Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

Ja ti rozumiem. Tiež si nemôžem adoptovať všetky mačky bez majiteľa. No človek je mysliaci tvor a mal by mať aj empatiu. Tak nech si dá sterilizovať asopoň toho vlastného "miláčika". Inak je zodpovednosť za osud potomstva jeho "miláčika" na ňom. Bez ohľadu na to, či má kocúra, alebo mačku.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, Tono napísal:

nech si dá sterilizovať asopoň toho vlastného "miláčika". Inak je zodpovednosť za osud potomstva jeho "miláčika" na ňom.   

lenže to nespraví. lebo to by musel kontaktovať veterinára, chytiť svojho miláčika, odniesť ho tam, a hlavne: stojí to peniaze... jednoduchšie je pohádzať potomstvo do škatule a vyhodiť do jarku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, game napísal:

jednoduchšie je pohádzať potomstvo do škatule a vyhodiť do jarku.

Alebo všetky utopiť vo vreci. Kedysi sa to považovalo za "normálne". Ako chlapec som toho bol svedkom, keď som bol cez prázdniny u babky na dedine. Na tento zážitok som ale doteraz nezabudol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 29 minútami, Tono napísal:

Alebo všetky utopiť vo vreci

ó áno... to bola kedysi dedkova práca... nikdy som to nevidela, ani som si to poriadne nedokázala predstaviť, ani mi o tom moc nerozprávali, aby som nevedela... ale viem, že to robil a robili to dedkovia a babky v každom dome na starej ulici...
celé stovky generácií mačiek sa od čias mumifikovania mačiek v Egypte po tisícoch po tisícoch topili... a čierne mačky cielene, stredovek im skutočne neprial... :(

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám v pláne ich adoptovať, keďže neviem čo s mačkou, nikdy som žiadnu nemal a mama ich veľmi nemusí, hoci ich toleruje. Aspoň chytia občas nejakú myš. Okrem toho mám v pláne nového psa. Ak bude aspoň spolovice ako Mirko, tak sa časom porúčajú mačky aj kuny. Alebo ich bude tolerovať aj on. Uvidíme... 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektorí "páni poľovníci" používajú mačky na "výcvik" svojich psov. Ak ich miláčik zadrhne mačku, dostane odmenu. Asi tým, že ich pes zadrhne mačku, stúpne aj ich ego. Raz som to zažil. Zranené mačiatko, pri takomto výcviku ušlo na strom. Tam sa nekoľko dní ozývalo jej žalostné mňaukanie. Jej osud nepoznám, ale viem si ho domyslieť.

Môj pes považuje kocúra za súčasť rodiny. (Kocúr má ale trocha navrch) Spávajú spolu a nijako to nenabúrava psie ego, ani to moje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, sahara napísal:

Ten môj mačky vždy rád poprehanal, kým vládal, ale žiadnej neublížil. Vždy vyštartoval a nechal tak. Ku koncu ich už ignoroval úplne.

Obyčajne platí, aký pán, taký pes. Určite by sa dal vycvičiť, aby mačky zavrhol, ak by ti tým spravil radosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tono napísal:

O to viac je smutné, ak sa niekto zbaví mačiatok v domnienke, že „ sa nejako v živote pretlčú“.

to tu máme v pomerne pravidelných intervaloch - niekto z PN či NM vyhodí z auta malé kočence, s tým že však dobrí ľudia na dedine sa postarajú... no nepostarajú. potom sa to vyhladované potĺka po ulici z dvora do dvora, a každý to vyháňa. aj naša Desdiša bola taký prípad, len mala šťastie že zašla k nám do dvora a náš vtedajší kocúr Imro ju toleroval. Imro potom niekam zmizol a Desdiša nám ostala.

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 14. 8. 2021 at 22:29, Tono napísal:

Niektorí "páni poľovníci" používajú mačky na "výcvik" svojich psov. Ak ich miláčik zadrhne mačku, dostane odmenu. Asi tým, že ich pes zadrhne mačku, stúpne aj ich ego. Raz som to zažil. Zranené mačiatko, pri takomto výcviku ušlo na strom. Tam sa nekoľko dní ozývalo jej žalostné mňaukanie. Jej osud nepoznám, ale viem si ho domyslieť.

Môj pes považuje kocúra za súčasť rodiny. (Kocúr má ale trocha navrch) Spávajú spolu a nijako to nenabúrava psie ego, ani to moje. 

toto by sa malo zakázať,. aj to je jeden z dôvodov, prečo neznášam poľovníkov. A to už máme zákon "Zviera nie je vec", ale tie - napadá ma veľmi špatný výraz tu nepublikovateľný - na to akosi kašlú s požehnaním zákonodarcov i výkonných zložiek. Tak isto nenávidím norovanie (týka sa líščích mláďat). FUJ, FUJ? FUJ!!! Ako sorryx, ale dopriala by som im ich vlastnej medecíny. 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

munule som sedela na "tróne", Viki mi zaškrabkala na dvere, tak som ju ako vždy vpustila dnu, as ona ako vždy si vyskočila na umývadielko, ktoré v tejto miestnosti máme. Obvykle jej slabučko pustím vodu a ona ju chlípe priamo z vodovodu, teraz som ale bola začítaná do knižky, a nejako som opomenula, že ona na to čaká. A keď som si spomenula, už už som pohla rukou, že jej ju pustím, ale milá Viki sa prosímpekne obslúžila sama. Keď sa ničoho nedočkala odo mňa, natiahla hlavičku, potlačila páku smerom hore, a vodu si pustila sama. Šikulka. 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

 

Videl som len kratko  ci teda aj ci nazory glacka.  

Asi to funguje, aj elektronicky obojok, ci aj tento ze mu davat zruky. Iste to musi fungovat. Ale ci by som to ja chcel robit? Nerobim, ja nepotrebujem dokonaleho psa, mam toho jedneho co je vcelku OK. Neuteka odomna, teda nikdy som ho na vodzke nemal(ja som ho na vodzke nemal, lebo nepotreboval - ja sa nestretnem s inym psom ,ja ho nevodim leso parku,teda keby som chodil z cinzaku do mesta by som sa musel inak zariadit), nebrecha, nenahana srnky,  ale som si isty ,ze tieto ich systemy funguju,len ja ich nepotrebujem. Cvici toho psa dcera,ved jej je to pes(mne sa revucky kinologovia v celku pacia, maju velky pozemok a chodi tam asi 10 psov..(oni to trenuju ze vsobotu zeny a nedelu chlapy(zeny varia). a Chova ju aj chalan, tiez musi. Chcu mat psa sa on budu starat. Starame sa aj zena aj ja - som mu narobil tolko sena,prvy krat som to len na vydlach odniesol,2/3 som musel dat nazad.

Toto je prvy pes co sme ho mali odmalicka a je inteligentny, mali sme psi pradtim z utulku, ci nejake ine a s nimi to bol pruser, neposluchali. Ten to pes poslucha.

Dcera pozera sutaz psov v amerike. vacsinou su tam policajtne psi  a tie to vyhravaju a bola tam mlada zenska asi 25 rokov, ako moja dcera13 rokov) - ona to vyhrala so svojim malym psom. Ten maly pes ten mal asi 20 -35 cm to vyhral vestko. Kazdu ulohu.  Inak mal aj zautocit,asi to mali nacvicene,ci tie psi si to skusili raz dvakrat cele kolo. Ten maly pes sa nemohol zakvacit na ruku, zakvacil sa mu na vajcia.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
Dňa 2. 3. 2022 at 18:09, iskra napísal:

Lili :smile:

L.jpg

jeminenku, tá je zlatá...ragdoll, však? Kde ste k takému čomusi prišli? Hneď by som ju vyhladkala a vymojkala. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov