Skočiť na obsah

Čo a prečo práve počúvate?


bad_guy

Odporúčané príspevky

@electric blue aj ona vyzera dobre :zalubeny:

na punku je srandovna, niekedy mozno az trapna ta naivita, a tiez to, ked pri textoch, ktore maju ambiciu brat sa vazne, ti trha kutikom 

Wilderness su tiez trochu kostrbati, ale specialne tuto im to zerem:
 

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 6,4k
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • iskra

    832

  • tomassi

    549

  • dead

    386

  • phersu

    356

pred 13 hodinami, electric blue napísal:

som jediny clovek na tejto planete ktory si vsima ze k tomu cervenemu ruzu si mala dat aj cerveny lak na nechty (?):D

všimla som si komplet celé... :smile: myslím si, že nemusí byť pravidlom.., že akej farby rúž, takej aj lak na nechtoch, hlavne, že nechty má upravené,  že cíti sa dobre.. čo sa týka ružu , viac sa mi páči decentnejší, ako má aj ona na niektorých iných videách, ale ako píšem, tak sa cíti práve  dobre ...a pôsobí to podľa mňa, pekne, elegantne...

...................

Počúvam anglickú rockovú skupinu Led Zeppelin, skladbu Thank You (1969)

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Majster metafor Janota nehra hudbu, Janota spieva poeziu a akurat zacal nahravat novy album s jazzovym ansamblom.

Řekou plují dlouhé lodi
zvolna jako roční doby
Strojník kouří před kabinou
a jeho dvojník pod hladinou
Zprávy hlásí stavy vody
neříkají a co břehy
na nábřeží dvě postavy
zachycené kotvou v nebi

Lodě plynou
míjí přístav
vteřinu se dotknou ústa
A ty jsi tu zůstal

Rezaví rytíři kousek dál pod horou
kam poli přijíždím, pohnuli závorou
Lipovou alejí brodím se závějí
žlutého listí až do těžkých vrat.

Chodím tu po zámku, otvírám studánku
stařenkám s dětskými obličeji.
Za oknem bez mříží strnule prohlíží
skleněnou tabuli, která nás dělí.

Protínáme kruhy a vítr fičí ve škvírách.
Protínáme kruhy, ale náš vlastní už se zavírá.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z našej tvorby slovensko-českej,  Barbora Piešová - Priateľ feat. Michal Šafrata

páči sa mi,  kvalitný duet,  hudba, spev, text, klip.. pekne precítené .. pekná skladba o hodnote priateľstva  :klobuk::flowers:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric blue

:smile: aj pre Teba

The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This 

Chris Martin

Rada ich tiež počúvam, pozerám sa, Chris Martin je podľa mňa super, páči sa mi ako spieva, tvorí...,  žije hudbu na pódiu,  krásne teší sa,   jeho tanec, pohyby, pôsobia   prirodzene,, skáče si voľne, behá,  hýbe sa nespútane,  a to sa mi na ňom tiež páči.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz ma nieco napadlo, v suvislosti s niecim a bude to taky prispevok o roznych prejavoch a vnimani kultury.

Pohybujem sa aj v nie prave vyberanej spolocnosti a hudobne preferencie mojich kolegov na stavbe by sa dali zhrnut asi takto:

Rozpoznatelna a pekna melodia, ziadne komplikovane vyhravky, jednoznacny a jednoduchy text o jednoduchych a pozitivnych veciach a hlavne cisty a melodicky spev, lebo ten je pre nich najdolezitejsi.  Idealne je, ked je to iksta variacia na nejaku ludovu odtrhovacku, lebo tu si pamataju a vedia, ze tam o nic nejde.

Ked podla nich niekto vie malovat, namaluje obraz ako fotku (tym myslim, ze dokonalostou by pre nich bola 100% verna reproduckia reality) a Dalimu, alebo Schielemu by nehodili do klobuka ani desat centov. Jeden dokonca povedal, ze na co su maliari, ked ma dnes kazdy v mobile fotoaparat

Prilezitostne im ukazujem fotografie, ktore davam aj tu do temy o oblubenych fotografiach. Vybavujem si iba jednu reakciu "co je na tom pekne?" A pekne je pre nich naopak to, ked to ma vela farieb, zaostreny predmet aj pozadie a na prvy pohlad to lahodi oku.

Co viem, naposledy si precitali novelu od Mila Janaca a aj to iba preto, lebo bola kratka, pisal iba o chlaste, bezprostredne a narovinu so zapamatatelnymi hlaskami. Mne sa napriklad na JHK paci, ako provokuje a hra sa so slovickami, oni sa iba desia, ze niekto tu nepekne pise o smrti a dalej ho radsej neriesia.

Ti ludia od umenia vlastne nic nevyzaduju. Umenie, ktore nie je o peknych veciach, o laske a o piatom pive s kamosmi, pripadne umenie, ktore si vyzaduje a zamestnava predstavivost a zhavi mozgove bunky, pre nich nie je umenim. Jedinou definiciou kvality je pre nich 100% kopia vyfabulovaneho idealu. Su to vlastne polutovaniahodni ludia, ktori pozeraju na Tatry maximalne z Hrebienka a netusia, o co tu ide.

 

 

 

 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov