Skočiť na obsah

Autoškola, vodičské oprávnenie


Ajk

Vodičské oprávnenie  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Aké máte vodičské oprávnenie?



Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 158
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    29

  • Nokia

    20

  • Sniper

    11

  • game

    10

Top prispievatelia v tejto téme

V stredu si idem po nový vodičák. dávala som si robiť občianku, tak aj vodičák popri jednom.

Mala som ešte ten ružový.

aká bude platnosť na tom novom neviem. Ten čo som mala, mal tuším neobmedzenu platnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz asi desat rokov som kazde dva roky preskusavany a kazdy rok preskolovany, tak mi to ani nepride nejake divne

aj ked, karticka sa mi uz rozpadava, asi ju budem musiet vymenit. je lepsia ako predosle skladacie ruzove :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nemám ten " ružový skladací a rozkladací". Len taká ružová kartička. Keď som sa na to opýtala, či je to ok, tak mi teta na polícii povedala, že je platný, ale že v niektorých krajinách už s tým môžem mať problém.

že je dobré dať si urobiť európsky vodičský preukaz. Tak keďže som tam už bola, tak som kúpila kolok a budem mať nový aj vodičák.

 

( tie kolky sú blbosť) už ich tam ani nepredávajú. Ešte na poštu som utekala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie fotky sú asi väčšinou veľmi divné :D

ale teraz je dobré to, že sa nemusíš ísť nikam do atelieru fotiť, ale ťa scvaknú priamo tam raz dva.

Foto bude asi ešte divnejšie ako to pred tým. čierno biele sa mi zdá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Získal som ho v roku 78, a mám A, B, C,zatial (klop,klop,klop) bez havárií.

Na "C" čko mám nedobré spomienky.Jazdil som už asi 4 roky na osobáku, keď bolo treba v rámci obrany republiky mať vodičák na V3S-ku. Učiteľ bol nervák, chodili sme jednou trasou a na jednej a tej istej križovatke ,keď bola pred nami červená, raz hučal nepridávaj!!!! nevidíš červenú? a na tom istom mieste o týždeň, keď som nepridal tak huboval "pridaj, podraď!!!!.

Opakovalo sa to pri každej jazde, až kým nerupli nervy mne. Smerom na Vajnory dole kopcom z mosta po vypočutí si tisíc poznámok som povedal:"Keď ste taký múdry, tak si šoférujte sám " a pustil som volant.Smerovali sme na kandeláber. Volantu som sa nechytil, takže zrážke zabránil on, chytil a zatočil volantom. Od vtedy som mal pokoj...

Kolega mal lepšieho exota.Keď sa rútil na V3S-ke 40-kou, celá sa roztriasla, že sa nedali udržať ruky na volante. Vtedy učiteľ vyriekol povestnú vetu: Kam to ženeš, co sme to ukradli? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo fotku mam na nom velmi divnu

to este uvidis na tom europskom... cisty zlocinec... moj vodicak /ruzova karta/ som oprala pred dvoma rokmi, rozlepil sa zboku, nieco sa rozpilo, vyzera ako pozuty, pri kazdej kontrole tvrdim, ze sa mi to stalo práááve predvcerom a idem si ho dat akurat vymenit...

 

kazde dva roky preskusavany

preco si preskusavany??
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mocno dobrý vodič je, tak ho preskúšavajú koľko sa dá, aby sa nezhoršil a mal motiváciu sa zlepšovať :D

 

vodiči z povolania chodia na preskúšavanie každé dva roky, nie? neviem presne ale tak sa mi zdá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to akoze zamestnavatel chce, aby si sa dal preskusat? to normalne testy robis?

neviem, ci by som urobila taky test... pamatam si, ze som na testoch pohorela na jednej zaludnej /:D/ otazke - aka dlha je tyc, ktora sa pouziva pri tahani nakladneho motoroveho vozidla...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamionisti robia plne testy a na tychto preskusaniach, jazdi sa len na osobakoch, tak su testy skratene

robil som par krat ale aj normalne testy

vacsinou je to zamerane na novinky v zakone, chytaky tam davaju tiez :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial chce zamestnanec jazdit na sluzobnom (referentskom) aute, musi mat kazde dva roky skolenie a preskusanie, aspon v statnych firmach je to tak. Navyse musi mat uzavrete poistenie za skodu sposobenu zamestnavatelovi.

Poistenie si plati sam, preskolenie plati zamestnavatel. Nastastie :D sa nerobi pred policajtom, ale sa to zabezpecuje cez nejaku opravnenu osobu (autoskolu). Aj ked predpokladam, ze test je obvykle formalita, tak aspon sa clovek dozvie suhrn noviniek v pravidlach za posledne dva roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Je takych viac. V rannej spicke som isiel od Karlovky do mesta. Oba pruhy plne a za mnou bola v aute pekna blondinka, ktora si kratila cas spulenim pusinky, prehadzovanim vlasov a prezeranim si mejkapu.

Zozadu sa blizila sanitka, bolo pocut hukacku, tak auta sa zacali pratat nabok. Slecna to pochopila tak, ze jej vsetcia rozhodli urobit valnu cestu, tak vyrazila stredom. Zbadala sa az ked mala za zadkom rozzurenu sanitku a ona jedina upchala priechod, co pre nu (sanitku) ostatni spravili. :thumbdown:

Problem bol v tom, ze sa uz nemala kam odpratat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Takže, aké máte vodičské oprávnenie?

Kedy ste boli prvykrat v aute uplne sam?

 

Pamätám si to ako včera.

Vodičák som sice mal v 18-tke,ale k "bežnému" šoférovaniu som sa dostal až v jednej firme na služobných autiakoch. Pred prvou osamelou jazdou som povedal vedúcemu,že nemám skoro žiadnu prax vo vedení auta. Ten zavolal jedného staršieho zamestnanca,aby ma naučil. Tak sme sadli do auta (Š 105) a starší kolega ma navigoval kamsi do Podunajských Biskupíc (v Bratislave). Keď sme tam prišli,tak vystúpil a povedal: "Ja tutok bývam,idem dom a Ty si na tom dostatočne dobre,aby si to odšoféroval sám do firmy." Bol som šťastný jak blcha. Obrovskými prískokmi som sa pobral do firmy.

Druhý deň som šiel sám na služobnú cestu ... len Zvolena a späť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov