Skočiť na obsah

Čo a prečo práve počúvate?


bad_guy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 6,4k
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • iskra

    819

  • tomassi

    549

  • dead

    386

  • phersu

    356

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Momentálne dosť počúvam Cher: Mama (when my dollies have babies)

Prečo? Všimol som si pri Kubišovej verzii, že je to cover a tak som našiel Cher - a páči sa mi oveľa viac, než Kubišovej verzia (aj čo sa textu týka).

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri raňajkách mám vo zvyku počúvať Rádio Slovensko, hlavne kvôli správam. Neviem, či je môj názor na súčasnú hudbu ovplyvnený výberom hudobných redaktorov RTVS, alebo je to už generačný problém. Ale hrajú tam také shity, že to musím na chvíľu vypnúť. Potom väčšinou premeškám správy, ktoré ale tiež za veľa nestoja, polovinu správ tvorí šport.

Zákon, že tretinu hudby v RTVS má tvoriť produkcia súčasných slovenských autorov je nešťastný. V krajine s cca 5. miliónov obyvateľov sa zákonite opakujú stále tí istí interpreti. Hudobný redaktor v Rádio Slovensko má slabosť na interpretov, ktorých sentimentálne texty pripomínajú Františka Krištofa-Veselého. No možno je to trend súčasnej domácej hudobnej produkcie.  

Zahraničný výber hudobného redaktora Rádia Slovensko nie je o nič lepší, preferuje diskotékové odrhovačky typu Boney M, ktoré pripomínajú socializmus a rannú rozcvičku, pred nástupom do zamestnania, alebo "uslinené" kreácie evokujúce skôr kopuláciu. 

Mám pocit, že na poradách v RTVS sa redaktorom prízvukuje, aby boli ľudoví a aby sa "podbízeli" masám. Nakoniec prečo nie. Veď je to verejno právna inštitúcia a zrejme poznajú vkus väčšiny Slovákov. Na Ficovom mítingu som z užasom pozoroval seniorky, mrskajúce sa v rytme skladby Diridonda. Veď prečo nie... nemali ďaleko od orgazmu, keď dostali od Fica kyticu hrebíčkov.

 

   

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 6 mesiacmi...

Polovicka mi dnes poslala odkaz na 40 minutovy podcast s temou "vztah ma byt taky, ze.." a aby to nebolo malo, tak za tym napisala:

-ale pocuvaj sustredene a s porozumenim, potom sa o tom budeme rozpravat!

Kontrolne otazky mi bude davat, spravne som vytusil a preto som si podcast vypocul naozaj sustredene a s porozumenim, naco sme absolvoval takmer hodinovy hovor, na konci ktoreho mi povedala, aky som super, lebo som pozorny a dokazem respektovat jej tuzby, potreby a zaujmy

.Ked som jej uprimne opatoval komplimenty a dohovorili sme, poslal som jej odkaz na 40 minut islandskeho black metalu a napisal som za tym:

-ale pocuvaj sustredene a s porozumenim, potom sa o tom budeme rozpravat!

Lebo my mame krasny vztah plny respektu.

 

  • Haha 2
  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne to bola fuska, ale naucil som ju pocuvat skarede pesnicky, mame zdielany playlist na spotify, bola som mnou na koncerte Pestilence (holandsky death metal), obaval som sa, ze bude nadavat, ale zaujala ju atmosfera a bola nadsena z toho, ako hraju a ako dokaze spevak revat 90 minut. O nececele dva tyzdne ideme na prvu ligu (Dream Theater v NTC arene)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

 

Aj kvalitný metál môže byť kľudne. Každá kvalitná hudba, ktorá poteší, občerství, zahreje, zanechá v nás stopu, aj krásne spomienky, je hodná úcty.

 

  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď počúvam Janis Joplin, tak ma napadá alegória s horiacou fakľou. Čím intenzívnejšie svetlo fakľa vydáva, o to rýchlejšie zhorí. Ale vďaka Janis za to "svetlo"...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Tono napísal:

Táto hudba na mňa pôsobí, ako by bola z nejakého filmu, s názvom Apokalypsa. Ale, vzhľadom na môj vek, som už mimo...

Ber ohlad aj moj vek :) Ta hudba je pestra, napadita a neocakavatelna, ako stvorena pre chlapov po patdesiatke :)

 

Vcera som si na spotify daval dokopy post/progrockovy playlist a CBP tam nemoze chybat
 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 hours ago, Tomáš said:

Dajte nejaké pekné pesničky aby ludé mali čo očúvať…  

Dávame pekné skladby, ktoré sa nám páčia, ktoré radi počúvame, aj opakovane..  ak skladba,  ktorú postneme osloví,  poteší zároveň, čo i len jedného človeka, má to zmysel. Rada počúvam hudbu rôznych žánrov. Hudba je darom, umením, spája ľudí, dotýka sa sŕdc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak iskrička, krásne si to povedala. Každý žáner má niečo dobré a vždy si pustím vaše typy. A potom sa dá preklikať na ďalšie podobné. 

Ale keďže sa nám zvolebnieva tak aj žánrovo som naladený na tú vlnu. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov