Jump to content

Mačky versus psy

arwiel

Recommended Posts

• Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Vilma Flinstonova

87

• game

85

• iskra

60

• slimak

34

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spomínal som tu, že som si osvojil kocúra, ktorého niekto, ešte ako mačiatko, vyhodil do lesa. Vyrastal v lese a nosil som mu tam jedlo. Bol zdivočený a raz zaútočil na ženu. Bál som sa, že je besný,

Presne pred rokom som ráno našla moju takmer 17-ročnú Šivu pod radiátorom za vysávačom, tam sa uložila na svoj večný sen.  Ešte večer predtým som sedela pri telke, ona mi ležala na kolenách a dri

tejto zimy už nebola žiadna prechádzka v lese, žiadne srnčie nohy... som rád, keď so mnou urobí celé kolo po dedine. už naňho musím dávať pozor, minule som ho ťahal z potoka, niekoľkokrát z kadejakých

Posted Images

game

kocúr vie, kde je mu dobre...

svokor raz takto priniesol domov jedného psíka, kdesi bol vyhodený, odrastené šteňa. tak toho psa nešlo skrotiť. jeho problém bol, že sa neskutočne každého bál, pustil k sebe len svokra, ten ho opatrne mohol poškrabkať za ušami. neskôr sa pomaly udomácnil, ale bočil, oči vždy na stopkách... aj by sa bol dal pohladkať, ako ich domáci pes, priam bolo vidieť, ako po tom túži... ale nemal odvahu.
niekto ho utýral, pretože stačilo, aby svokra zobrala do ruky metlu, že zemetie dvor... od strachu sa schúlil do klbka.

• Like 2
  • Thanks 1
iskra

Mačky, psy, zvieratká...  cítia lásku, radosť, strach, bolesť .. ak cítia náklonnosť, bezpečie, dôverujú...

Beny

Naše chlpaté zlatíčko.jpg

• Like 1
iskra
Dňa 15. 4. 2021 at 17:53, Tono napísal:

Vtedy som si spomenul na toho zverolekára, "vraj sa nám ho už nikdy nepodarí skrotiť"... 

macka.jpg

zverolekár sa  "zmýlil"...,  "nikdy nehovor nikdy".. trpezlivosť,  pozornosť, dôvera... stojí za to..  priateľstvo medzi človekom a zvieratkom je reálne..

ako napísala aj @game kocúr vie, kde je mu dobre...

To je psík  Riky a Riky  s už nebohým kamarátom Peťkom, zoznámili sme sa cez internet,  pred x rokmi, dá sa povedať prostredníctvom Rikyho... Peťko už žiaľ nie je medzi nami, zomrel mladý človek,  ostali krásne spomienky, vďaka zoznámeniu s úžasným človekom,   jeho psíkom,   máme ďalšiu vzácnu rodinu..  strata človeka bolí...no vďaka za tú česť ich spoznať ..za kamarátstvo, priateľstvo,   ktoré je  vzácne a pretrvá...

Riky.jpg

Peťko, Riky.jpg

• Like 2
Vilma Flinstonova

moja nebohá Šiva mala ku mne veľkú dôveru, aj veterinári hovorili, že takú mačku, ktorá by si tak trpezlivo nechala robiť aj nepríjemné veci, tam ešte nemali. Stačilo, aby som ju hladkala po hlavičke, a nechala si bez problémov odobrať krv, merať tlak na chvoste, vyšetrovať oči, očné pozadie a slzné vačky...

teraz 4.5. to bude rok, čo mi odišla do večných lovíšť. Som vďačná za to, že som ju mohla mať a za jej lásku a dôveru. Za to, ako ma vždy vítala, keď som prišla domov, ako sa mi tmolila okolo nôh, a nepýtala žrádlo, to mala v miske - len si vychutnávala moju prítomnosť. A za to, ako mi večer pri telke vyliezla na kolená a driemala s hlasným vrnením. Viki mám tiež rada, a nedala by som ju už za nič, ale Šivu som mala od 200gramového drobčeka a prešli sme spolu dlhú cestu. 

• Like 2
  • Thanks 1