Skočiť na obsah

Autoškola, vodičské oprávnenie


Ajk

Vodičské oprávnenie  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Aké máte vodičské oprávnenie?



Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 158
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    29

  • Nokia

    20

  • Sniper

    11

  • game

    10

Top prispievatelia v tejto téme

Takže, aké máte vodičské oprávnenie?

B

Kedy ste nadobudli vodičák?

pred troma rokmi :)

V akej autoškole (+mesto) ste si ho robili?

ak sa dobre pamatam autoskola sa volala Popular v KE

Na akých autách ste jazdili? Robili skusku?

na felici som jazdil a aj skusky robil , bolo to akurat vhodne lebo vtedy sme mali doma este favorit

Naburali ste?

nastastie este nie

Kiksovali ste?

:)

Ako prebiehali skusky?

mal som jedneho nemenovaneho policajta Mr. K ;) , bola snim sranda asi polka vtedy neurobila (naststie som nebo medzi nimi )

Jazdite?

ano

Kedy ste boli prvykrat v aute uplne sam?

asi 2-3tyzdne po tom ako som urobil vodicak , bol som strasne nervozny pat krat som si pozrel vsetko ci je okej :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prva jazda s novym instruktorom. este prisnejsi a vacsi nervak nez ten predosly :) ale azda to je aj dobre, lebo priam citim ten pokrok s kazdou dalsou jazdou. kazda ma niecim obhati. to je dobre. najlepsie su niektore zdrby: "moja babka uteka rychlejsie nez vy jazdite" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ustavicne ma nedisciplinovani vodici predbiehaju, prekracuju povolene rychlosti a na neoznacenych krizovatkach vytvaraju nebezpecne situacie. instruktor na nich potom vytrubuje a nadava. a este chodci sustavne pobehuju hore-dolu, najma v meste, a uplne nedisciplinovane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chjaaj

ber to ako vyhodu, ked sa naucis soferovat v ba, naucis sa soferovat vsade (okrem vynimiek ako belehrad, moskva, istanbul)

 

a myslim ze skor nebezpecne situacie vytvaraju nezodpovedni instruktori autoskol, ktori zoberu do najvacsej premavky rano v spicke neskuseneho sofera a idu s nim 20 kde je 50ka...

brzdenie premavky im asi nic nehovori

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No najviac ma dostal jeden inštruktor v Trnave, keď som na zelenú prechádzal ako už tretie auto cez križovatku, autoškolácke auto sa mi zrazu vrútilo z bočnej, ledva som to ubrzdil a ešte po mne ziapal, vraj či neviem jazdiť cez scvetelnú križovatku... Nie je nad to, keď nováčikov naučí všetko... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dvanasta jazda. dnes som bol v petrzalke. uz som robil slalomy, cuvania a vsetky tieto veci a uz ako tak ovladam aj poslednu najnepoddnajnejsiu, najvzdorovitejsiu a najzakernejsiu cast vozidla - volant :lol:) dopravne situacie ale viem riesit rychlo iba na papieri, tam to len tak listujem a ide to. v reale mi to tak pohotovo nejde. instruktor si aj nadalej veselo piska a hmka a musim konstatovat, ze to druhe intonuje prekvapivo cisto. len radio strasne vyhuli vzdy a to ma rozptyluje viac nez bezne poulicne ruchy, s ktorymi sa vodici v premavke stretavaju.

a je hrozne naladovy, niekedy je to az srandovne : "hvizd hvizd hmmm hmmm hm hm anickaa moja kde si boo laa VY IDIOT!! la la laaa " :) ;) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mam doma CD s testami a vsetkym na teoriu skusky, ale nemozem sa to ucit, pretoze nemam funkcny CD ROM. netusim zatial ako to riesit, ale je to naliehave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

posledna jazda za mnou. a uz viem tocit volantom, parkovania, slalomy, vsetko. testy z teorie, z predpisov a z udrzby robim ako nic. tak isto riesenie dopravnych situacii v testoch. vlastne uz zvladam vsetky vodicske zrucnosti s vynimkou toho najdolezitejsieho - riesenia dopravnych situacii pocas jazdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najcastejsia chyba na skuske je vraj prehliadnutie STOPky.

hehe, odkedy si to vsimam, este som nevidel, aby vodic pri vyjazde z vedlajsej cesty na hlavnu pri stopke naozaj aj zastavil vozidlo na mieste s dostatocnym rozhladom na krizovatku, ako to zakon vyslovene uklada. kazdy si len pribrzdi, pozrie, ci nic nejde a pokojne prejde na dvojke, ako keby len daval prednost v jazde ako pri trojuholniku.

 

robim si kompletne skusobne testy a mienim v tom pokracovat az do uplneho zblbnutia :lol: nastastie vsetko robim nad predpisane minimum 91%.

 

edit 18:18 :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdravim. Manželka robila nedávno skúšku v autoškole. Všetko OK akurát pri jazde to otočila dosť tesne okolo nástupného ostrovčeka a trčiace kamene roztrhlil pneumatiku. Policajt vravel, že to beria ako nehodu a jasné, že neurobila. Nato som musel ísť s inštruktorom do pneuservisu a kúpiť pneumatiku, pretože vraj sa na takéto poškodenie nevzťahuje poistka. Ale....

 

Akurát mi kolega vravel, a práve tým ma zneistil, že či som vôbec robil dobre, že keďže sa moja žena ešte len učila a vlastne mala dokázať či vie alebo nevie jazdiť, a policajt to uznal ako nehodu - či to nie je tak nepriamo vina inštruktora, keďže on je v tom aute zodpovedný za to, aby sa nič nestalo. Však mohol siahnuť na volant, viem, skúška by sa skončila, ale aj tak sa skončila, ale aspoň by som ušetril. Teda či vôbec má žiak platiť za pneumatiku ak sa stane niečo podobné.

 

Poisťovne to berú ako defekt, policajt na skúške ako nehodu - super vyriešené....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže...síce nepomôžem ale :lol: v autoškole raz chcel inštruktor odomňa aby som zaplatil istú čiastku z novej prevodovky, ževraj sa zničila po mojej jazde tým že som počas nej zle zaradil. Samozrejme som sa zasmial a nedal ani korunu :) A pýtal niejakú sumu odomňa až do skúšok, samozrejme márne. Doteraz neviem či to ale nemyslel len ako žart...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúšajú to mršky inštruktorské :lol: Celkom ma láka zaplatiť si nejakú kondičnú jazdu a vyskúšať ako budú reagovať na nejaké moje "chybné" ťahy. Doteraz som si myslel, že v autoškole sa nič také, teda ako platenie za žiacke pokusy, nevyskytuje. A ajhľa.... Horšie však je, že počas autoškolovej kariéry mojej ženy sme sa, s tým inštruktorom, stali celkom dobrí známi. Hádam sa to nejako porieši....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže, aké máte vodičské oprávnenie?

B,B1,AM

Kedy ste nadobudli vodičák?

28.9. 2006

V akej autoškole (+mesto) ste si ho robili?

Autoškola s.r.o/Univerzal,Dunajská Streda

Na akých autách ste jazdili? Robili skusku?

Škoda Octavia I, 1.6,Jedna jazda s Fabiou 1.2 HTP

Naburali ste?

Našťastie nie

Kiksovali ste?

Dosť často...ale to asi každý

Ako prebiehali skusky?

Celkom v pohode,jazda trvala tak 10 minút,išiel som v poradí ako druhý...a skúšku som robil tiež na Octavii

Jazdite?

No bohužial ani nie...tak raz za pár mesiacov... :lol:

Kedy ste boli prvykrat v aute uplne sam?

No to sa asi ešte načakám... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na uzkych cestach pravidelne odrazam spiegle. otacanie volantom, kua, najtazsia vec.

kolobezku do ruky a nie auto

ked sa clovek nevie naucit tocit volantom, co je jedna z najlahsich veci na soferovani, tak uz potom neviem

zboznujem ked sadnem do auta a vidim ze nejaka "dobra" dusa mi poprehybala zhrkadla a uz len cakam kedy si ich najdem uplne urvate :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No treba sa naučiť parkovať tak aby ti žiadna "dobrá" duša nepoprehýbala zkrkadlá.

axel parkujem vzdy normalne aby som nevytrcal.. len nepomozes si ked na petrzalskych uliciach sa parkuje tak na tesno ze kopec soferov co nema volant pod kontrolou nedokaze prejst natesno vedla dvoch aut

 

a minule mi nejaka dobra dusa aj na firemnom parkovisku ohla zrkadla... tak to vyzera ked tam parkuju vseljake individua cez dve miesta a podobne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov