Skočiť na obsah

Darkman

Odporúčané príspevky

Mal som problémy s baterkou HTC ONE mini a pásol som po :

 

http://www.tinydeal.com/oukitel-k4000-50-mtk6735p-64-bit-quad-core-android-51-4g-phone-p-155587.html?sk=571075572S

 

cena 106€ je viac ako výborná a výdrž baterie ako zo sna.

Nakoniec som vymenil bateriu, čo nepomohlo, medialny server mi ju doslova žral, a teraz mi vydržala tri pracovné dni, čo nebolo, ani keď bol nový, musel som nabíjať každý deň.

Ak má niekto záujem opíšem, čo treba povypínať. Ono totiž aj keď nie je zapnutá obrazovka, mobil si sám zapína vypnutú wifi a komunikuje...sviňa!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ake su vase skusenosti s ochrannym sklom na displej ?

 

na starom LG som mal (vlastne stale mam) Gorila Glass, takze som to neriesil. Sice som ho nehadzal o zem a nerypal donho kabarom, ale po 3 rokoch je ako nove...

Teraz mam kus obavy, ale ked som bral telefon, tak nemali na predajni skoro ziadne prislusenstvo, ze sa Sony vela predavaju a tak nestihaju doplnat. Po tyzdni ho stale este nemaju. :(
Takze zatial ho ani nepouzivam, nech ho nezapatlam, lebo predpokladam, ze by sa pred nalepenim nemuselo dokonale vycistit a tym padm by sa mohla zhorsit citlivost... ci nie ?

 

a co pouzivanie stylusu ? mam tri rozne, skusane na roznych displejoch, ale stale mam pocit, ze s prstom to ovladanie ide lepsie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ake su vase skusenosti s ochrannym sklom na displej ?

 

Takze zatial ho ani nepouzivam, nech ho nezapatlam, lebo predpokladam, ze by sa pred nalepenim nemuselo dokonale vycistit a tym padm by sa mohla zhorsit citlivost... ci nie ?

Citlivosť sa nema prečo zhoršiť. Je to jedno či je ta dotykova fungel nova, alebo zapatlana. Pred lepenim folie to tak či tak musiš vyleštiť antistatickou utierkou.

 

Sahara: Eset je uplne v pohode aj vo free verzii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

budem si uz musiet asi kupit novy mobil a co som nejak zbezne pozeral, tak sa mi pozdava Huawei P8 Lite. Alebo este Lenovo S60. Myslite, ze to je dobry vyber?

 

Uvitam akekolvek tipy na vykonostne podobne zariadenia v cene okolo 200€

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyber dobry, rozhodne by som radsej volil P8 Lite. Huawei ma lepsie odladeny system.

Ked uz Lenovo, tak P70. Ten je o nieco lepsi ako S60 a ma aj velku bateriu. Ako alternativa potom Honor 4X.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

budem si uz musiet asi kupit novy mobil a co som nejak zbezne pozeral, tak sa mi pozdava Huawei P8 Lite. Alebo este Lenovo S60. Myslite, ze to je dobry vyber?

 

 som čerstvou majiteľkou Huawei P8 Lite black,  som zatiaľ veľmi spokojná.  s  tým, čo píše Ryan Giggs, súhlasím. mne okrem iného aj záležalo,  aby bol na mobile kvalitný foťák, rada si fotím, čo ma zaujme, proste nechala som si poradiť, že budem spokojná aj v tomto. Pracovník bol veľmi milý, ochotný, nalepil mi naň aj ochranné temperované sklo a pomohol vybrať praktické puzdro. keď som písala ml. synovi, že aký mám mobil, písal, že výber dobrý :) ak mi vyhovuje aj veľkosť "študentskej pečate"  :D ja že áno, v pohode vyhovuje..  veď aj kabelky mám rada väčšie  :happyroll: takže tak, Huawei P8 Lite tiež odporúčam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Len mam problem, ze neviem kde ho budem nosit, nezmesti sa mi do vrecka :D

 

 Ty asi nenosíš kapsáče, mikiny, bundy s veľkými vreckami, ani saká  :D a možno aj nosíš ..  :happyroll: ..alebo  si to napokon hravo  vyriešil aj  kúpou pánskej kapsičky na mobil, (do ruky, alebo ľadvinku, či malú elegantnú tašku na plece)  dôležité je, že si spokojný  :)  a mobil dobre slúži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

po roku   prišiel jeho čas ... nastalo zasväcovanie "nového" mobilu, moje milované prastaré véčko zjavne doslúžilo ... :(

tak práve chytám nervy z môjho prvého dotykového ... akosi mi nechcú prsty vždy robiť tak, ako by mali ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game.

Neurobiš zle, ak odchytiš nejakeho mladeho a ak by sa ti venoval 15 minut, vela sa nachyta....

Nie že by som napadal tvoje IQ, ale prechod na touch je niečo ,čo sa ťažko opisuje. Manželke som dal miesto tlačitkovej Nokie touch-ovú, tiež Nokiu...hrúza...nedokaže si zvyknuť, že sa tlači na obrazovku, že ak mobil niečo vypiše, tak sa da kliknuť na ten popis. Pri preberani hovoru rozmyšla, čo urobiť...ešteže to ma aj dva klasicke tlačitka, zelene a červenê, a tymi sa da tiež prijať hovor...

Android?

Aka verzia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

presne to som urobila ... zatiaľ cca 20-30 minút venovala so synom prvotným veciam, zap. vyp., pohybovať sa v tom, prijať hovor, sms, volať, poslať sms, úplné základy.

 

bez toho by som sa vážne nepohla, a priveľmi sa poznám - neznášam zmeny,  a pri technických zmenách a titernostiach som vždy hodne nalomená hodiť vec do kúta ...

ostatné môže prísť potom.

 

teraz som sa venovala číslam, ešte že som pred časom všetky pekne poctivo prepísala, mala som taký pocit, že sa to veľmi zíde - zišlo sa, veľmi ...  čísla sú už v novom telefóne ...

 

nečudujem sa tvojej manželke.

konkrétne toto moje milované staré véčko má sedem rokov, roky predtým som mala ďalšie dve véčka, takže to je pre mňa hodne veľký skok ... a ešte potrvá, kým nebudem zmätkovať ...

 

zaujímavé, najväčší problém mám zatiaľ s písmenkami ... triafam vedľa, a ide mi na nervy otváranie-zatváranie telefónu, a raz ťahať, raz ťuknúť, raz pridržať .. véčko dobrý človek otvoril a kecal ... ťukol, akokoľvek, a písal ... ach jaj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapem to s čislami...V starom telefone skopirujem kontakty na Sim, vyberiem kartu, vložim do noveho telefonu, skopirujem do pamäte......

Máš android?

Trochu som sa v tom rypal v ramci nutneho prežitia....

Existuju volne aplikacie, napr. ja nosim telefon v puzdre na opasku, aby som mal volne ruky, a da sa stiahnuť apka, ktora urobi to, že ak ho vyberiem s krytu, zapne obrazovku a len ťukaš, doťukaš, vložiš do puzdra ( kabelky) a on sa vypne. Šetri sa tym mechanicke tlačitko na zapinanie, jedno som už odpalil( vyrobna vada, ale račšej som si ho vypilnikoval, ako dať telefon na 3 tyždne do opravy).

Potom existuje napr. platená klavesnica, cca 3€, ma možnosť nastaviť velkosť klavesov, velkosť pisma, usporiadanie pisma...kupil som ju-doživotná , prenosna na druhy telefon pri vymene...

Mám ich viac, len rozumné veci...

Doporučujem ti vypnuť všetky synchronizacie, inak ti bude prijimať a odosielať data bez tvojho vedomia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie čísla - pred časom som sa kdesi dočítala, niekto sa sťažoval, že mu pre akýsi dôvod pomizli čísla, neviem už, prečo.

na tento popud som si všetky zapísala, aspoň som zároveň prečistila zoznam, pretože tam bolo xy čísel, ktoré sú dodnes živé, ale nepoužila som ich roky, takto ich mám zapísané všetky.

 

ale kutať po tom, ako preniesť čísla na nový mobil sa mi nechcelo, a aj ke´d som myslela celé tie roky, že ukladám čísla na sim kartu, oni sa tam neukladali - v tom starom telefóne nebol výber. to je jedno. na sim karte som mala telefónne čísla ešte z predchádzajúceho mobilu, prečo, to netuším ... takže som potrebovala niektoré vyhodiť, už úplne neaktuálne, a niektoré nové doplniť. so zoznamom to bola otázka asi pol hodiny ....

 

na tie synchronizácie som sa chcela spýtať ... tuším ste tu o tom už písali, čo napríklad treba povypínať?
ja tam ani nechcem nič zbytočné, ani merať kroky ani nadmorskú výšku ani žiadne blbosti ... čo ste vypínali vy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam vypnute napr. zisťovanie polohy, zablokovanu synchronizaciu gmailu,nepovolené automaticky upgrade aplikacii z Googleplay, na staršom telefone s Kit-kat, tušim 4.4.2 aj v zozname aplikacii zakazany AKTUALIZATOR.

Ak maš android 5, tak tam už je konečne šuplik so sieťovymi aplikaciami, všetko vypnute okrem Launcher a Wifi transfer.

Ak fotiš mobilom, alebo začneš, tak Wifi transfer je uplne perfektna.Fotky stiahneš do pc za chvilu, bez kabla, aj na cudzi počitač trebars u kamaratky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta synchronizacia je prave o tom ulozeni cisel. Okrem ineho. Ulozia sa na google ucet. Netreba nic opisovat, ukladat ani nic. Po kupe dalsieho telefonu len zosynchronizujem telefon s uctom a cisla sa nahraju.

 

A tie vypnute aktualizacie aplikacii som nepochopil.

 

Ked si chcela opat Vcko, tak tlacitkove s androidom existuje, LG Wine Smart.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to v pohode, 14 rokov som používala véčka, v tejto nešťastnej téme som sa za véčkami nanariekala dosť, minulý rok som si mohla vybrať zasa nový mobil, ako zaslúžilý zákazník, véčka neboli, vybrala som jediný, ktorý nebol veľký ako tehla, a ktorý sa mi pozdával na vzhľad a tak vôbec, nepotrebujem kupovať LG, na to, na čo ja používam mobil, vôbec nie.

tak som sa duševne pripravovala na zmenu. teraz na ňu došlo ...
zvykám si v pohode, ešte musím kdečo prebádať a zistiť, ale už ho používam normálne.

 

čo sa týka uloženia čísel, teraz už uložené na google účte budú, aj na sim, a uvidíme, véčka sú moja slabosť, bola som s nimi maximálne spokojná,  možno sa k nim raz vrátim : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan:

strávil som mesiac života zachraňovaním mobilu.

Jedného dňa, z ničoho nič padla baterka po 8 hodinách. Vymenil som "zabudovanú" baterku =(pôrod). Problem nezmizol.Začalo pátranie.

Zistenia:

1)Mobil mal zakázanú mobilnú sieť, vypnutú wifi, stiahol som apku na nakuknutie za bežnú stenu dostupnosti info v androide a pri náhodnej kontrole som zistil, že si nejak vymieňa data cez wifi v reštaurácii, kde som nikdy nebol spárovaný.

2)Media server doslova požieral baterku. Zistil som, že treba v ES správcovi vymazať zložku thub...... 

3)Mobil bol "prebudený" napriek vypnutej obrazovke.

Keď bol nový a v poriadku, vydržal 1 deň, po návrate z práce bolo ešte 50% baterie, ale keďže na opatovné nabitie treba mať v rezerve nejakých 10%, tak som musel nabíjať každý deň. Tých 10% vysvetlím neskôr.

Po mojích vynutených zásahoch, vydržal DVA- TRI dni pri tej istej prevadzke.

Najväčšími žrutmi baterie sú aplikácie, ktoré ani nepotrebujem k životu, ale nedajú sa odstrániť. Už sme písali o google účte. .Ano je to dobré ho mať, ale po urobení všetkých potrebných vecí je dobré ho zablokovať tým, že sa zrušia synchronizácie. On sa totiž stále "vypytuje", či nie je niečo nové, čo treba synchronizovať, mobil mu odpovie, že nie... a o chvilu znova...

V každom mobile sú predinštalované apky, a keď si pozrieš ich právomoci, tak zistíš, že nič nezmôžeš. Mám tablet Lenovo, kde sú tie právomoci napísané tak, že im rozumie aj slovák, napr. aplikácia má pravo bez vášho suhlasu odosielať udaje o polohe, použivať tuším mikrofon....a na to treba baterku.

Tieto apky majú také pravomoci, že sa každú chvilu upgrade-ujú a zväčšujú svoj objem. Ak niečo fungovalo pred tým, teraz už nejde.

Pozeral som fotky. Na druhý deň nešli, Google poslal správu, že musím urobiť upgrade aplikacie. Na druhý deň začali problémy s baterkou.

Ak sa zakážu  Aktualizácie, tak ak niečo funguje dobre, bude fungovať aj ďalej.

To, že nemám synchronizovaný účet, neznamená, že nemôžem pozerať maily. Otvorím mailovač, stiahnem ručne došlú poštu a hotovo.

Velký pozor si treba dať na právomoci sťahovaných aplikácii. Už mám v mobile len také, čo nepotrebuju mať prístup k wifi, keď ho podla funkcie apky nepotrebuju, napr. Vodováha.

Horšie je. že 4.2.2 nemá šuplík na správu sieťových aplikácii. Tam sú všetky, a dá sa im každej osobitne povoliť, ako sa má správať pri mobilných datach a wifi. Môžeš zakázať obe, a týmje apka odstavená od nechceného sťahovania.

Môj laický názor je asi takýto:

Existujú platené a neplatené mobilné data. Mnohé apky zadarmo žijú z reklám, cielených reklám. Ak sťahujem ja, sú to platené data. ak sa vypytuje niekto, kde som,  tak mi to nemôže spoplatniť. Niekedy ale počet otázok presiahne únosnu mieru a mobil komunikuje bez vedomia majitela.

Teraz k tým 10-tim percentám.

Po vlastnej skusenosti nedoporučujem pokles pod 10%. stačí nejaký nečakaný telefonát, poklesne baterka a už sa nemusí dať nabiť.

Android je vybavený akoby som to nazval...regulatorom nabíjania. tento obvod kontroluje asi nabíjací prúd. Obvod je ale funkčný, len ak je pod napätím. Ak teda klesne velmi napätie, obvod nevladze udržať pri živote ani sám seba, a keď sa vypne, baterka sa nedá dobiť. Vlasná skúsenosť..dupkom mi stáli vlasy, tablet mal pol roka.. manželka ho zabudla vypnúť, mal už málo baterky, trvalo zapnutá wifi a bolo to. Riešenie bolo držať tlačitko zapnutia asi 15minut (už som mal modrý prst) a nabíjačka v ňom. To udajne obíde tento obvod, baterka sa dobije aspom tolko, že naskočí ten regulačný obvod a potom už nabíja.

 

Nie som odborník na android, to sú len moje skúsenosti... (v roku 2013 vydal google aplikáciu play store, nutene sa obnovila v telefonoch a mnoho-mnoho ludí nadávalo (baterka im vydržala pár hodín... žrala baterku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je skor o skusenosti s konkretnym telefonom/tabletom, ani nie tak s androidom obecne.

 

V rodine mame/mali sme dokopy asi 12 telefonov s androidom. Rozneho veku, roznych verzii. Este sa nestalo aby sa po uplnom vybiti nedal niektori z nich nabit. Bratovi sa bezne denne stava ze chodi domov s vystavenym mobilom, a to nie s prvym. Dnesnym baterkam to uz tak velmi nevadi.

 

Co sa tyka zalohy, telefon sa ma pyta raz mesacne. Castokrat ju neurobim, tu hlasku odhodim z notifikacnej listy, objavi sa o mesiac. To mi velmi obtazujuce nepride. Plus je moznost tu hlasku vypnut a raz za cas to urobit manualne.

 

Pokial ide o prava aplikacii, tie ich potrebuju na svoje fungovanie. To je normalna vec. To mas v kazdom operacnom systeme. Len v androide sa ta stale na to pyta, v takom windowse to mas povolene automaticky ani o tom nevies.

 

Aktualizacie opravuju kopu chyb a bezpecnostnych dier. Nemam dovod ich vypinat. Este sa mi nestalo aby sa po nich zacala nejaka aplikacia spravat nestandardne.

Skor to vidim na odflaknuty system v konkretnom zariadeni. Neodladeny system take veci sposobovat moze, resp. nejaka kolizia nadstavby vyrobcu s androidom resp. aplikaciou. Lenovo nie je prave prototyp firmy ktora by nejako dbala na prava uzivatela. Pchaju tam kopec bloatwaru, ved z toho bola aj afera ktoru sme uz aj tu na fore rozoberali.

 

Mobilne data a wifi mam nonstop aktivne, nicomu to nevadi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na androide je dobre to, ze v telefone mozes mat iba to, co skutocne potrebujes. Je to omnoho jednoduchsie, ako stare telefony s pevnym systemom.

 

K tym fotkam cez wifi, pouzivam aplikaciu google photos, na slovenskom androide sa to vola "fotky", budes to mat predinstalovane v telefone. Ked si tam nastavis na upload rozlisenie tusim 16 megapixelov /nie povodne/, ponukne ti neobmedzeny priestor, ako na fotky, tak aj na videa. Treba samozrejme nastavit upload iba cez wifi. Takisto sa da nainstalovat aplikacia na pc, jednoducho si vyberies priecinky, ktore sa maju synchronizovat a nemas problem s fotkami. Potom si ich jednoducho najdes tu:

https://photos.google.com/

 

Pre vsetky tieto vsetky vychytavky, vratane synchronizovaneho telefonneho zoznamu vsak odporucam na google ucte nastavit dvojitu autentifikaciu, napriklad cez sms, lebo bezpecnost je bezpecnost, ze ano.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tym ,čo ste napisali suhlasim...Keby mi niekto povedal pred pol rokom, že je možné, že mobil si robi čo chce, tak sa mu vysmejem. Htc one mini....

Reštarty na tovarenské nastavenia, niekolko krat, raz bez aktualizacii sw, inokedy s nim ( zaplatanie dier). Žiadne sťahované apky, len to , čo tam bolo.Synovi ukradli mobil, chcel som mu ho dať, má novu baterku. Mal by vydržať 500 h v pohotovostnom režime. Za jeden deň po baterke bez telefonovania.Zistil som, že aplikacie bežiace na pozadí komunikujú s niečim.Pred tymto stavom sa spraval normalne, netrapili ma nejake aktualizacie, nechal som ho žiť svojim životom. Ak chcel aktualizovať, aktualizoval. Ani z aplikaciou na nazeranie do vnútra jeho života som nedokazal presne zistiť, ktora apka to robi. Dlho som guglil, pomahalo vymazať subor , kde si ukladal cestu k fotkam, ten thubm....sratk, našiel som seriu asi piatich krokov, ktore keď som urobil a reštartoval ho, opäť bol v poriadku. Ale ak som si nevšimol, že sa niečo deje, tak baterka klesala na grafe pod 30 stupňovym uhlom.

Teraz mam andtoid 5.1 tušim, a tam sa da vela veci už dosť solidne nastaviť.

http://androidportal.zoznam.sk/2013/11/vybijanie-baterie-sluzby-google-play

Telefon je z roku 2013.

Tu len uvadzam priklad, aky sme niekedy bezmocny, a aktualizacia nemusi byť vždy v poriadku. Konkretne toto postihlo strašne vela ludi.

Aplikaciu fotky z play-u som použival, a myslim si , že všetko začalo po jej nutenej aktualizacii.

Teraz drži baterku, ale musim mať povypinané všetko, čo sa vypnuť da, odhlaseny učet...

Dead: nevyhoda androidu je prave opak toho ,čo si napisal. Nedokažeš odstaniť apky, ktore nepotrebuješ, lebo raz su tam a hotovo.

Ak ste v problematike znalý, dam si poradiť. Hodil by dom sem link na forum z mobilmi, kde som sa snažil ziskať nejake rady, ale neviem, či sa to môže....nie je to sice konkurečne forum, zaobera sa technikou, ale predsa....su tam aj printscreeny obrazovky , kde mobil o pol druhej nastupil na nočnu a makal.

Poradte ak viete.

A či sem môžem dať link...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hoď, všetko, čo sa nám hodí k mobilom. mne sa to celkom iste zíde, dokonca aj môjmu radcovi ... už sme o tom hovorili, privítam všetko, čo pomôže existovať s novými mobilmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov