Jump to content

Čo a prečo práve počúvate?

bad_guy

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Momentálne dosť počúvam Cher: Mama (when my dollies have babies)

Prečo? Všimol som si pri Kubišovej verzii, že je to cover a tak som našiel Cher - a páči sa mi oveľa viac, než Kubišovej verzia (aj čo sa textu týka).

Pri raňajkách mám vo zvyku počúvať Rádio Slovensko, hlavne kvôli správam. Neviem, či je môj názor na súčasnú hudbu ovplyvnený výberom hudobných redaktorov RTVS, alebo je to už generačný problém. Ale hrajú tam také shity, že to musím na chvíľu vypnúť. Potom väčšinou premeškám správy, ktoré ale tiež za veľa nestoja, polovinu správ tvorí šport.

Zákon, že tretinu hudby v RTVS má tvoriť produkcia súčasných slovenských autorov je nešťastný. V krajine s cca 5. miliónov obyvateľov sa zákonite opakujú stále tí istí interpreti. Hudobný redaktor v Rádio Slovensko má slabosť na interpretov, ktorých sentimentálne texty pripomínajú Františka Krištofa-Veselého. No možno je to trend súčasnej domácej hudobnej produkcie.  

Zahraničný výber hudobného redaktora Rádia Slovensko nie je o nič lepší, preferuje diskotékové odrhovačky typu Boney M, ktoré pripomínajú socializmus a rannú rozcvičku, pred nástupom do zamestnania, alebo "uslinené" kreácie evokujúce skôr kopuláciu. 

Mám pocit, že na poradách v RTVS sa redaktorom prízvukuje, aby boli ľudoví a aby sa "podbízeli" masám. Nakoniec prečo nie. Veď je to verejno právna inštitúcia a zrejme poznajú vkus väčšiny Slovákov. Na Ficovom mítingu som z užasom pozoroval seniorky, mrskajúce sa v rytme skladby Diridonda. Veď prečo nie... nemali ďaleko od orgazmu, keď dostali od Fica kyticu hrebíčkov.

• 2 weeks later...