Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

čo nie je až tak málo, keďže sú chlapi, ktorí sa boja vymeniť žiarovku, lebo čo keď ich elektrina kopne.
toto je zo života, nie fikcia.

Jasona som doteraz nemala česť poznať, priznajme, je to pekný kus chlapa, ale vie vymeniť žiarovku? no nič, chlap je ok.
ovšem ma nepriťahujú typy, ktoré si musia dokazovať čo najextrémnejšie športy či čokoľvek.

pochopiť pochopím, zrejme majú pocit, že keď už žijú, tak naplno, do krvi, do najväčšieho extrému... ako ten blázon horolezec. mi nenapadne jeho meno...
bol o ňom natočený film, sám sa kdesi zasekol v skalách a musel si vreckovým nožíkom odpidlikať vlastné zápästie, aby sa odtiaľ dostal.... má náhradu, a dodnes lozí sám po skalách... len je známy.

muž píšuci básne či s knihou v ruke je zrejme pre nich hodný opovrhnutia, čo ja viem? pre mňa nie, ovšem dobre je, keď vie vymeniť žiarovku.

ja dokonca nechápem ani samotných vysokohorských horolezcov, ktorí musia mať prelezené všetko, jaskyniarov, ktorí lezú nevedia kam... teda chápem, lebo to je ten typ ľudí, ale adrenalín je droga. pestovať jedovaté hady, strkať ruky medzi škorpióny, skákať z mostov, krvavé športy.... všetko chápem, aj pohnútky, samozrejme, ale nepotrebujem ich k životu. zatiaľ teda nie.
hovorím ovšem o skutočných extrémoch. veď prečo nie z plezíru chovať v bytovke bandu jedovatých hadov. je mi jedno, že hazardujú so svojím životom, že čosi dokazujú sebe či komukoľvek, ok, nech to robia. ale ja u toho byť nemusím : )

nemám rada dokonca ani bojové psy a kohúty už vôbec nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

4.5. mi odišla moja dlhoročná spoločníčka chlpatá kamarátka Šiva. Ráno som ju našla ležať v kúte za vysávačom, ktorého sa vždy bála a vždy sa mu vyhýbala. Ale umrieť išla práve k nemu. Odišla pokojne, bez bolestí, vyzerala akoby len spala. ešte večer rpedtým som ju mala na kolenách pri telke, chvíľami spala, chvíľami mi nastavovala hlávku, kde ju mám poškrabkať. 

Chýba mi. A chýba aj Vikine, tá chodí a mňauká, čo redtým nerobila, 2 dni nežrala, a aj teraz oveľa menej ako predtým. 

Pochovali sme ju v našom vinohrade, nasadili sme na hrobček paradajku.

Aj ked mi chýba, som rada aspoň tomu, že odišla bez trápenia. Že som nemusela riešiť, kedy už je čas ju dať uspať. Že netrpela. Dokonca aj potrebu si ešte vykonala v mačacej toalete.

V júni by bola mala 17 rokov.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viki si pomaly zvyká na to, že po takmer 7 rokoch je sama. Chodí a mňauká, čo nezvykla predtým, ale aspoň už žerie, menej ako predtým, ale žerie. Stále sa mi motá popod nohy, ale pri telke obšťastňuje svojou prítomnosťou radšej Flinstona. Oni si nás po príchode Viki do našej domácnosti podelili, Šiva ku mne, Viki k Flinstonovi. Tak jej to ostalo. Ale tiež občas aj na moje kolená zablúdi, ako dnes. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

79646787_10212151490261661_5368105466641514496_o.jpg.c4ccad77ce4ede8d169475664be8f4f8.jpg

toto bola moja Šiva, cca 6-7 týždňová, celkom malá. Náhodou sa mi táto vyše 17 rokov stará fotka priplietla, tak som si povedala, že ju sem dám. Tu unavená  zaspáva na dlážke po tom, ako chvíľku hrala hokej s pingpongovou loptičkou.

26677767_10208225968966082_6255486815014064123_o.jpg.39af2ed7dd749fbe350f0131d2404837.jpg

a toto je naša Viki. Odpočíva si v pohodičke na mojom obľúbenom vankúšiku.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
Dňa 3. 3. 2021 at 10:51, sahara napísal:

...a trochu vyplašený. pamätám si, keď sme v tom útulku prechádzali okolo kotercov asi 3x, všetky psy štekali o dušu, len tento bol ticho, sedel v kúte a padol mi do oka. keď potom vyšiel von, pozerám, chromý na jednu labku, bez chvosta, ale vedel som, že už je náš. po rokoch som sa nejakou náhodou dal na FB do reči s holkou, čo má v našej dedine rodinu a vysvitlo, že tam robila veterinárku. vypadlo z nej, že Mirko bol už určený na utratenie, lebo ho nikto nechcel. tak aspoň jeden dobrý skutok som v živote spravil. ešte raz som mu potom zachraňoval krk, keď si ho podal staford, ktorý už jedného psa zahrdúsil. nejakým zázrakom sa mi ho podarilo dostať z Mirka a držať, kým si po neho neprišli nejaké decká. dohryzený bol riadne, ale rozchodil to.

máš u mňa jedno veľké bezvýznamné plus.

Ale naozaj, teší ma, keď vidím pekný vzťah človeka k nemej tvári.:agree:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes teraz, som macke nasypal, to kde ma kadit(neumyslitelne, nechcel som jej robit zle). Som jej tam nasypal aj zradlo, jedna macka si z toho vyberala. Druha pockala na mna kym pochopim,ze to nieje na jedenie(ja ich nechovam,nestaram sa one, preto som nevedel,co bolo v tom vreci co som mu dal). Tie macky si ziju v celku dobre, vedia sa nasitit aj vtakom, ci nejakou mysou. Ale teraz kocur mesiac je uz celkom dochramany. Mal pohryzene predne labky,nie dolamane. Uz dnes isiel  si prejst revir. Na pole za dom, zahradu. Zrejme ho pohryzol pes mal dost velke rany, zena a deti sa o neho starali a uz bude v pohode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď už si spomenul mačky - minule som stretol známu tu od nás z valala, že či neviem o nejakej voľnej mačke (mačiatku). mali doma jedno, ktoré si vypiplali od mrňa, lebo nemalo mamu, ale po 5 mesiacoch zmizlo a už sa nenašlo. pýtal som sa jej, či v útulkoch nemajú. že áno, ale nedajú, ak ju chceš mať vonku. baba v útulku jej povedala - "keby ste aspoň mali plot". tak sa pýtam sám seba, v tých útulkoch sú už úplne pri*ebaní? držať na dedine mačku zavretú v dome a myslieť si, že mačku zastaví nejaký plot???

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, sahara napísal:

tak sa pýtam sám seba, v tých útulkoch sú už úplne pri*ebaní? držať na dedine mačku zavretú v dome a myslieť si, že mačku zastaví nejaký plot???

mám rovnakú skúsenosť. keď nám kedysi naša stará cicucha zmizla / nevrátila sa, a hľadal som nejakú náhradnú, tiež som volal do útulku ... no vyšetrovačky tuším väčšie ako keby si chcem decko z domova adoptovať. a rovnaké otázky - kde bývame, či bude zavretá v dome, keď nie, či tu jazdia autá po ceste ... nakoniec nám síce taká slečna doviezla malého kocúrka, ktorého o pol roka nezrazilo auto, ale nám ho niekto ukradol. čiže na útulok by som sa už v budúcnosti asi neobracal, ak by som hľadal cicu na náš dvor

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

@sahara a @clovek2 

pre nich je dôležité aj to, aby mačka bola v bezpečí a aby sa majiteľ o ňu aj staral. Čo sa toho plota týka, tak keď sa postaví plot a ešte sa urobí na ňom hore strieška v 45° uhle smerom do dvora a dolu, nemala by sa dostať von cez ten plot. Aspoň tak hovoria skúsenosti tých, ktorí naozaj nechcú, aby sa im mačky túlali kadetade a aby im ich potom nejaký sused-debil otrávil. 

Tiež som sa stretla s tým, že nejaký dement zháňal mačiatka, chcel ich pre svojho hada, a iný zas na cvičenie loveckých psov. No fuj! Toto by mali zakázať. Na to by som teda určite mačencami neprispela. radšej by som ich chovala hoci aj v byte. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mali sme psika z utulku. Ten ako sa dalo utiekol. Ten psik  nepocuval. On zmizol po silvestri. 

Teraz mame sucku a dcera ma knizky nieco ju aj nauci.  Ako rozdiel je to ,ze ona aj ked bude mat pol dna otvorenu branu - to som zvelicil. Nepojde prec z dvora ostane tam. Mozno ze to je fenka a mozno ze si na nas zvykla odmalicka. Hned na povel spravi aspon aby zmyzla od cesnaku(to som ties zvelicil,tam nechodi),ale poslucha az sa cudujem preco. Ja som ju len raz vyprasil z lopatou ked mi zozrala chleba so sunkou. A bol som hladny.

Tie macky. Kocura sme mali odmalicka a Misa - toho som dvakrat ako bolo maca odhodil na 20 metrov prec(to  bolo maciatko ale nie nase),ale vratila sa deti ju chovali tak som ju prijal,sterilizovali sme ju, teraz to je taka gulicka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 10. 4. 2021 at 9:05, slimak napísal:

Mali sme psika z utulku. Ten ako sa dalo utiekol. Ten psik  nepocuval. On zmizol po silvestri. 

Teraz mame sucku a dcera ma knizky nieco ju aj nauci.  Ako rozdiel je to ,ze ona aj ked bude mat pol dna otvorenu branu - to som zvelicil. Nepojde prec z dvora ostane tam. Mozno ze to je fenka a mozno ze si na nas zvykla odmalicka. Hned na povel spravi aspon aby zmyzla od cesnaku(to som ties zvelicil,tam nechodi),ale poslucha az sa cudujem preco. Ja som ju len raz vyprasil z lopatou ked mi zozrala chleba so sunkou. A bol som hladny.

Tie macky. Kocura sme mali odmalicka a Misa - toho som dvakrat ako bolo maca odhodil na 20 metrov prec(to  bolo maciatko ale nie nase),ale vratila sa deti ju chovali tak som ju prijal,sterilizovali sme ju, teraz to je taka gulicka.

panebože, lopatou????? image.png.8b7db218b1f999f554522e22070ad065.png To nestačilo zrolovanými novinami? :angryfire:  chudinka malá. nepoviem dať poza uši novinami, ale lopatou... br! Kurník, v živote by som neudrela zviera lopatou, ani palicou. ani ničím podobným. 

Pes z útulku vám ušiel na Silvestra - vtedy sa veľa ľuďom  postrácali zvieratá, vôbec sa nedivím. Naši susedia mali vtedy mopsa asi 10 ročného poloslepého, a aj ten sa tak naľakal delobuchov, že sa vytrhol a nebolo ho. Pritom mops ťažko behá, má problémy s dýchaním...hľadali ho niekoľko dní, našla ho nejaká pani, ktorá tiež mala mopsa, tak ho vzala k sebe, a psík sa dostal nakoniec zasa domov. Tým chcem povedať, že keď pokojné zvieratko chované v láske, bez bitiek a kriku, sa zľakne rachotu a utečie, čo potom pes z útulku...

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bahna sa nikdy nebál, ale bolo mi divné, ako pokojne znášal sprchu potom. len tak vonku studenou vodou z hadice. kedysi to bolo niečo nepredstaviteľné. zdá sa, ako by vyhľadával chlad poslednou dobou. ani vnútri sa nenapije vody z misky, ale radšej ide vonku piť z jazierka, ale takým štýlom, že tam vlezie celý. teraz vonku permanentne visia aspoň tri mokré uteráky a na striedačku sa sušia.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov