Skočiť na obsah

Čo a prečo práve počúvate?


bad_guy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 6,4k
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • iskra

    819

  • tomassi

    549

  • dead

    386

  • phersu

    356

Práve teraz mi znie stará prastará pesnička: "So slzami v očiach" a to preto, lebo som si povedal, že má múdre slová:

Svet nemá slzy rád. Ešte ťa vysmeje!

V živote hru vyhráva len ten, kto sa usmeje. 

:)

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na rok 2022 ešte chystali turné - predstavenie ich posledného alba pod menom Testamentum, aj keď im v posledných dvoch rokoch dvaja skvelí členovia zomreli, vrátane jedného zo zakladateľov z r. 1962 a jedného dlhoročného kolegu a hudobníka a skladateľa...
keď však v decembri 2021 zomrel na komplikácie z covidu náhle 78 ročný líder a frontman Kóbor János, skupina veľmi pravdepodobne skončila.
rok 1962 sa považuje za začiatok skupiny, vtedy vystúpili prvýkrát pod menom Omega (hoci vystupovať začali už oveľa mladší pod inými menami) ako 17 roční mládenci z budapeštianskeho gymnázia... nakoniec všetci zakladatelia vyštuodvali na inžinierov na BP technickej univerzite, hudba bola viac než 60 rokov ich životom.
spomienka na 60 ročné účinkovanie - to je niekoľko generácií, ktoré ich poznajú a majú radi.


 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Medzi moje srdcovky, ktoré veľmi rada počúvam,  patrí aj anglická rocková skupina Pink Floyd. 

Práve  počúvam skladbu Coming Back To Life z albumu The Division Bell. Vydané r. 1994.

:klobuk::flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov