Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

obe tieto zvieratá sú príjemnými spoločníkmi pre ľudí...

obe tieto zvieratá pomáhajú ľuďom pri psychickych problémoch, napríklad pri odháňaní pocitu samoty...

s oboma týmito zvieratami sme sa už snáď všetci stretli...

ja osobne som mala psa a mám teraz mačku...

 

koho preferujete viac? Psa? Mačku?

v čom vidíte výhody mačky, čím sa vám páči, čím vás zaujala? a pes?

máte doma jedného z nich? či oboch?

ako vychádzate so psami a ako s mačkami?

ktoré z týchto dvoch zvierat by ste kúpili svojim deťom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja asi radšej psov, segra má nejakého občas ho necháva u mňa (a ja ten bordel potom po ňom upratujem). Mal by to byť nejaký vlčiak krížený neviem sa čím ale vyzerá dobre. Teda fena to je.

So psami aj s mačkami vychádzam dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám rada mačky /sorry, arw aj game/

jednoznačne mám rada psy, ale skôr vychádzam s tými väčšími plemenami, tie malé sú moc zúrivé. doma máme fenu labradora a k nej chceme ešte psa dokúpiť. a v podstate odkedy si pamätám, mali sme doma psa. mačky nie, ani mama ich nemá rada

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

PSY U MNA NA PLNEJ CIARE VYHRAVAJU

a hlavne tito dvaja :lol:

afgansky chrt a saluki

 

Obrázok Obrázok

 

 

macky maximalne pohladit, ale to je vsetko....ziadnu doma, ziadne maznanie, nic...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radšej asi psov, lebo mačky sú také ... falošné

 

ale napr. takého tučného kocúra, takého pecúcha, by som bral

 

zo psov nejakého buldočka, basseta, resp. anglickú kóliu-taký ovčiarsky pes, šak vy sa v tom vyznáte

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám problém ani s mačkami ani so psami... od malička som strkala ruky do plotov a hladkala psíkov a vláčila zatúlané mačky cez ulice...

 

no mám radšej mačky, pretože pes je podľa mňa až príliš pokorný... mačka si vie zachovať svoje vlastné ego, je neovládateľná, žije sama pre seba...

pes poslúcha na slovo /podľa toho ako je vyučený/, poslúcha svojho pána, je mu verný...

mačka je živel, to sa mi na nej páči...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi sme bývali v rodinnom dome a bol tam taký malinký dvor ... nikdy tam nebolo miesto pre psa, ale mačky sme mali vždy

možno tam siaha moja náklonnosť k mačkám

mám rada aj psov aj mačky, dokonca psy ma zvyčajne majú radi, ale keby som si mala vybrať, tak mačku ...

 

raz som kdesi čítala, niekto sa vyjadril, že mačky sú 3D :) sú zároveň pod stolom aj v kvetináči aj na garnýži ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my bývame v byte... mali sme tu psa, kokeršpaniela... veľké plemeno by sa sem nezmestilo, i keď ja som ako malá snívala o huskim...

teraz mám moju Bonnie, čierno-bielu mačičku a som spokojná... k psovi by som sa už asi nevrátila...

 

a mačka je naozaj 3D... je všade... moja už lezie aj do skríň, naučila sa ich otvárať... leze po skriniach, po parapete z vonkajšej strany, občas mi preletí okolo hlavy...

niektorý keď k nám prídu z nej majú strach, no ja som si už zvykla... keď má náladu, naozaj všade lieta...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

U mňa vyhráva pes. Podobne ako Tomassimu mi mačky neprídu, že hrajú s nami fér / :lol: /, pes má svoju náturu, dokáže sa uraziť a byť tvrdohlavý, no keď je zároveň bystrý a verný, čo viac si priať... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Takto: Mam sice radsej macky, ale su to aj vacsi previti. Pes casom dostane rozum, macka casto robi kreposti aj po "puberte". Ale macka sa vytrati tak na tyzden z domu a vrati sa, je to verny zver, pes je schopny ujst a nevratit sa. Alebo ho niekto odchyti. A jeho nevyhoda je aj v tom, ze ma len 1 zivot.... Ale vseobecne ma s tymito zvermi dobre skusenosti, vychadzam s oboma druhmi dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no teraz ste mi pripomenuli príbeh ... sused ho tu pod oknom rozpráva každému nešťastníkovi, ktorý je ochotný počúvať - ale je to taký malý podivný horor:

 

jeho dcéra si kupovala v jednom Rakúskom chove malého yorkshira, včera som ho konečne videla, je to malé mrňavé svojhlavé strapaté nič ... :lol:

 

a teraz sľubovaný horor :

 

išla tam prvý krát so svojím kolegom, rovnako si kúpil psa - býva tu pod lesom v novom rodinnom dome, milý pes sa prvý deň prešupol kdesi pod plotom / veď nie je väčší ako mača / a bol fuč ... hľadali ho, vyhlasovali stratu, pes zmizol nadobro.

takže sa kolega vybral znovu do Rakúska, kúpil druhého minipsa, medzitým upevnil plot, zaplátal diery, doma psa vypustil na dvor a za pol hodiny sa na dvor spustila kaňa, chytila milého psa a už ho nebolo ... :)

 

takže dvakrát tridsaťtisíc v keli, dvaja psy rovnako, a milý pán už chce len veľkých psov ...

horor na štvrtú :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe ... pardon :)

 

s takými polkilovými psami sa to asi stáva častejšie, než je zdravé - považovala by som to za urban legends, ale tento sused síce rád príbehy pripentlí, ale nevymýšľa ich :lol:

a okrem toho som fakt včera videla to "mača" ich dcéry :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, mozno sa to stalo naozaj, ja neviem (aj nasa potvora si ich obcas myli s mysami a hrozne sa divi, preco to nemoze zadrhnut), len ze som to uz niekolkokrat pocula...

Ale napokon, kazdy vtip vychadza (do urcitej miery) z reality, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak akosi :)

 

už po tom nebudem pátrať, len namojdušu som to za posledný týždeň pod oknom , na dvore, na schodoch - to je všetko k nám super počuť, počula už aspoň dvadsaťkrát :lol:

to je typický sused, každému všetko zahorúca, a urobí z toho priam poviedku ... :)

 

vôbec sa nedivím , že to tvoj pes považuje za potkanov - včera keď som videla to malé čudo, ako sa to s noblesou upelešilo v paničkinej kabelke, položenej na zemi, mala som dosť ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som si skor vybrala macku ako psa, nemam nic proti psom, ale su mi sympatickejsie macky :lol: asi kvoli tomu ze su take samostatnejsie, ako pisala arwiel su neovladatelne a to sa mi paci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám rada psov aj mačky, u nás doma sú z oboch vždy aspon po dva kusy, ťuťu ňuňu :lol: ...a keď budem mať niekedy vlastný byt, tak chcem tam vidieť nemeckú dogu - harlekýna, to je môj psík snov už odmalička :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

macky moc nemusim, ale v nasom baraku, hned na prvom poschodi, maju balkon nad schodami do vchodu, tak maju macku, tustucku, flakatu, nadhernu....a ma vo zvyku pocas teplych dni lehnit na tom balkone...a najsamzlatsia je ked prehodi packy cez drevenu opierku a sleduje co sa deje vonku....vtedy mam chut ju vystiskat, hrat sa s nou, .....

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milujem mačky aj psov. Povahy majú síce diametrálne odlišné, ale všetko sú to vlastne také maznacie, cicmacie, odreagovávacie, stresuzbavujúce.. atď. nádherné živočíchy... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov