Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Ste za zavedenie trestu smrti? Poliaci začínajú nad tým uvažovať, už dávnejšie chceli inicializovať celoeurópsku diskusiu o tejto téme.

 

Ja by som tiež súhlasil, aby za ťažké zločiny by bol trest smrti. Minimálne by to ušetrilo naše dane, ktorými živíme väzňov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Jednoznacne nie.Trest smrti nie je žiadne riešenie, možno je to ekonomicky vyhodnejsie, ale to je vsetko.Ak je niekto vinny, tak ma cely život na to, aby premyslal nad tym, co urobil alebo popripade sa znažil dokazat svoju nevinu.Možno si videl film Život Davida Galea, kde je celom dobre znatornena problematika trestu smrti aj ked to je len film, nieco podobne by sa mohlo kludne stat.Myslim, že zobrat niekomu pravo na život je krajne nemoralne...spoločnost určuje kto ma pravo žit a kto nie, to je podla mna zle.

 

Inak sa mi zda dost divne, že prave taka krestanska krajina akou je Polsko o tom zacina uvažovat..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem si predstaviť ako si nejaký sexuálny deviant, masový vrah atď. vyčíta celý život, že to a to spravil. Že by ho trápilo svedomie.

Ale to už je jeho vec, spoločnost nema pravo mu umelo prerušit zivot+ ja si myslim, že pre toho cloveka je horsie trcat zvysok života v base ako pichnut mu nejaku blbu injekciu a zabit ho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No skor by som bal za fyzicke tresty... Trest smrti nic neriesi... to ze niekto niekoho vedome zabije a potom pohodlne zomrie, to nic neriesi... Ked uz, mozno to znie hlupo, ale je to asi najlepsia metoda... Ak chytia nejako nasilnika, co znasilnil niekolko zien napr. tak pekne mu odrezat vtaka a nechat ho vklude dalej zit... verte mi ze zvysok zivota bude mat nad cim rozmyslat...

 

A napr. v pripade grafitov by som nekompromisne dal lamanie ruk...

 

Ako vidime obcas zakony nefunguju...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no fyzickymi trestami by sme tiez vela nevyriesili akurat by sme sa vratili do stredoveku ....

a co sa tyka trest smrti tiez nie je ako take riesenie , problem je v tom ze sa do toho velmi miesa politika a dost casto sa to zneuziva v prospech nejakej politickej strany

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoznačné NIE

- prekvapuje ma, že krajina, v kt. je zakázaná interupcia, súhlasí s trestom smrti

 

z hľadiska morálky je to neprípustné

a taktiež trest smrti by sa v nesprávnych rukách mohol stať veľmi vážnym problémom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som proti trestu smrti. Nikto, ani spolocnost by nemala mat pravo siahnut niekomu inemu na zivot. Starozakonne oko za oko uz neplati. Tazkym zlocincom dozivotie a to nie niekde v peknych celach s telkou, ale na nejakom druzstve, kde by museli cely den makat a zili by z toho, co si vypestuju. Tak nejako to bolo vykreslene vo filme Life (Dozivotie). A poobede by mohli makat na svojich drahych bezuhonnych spoluobcanov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznacne ano. v USA stoji federalny vazen statny rozpocet 31000$ rocne. Byt danovnikom tam, tak ma fakt potesi, kolko prispievam na zradlo a ubytovanie vselijakym bazmekom (nehovorim o klasickych vaznoch, hovorim o konkretnych ludoch, ktori spachali veci, za ktore si nezasluzia zit - hovorim o ludoch stylu Ted Kaczynski alebo Charles Manson).

 

mozno to znie az prilis pragmaticky, ze to beriem cez prachy, ale v skutocnosti existuju taki hajzli, ktori nemaju narok na zivot uz len kvoli tomu, co spachali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné, že to bol totálny faker, ale aj tak by som sa neznížil k tomu, že by som súhlasil s niečou smrťou

ako už napísal kolega von Trips

nie je taky cin, ktory ak by jeden clovek spachal, iny mal by pravo ho zan trestat.

no doplním trestať smrťou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako som sa už vyjadril jednoznačne ANO. Takéto niečo nemá právo na život. U takýchto "ľudí" veľký prd pomôže doživotie, pochybujem že by mal výčitky svedomie po takomto čine.

 

Lenže všetci čo sú proti tvrdia to je nehumánné a nemorálne. Tu máte tú vašu humánnosť a morálku.

 

Tomassi

Áno zavrime takých ľudí , ktorích po odpykaní polovice trestu pustia na slobodu a môžu vyčínať ďalej, spôsobovať ľudom ďalšiu bolseť a neštastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nikde nenapísal, že po odpykaní polovice ich pustia

najprv by som však musel vedieť koľko je polovica z doživotia :lol:

 

na druhú stranu môžem oponavať vykonštruovanými alebo nedôsledne riešenými prípadmi, pri kt. môže prísť o život nevinný človek

tak sa už presaňme hrať na starozákonné lex talionis

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm neviem či pri takomto činne možno ešte niečo vykonštruovať.

 

Vcíť sa do pribuzných obetí. Čo si môžu myslieť o tom keď vrah si v teple sedí v cele dostáva jedlo, má šaty.......

 

Ale neni to len u vrahov. Napríklad, keď niekto spôsobí dopravnú nehodu a utečie odtiaľ. Nepomôže aj keď môže zachrániť život alebo nemôže, ako to bolo u mojej tety. Kde je spravodlivosť? To je morálny človek ako to tu hlásate?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som za trest smrti,ale len za urcitych okolnosti - napriklad,ze suhrn maximalnych trestov odnatia slobody za zlociny vyjadrenych ciselne,za ktore bol pachatel odsudeny,dosiahne urcitu hranicu(napr. 100 rokov - to znamena napr. za 4 ukladne vrazdy),alebo suhlas blizkych osob obeti,...Urcite nie oko za oko,prave vzhladom na mozny justicny omyl,ale napriklad taka ukladna vrazda sa dokazuje velmi tazko a organy cinne v trestnom konani to radsej uhravaju na vrazdu,ale ked sa skutocne dokaze ukladna vrazda,tak je moznost justicneho omylu minimalna...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tomassi,spolocnost musi byt urcitym regulativom a tak neplati,ze co som niekomu nedal, nemozem mu ani vziat,spolocnost si vyhradzuje urcite opavnenia zasahovat do jej usporiadania dovnutra...ale to je jedno...Ale pochybujem,ze ktokolvek z nas chce uzakonit trest smrti za kazde pozbavenie zivota,treba diskutovat v intenciach najtazsich zlocinov ako je ukladna vrazda,kvalifikovana vrazda,...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zostáva dúfať, že o tom, že siahať na ľudský život je neprístojné, vedia aj vrahovia detí, ľudia, ktorí znásilňujú a vraždia ženy a deti a bezmocných dôchodcov pre dvesto korún, sérioví vrahovia, či takí, ktorí rozkúskujú tehotnú manželku ...

 

toto nie je ľahká téma, a nie raz sa stalo, že bol za vraždu odsúdený nevinný a smrť je nezvratná, to je na treste smrti najväčší problém

 

sú prípady, beštiálne vraždy, nájomní vrahovia, vodcovia genocíd, / nie zabitie na ceste /, ktoré priam evokujú potrebu trestu smrti...

a v podobných prípadoch ľudia po treste smrti priam volajú ...

 

nesmie sa vrátiť trest smrti pre politických väzňov, to už naše dejiny odskúšali

 

trest smrti vo výnimočných prípadoch, dokonale dokázaných, preverených, bez akejkoľvek nádeje na nejakú nápravu vraha ... neodstraší to nikoho od páchania vrážd, ale nesmie byť ani najmenšia možnosť, že sa takýto človek raz do spoločnosti vráti ... z toho mi chodí mráz po chrbte...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov