) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Toť nedávno mi 17-ročná kamoška na ICQ zavalila: "ty máš 21? prečo som myslela, že si starší?" Tak toto by aj mňa zaujímalo :) a keď v priebehu toho týždňa ešte ktosi mi v podobnom duchu polichotil, to vždy povzbudí... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pár krát som sa pokúšal po príchode z tréningu a osprchovaní pozvať syna na pivo...vždy ma slušne odmietol, tak už sa nepokúšam. Ale raz sa naseriem a preberiem mu frajerku...pomsta bude sladká.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov