Jump to content

Čo a prečo práve počúvate?

bad_guy

Recommended Posts

Práve teraz mi znie stará prastará pesnička: "So slzami v očiach" a to preto, lebo som si povedal, že má múdre slová:

Svet nemá slzy rád. Ešte ťa vysmeje!

V živote hru vyhráva len ten, kto sa usmeje. 

:)

• Upvote 1

tak  tak ... 80% ludi kasle zvysoka na tvoje problemy a tych zvysnych 20% si mysli ze si ich zavinil ten druhy sam :D

A na dnes ;-)

• Thanks 1
  • Upvote 1

klasika:

a ešte niečo novšie (aj keď nie úplne nové) :

celkom dobre sa pri tom robí.

• Thanks 1

Páčia sa mi aj skladby   od americkej skupiny 3 Doors Down 

:klobuk:

Ps: Príjemný víkend prajem. :ahooj:

na rok 2022 ešte chystali turné - predstavenie ich posledného alba pod menom Testamentum, aj keď im v posledných dvoch rokoch dvaja skvelí členovia zomreli, vrátane jedného zo zakladateľov z r. 1962 a jedného dlhoročného kolegu a hudobníka a skladateľa...
keď však v decembri 2021 zomrel na komplikácie z covidu náhle 78 ročný líder a frontman Kóbor János, skupina veľmi pravdepodobne skončila.
rok 1962 sa považuje za začiatok skupiny, vtedy vystúpili prvýkrát pod menom Omega (hoci vystupovať začali už oveľa mladší pod inými menami) ako 17 roční mládenci z budapeštianskeho gymnázia... nakoniec všetci zakladatelia vyštuodvali na inžinierov na BP technickej univerzite, hudba bola viac než 60 rokov ich životom.
spomienka na 60 ročné účinkovanie - to je niekoľko generácií, ktoré ich poznajú a majú radi.

• Like 1
  • Upvote 1

Skupina Omega, legenda svetového rocku, ich hudba je nadčasová. Osobne sa k ich hudbe tiež opakovane vraciam. :klobuk:

• Like 1

Medzi moje srdcovky, ktoré veľmi rada počúvam,  patrí aj anglická rocková skupina Pink Floyd. 

Práve  počúvam skladbu Coming Back To Life z albumu The Division Bell. Vydané r. 1994.

:klobuk::flowers:

Práve počúvam rumunskú europopovú skupinu Morandi, skladbu Angels , Album: N3XT, vydaný:  2007

:klobuk:

Relaxujem, príjemne sa mi počúva aj Paula Fernandes, brazílska speváčka, skladateľka ..  :gitarista: 

veľmi pekná žena,   s charizmou a príjemnou energiou   :smile: