Skočiť na obsah

História OS Windows


Sniper

Odporúčané príspevky

Jaj, to vas zaujima! Ked boli este compy odblokovane a nebolo pre instalaciu cohokolvek treba adminovske konta, tak tam ti blbci narvali NT, miesto nejakeho normalneho OS....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dodo zase nic nehovoriaci prispevok

co konkretne ti na nom vadi?

 

ja na win 2000 SP4 fungujem uz 5 rokov...iba raz som bol nuteny preinstalovat ked som menil dosku a procesor

inac vyborny stabilny system a vsetko mi na nom ide, aj nove hry aj stare, vsetko!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iba raz som bol nuteny preinstalovat ked som menil dosku a procesor

No to je myslím jasné, ja keď som menil dosku tak XP si ani nepíplo a musel som znovu inštalovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ono to je individualne, uz som rozbehal system bez reinstalu aj po totalnej zmene hardwaru, ale bolo s tym viac roboty ako to znova nainstalovat a ten system uz nikdy nebude taky cisty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Win 2000 bola najväčšia haluz SP1 - pod ním nám prestal fungovať firemný software pracujúci s databázami... Jednoducho previazanosť cez ODBC bola nefunkčná... Museli sme to prežiť bez SP až kým nevydali dvojku, ktorá už bola v poriadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ako by si chcel aby pod win2003 server bezali vsetky hry uplne bez problemov

este raz a naposledy aj pre nechapavych

Windows NT nebol system na domace pouzitie !!!!!

 

nooo, celkom tak to nie je v tomto pripade. ja som mal doma WinSvr2003 ako workstation a behalo mi tam uplne vsetko. Staci taka jedna utilitka, ktora ti aktivuje kopec veci co su v serveri default vypnute a tym ti to vlastne prerobi na workstation. Toto ma vyhodu ze bezis na serverovom jadre, co je rychlejsie, ma lepsi manazment pamati a pristup k disku, ale idu tam aj hry a multimedia. Mam to odskusane.... Nieco podobne sa Microsoft chysta urobit aj s Windows Vista. Na jesen je totiz naplanovany ServicePack 1. Mozno sa budete cudovat, ze ani pol roka po vydani uz bude SP1, ale je na to dobry dovod. V jeseni totiz by mal vyst final verzia Windows Server Codename: Longhorn. A, po prvykrat v historii service packov, Microsoft planuje aktualizovat kernel!!! Nahradi ten vo viste z januara za ten serverovy z jesene. Tomu uz hovorim rozumna vec. :lol: :)

 

ak by chcel niekto tu utilitku, dajte vediet. je to uplne legalne, ak by ste mali nejake predsudky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no sak sam si to krasne doplnil

potreboval si k tomu utilitku, ktora ti to umoznuje, a to len vdaka tomu ze XPcka a 2003 server su oboje postavene na NTckovom jadre

ale medzi NT a 98 bol ten rozdiel ze boli na uplne inom kerneli postavene

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak kromě Windows ME, Windows NT 3.x a Windows NT 4.x a některých prehistorických verzí 1.x, 2.x (některé jsem zkoušel). Jinak pro zajímavost Solitaire z Windows 2.x krásně funguje i ve

Windows XP a je skoro k nerozeznání od té XPčkové verze, tak ať M$ nepovídá, že nepoužívá kódy ze starých verzí. :lol:

Vista jsem nezkoušel ještě ve finální verzi, jen Betu. Uvidím, jestli si je ještě někdy nainstaluji, protože jsem teď převážně na Linuxu.

Jináč teď píši z Windows 2000 SP4 a IE 5.5 na NB s Pentium 166MMX 48MB RAM a je to rachot (disku při swapování). Ale nepadá to jako Windows 98.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

95 - dobre

98 - nezvyk, ale dobre

NT - KATASTROFA!!!

XP - Home edition - slabe

XP Profesional - parada

akoze co chces tim povedat ze xp home je horsi ako 98 ??? ja mam xp home a som spokojny bezpecnost je dobra a BSOD mi naskocila 1 krat a to ho uz mam 3 roky
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

myslim, ze ak mas cesky windows, budes potrebovat aj cesky service pack. podobne to bolo pri SP2, tiez som ho stahoval a instaloval dodatocne a priamo na stranke microsoftu bolo upozornenie na rozne jazykove verzie. cesky SP2 som tam bez problemov nasiel, ci to bude rovnake aj pri SP3, to neviem - predpokladam, ze ano.

 

 

 

edit 26.2. 10:40

teraz rozmyslam, ze so SP3 to bude zrejme vyriesene automaticky - clovek stiahne len utilitku, ktora rozpozna ci je SP3 v systeme potrebny a ak ano, automaticky sa nakonfiguruje vsetko potrebne a cez utilitu Windows Update prebehne stiahnutie a instalacia SP3.

uzivatel teda len urci, ci SP3 chce, alebo nie.

 

mari sa mi, ze to bude vyriesene takto, niekde som sa s tym stretol.

osobne by som bol radsej, keby bola moznost stiahnut si cely balik a nainstalovat ho samostatne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Prešiel som vlastne všetky varianty Win - od 3.0 cez 3.1, 3.11, 95, 98, XP po Vistu 64. Tie prvé 3.0 boli na tú dobu pokrokom, pred nimi bolo treba pod DOSom, Basicom a strojovým kódom pracne vyrábať rozličné práce - u mňa najme v oblasti DTP a modelovania.

 

Čo ma trápilo ? Najme nestabilita, reštarty a potom prišli viry....

 

U XP ma teší stabilita a množstvo programov, s Vistou sú zatiaľ problémy, lebo je ešte "nová" - a mám 64 bitovú, takže o to viac. Chýbajú ovládače a nie každý program ide... ale zasa je na nete bezpečnejšia, zatiaľ viac - ako XP

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Trocha som staršieho dátumu výroby tak ja si ešte pamätám Maťa a PMD, potom prišli 386, 486 a s nimi Windows 3.11, potom som si postavil prvý Pentium 200MMX a do neho nahodil Windows 95...som sa cítil ako king. Potom som prešiel na 500 AMD a dal Windows 98 bol som s ním tak spokojný že nahradil som ho až XP ktoré mám až do teraz. A ktorý bol najlepší ? Ťažko odpovedať, každý mal svoje výhody aj nevýhody. XP mám rad pre jednoduchú inštaláciu, žiadne problémy z ovládačmi ako napríklad v 98-čke. Sieť sa nainštaluje sama, žiadne ručné písanie brán a podobne. K Viste som sa ešte nedostal, odrádzajú ma vysoké nároky na hardware. Načo si kupovať počítač čo by utiahol pomaly celú NASA keď ho používam len na bežné veci.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyskusal som uz sice niekolko linuxov su fakt v celku dobre napr. Xubuntu ktorý ma oslovil zatial najviac zpomedzi fedora, ubuntu, ktore som vyskusal. Vzdy som sa nakoniec vratil k Windowsu XP. Je to uz zabehana vec asi sa od windowsu len tak lahko neodlepim a linux uz tak skoro nedam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

moj prvy pc - 286, os microsoft DOS. RAM tusim 2MB, casy editovania himem.sys.lol manualne adresovanie ovladacov klavesnice ci mysi do extended memory.

 

potom dlhaaa paaarty.

 

 

95 - tragicke co sa tyka sieti

 

98 - lepsie

 

nt- ok

 

milenium - treba zabudnut

 

2000 - cool

 

xp- pouzivam doteraz doma

 

vista - ?

 

w7 - som dostal spolu s novym notebookom, zatial som neobjavil ziadne novinky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Dnes má Windows 30 rokov

 

Nie som si istý, s ktorou verziou Windowsu som sa stretol prvý krát, ale matne sa mi zdá, že to bol Windows 3.11 (neviem či to nebol dokonca aj Windows 2, ale asi nie). Oproti MS-DOS a nadstavbe Norton Commander (aj tu cítim nostalgiu) to bola veľká zmena, najmä, že sme mohli hrať kry ako míny či solitaire :D Na svojom PC som už mal Windows 95, ktorý už bol multimediálnou bombou na svoju dobu. Bol som s ním spokojný, aj keď bol známy nie príliš veľkou stabilitou, modré okná bývali niekedy celkom bežné. Windows 98 mal byť trochy vylepšeným Win95, ale okrem krajšieho vzhľadu ma moc nenadchol. Lepší už bol Windows 98SE, ktorý som istý čas používal. Po ňom prišiel Windows ME, ktorý som nahodil na nový počítač. Po grafickej stránke ešte krajší ako Win95 či Win98, ale akosi nevedel dobre pracovať, často som mal zaťažené systémové prostriedky na maximum. Aj keď bol niekedy dosť nestabilný, podobne ako Win95, vydržal som pri ňom dlho, lebo som váhal prejsť na Windows XP. Nakoniec som sa odhodlal a používam ho dodnes.

Na notebookoch som vyskúšal Windows Vista, napriek kritike ja som bol celkom spokojný, podobne ako s Windows 7, ja osobne nejaký extra rozdiel medzi Vistou a 7 som nepostrehol. Windows 8 ma neoslovil vôbec, MS prekopal všetko čo sa dalo, ale nie je dobré niečo meniť, keď ľudia sú zvyknutí 20 rokov niečo používať. Windows 8.1 niečo napravil, stále to nie je ono, ale lepšie ako Win8. Windows 10 som ešte neskúšal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Momentalne Linux Mint Xfce lebo iny ked dam tak furt nejde bud zvuk alebo wifina. Aj sa mi celkom zapacil uz som zvykol kde co je a tak.

 

Z Windowsom som najviac lubil XP ale poznal som aj Vistu a Win98 aj ME aj 2000 aby som to mal cim porovnat a Win7 je uplne najviac co sa mi paci lebo 8 a 10 sa mi nepaci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov