Skočiť na obsah

Čo a prečo práve počúvate?


bad_guy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 6,4k
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • iskra

    811

  • tomassi

    549

  • dead

    386

  • phersu

    356

pred 5 hodinami, iskra napísal:

Lilith Czar(Juliet Nicole Simms),  páči sa mi spev, hudba, je šikovná, a aj pekná kočka.

Áno, ibaže s výnimkou tej poslednej veci - nesúhlasím s tvrdením že pekná kočka. :smile: Ja mám teda o kráse odlišné predstavy, však sa mi zdá voľajaká preplastikovaná, neprirodzená a umelá, napr. viď tuna:

Hudbu ale robí celkom dobrú, šikovná je, to je pravda, ale vzhľadovo aspoň u mňa teda by moc nezabodovala. 

Keby som mal tak narýchlo z fleku porozmýšľať, spomedzi speváčok, že vybrať nejakú fakt peknú kočku, milú, sympatickú, tak povedzme ako príklad takej prirodzenej krásy by ma medzi prvými napadla napr. táto dievčina.  

 

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@AlexRosberg,   nesúhlasíš s mojim názorom,  že  Lilith Czar(Juliet Nicole Simms) je  pekná kočka 

                                                                                       píšeš, že  Caroline Jones je fakt pekná kočka

v poriadku,  je to o tvojich  sympatiach z videa,  možno  aj fotografii z internetu..?  možno pre iného muža  je to opačne... ktovie? keďže, každý človek má iný vkus,  je to o výzore.., no, ak sa ešte  reálne  človek, do nich zamiluje, zamiloval,  tak bude aj jedna, aj druhá, tá najkrajšia...

z týchto videí , čo si postol, aj mne sa páči viac Caroline Jones .. ako píšeš, milá, sympatická... aj video je v peknej prírode...

podľa fotografii na internete,  sú mi obe sympatické, ale nepoznám ich priority, hodnoty, tak  píšem svoj  názor na spev, hudbu,  že  pekná kočka... aj je podľa mňa.

 podľa mňa, ako ženy,  výzorom sú to pekné kočky.... :smile: aj počúvateľné sú...

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šialená antimóda 70. rokov a táto optimistická pesnička sa mi pripomenula včera... a užívam si ju :)
už len z textu mi pripomenula nesmierne dávne časy kdesi v detstve, keď hody znamenali, že pri kolotočoch revali na plné pecky západné hity a celé mestečko krúžilo okolo nich, keď čierni bieli všetko jedno, užívali si a túto pesničku považovali jednoducho za svoju, pretože bola taká "šalská" :)
Sha La La La La - The Original Recording with Walkers

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, game napísal:

už len z textu mi pripomenula nesmierne dávne časy kdesi v detstve, keď hody znamenali, že pri kolotočoch revali na plné pecky západné hity a celé mestečko krúžilo okolo nich,

 

To je pekné že sa ti vynárajú takéto spomienky. Čo sa týka hudby, u mňa je tá nostalgia z detstva trochu ináč nastavená, pretože ja som sa asi narodil v zlom čase, minimálne po hudobnej stránke. Ja keď som bol v puberte resp. tom mladom veku kedy človek najviac hudbou žije, v zmysle že má dajme tomu svoje spevácke idoly ktoré zvykne zbožňovať alebo sa mu vynárajú spomienky na hity čo vtedy leteli a pod. tak zrovna to obdobie (t.j. povedzme to desaťročie začinajúce rokom 2000) ja pokladám za jedno z najslabších v hudbe. Ten štýl muziky mi (uvedomujúc si to takto po rokoch) nejak nesedí (aj keď aj vtedy som mal skladby čo sa mi páčili) a skoro vôbec muziku z toho obdobia teraz v tomto období nepočúvam ani sa k nej nevraciam. Samozrejme našli sa aj tam niektoré dobré pesničky, ale ani si nevybavujem nejaký konkrétny štýl ktorý vtedy frčal. Aj keď som samozrejme pesničky počúval vždy, ale nepociťujem nostalgiu keď počujem hity a interpretov z tej doby.

 

Ja som v tom období fičal hlavne na tzv. starinkových hitparádach čo bežali v rádiách (nasadzovali do rebríčkov hity ktoré museli byť staršie ako 10 rokov) – to znamená z obdobia ktoré som nezažil alebo trochu zažil bez toho aby som si to nejak pamätal – hlavne teda najšpičkovejšie obdobie 80-te roky, ale aj 70-te, a prvá polovica 90-tych rokov. Najradšej som mal hitparádu Okey Gold (na rádiu Okey, pokračovateľ rádia Koliba, tam sa tá hitparáda volala predtým Zlatá žila). Spomínam si že som si ju prvýkrát naladil v roku 1998 keď som mal 10 rokov, vtedy bežalo nejaké 60.kolo a vravím si že aké super pesničky sú tam, a odvtedy nepretržite až do roku 2006 kedy ju po 480 kolách zrušili, som ju stále fanaticky počúval, hlasoval do nej, vždy sa tešil na nové kolo, chytal som nervy keď mi nejaká obľúbená skladba vypadla atď. Počúval som aj hitparády tých vtedajších súčasných hitov, Julo Viršík napríklad čo moderoval Horeháj (neskôr Okey Chart), ale tá staršia muzika sa mi vždy páčila viac a viac som to prežíval. Takže keď rovesníci fičali na interpretoch ako Eminem, T.a.t.u, No Name, Horkýže Slíže, Linkin Park, Evanescence a pod., tak ja som šlapal na muzike ako Europe, Bonnie Tyler, Belinda Carlisle, Cyndi Lauper, Alphaville, Duran Duran, Chicago, REO Speedwagon, Kim Wilde a pod., podľa toho čo sa momentálne v hitparáde nachádzalo. Internet som vtedy nemal, tak som bol závislý len od hudby čo púšťali v rádiách. Samozrejme kopa interpretov z tej starinkovej hitparády fičali a fungovali ďalej a mali aj v danej dobe svoje nové hity (U2, Madonna, Bon Jovi) ale tie ich skoršie staršie pesničky sa mi vždycky pozdávali viac.

 

Čo je pozitívne, že spomínaná starinková hitparáda je archivovaná a aj keď zaniklo už rádio na ktorom sa vysielala, stále funguje stránka kde sú rebríčky všetkých kôl a niekedy si to tam  zvyknem prebehnúť a nájsť si tam nejaké tipy na songy ktoré si pustím a zaspomínam si na pekné časy. Hodím sem link na 1.kolo (hádam to pôjde zobraziť), vľavo sa dá šípkami potom posúvať prípadne napísať číslo od 1 do 480 a vybehne poradie rebríčka toho daného kola.

http://okeygold.wz.cz/kolo.php?kolo=1

Ale to som chcel len povedať že to obdobie môjho detstva a mladosti (cca 2000 až 2010) bolo po hudobnej stránke pre mňa také nemastné neslané, buď som mal žiť v 80-tych rokoch, ale nie tu, lebo to zas komanči tuna moc tej zahraničnej hudby asi nepúšťali (resp. nie v tom množstve akom by som si želal) alebo byť mladý teraz, keď sa fakt perfektné skladby (hlavne s vymakaným zvukom a profesionálnymi videoklipmi) začali opäť masívnejšie tvoriť až nejak po roku 2010, aj keď nie zrovna tie čo hrajú v našich rádiách, ale zo všetkých kútov sveta čo sa dajú povyberať. Ešte že existuje ten Youtube a človek si môže všeličo vyhľadať a neustále objavovať hudobné novinky z rôznych krajín pôvodu (balkánska hudba je skvelá, škandinávska, aj na východoázijskej fungujem, všetky možné žánre  a ide sa).

No ale keď už som zavítal po dlhšej dobe na stránku tej hitparády, tak čo by som si odtiaľ také pustil? Nuž teda, keď je dnes ten Deň Európy :  

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 5. 2021 at 12:28, game napísal:

... pretože bola taká "šalská" :)
Sha La La La La - The Original Recording with Walkers

ha! a našla som aj jej predchodkyňu, ktorou to pri kolotočoch kedysi začalo... miestni mnohovrstevnatí rómovia kdejakého druhu boli svojho času od nej unesení, to boli časy, keď nebol problém žiť uprostred ... skvelá pesnička, na ktorú sa točili kolotoče celé desaťročia ... pre zmenu výnimočné roky šesťdesiate :)
druhá, resp. prvá "šalská", pre zmenu Sha La la la li  :)
 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 z mojich dievčenských čias spomínam na skupinu ABBA ... :)

k mojim ďalším  obľúbeným skupinám, spevákom, speváčkam, som sa dostala tiež neskôr, keď som bola dospelá, potom, keď som sa vydala,  vďačím aj internetu, pred niekoľkými rokmi aj PF, niektorým ľuďom..,   aj tuná vďačím  Fóru, stále niečo nové objavím, čo ma zaujme,  keď ma hudba  osloví, dotkne sa, naskočia zimomriavky :)  ako sledujem, podľa toho, ktoré skupiny ma najviac upútali, sú tí skôr narodení.. skôr ešte ako ja.. veľmi rada počúvam kvalitnú nadčasovú hudbu... otvorená som aj novej súčasnej tvorbe..

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcela som nájsť pôvodnú nahrávku ... a našla som pri tom úplne parádnu vec... Beatles  a orchcestrálka, paráda... :thumbsup: cca 1967 - 68
Beatles a Hey Jude  dokonale imúnni voči času :)



 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

holka PJ Harvey oprasuje archiv a vydava stare albumy v studiovych demoverziach. Mne sa to popravde paci viac, ako bezne produkovana studiova nahravka. Je to viac surove (a u Polly Jean to plati dvakrat) a hlavne viac autenticke. V minimalistickych skladbach je to citit najviac:
 

 

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov