Skočiť na obsah

Darkman

Odporúčané príspevky

pred 23 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

Ja rozumiem co si kupoval ale stale.nerozumiem kde je ta sranda a paradox.

To že jeden bol na adrese kde má sídlo nemenovaná známa politická strana a druhý bol tam kde býva Proteus. Že dve také náhody.

pred 13 hodinami, Sniper napísal:

Xiaomi RedMi Note 4 je vraj už archaický kus

A tak čo mám povedať ja keď používam mobily ktoré už vtedy boli second hand keď Redmi Note ani na svete nebol? Napr. kto si spomína na Sony Xperia Tipo? Alebo Samsung Galaxy S3 mini, či Galaxy Young/Fame? To sú archaizmy! Alebo Nokia 6500. Ale nedávno som bicykloval do Trnavy pre Siemens C50 to je archaický kus! Ale funkčný a mesiac som ho používal.

pred 13 hodinami, Sniper napísal:

vraj niektoré aplikácie môžu byť pre dáta škodlivé (napr. že sa mi fotky uložia na čínske servery

Žiaľ je to pravda. Bolo to aj v správach. S číňanmi sú problémy ohľadne tohto už dlhšie. Aj Lenovo už mal takéto problémy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 minútami, Tomáš napísal:

Ale nedávno som bicykloval do Trnavy pre Siemens C50 to je archaický kus! Ale funkčný a mesiac som ho používal.

A načo si bicykloval do Trnavy pre archaický kus, ktorý si používal "až" mesiac? Však čo si nekúpiš normálny nový mobil, ktorý ti vydrží niekoľko rokov? Žeby preto, že si si prežral peniaze, tak teraz musíš bicyklovať 50 kilometrov, pre mobil za 15 eúr? :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo o nový sa bojím. Veď mám iphone ale to mám miesto PC. Viem že na to neviem dávať pozor tak radšej škoda za 15€ ako za 300€ a ja nemám rád veľké mobily a tie staršie sú maličké, skladné, padnú do ruky... Ale mám ho stále odložený ako rezervný mobil. Teraz používam Samsung B2100 je to maličké odolné a neplánujem to zmeniť. A aspoň tieto haraburdy cez inzerát ma donútia sa trochu hýbať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Tomáš napísal:

To že jeden bol na adrese kde má sídlo nemenovaná známa politická strana a druhý bol tam kde býva Proteus. Že dve také náhody.

Len ja v tom nevidim ziadne nahody. Proste si tam siel za biznisom. 

Aj ked sa stale musim smiat, ze nemas pomaly co do ust, ale mobilov ako nasratych. To nevies dat mobil do obalu a na predne sklo ochranu? No ale dobre, ved su to tvoje peniaze. Na tvojej zalube vsak prerabas, ale to ti asi nebudem vysvetlovat, ked nevies usetrit ani 10€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zverejnené 18 hodín dozadu  .... Tomáško nadšený zo starých malých archaických telefónov, rád ich zbiera (o tom písal už viackrát)

Zverejnené 3 hodiny dozadu  ..... "Záluba s telefónmi skončila. Stali sa vážne zmeny takže táto téma sa ma viac netýka..."

čo sa stalo behom 15 hodín?! :unsure: :ohmy:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

 

potrebovala by som poradiť...mám v merku 2 mobily, neviem sa rozhodnúť. 

č.1 SAMSUNG GALAXY A52S 5G 128GB -  má kapacitu batérie 4500 mAh a výkon nabíjania 25W, ale má RAM 6GB a kap. pamäti 128 GB, Kompat.pamäť.karty micro SD, IPkrytie 67, Obnovovacia frekvencia displeja 120HZ -    cena 443e

č.2 SAMSUNG GALAXY A32 5G 128 GB má kapacitu batérie 5000 mAh, výkon nabíjania 15W, RAM 4 GB a kap.pamäti 128 GB, Kompat.pamäť.karty. micro SDHC, IPkrytie nemá.. Obnovovacia frekvencia displeja 60Hz- -    cena 299e

prikláňam sa skôr k č.1, hoci spočiatku som úpozerala hlavne na kapacitu batérie, na mojom súčasnom mi akosi baterka odchádza, spočiatku som to nabíjala tak raz za 3-4 dni, niekedy aj redšie, teraz už musím obdeň ak nepozerám nič na internete, a denne ak kukám niečo na nete. Môj súčasný je inak fajn, len to nabíjanie mi pje krv, a čo som pozerala, tak má tuším len 3200 mAh, ostatné parametre neviem, neviem nájsť lajstre od toho. 

Čo by ste mi poradili? Vopred dík.

 

 

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žeby to bolo kvôli tomu, že na nový nemáš, tak kupuješ staré opotrebované šunty z bazáru, ktoré nikto nechce?? Ja mám posledný mobil vyše 3 roky a už vtedy boli mobily bežne s ~ 4000 mAh. Ja mobil používam často s náročnými aplikáciami, ale dobíjam ho max tak raz denne.

Vilma, ak nie si náročný užívateľ, tak ber ten s tou väčšou baterkou, 120Hz displej a 6GB asi nevyužiješ. A jěště vyděláš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež si myslím, že stačí ten lacnejší. Telefon s 3GB RAM je málo, 4 sú už postačujúce na bežné používanie. Ja som prešiel ku Xiaomi, zatial spokojný. Máš tam OTG, čo sa dá využiť a Amoled display, čo dáva určité výhody pri sigmalizácii neprijatých hovorov namiesto skoro neviditelných signalizačných lediek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma,   to zavisi od toho ako ho budes pouzivat,  napriklad ak chces len telefonovat a raz za rok si spravis fotku, tak bohate staci druhy.  Ak naopak budes pozerat videa,  casto fotit a to aj v prirode, tak ber ten drahsi.  A ak si spokojna s terajsim len ti vadi to nabijanie, tak si v servise nechaj vymenit baterku. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Sniper napísal:

mám posledný mobil vyše 3 roky a už vtedy boli mobily bežne s ~ 4000 mAh

Tak tie čo ja kupujem sú 10 a viac rokov. Ale to ma potešilo že konečne začali dávať 4000mAh baterky lebo to ešte ani iphone se nemá a to vyšlo 2017 alebo nejak tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Sniper napísal:

Žeby to bolo kvôli tomu, že na nový nemáš, tak kupuješ staré opotrebované šunty z bazáru, ktoré nikto nechce?? Ja mám posledný mobil vyše 3 roky a už vtedy boli mobily bežne s ~ 4000 mAh. Ja mobil používam často s náročnými aplikáciami, ale dobíjam ho max tak raz denne.

Vilma, ak nie si náročný užívateľ, tak ber ten s tou väčšou baterkou, 120Hz displej a 6GB asi nevyužiješ. A jěště vyděláš.

ten, čo mám, som dostala, nekupovala som ho. Mám ho už pár rokov. A nemôže byť každý taký pracháč ako ty. Som už 3 roky  tetka na penzii, čo si čo to ešte privyrobí, ale necítim sa ako žebrák. Ako mám dočerta vedieť, ktoré tie mobily sú výbehové a ktoré ešte pár rokov budú in? Keby som sa v tom dobre vyznala, nepýtala by som si rady tu. 

 

pred 5 hodinami, alarm napísal:

Tiež si myslím, že stačí ten lacnejší. Telefon s 3GB RAM je málo, 4 sú už postačujúce na bežné používanie. Ja som prešiel ku Xiaomi, zatial spokojný.

....pozerala som aj tie, vidia sa mi celkom fajn,  len buď má pamäť len 3 GB/64GB a baterku 5000 mAh, alebo má baterku 4000 a menej...

 

pred 5 hodinami, tyso napísal:

vilma,   to zavisi od toho ako ho budes pouzivat,  napriklad ak chces len telefonovat a raz za rok si spravis fotku, tak bohate staci druhy.  Ak naopak budes pozerat videa,  casto fotit a to aj v prirode, tak ber ten drahsi.  A ak si spokojna s terajsim len ti vadi to nabijanie, tak si v servise nechaj vymenit baterku. :)

aj fotiť, aj volať, ale ja viac píšem ako volám, chcem v ňom využívať možnosť mailovej komunikácie, whatsApp aj messenger, kde mám kontakty, s ktorými si píšeme či voláme najmä cez whatsApp. Mám veľa fotiek, šak vnúčatá...na mojom prastarom samsungu som si baterku vedela aj sama vybrať, ak bolo treba, na súčasnom toto nejde. 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

Tak tie čo ja kupujem sú 10 a viac rokov.

A načo ty sociálny prípad, čo každý mesiac nedokážeš vyjsť do výplaty, vyhadzuješ peniaze na staré šunty, ktoré nespĺňajú dnešné technické parametre? Lebo predpokladám, že si doma nebuduješ múzeum telefónov.

@Vilma Flinstonova síce to som písal tomu strategickému investorovi, ktorý s mobilmi zamrzol niekde v období hospodárskej krízy spred desaťročia, ale aj tak to zabolelo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilmuš, ak kupiš ten Siemens, tak ti hneď poradím... Dá sa stiahnuť aplikácia pre Siemens mobil (podmienkou je AMOLED displej, ktorý tam je). Aplikácia nahrádza a značne zlepšuje indikáciu zmeškaných hovorov. Miesto malej ledky ti tam pri zmeškanom hovore, sms... môže svietiť na displeji kružok priemeru tak cca 5 mm, alebo môže blikať horný, bočne alebo spodný tenký pásik, alebo to bliká na striedačku dookola.. skrátka neprehliadnutelné. Mnoho výrobcov prestalo montovať signalizačnú ledku do mobilov a ludia na to nadávajú, lebo ideš okolo mobilu a nevieš, že ti niekto volal, alebo poslal niečo na whatsupp.  Inštaloval som to sestre (siemens), a nevie si to vynachváliť. Ja mám ledku, ale je tak mala a slabo svietivá, že je vlastne uplne na h... Vyriešil som to inštaláciou aplikácie, ktorá zvukovo pripomína zmeškané udalosti, lebo nemám amoled displej. Pravdou je, že zvuk "vidíš" aj za roh.:smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

č.1 SAMSUNG GALAXY A52S 5G 128GB -  má kapacitu batérie 4500 mAh a výkon nabíjania 25W, ale má RAM 6GB a kap. pamäti 128 GB, Kompat.pamäť.karty micro SD, IPkrytie 67, Obnovovacia frekvencia displeja 120HZ -    cena 443e

V Datacompe maju teraz akciu na tento mobil. Skus pozriet Vilmus 😉 stoji 359€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper sorry...ja som si v tej rýchlosti fakt myslela, že to bolo celé adresované mojej osobe, snáď sa nenahneváš na tetušku? :) niekedy mám trochy horúcu hlavu. :kvetinka:

pred 2 hodinami, Hellé napísal:

@Vilma Flinstonova to bola odpoved pre tomasa😁 tetka, uz zle vidis:zubiska:

Neviem, aky mobil si kupis ale pobavila som sa..

:zubiska:

@alarm dík, ešte si raz pozriem všetky tie parametre...len sa mi zdá 4500 mAh nie práve veľa, keď existujú aj so 6000 alebo aspoň 5000, ale zasa tie majú menšiu pamäť, alebo zas niečo iné nemajú...

ja si nemienim sťahovať ani filmy, ani nič podobné, ale chcem na tom komunikovať aj cez môj mail, aj cez whatsapp či messenger, a tiež na fasbúk, keď ma odblokujú. A chcem si na tom fotiť. Na to mi postačí tých 6GB/128GB, aspoň si myslím, len či aj tá baterka vydrží, to nemám šajnu. Ale v podstate som rozhodnutá pre ten drahší typ. Dúfam, že to neoľutujem.

V každom prípade všetkým, čo ste mi tu radili či poskytovali nejaké informácie, ďakujem.

ešte jednu vec by som potrebovala. 

Všimla som si, že bez toho, aby som to chcela, sa mi občas objavilo na pár sekúnd upozornenie, že sa mi tam sťahuje nejaké video, netuším, aké, netuším, prečo a ani kam sa to uložilo, nech som pátrala po ukladacích priestoroch ako som chcela, nič také som tam nenašla. Ako, prosím vás pekne, môžem zabrániť sťahovaniu niečoho, čo nechcem? Díky moc. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Proteus díky, v NAY je tiež v zľave, doprava zadarmo pekne domov,  za 349 e. To nie je taký rozdiel. 

 

Už som odoslala objednávku, objednala som si k nemu už aj obal. Červený, aby sa mi to nestrácalo medzi papiermi, takto ho aj moje pokazené oči snáď hnd zbasdajú. Mám dobré skúsenosti s červenými obalmi. :)

a pekne krásne rozmýšľam aj o zmene operátora, po snáď 20 rokoch...musím si popozerať, kde čo a za čo môžem dostať.

Flinstone tiež menil operátora, č.1 mu tvrdil, že za menej mu paušál dať nemôže, nejde to a podobne, tak sa nasrdil a šiel k č.2 a tam mu vedeli ponúknuť podobné služby za lepšiu cenu. A zrazu už aj č. 1 boli preochotní vyhovieť, lenže uuups, už bol inde. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Siemens ešte robí mobily? Ja som posledné siemensy videl ešte tie A50, M55 a podobné. Proste takéto niečo:

spacer.png

Potom akosi vymyzla táto značka čo sa telefónov týka. Viem že oni veľa iných vecí ako aj Sony. Len chvíľu robili mobily, neskôr sa zlúčili s Ericssonom a potom už som nevidel ich mobily moc.

Mne sa lúbi tento samsung a zohnal som ho za 10€ v bielej farbe. Má 800mAh baterku pôvodne ale ja som medzi elektroharaburdami našiel 1000mAh baterku z iného Samsungu a pasuje rovnáka veľkosť 3 dni vydrží na 1 nabitie.

spacer.png9

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ešte dodám že kupovanie nových vecí (aj telefónov), zbytočne ničí našu planétu. Ale našťastie si to uvedomuje čoraz viacej ľudí a dávajú prednosť veciam z druhej ruky. Takto šetria svoju peňaženku, aj našu planétu. Vidíte ako vzorne ekologicky to robím. A ja to robím všade nielen pri telefónoch.

spacer.png

A ešte sa mi lúbi aj táto nokia. V Senci bola za dvacku na predaj. Keby som mal peniaze tak uvažujem nad ňou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov