Skočiť na obsah

Čo a prečo práve počúvate?


bad_guy

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...
  • Odpovedí 6,4k
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • iskra

    832

  • tomassi

    549

  • dead

    386

  • phersu

    356

v podstate celá súčasná rocková scéna, a všetko v hard & heavy žánroch má základy v sedemdesiatkach ... aj keď za prvú metalovú skladbu sa považuje Helter Skelter od Beatles, a tú nahrali v 1968.

:bingo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@clovek2 ja si tu čítam ze metal sa objavil na prelome 60/70. 

Citát

 

Heavy metal

Původ ve stylechPsychedelic rock
Blues-rock
Hard rock 
(temné temy textů mohou vycházet z takzvaného "Occult rocku" populárního v britském a italském hudebním undergroundu na konci 60. let, reprezentovaného kapelami jako například: Black Widow, Jacula, Covena Crow)

Kulturní pozadíKonec 60. let USA, Velká Británie

Typické nástrojeElektrická kytara · Baskytara · Bicí · Klávesy (občas)

Všeobecná popularitaCelosvětová, vrcholu dosáhla v 80. letech

Podstyly

avantgardní metal • black metal • klasický heavy metal • dark metal • death metal • doom metal • glam metal • gotický metal • groove metal • NWOBHM • power metal • speed metal• stoner metal • symfonický metal • thrash metal • viking metal • kawaii metal

Směs stylů

alternativní metal • křesťanský metal • folk metal • funk metal • grindcore • industriální metal • metalcore • neoklasický metal • nu metal • progresivní metal • post-metal • rapcore • grunge

Regionální scény

Gothenburg • Bay Area

Heavy metal (zkráceně rovněž „metal“) je druh hudby,[1] který se jako vymezený hudební styl objevil na přelomu 60. let a 70. let ve Velké Británii a Spojených státech.[2] Kořeny má v hardrockových skupinách, které kombinováním blues a rocku vytvořily nový hudební styl, charakteristický používáním elektrických kytar a bicích, a také hlasitým a zkresleným zvukem. Podle serveru All Music Guide "Ze všech nespočetných forem rock and rollu je heavy metal nejextrémnější, ať už z hlediska hlasitosti, mužnosti nebo teatrálnosti. Existuje množství variací heavy metalu, ale všechny se opírají o zkreslený zvuk kytar a kytarové motivy, zvané riffy. K tomu mírně kovově znějící baskytara a úderné tempo bicích."

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak neratam Hendrixa, vsetky relevantne kapely vydali svoje prve albumy koncom 60 rokov, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Jethro Tull, Black Sabbath.. akurat ze vrchol ich tvorby sa dostavil az o par rokov neskor. Vymykaju sa King Crimson, ktori svoj neprekonany debut vydali v 69om.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič nové..., to tu už bolo. Iba zvukový záznam sa nezachoval. Atavistické pudy pôsobia na nás rovnako, ako na tých z jaskýň. My máme hranice minulosti v dobe, ktorú oni pokladali za súčasnosť a ten šaman na obrázku má svoju históriu iba o niečo viac  posunutú do minulosti. Ale nič sa odvtedy nezmenilo. Maska "šamana" pôsobí rovnako intenzívne na nás, ako aj na nich. Vo mne tá hudba evokuje pocit, ako keď je človek až príliš dlho empatický, až má nakoniec chuť všetko rozmlátiť. Podobne, ako decko, ktoré v zlosti roztrieska hračku. Potom je mu to ľúto, ale ten krátky afekt pocitu vzdoru a "slobody" možno za to stojí. 

Pintura_Trois_Freres.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, dead napísal:

od Finov by sa isto cosi naslo, ale vybavuje sa mi iba metalovy mainstream

keď si spomeniem na nejaké veci od HIM, ktoré občas počujem v rádiu, tak pri nich aj Nightwish vyzerá ako etalón alternatívnej scény :hehe:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si teraz az uvedomil, ze som nepocul ani jednu celu pesnicku od Nightwish, alebo Hammerfall. Jednak je to nezaujimave, takych kapiel su desiatky a vadi mi aj ta ich okazala fazona, cim si tu nezaujimavost asi kompenzuju.. Ked sa chcem drzat pri zemi, pustim si Witchcraft, alebo Graveyard, to je poctive severske retro, ktore sa na nic nehra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejaké cédéčko Nightwish som kedysi vozil v aute, ako zvuková kulisa pri šoférovaní celkom v pohode :biggrin:

ale z Fínska je predsa najznámejšia alternatívno-recesisitická banda Leningrad Cowboys

furt zabúdam potomkom pustiť film o ich ceste do Ameriky :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov