Skočiť na obsah

História OS Windows


Sniper

Odporúčané príspevky

je velmi dobre, ze so svojim zelezom nad Vistou neuvazujes :lol:

 

co sa tyka SP3 - zabudni.

Vistu nechcem z viacerých dôvodov, nejde ani o železo. XP mi ponúka všetko čo potrebujem.

 

A prečo mám na SP3 zabudnúť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pouzival som najprv WfW 3.11, na starom PC, ale kedze som sa vtedy hlavne hraval, moc casto pusteny nebol, stary zlaty DOS :lol:

 

potom som mal dlho dlho Win95, snad az do roku 99, ked som presiel na Windows 98 a ten mi vydrzal asi az do 2001. Potom na dva roky Win2k do 2003 a odvtedy uz XP.. Na vistu prejdem s novym notasom, cize mozno v lete, na jesen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robim na P4 2.4GHz od Dellu a je to pomale ako rit (a to nemam zapnute ani Aero). Ovladanie je pomenene a viem tam prd najst

Ako to, že to máš pomalé? Mne to behá svižne na notebooku s 1.6 GHz Celeronom a to mám zapnuté Aero - v porovnaní s XP sa to vôbec nespomalilo... Jediné, čo mi to začalo brzdiť bol Windows DreamScene Content s pohyblivými pozadiami, tak ho mám vypnutý. Z nastavení som bol zmätený iba spočiatku - rýchlo som si na to zvykol, lebo je to veľmi intuitívne. Stačí sa odpútať od starých návykov...

 

Ako pamätník som začínal na MS DOS 3.1 a prešiel cez DOSy rady trojkovej, štvorkovej, päťkovej i šestkovej, Windows 3.0, 3.1, WfW 3.11, 95, 98, ME, NT 3.51, NT4, 2000, XP HE i Pro a teraz naposledy Vista. Medzitým krátke obdobie kedy sme mali doma OS/2 a popri tom všetkom Linux (viac-menej na odskúšanie), OpenBSD a FreeBSD na serveroch (po tom, čo Linuxovú inštaláciu mi v práci hackli, alebo sa o to aspoň snažili - istý nie som si dodnes, ale odkedy tam mam BSD je pokoj).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

95 - dobre

98 - nezvyk, ale dobre

chorche ešte mi vysvetli o akom nezvyku pri W98 hovoríš? Však W98 nebol nič iné len vylepšené a užívateľom prispôsobené W95.

 

Keby som mal porovnať W95 a W98 tak by som povedal že W95 bola akási "light verzia". WME bol o čosi vylepšený a lepšie prispôsobený W98(SE), ale tam už boli problémy so stabilitou, ktorá sa dala porovnať s W95.

 

Ozaj mal niekto Windows Memphis (vraj sa označoval aj ako W97)? Malo by to byť niečo medzi W95/98, tuším W98 Beta, alebo tak nejako, a dokonca sa vraj aj predával, ale kvôli veľkej nestabilite ho stiahli. Po roku keď ho vylepšili začal sa predávať ako W98.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia

 

Možno preto lebo mal asi podobný "problém" ako Ajk

2000-2001 Windows NT 4.0 workstation (rok hrozy, konecne poriadny komp, ale nic mi tam neslo, kedze tam nesiel nainstalovat directx)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel tu je ale problem v uzivatelovi

tiez si nekupim traktor ked chcem sportak, a nekupim si ferari ked chcem uzitkove vozidlo

 

NTcka boli robene na pracu nie na hranie

ako serverovsky system boli vynikajuce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dlho som fachal na W95, preto bol prechod na W98 pre mna zo zaciatku ako prechod do ineho sveta. NT je totalna katastrofa, nainstaloval by som viac aj na radiator, nez pod tymto OS!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche nahodou pod NTckami behal krasne MSSQL server, Web server, bezali tam rozne accessovske databazy a podobne veci..

tento system bol robeny na servre

to ako by si chcel aby pod win2003 server bezali vsetky hry uplne bez problemov

 

kua nech sa uz konecne ludia naucia pouzivat veci urcene na danu vec a nie ferrari na vozenie zemiakov a potom nadavat ze maju maly kufor :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche system na ktorom si niekto bude instalovat kazdu blbost zo stahuj.cz a podobne srandy boli 98ky ci ME

NT bolo robene cisto len a len ako serverovy system pre ludi co vedia s tym robit a vedia co a ako

a ak si si ten system vedel upravit tak fungoval presne ako ma

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, error je medzi stolickou a monitorom.

TZV: BFUs, neinstalujte si system, ktory neviete nastavit tak, aby sluzil vasim potrebam, a nechcete sa to naucit.

 

98ka bola podstatne menej stabilna ako NT, len ty stale nedokazes pochopit, ze ked si nainstalujes serverovy system, tak to vsetko nepojde tak hladko ako na systemoch pre domace kompy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NT by som si nenainstaloval ani pod hrozbou, ani dobrovolne, nie som blbec, aby som nad tym zuril, ze mi tam nejdu spustat take alebo onake programy kvoli tomu, ze ich ani neinstaluje, to radsej zostanem pri tych starych veciach ako W98, hoci.... Zvykol som si na XP Profesional a nemenil by som ho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam pocit ze chorche ani necital co sme mu napisali

 

chorche, winNT je system na servery nie na domace pouzivanie

preco si si potom nenainstaloval miesto XPcok win2003 ??

 

este raz a naposledy aj pre nechapavych

Windows NT nebol system na domace pouzitie !!!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov