Skočiť na obsah

Darkman

Odporúčané príspevky

pozdáva sa mi ten telefón.

akú mám averziu voči dotykovým a androidu / nemôžem si pomôcť, proste mám /, ale moj staručký mobil milované véčko pomaly odchádza na smrť batérie ... a tento LG je viacmenej prvý mobil, ktorý sa mi z týchto moderných potvor najviac pozdáva. :hmmm:

 

tu som našla nejaké užívateľské  recenzie     - znejú v prevažnej väčšine hodne kladne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že je na slnku displej zle čitateľný som si zvykol, ale u môjho súčasného Optimusu sa dá nastaviť svetelnosť displeya tak predpokladám, že to bude mať aj henten nový. Fotoaparát ma nejako extra netrápi, pre mňa je dôležité miesto v telefóne a pamäť, lebo súčasný fón aplikácie čo používam zvláda len s problémami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 Gb a najnovši Android (4 a vyššie) rozhodne k sebe nejdu. Už len kvôli tomu by som to nekupil. Plno ľudi čo ma take telefony sa na to sťažuje. Dobru polovicu zhltne system, a ostane malo pamäte. Stači nejaka rozmernejšia aplikacia, ktora sa pravidelne aktualizuje a sťahuje udaje z netu a je problem. To či je tam pamäťovka alebo nie nehra rolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No v popisoch je väčšinou spomenuté, že z tých 4 GB je využiteľných niečo nad 1 GB miesta, takže s tým počítam. Čo sa týka pamäťovky, tak bez nej by som si nemohol nainštalovať ani Solitaire, keďže v terajšom Optimuse mám len nejakých 150 MB miesta a na karte 170 MB dát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, lenže pamäťovka ti veľmi nepomôže, aj keď si na ňu daš aplikacie, tak nejaka časť dat každej apky sa aj tak uloži priamo do systemu. V tomto je najväčšia zrada androidu. Keď chceš nejaky android použivať trochu intenzivnejšie, minimalne 8 Gb je nutnosť.

Ten telefon je v pohode, ale počitaj s tym, že po čase ti može začať každu chviľu hlasiť že je malo pamäte. A to potom na niektorych telefonoch neprijmeš ani smsku.

Ber to tak, že niečo berie system, ďalšie miesto nejaka nadstavba (u LG sa to tušim vola Optimus UI) atd. Ostane ti ako pišeš niečo nad 1 Gb, teraz nejake zvonenia, aplikacie, par obrazkov, spravy, data prehliadača, pravidelne aktualizacie aplikacii atd. a hneď si plny. Ja to nehovorim, aby som ťa od niečoho odradzoval, ale mam skusenosť s nejednym takym telefonom. A sam by som to už veru nechcel. Iba upozorňujem aby si si to radšej premyslel ako potom ľutoval. Je to otravne hrabať sa neustale v telefone, čo môžem vymazať aby som tam mohol hodiť niečo ďalšie.

Android je v tomto veľmi zradny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

game, tak ako je spokojnost s LG L70 ?

 

ja momentalne uvazujem, ci ist do noveho telefonu, no lepsie ponuky ako pred vianocami tak skoro nebudu...

z ponuky Orange som sa sustredil na znacky LG a Sony, len by som sa rad pri vsetkych pausalovo/vernostnych zlavach dostal pod 100 EUR (ked uz nie za "korunu")

z LG mi zostalo L70 a G3 S, zo vsetkych Xperii vlastne len M2 s ako tak prijatelnymi parametrami

 

nieco porovnatelne by nebolo medzi Samsungami a HTC ?

tiez este kriterium velkosti - chcem telefon a nie tablet :D takze cim nizsie pod 140 mm, tym lepsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ady,

chvíľu som musela pilno premýšľať, aký LG mi má dobre slúžiť ... :)

 

ja ho totižto ešte nemám ... ten môj milovaný starý telefón sa ešte drží, ale práve tento týždeň (no nemohli sme radšej milión spomínať?!)

sme doma začali znovu hovoriť o výmene mobilu ... tento starý, aj keď ho milujem, funguje, ale batéria sa mu nenormálne vybíja sama od seba - hocikedy len čakám, že ma nechá v štichu ... tak som premýšľala, či ešte pred vianocami, alebo vydrží po vianociach ...

 

ale to je presne ten problém - ja chcem telefón ... volať, prijať hovor, sms, mms, fotku spraviť, a malý a šikovný a keby bolo véčko, bola by som v sedemnástom nebi ... a dotykáče nenávidím, takže ... ja ti nevim Karle, toto bude ešte veľmi ťažké rozhodovanie :hmmm:

 

takže aj keď sa mi to LG pozdávalo, ešte ništa ... :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

moje krásne staré milované véčko ešte slúži, a nedám ho len tak z ruky, ... ale vidím na ňom, že už pomaly pomaly starne.

 

dnes som si s novým konečne normálnym paušálom doniesla aj nový mobil. ešte je v krabici, ale už je doma.

šikovný malý, za tretinovú cenu s novým paušálom, a medzi tými ozrutnými tehlami ma upútal, keď už som si musela vybrať ...

 

http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-s7580-galaxy-trend-plus/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

a vedeli by ste aj mne poradiť, aký mobil si vybrať? cena do 100€, android, použiteľný foťák. nebránim sa žiadnej značke, pokiaľ je servisovateľná na slovensku. ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

špeciálne asi ani nie. čím lepší foťák, tým lepšie, mal by na tom ísť skype a inak hádam nič zvláštne. ten honor holly som pozeral. pozdáva sa mi aj ten samsung, čo tu dala game a prípadne aj nejaký huawei alebo lenovo, aj keď som bol varovaný, že na značky ako acer (či asus, už neviem), lenovo a spol je problém zohnať u nás náhradné diely.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte v cenovej kategórii ako Horor Holly ma zaujal aj LG Optimus L9 II, no začínam byť z toho jeleň, keď tu čítam o nárokoch na pamäť a podobne  :neviem:  za každú radu vopred vďaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten Samsung aj LG su už dosť stare. Navyše u Samsungu je malo pamäte aj ram.

Pri 4 GB pamäte rataj s tym že čochviľa na teba vybafne hlaška že je plna pamäť. Preto na "beznervovy" chod je nutnych aspoň 8 GB. 4 GB je za trest. U ram je nutne minimum 1 GB, lepšie su 2. V tejto cenovej ale taku najdeš ťažko.

 

Ten Honor je na tom parametrovo a vykonovo podstatne lepšie ako tie 2. Navyše je o dosť novši. A na to čo ponuka ma vybornu cenovku, v porovnani s inymi mobilmi v jeho cene vychadza najvyhodnejšie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zrusit T-com a bandu na nasom riaditelstve vyvesat za gule, ked nevedia vyjednat lepsie podmienky...

 

mame vo firme cca 400 mobilov a oni nam ponuknu pri predlzeni (viazanosti) zmluvy toto:

Samsung S5611, Samsung Galaxy YOUNG 2 alebo Samsung Xcover 271

:(

a blahosklonne si este mozeme (ak si chceme doplatit!) vybrat z tejto ponuky https://www.telekom.sk/swift_data/source/Documents/na-stiahnutie/telefony_zariadenia/2015/07/coh/MT%20Profesional_Firma_2015-07-22.pdf

vid prvy stlpec 20+20viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúpa nového mobilu už sa stáva aktuálnou aj pre mňa. včera som svoju starú nokiu od jedu švihol na podlahu - našťastie v to bolo v aute, tak prežila - ale zvyšok osadenstva auta čumel, lebo ma poznajú ako flegmatika :lol:

 

v cene čo som ochotný obetovať za mobil, som tak narýchlo našiel tri: Lumia 532, Lenovo A328, a Motorola Moto E. prvé dva sú dual SIM, motorola má z nich najdlhšiu výdrž baterky. črevá majú +/- rovnaké, či telefón beži na androide alebo win je mi vcelku jedno... takže ktorý z nich? prípadne ešte nejaký ďalší tip? zataľ sa mi najviac pozdáva tá Lumia, ale nechám si poradiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

poprosim znalejsich:

mam pocit, ze mi uz LG P970 dodychava a manzelke uz pred 3/4 rokom expiroval pausal, takze mozem vyberat
k Orange Pausalu Kengura 30 sa viem dostat pri vselijakych zlavach na cenu okolo 100 EUR, co by bolo akceptovatelne, obzvlast pri moznosti 1/24 mesacnych splatok

najprv som uvazoval o LG G4c, vzhladom na zeleznu koselu zvyku pre LG, ten ma vsak len 8 GB internej pamate, co je zalostne malo, kedze vela aplikacii pri Androide 4+ neche spolupracovat s ext.RAM

v predajni mi odporucali Huawei P8 Lite alebo Samsung Galaxy S5 mini

zaujimali by ma pripadne osobne skusenosti alebo nazory na kvalitu a odolnost displeja, vydrz baterie, konektivitu a spolahlivost

 

Huawei - odradza ma najma velkost (viac ako 140x70) a v jednej recenzii som sa docital, ze nepodporuje ext. USB ulozisko, cize napr. USB kluc :(

ako pozitivum je dostatocna pamat, aj vykon procesora

Samsung - je vode a prachu odolny, ale ma len 1 GB procesor, tiez sa mi pozdavaju mensie rozmery, taky sa da este nosit vo vrecku nohavic....

nenasiel som, ci podporuje USB host, na stranke http://www.usbhost.info/telefony/ uvedeny nie je, ale to zas neviem, ci je spolahlive

 

m.thx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, ale ako som pisal, od verzie Androidu 4.x vyssie nedovoluje, aby programy sa instalovali na pamatovu kartu

a mnoho programov zasa neumoznuje, aby mali data inde, ako je programovy adresar

takze mas napr. navigaciu, ktoru musis nainstalit do int. ROM a tiez tam ulozit prislusne mapy - to vsetko radovo v stovkach MB, ale moze byt aj niekolko GB (nevravim, niektore sa daju admin-uzivatelsky nastaveniami obabrat, ale nie kazdy program si dovoli do seba sahat)

 

ked k tomu priratas, ze cast pamate ti zozerie samotny system, tak uz elefonu na pracu vela neostava

 

napr. priamo v recenziach k vyssie spomenutym telefonom sa mozes docitat, ze zo 16 GB ostava pri cistej instalacii OS pre uzivatela len 10 GB...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nie je to náhodou vecou software, či má možnosť využívať iba interné miesto alebo aj externú SD kartu? Navigáciu normálne nainštaluješ na interné miesto, ale dáta (mapy) presunieš na SD kartu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, ale ako som pisal, od verzie Androidu 4.x vyssie nedovoluje, aby programy sa instalovali na pamatovu kartu

Čisty android možno. Ale vyrobcovia s vlastnou nadstavbou to väčšinou umožňuju. Napr. aj ten Huawei. V Emui maš možnosť voľby. Inak to je najmenši problem prinutiť telefon aby to umožňoval. Či už cez root alebo nejaky hack. Navodov je kopa.

A v neposlednom rade, napr. na S5 mini či aj P8 Lite vyšiel/vyjde update na android 5, ktory to opäť nativne umožňuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som tiez nadobudla averziu voci dotykacom, ale na druhej strane mi vyhovovali pre surfovanie po nete, tak som zvolila strednu zlatu cestu, BlackBerry Q10 a som maximalne spokojna, stal 180 eur, ma fyzicku klavesnicu, vetu mam na nom napisanu bez zbytocnych preklepov a zachvilku (na dotykaci mi to trvalo vecnost s kopec preklepmi a to ma privadzalo uz do nepricetnosti),  GB pamat, moznost rozsirenia az do 32 GB, 8 mpx fotak, robi dobre fotky, wifi, GPS a aj 3,1 amoled displej....

so ziadnym inym mobilom som nebola spokojnejsia a mienim ho mat aj 10 rokov, kolko vydrzi, nevymenim ho za nic na svete


oprava 16 GB pamat, rozsirenie na 32 GB


este musim vyzdvihnut oproti ostatnym, co som mala celkom dobru citatelnost displeja na slnku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čisty android možno. Ale vyrobcovia s vlastnou nadstavbou to väčšinou umožňuju. Napr. aj ten Huawei. V Emui maš možnosť voľby. Inak to je najmenši problem prinutiť telefon aby to umožňoval. Či už cez root alebo nejaky hack. Navodov je kopa.

A v neposlednom rade, napr. na S5 mini či aj P8 Lite vyšiel/vyjde update na android 5, ktory to opäť nativne umožňuje.

v tom H P8 Lite je android 5, takze by to mozna slo, na dotovanom telefone urcite nebudem skusat root alebo hack ;)

kurnik, preco treba furt robit kompromisy ? to uz naozaj neexistuje idealny telefon ? :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tak sme vcera navstivili nasho oranzoveho operatora a odniesli sme si Sony Xperia M4 Aqua akurat nie biely ale cierny (pre mna) plus tablet Huawei MediaPad T1 8.0 Pro LTE (pre manzelku) spolu za akciove 1 euro. K tomu do tabletu neobmedzeny internet normalne za 15 €, v tomto akciovom baliku za 10. Dalej odpusteny aktivacny, ci aky poplatok 8 EUR, To vsetko s viazanostou na 24 mesiacov samozrejme. Vyhody vyplyvaju z viac ako 10 rocneho vyuzivania sluzieb a aktualne pausalu Kengura 30.

V podstate k aktualnym platbam za mobily nam pribudne 10 EUR mesacne za internet do toho tabletu na 2 roky. Usetril som cca 100 EUR na tom Sony mobile a neviem kolko na tablete, ktory by som ale mimo tejto akcie zrejme nekupoval. No a tak som pribalil este navigaciu Sygic s dozivotnou aktualizaciou map Europy za 20 EUR ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov