Skočiť na obsah

História OS Windows


Sniper

Odporúčané príspevky

Aké OS Windows ste používali? S čím ste ne/boli spokojní?

Niekde na nete je stránka kde je história Windowsov, ale neviem si spomenúť na link, nemá ju niekto vo Favorites? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

na skole windows 3.11

doma windows 95

momentalne XPcko

 

spokojny som nebol ani s jednym, 95 zamrzala, padala dennodenne, XP so SP2 prestalo padat uz ani nepametam kedy som ho preinstalovaval ale sem tam nabehne modra obrazovka,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

doma sme mali secko mozne:

MS-DOS, Windows 3.1, Windows 95, Windows 98, Windows 2000, Windows ME, Windows XP

-momentalne mam Windows Server 2003 (rychlejsie a stabilnejsie nez XP, prerobeny na Workstation :lol: takze je to aj pouzitelne)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Trochu nostalgie nezaškodí, písal som to na konci roku 1998 :lol:

 

20.12. 1998 večer

1. Mám nainštalovaný Windows 98, konečne niečo stabilné

2. Worms idú bez zvuku asi sa nezhodli s novými ovládačmi zvukovky.

3. Preinštaloval som ovládače zvukovky, Worms fungujú.

4. Akosi často to zamŕza, pomáha len tvrdý reset, hádam po čase to prestane.

5. Vypínam počítač.

21.12. 1998

1. Ako tak to ide badať zlepšenie v grafike a vo zvukoch ale dosť často to zamŕza, hlavne pri otváraní zložiek.

2. Čo ma šokovalo zatiaľ som nevidel jediné modré okno !!!

3. Robím úplny ScanDisk jednotky C - žiadne chyby.

22.12. 1998 na obed

1. Zapínam počítač, dostal som sa len po logo Windows, nemožno nájsť súbor Explorer.exe, treba preinštalovať Windows.

2. Pred inštaláciou inštalačný program kontroluje jednotku C

- poškodená FAT tabuľka

- veľké množstvo dll a exe súborov má nesprávnu veľkosť

- stovky stratených clusterov a prekrížených súborov

- a to pred pár hodinami ScanDisk nezistil žiadnu chybu !!!!!!!!!!!!!!!!

3. Nakoniec som Windows nainštaloval.

4. Už ma dožralo to časté zamŕzanie - odstraňujem Windows 98.

5. Inštalačný program Win 95 akosi nereaguje, ostáva len jedno - znovu nainštalovať ten prekliaty Windows 98 !!!

 

 

Ponaučenie: Za ponaučenie stačí povedať jednu vetu: "Starý dobrý Windows 95..."

 

(Keby vedľa mňa stál ten debil z Microsoftu, tak mu otrieskam o hlavu cédečko aj s jeho Windowsom 98 !!!)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som mal vtedy 6.3 GB a 2.5 GB. Takže aj tam mohol byť problém. Pamätám len že 98SE bol kvalitatívne lepší ako 98.

 

Keď som neskôr prešiel na ME niekoľko vecí sa vyladilo, ale ME bol dosť nestabilný. Až XP vyriešil kopu problémov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1992-1996 MS-DOS (na kompoch, ktore mam nosila na vikend domov)

1996-2000 Windows 95 (na 98 som kukal ako na nieco z ineho sveta)

2000-2001 Windows NT 4.0 workstation (rok hrozy, konecne poriadny komp, ale nic mi tam neslo, kedze tam nesiel nainstalovat directx)

2002-2006 Windows 98 - dalo sa, ale modre okienka a restarty sa nedaju zratat ani na prstoch obyvatelov celeho Slovenska

2006 - Windows XP Home - vykupenie... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Win ME by som prirovnal k experimentu. Bol to prvy home OS, ktory bol oslobodeny od DOS 7.0. Ale vsetky problemy z 98 ostali... dokonce k nim pribalili este par naviac.

Nastastie sa MS zbadal a zistil ze jedina cesta vedie cez NT... na ktorom su (nastastie) postavene XP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ME vyzeral graficky krajšie ako W98 a mal niekoľko funkcií navyše, ktoré mi v W98 chýbali.

Ale bol veľmi nestabilný a mal som problémy s pamäťou, hoci som mal 512 MB bolo mi to k ničomu, keď som spustil trochu viac programov výkon išiel prudko dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ajk ty si do tohto roku fungoval na 98kach? :) :lol: :)

 

a inac XP home, tiez nieje ziadna slava, neviem preco, ale mam pocit ze je to o dost nestabilnejsie ako XPcka, a nevie to poriadne pracovat so systemovymi prostriedkami

 

z Home mam desny pocit ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S home sa zoznamujem posledne dni, kedze som ich dostal OEM k NTB a len moja lenivost mi brani v reinstalacii.

Par veci, ktore som si zatial vsimol:

Maju len simple sharing.... takze ziadny NTFS rights management.

Administration tools su strasne osekane - napr v nich chyba moznost zadelovat userov do skupin.

 

Co sa tyka stability, tak zatial s home nemam problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

pracujem prave s Vistou a seriozne dufam ze na XPcku ostanem visiet najblizsich 10rokov. robim na P4 2.4GHz od Dellu a je to pomale ako rit (a to nemam zapnute ani Aero). Ovladanie je pomenene a viem tam prd najst, a vypisuje mi to pri viacerych programoch, ze nie su kompatibilne s Vistou a vyhadzuje divne hlasky.

 

ble.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som zacinal v DOSe, potom prisiel snad prvy file manager - NOrton Commander, potom Volkov COmmander :lol: ...prvy windows samozrejme 95tka, to bol neskutocny ksunt, 98-cka bola o poznanie lepsia a dlho som ju pouzival, samozrejme BSOD sa objavili ale dalo sa, potom som mal kratku dobu Windows2000 ten bol dobry, ziadny problem co si pamatam, ale tak mal som ho kratko. No a potom uz len XPcko a s nim som spokojny, na multimedialne sracicky postacuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som zacinal na DOS 5.0, ked som sa dostal k DOS 6.2 a potom 6.22 tak som len cumel ake to je skvele :)

medzi tym som tam mal windows 3.0 a potom 3.1.. to bolo na mojej starej masine (386 DX 20MHz) a na tomto stroji som raz skusal demo windows 95 ktore bolo na 4 disketach... kokso len pol hodinu mi to nacitavalo.. ale ten pohlad stal za to:)

potom som mal na novej masine DOS 6.22 a windows 3.11 co uz bola supa, mal som aj zvukovku a pustal som si furt dokolecka tie windowsacke zvucky :)

a potom to uz islo, windows 95, 98 len kratko, ME a potom 2000 na ktorych ficim uz 4-5 rokov a nechcem menit ;) v praci mam XPcka ale nadseny z nich niesom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov