Skočiť na obsah

Darkman

Odporúčané príspevky

Tu som čítal, že:

 

 

 

To nevadí?

B20 je vacsinou v malych obciach, nic sa vsak nestane a pojdes na 3g namiesto lte. vo velkych mestach veselo slape 1800, 2600 mhz takze tam problem mat nebudes.

xiaomi nie su zle, pozri sa niekedy na fontech.sk, spolupracuju s gearbestom a pravidelne poskytuju v obmedzenom mnozstve zlavove kupony. sam som teraz objednaval 2x redmi note 4x, 4gb/64gb za smiesnych 128 euro/ kus. jo, a neplatil som dph :-))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zasadne sa okrem rozlišenia lišia systemami. A kvalitou spracovania. LG je plasťak a nachylny na poškrabanie (zadna strana). Sťažuje sa na to viac ľudi.  Sony nema čitačku odtlačkov a ma najlepši foťak (nie kvôli jeho rozlišeniu).

co sa systemu tyka, snad taky velky rozdiel medzi android 7.0 a 7.1 by nemal byt, mozno skor to ovplyvnuje procesor?

samozrejme co najcistejsi android je (aspon pre mna) vyhodou

 

precital som par recenzii (android, fony, ...) ale z toho si clovek nevyberie

na poskriabany plast mozem kaslat, ale napr. ma uputalo, ze Moto G5s+ ma Gorilla glass - to je pre mna velke plus

 

kvalitny fotak je sice vyhoda, ale nie rozhodujuca; je ovsem pravda, ze ked mi sucasna Sony M4 Aqua robi mizerne fotky, tak nadavam

 

a teď, babo, raď... a mozna by som mal opustit zotrvacnost, a vyberat si aj niekde inde ako u operatora...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejde o android ako taky, ale o nadstavbu ktoru ma kazdy vyrobca vlastnu. A tam su rozdiely velke.

Gorilla glass maju vsetky, to je standard.

Xiaomi mas skvely pomer cena/vykon.

Tu som čítal, že:

 

 

To nevadí?

Ci to vadi zalezi kde sa pohybujes a co s tym telefonom potrebujes robit. Doma predpokladam fungujes na wifi, takisto v kaviarnach, nakupnych centrach, v robote aj v dopravnych prostriedkoch uz wifi je dost rozsirene.

Ako uz odznelo vyssie, v mestach mimo wifi nemas 800 Mhz, to je iba mimo miest. Takze tam normalne fungujes na LTE. A mimo miest bez B20 normalne na 3G, co ak nepotrebujes stahovat velke subory, ci robit nieco datovo a rychlostne narocne, uplne staci. No a v nejakych dierach bud nemas signal vobec alebo castokrat fungujes na narodnom roamingu a tam mas len 2G, takze s netom si neskrtnes vobec. Tak tam ti je nejake LTE nanic bezohladu na frekvencie ake podporuje.

 

Kazdopadne, vacsina Xiaomi modelov sa robi aj vo verzii s europskym LTE, maju oznacenie Global, takze to nie je problem kupit. Ci uz priamo z Ciny alebo aj v nasich eshopoch. Vzdy to mas uvedene ake pasma podporuje. Takze ten clanok to trochu zbytocne dramatizuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Nakoniec to bude tento Xiaomi Redmi Note 4 LTE 64 GB Gold

 

post-2-0-48435900-1515158340.jpg

 

Čakal som na Note 5, ale už sa mi nechce čakať a rozmery by to aj tak malo už príliš veľké.

 

Objednané to je, čakám kedy mi ho prinesú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nakoniec to bude tento Xiaomi Redmi Note 4 LTE 64 GB Gold

 

attachicon.gifxiaomi.jpg

 

Čakal som na Note 5, ale už sa mi nechce čakať a rozmery by to aj tak malo už príliš veľké.

 

Objednané to je, čakám kedy mi ho prinesú.

 

myslim si ze budes spokojny. ja mam 4x a som ako bezny uzivatel spokojny navysost...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam tiez Note 4, len ciernu 32GB verziu.

Note 5 ma sice vacsi displej, ale tie rozmery su rovnake (je len o 2 mm vyssi), kedze ma podstatne tensie okraje.

 

vyzerá byť príjemný kúsok...

 

na mojom odchádza predsa len batéria, takže pozerám náhrady aj ja... zrejme zostanem pri samsungu, tento sa mi pozdáva, potrebujem sa trochu rozmaznať... ale ešte uvidím, to je len na prvý kuk... https://www.alza.sk/samsung-galaxy-j5-duos-2017-zlaty-d5111488.htm

Aktualne je okolo 200€ najlepsia kupa Xiaomi A1, alebo Lenovo Moto G5 plus.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Note 4 je uz Miui 9. Aj Android 7. Ta nadstavba je jedna z najlepsich ake existuju. Vyhoda Xiaomi je velka komunita. Ked si tam hodis nejaku romku z miui.cz, tak to je fajn. Komunita sa o to stara, aktualizacie chodia kazdy tyzden, co u inych vyrobcov mozes byt rad ked vyjdu 2 za rok.

A je dost pravdepodobne ze bude aj Oreo. Ked nie oficialne, nepochybujem ze nejaka neoficialna romka sa objavi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už mám všetko nastavené, rozmýšľam, či si mám aktualizovať na MIUI9. Som zvedavý na natívne funkcie ako blokovanie hovorov a pod.,doteraz som na to mal Avast, ale ten bol riadny žrút pamäte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

myslim si ze budes spokojny. ja mam 4x a som ako bezny uzivatel spokojny navysost...

 

Ano som s ním veľmi spokojný, zatál mi nič nechýba. Týmto smartfónom Číňania riadne naložili konkurencii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Kde v tom Note 4 sa dá vypnúť tá debilná klávesnica, nech mi v kuse neopravuje slová, ktoré píšem? Prečo ten dement nechápe, že mi nemá anglické slová prepisovať na slovenské, keď píšem anglický text? Už si pripadám jak v osobitnej škole, že každé druhé slovo musím dodatočne opravovať a v poslednej dobe ma to vytáča čoraz viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem konkrétne, ako tu,

ale bude to niekde schované len tak jednou vetou v nastaveniach... minule som sa s tým trápila na tablete, mala som chuť ho hodiť do škarpy... to prepisovanie nezmyslami mi žralo nervy.

nakoniec som to našla skutočne úplne nenápadne v medzi kdejakými nastaveniami, bola to len jedna vetička napísaná tak, ako škrabkať sa ľavým palcom za pravým uchom, ale bolo to tam. našťastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej našiel som to, aj som to vypol, ale nakoniec som to zapol, prestalo mi to opravovať preklepy :D Ale učí sa, všíma si čo píšem, tak po čase mi začne ponúkať slová, ktoré si myslí, že tam napíšem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tento Xiaomi má jednu dementnú vlastnosť, čo má už dlhodobo extrémne irituje.

 

Napr. cez Messenger mi niekto pošle odkaz, ja naň kliknem a vyhodí okno s ponukou, ktorá aplikácia má odkaz otvoriť. Čo je OK, ale nechápem načo dementi defaultne nastavili voľbu ZAPAMÄTAŤ si použitú aplikáciu. Pretože je viacero rôznych odkazov, ktoré je lepšie otvoriť rôznymi aplikáciami. Takže VŽDY musím voľbu ZAPAMÄTAŤ odfajknúť a až potom odkaz otvoriť. Samozrejme uklikol som sa, voľbu ZAPAMÄTAŤ som nechal zafajknutú a teraz mi všetky odkazy otvára ten ich dementný prehliadač.

 

Kde v riti sa to dá zrušiť??? Nepomohol ani reset prehliadača, ani odinštalovanie Messengera.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

práve dnes som pozerala mobily, a na Xiaomi som počula chválu... že žiadna super značka, ale že je dobrý... možno niekomu sadol.

kamarátke zasa odchádzajú vždy značkové mobily.

 

môjmu trojročnému Samsungu, z ktorým som bola spokojná, až na to, že som ním fotila strašne málo, lebo farby reprodukoval len podobné, všetky farby zásadne menil... ale začal mu odchádzať pomaly zvuk... je na maxime, a musím ho mať takmer v uchu, aby som dobre počula toho na druhom konci.

 

viem, že toto nie je nové, je to rada 2017, ale páči sa mi... spýtam sa ako bydlenky: máte zkušenost? :)

 

https://www.mobilonline.sk/samsung-galaxy-j5-2017-j530-dual-sim-zlaty-sk-distribucia_d351165.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Susede, ktorá o tom nič nevie som vytipovával mobil. Dala mi strop 150€. 

Už ju chodím vyučovať čo s tým... kúpila XIAOMI redmi 5 NOTE.

Zatial je spokojná. Dobrý foťák, slušná obrazovka,obrovská výbava, hneď som upgrade-oval na MIUI 10.

Xiaomi má jeden problém. EU  zablokovala niektoré veci, ktoré mimo EU fungujú. Napr. TEMY. Dá sa to obísť tak, že sa zvolí slovenčina, ale krajinu dáš napr. Čierna Hora, alebo Honkong.

Manželka konečne súhlasila, že jej môžeme kúpiť mobil, tak tiež dostane Xiaomi, mám vytipovanú nejakú A2-ku, lebo má 4000mA bateriu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatiaľ som kúpu odložila... prezrela som kdečo, ten Samsung sa mi stále páči, podobné majú aj iný, ale tie moderné veľkosti ma zatiaľ odrádzajú...

telefóny 14 -15 cm x 7 -10 sú ako malé taniere, nezmestí sa mi do ruky ani do tašky. sú ja trošku menšie, ale to je je menší vlastne len displej, telefń samotný je hebedo... včera som tu kutala s centimentrom v ruke medzi značkami :doh:

 

 

kruci. aj tak sa mi páči. : )

a teraz som si tu vyrobila krásnu dilemu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov