Skočiť na obsah

phersu

Odporúčané príspevky

choze, obdivujem tie tvoje "kmeťovské" spomienky ... maturita je niečo, na čo si matne spomínaš v tej stareckej demencii ? :)

kedy si to teda maturoval ? za prvej republiky ? ha ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz sme už úplne mimo misu, len som to chcela uviesť na pravú mieru, lebo kdesi si sa vyjadril, že si ty tu najstarší člen ... tak týmto ťa slávnostne vyvádzam z omylu : nie si :lol:

 

koniec off topicu a vraciame sa k maturitám :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovencina - 2 usta / 3 pisomna

Anglicitna - 2

Pozemne stavitelstvo - 3 ustna / 3 pisomna

 

ucil som sa na slovencinu 5 hod a na pozemne asi 7 hod, na celu maturitu 12 hod

cizy

mohol si sem napísať spôsob štúdia celý ten týždeň čo je pred maturou

keď som to čítal na POST-e, tak som sa pekne bavil

bolo by to prinajmenšom viac než motivujúce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja to stále akosi nevnímam, že zajtra matura. Žiadne emócie to vo mne nevyvoláva. Všetci spolužiaci a kamošky mi tu vypisúju či neviem témy a podobne. Som im písal že tu nie som že tu je môj brat aby neotravovali (aj game s ním rada kecá :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musim skonstatovat, ze prave sloh a nasledne ostatne pisomne maturity boli mozno najkrajsie dni na skole... vsetci boli mili, vsetci radili a my sme vyzerali tak dolezito :lol: bol to jeden z 3 dni kedy som mohol cez hodinu v lavici jest a pit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj mne sa tieto dni zdajú najkrajšie, buď nejdem do školy, alebo idem provokovať spolužiakov, že nepíšem :lol:

 

na nete sú už témy:

Slávnostný prejav pri príležitosti 100. výročia založenia knižnice

Človek, od ktorého sa mám stále čo učiť (charakteristika osoby)

Tuším, kam kráča ľudstvo. Premýšľam, kam mám kráčať ja (úvaha)

Miesto, kam sa stále rád vraciam (umelecký opis)

 

tá posledná je vcelku v pohode, slávnostný prejav mi nikdy nešiel /jediný raz som, keď sme písali prejav, som písala prejav na kare :)/, pri charakteristike by sa mi nechcelo rozmýšľať nad nejakou osobou a tá úvaha stojí za všetky drobné. ale aj tak mi tie témy prídu lepšie ako minulý rok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he no dnes som už napisal ten sloh zo slaniny....vybral som si Človek, od ktorého sa mám stále čo učiť (charakteristika osoby) a celkom v pohodesa to dalo napisat mal by som asi dostat dva :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

úvaha: tuším kam kráča ľudstvo, premýšľam kam mám kráčať ja

 

charakteristika: človek, od ktorého sa mám stále čo učiť

 

umelecký opis: miesto kam sa rád vraciam /alebo také niečo/

 

a posledné: slávnostný prejav pri príležitosti 100. výročia otvorenia knižnice

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

maturita v poho a doteraz sme oslavovali vybral som si jednotku ten slávnostný prejav. Cely cas co sme pisali som tam rozpraval spoluziakom blbiny cista haluz tato maturita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď sa pochváľ, že akú...

 

Dnes som počúval dojmy maturantov v buse... Taká nostalgia ma chytila... :lol: Ale úprimne sa priznám, z tohoročných slovinových tém by mi nesadla žiadna... Vlani ma zachránila tiež len náhla inšpirácia k umeleckému rozprávaniu (téma bola niečo ako Každá lavica má svoje tajomstvá... alebo také niečo). Nikdy som v slohoch neexceloval, ale toto som mal na 96.5% :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z angliny nám dali opíš dve veci, ktoré máš rád a dve veci ktoré nemáš rád na tom že si študent. Ešte predsedníčka, nám vravela že aká krásna téma.Totalne napc. :lol: :) A úroveň mali opíš vec bez ktorej by si nemohol žiť kurňa to by som napísal, ale hentam to.

 

A v tom teste mala jedna časť názov Gabriela`s game. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlani ma zachránila tiež len náhla inšpirácia k umeleckému rozprávaniu (téma bola niečo ako Každá lavica má svoje tajomstvá... alebo také niečo).

Záleží od toho, ako to rozprávaš. Ak do toho dáš cit a vžiješ sa do tej úlohy tak to nie je problém. Ak to rozprávaš ako robot tak veľa toho nenahovoríš. Minimálne u mňa to takto funguje odjakživa.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vravím, že prišla náhla inšpirácia, inak by to bolo príliš strojené a teda nie dobré.. To už by som radšej skúsil nejakú úvahu, aj keď tam by som riskoval, že by mi boli strhnuté body za nedodržanie útvaru (áno, nedalo sa písať len tak čo koho napadlo a dosť na to dbali, aby to dodržalo určité pojmové znaky, ktoré sme si spomínli a niektorí na to aj doplatili...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trosku off topic ale nedalo mi to sem nedat :lol:

 

Zaručené témy na maturity:

 

 

Mami, oci, som gej (slávnostny príhovor)

Najkrajší zážitok: bola som znásilnená (rozprávanie)

Kybernetická mechatronika v molekulárnej biológii v kooperácii s kvantovou fyzikou a Bohrovým modelom atómu (výklad)

Ako som našim povedal, že som nezmaturoval (rozprávanie)

Pašovanie štvorlístkov kravám na Srí lanke (diskusný príspevok)

Predseda spolku anonymných alkoholikov pri zahájení stretnutia (slávnostný prejav)

Prečo si honíš ľavou rukou a nie pravou (úvaha)

Slimáky a ich sexuálne cítenie (diskusný príspevok)

Keby som bol Chuck Norris tak... (úvaha)

Alenka v ríši divov ako fenomén spoločnosti (úvaha)

Vajce (umelecky opis)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov