Skočiť na obsah

Mačky versus psy


arwiel

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 mesiacmi...

Dcerinej kamaratke(obe dievcata sa volaju Laura) sa starame o psa, sli na tyzden do Talianska. Nikdy by som si takeho psa nevybral. Poskrabala mi dvere. Ale to urobila,este ked ku nam chodila davnejsie s aj jej Laurou(obe Lauri sa zavreli hore v dome). Dnes  mi ten psik bude aj chybat, nic neposkodil, nebol snim ziaden problem. Iste ho este uvidim a rad.

Tie psy sa prisobia aj naucia od seba. Ten kokrspaniel ci co to je mi nahal macku(v minulosti to bol asi 100x), uz to nerobi, moj pes neviem preco sa dava do tej submisivnej polohy,na chrbat. Bol zazitok vidiet ako napodobnuje kokrspaniel mojho psa. Ona to nevedela, nikdy nerobila. Islo jej to tazkopadne. Dnes a to som videl druhy krat uz to vedela,ladne si lahnut na chrbat.

psiky.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes si ju vyzdvihli. Spravil som sprostost, ze som sa nesiel snou rozlucit, hlavne akoby sibala stym chvostikom keby svoju Lauru uvidela. Hodinu predtym vysprintovala do auta za zenou ako sme sa vratili z futbalu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

Mame uz skoro rocnu(8 mesiacov asi ma u nas je 5 mesiacov) macku, a nesprava sa ako macka. Skor ako pes. Chodi za mnou, nikdy mimo zahradu neusla, okrem jednej zahrady. Ale ta macka poslucha. Je to kvoli tomu ,ze sa to naucila od psa. Poslucha ona neposlucha, ale chodi kam chces. 

mam aj staru macku, ta nema rada tu mladu. Ta mlada macka, je aj drza k inym starym mackam. Na nich zautoci.  To robi aj voci tej nasej starej(voci nasej uz ju to aj preslo), pes ked to vidi tam hned nabehne. Ta mala macka co nema ani rok, ti zazenie hocijaku macku. Drza,hrava, zrejme este nedostala bitku.

Ja tu nasu staru macku nemozes pri nej nechat(aj mozes). Robi jej zle , a asi vtom jej narastlo sebavedomie. Je chranena psom a naucila sa nebat vacsich maciek. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Záleží, aké má mačka ego. Môj pes, ktorý váži cca 50 kg, spáva v zime v pelechu v garáži. Keď je tam aj kocúr, ten si obsadí celý pelech len pre seba. Kocúr, aj keď je menší, v pelechu sa roztiahne tak, aby sa tam pes už nezmestil. Pes potom často spí vedľa neho na betóne. Keď ich takto pristihnem, pes pozrie sa na mňa smutnými očami, ako by mi hovoril "no pozri, ako som dopadol". Ale podobne to robí kocúr aj so mnou. Číha, kedy si ľahnem na pohovku, aby sa mohol usadiť na mne. Najradšej si ľahne tesne k mojej tvári a dýcha mi rovno do ksichtu. 

Teraz sa už týždeň starám o dcérinu mačku, lebo išli lyžovať. Je to asi bengálska mačka, alebo nejaký kríženec. Dcéra si potrpí, mať vždy niečo "originálne". Ale výsledok takéhoto kríženia sa zrejme celkom nevydaril, podľa predstáv. Je to "nadrozmerná" mačka, ale zostala plachá a divá. V podstate má z nej celá ich rodina rešpekt a nikto sa neodváži ju pohladiť, ani ju vziať na ruky. Prvý deň, keď som jej dával do misky žrádlo, pohrýzla ma do ruky. Teraz, po týždni, sedáva už na mojich kolenách v dokonalej nirváne a jemne do mňa zabára pazúry. Je dokonca v takom odovzdaní, že jej pri tom tečú z úst sliny, až mám z toho mokré kolená. No čo už s ňou...

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Dnes som psa oducal sa bat zvuku hromu. Dva hodiny predtym kedy  som to zacul ja mi vbehol pes do kancelarie ci domu. 

Pes tak nauceny bol. Naucil sa bat sa. Clovekom, ci mnou ci detmi.  Ono je to dobre, ked mi vbehne pes do kancelarie, viem ,ze niekde hrmi, po ulici ide vetrieska, ci je silvester, +-5 dni.

Oducit by sa to malo dat, ze sa snim budes hrat vtedy, odputas jeho pozornost. Teda dcera dostala za ulohu,ak bude pocut hrmenie so psom pojde na prechadzku, resp ak by sa ozaj blizila burka, kym nebude velmi prsat jej na zahrade bude hadzat hracky - hrat sa snou.

Dnes som ju na rukach musel vyniest von. A potom hladkal. Neskor sa prebudila mladsia macka, sa ponatahovala a sadla a cakala kym pes otvori dvere. Prisla aj druha macka. Oni sa hromu neboja, len vedia ak je hrom, im pes pootvara dvere. Dvakrat som ju stihol zavolat z pred dveri,ale na treti krat ich uz otvorila(pes), a hadajte kolky som bol v dome? Ano 4ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Pes sa boji hromu, usiel,ak si nevie otvorit dvere do domu, ze su zavrete. Tak ujde. Na obojku ma cislo telefonu,teda po dazdi si prenho prijdeme. Priklad dne, bol hodinu v nejakej garazi s inym psom. Nam zavolali ,ze je u nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Po roku su opat spolu. Tohto roku sli skor na dovolenku. Je to pekny psik. Aj pohodovy.

Oni tento rok prerabali zabradlie(plot okolo domu), inak aj ja by to mal spravit. Im utekal, som ju zatvaral do zahrady. Oni nebyvaju od nas dalej ako 100 metrov. 

Na tych fotkach sa moj ten cierny pes nepozrie do kamery. Aj on ma krasnu hlavu a oci, kto pride a ho bude hladit un si to vynuti, labou, ci nufakom aby si ho hladkal,ale ak ho budes hladkat,kym neskoncis sa bude na teba uprene pozerat.

po roku su opat spolu.jpg

po roku su opat spolu 1.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedávno som sa vrátil z dovolenky v Chorvátsku. Kŕmenie kocúra som vyriešil automatickým dávkovačom granúl, napojeným na internet. Zrejme ale iba kŕmenie neuspokojovalo jeho potreby. Keď som sa vrátil, nechcel sa odo mňa pohnúť. Ako by sa bál, že sa znova "vyparím". Keď som bol po tomto "incidente" na prechádzke zo psom, asi 5 km, tak išiel "statočne" za nami. Nikdy pred tým to nerobil, lebo vedel, že sa vždy z prechádzky vrátim domov. Chudák nakoniec bol z prechádzky tak unavený, že som ho musel domov doniesť na rukách. Teraz už s nami znova nechodí, lebo dúfa, že taký "podraz" voči nemu už neurobím.  

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

Možno ťa môj príbeh o kocúrovi "dojal", ale musel som sa postarať aj o psa, ktorého som dal do opatery známym. Pes bol po mojom príchode vďačný, že ma vidí a v momente mi odpustil všetko to "príkorie", ktorému som ho vystavil. Proste pes... Keby si ale videla kocúra, ktorého som niesol na rukách. Pozeral sa na psa s povýšeneckým pohľadom, ktorým mu dával najavo, že pán patrí iba jemu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten maly kokrspaniel nema rad moje macky. Ved mam velky pozemok da sa rozdelit na polovici,zavriet branka. Tie budu tam aj chovane a dve sucky okolo domu. Niekto strielal spistole vystresovany moj pes, ten si vie aj potvaral dvere. Potom vystresovany kokspraniel, lebo nevidel ani mojho psa asi ked sa zobudil, na mna vrcal.  Potom som po jednej prepasoval do domu macky, cez moju kancelariu. Na prasky.

Teraz som musel macke otvorit posledne dvere, macky si nevedia otvarat dvere. Inak aj tie moje macky sa nemaju radi. Aj ked som ich videl spat aj vedla seba. Ta mladsia robi starsej zle, snad su vystresovane a bude pokoj. Lebo sa zacnem spravat ako Kollar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vsetko sa odohralo dnes. Otec isiel na huby a zobral mi cigarety. Tak som si siel kupit polhodinu pred som ich hladal. Ja nezamikam dom. Nema ma kto vykradnut. mam tu psa. Cely cas som doma.

Isiel som cez garazove dvere. Velke drevene dvere. Pes si to otvoril a musel tahat(on vie ako na to skocit, jednou labkou stiahne klucku a druhou sa odtlaca, aby to otvoril). A ze nie,lebo to som bol 3 metre odneho, A ze to pochopil, potom som nasadol na bycikel a opat som to pocul, dam ho von a ze nie.  Potom asi po 15 minutach som sa vratil pes to spravil aj tretikrat.

Macka ma asi kilo. Mozno dva. Si vie otvorit dvere. Dam ju von a kym fajcim to spravi opat. Otvorila si dvere ale co idu dnu. Ona by si nevedela otvorit tie garazove. Teda ja to musim zamykat kvoli zvieratam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Viete zrejme, prečo mačky tak radi teplo :)  Lebo ich normálna telesná teplota je medzi 38 - 39°C, a potrebujú si ju udržovať... :agree:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov