Skočiť na obsah

Zatmenia Mesiaca, zaujímavosti o Mesiaci


game

Odporúčané príspevky

prvé tohtoročné zatmenie Mesiaca viditeľné u nás sa začne 3. marca - bude trvať tri hodiny a 42 minút :

"
Čiastočné zatmenie Mesiaca sa začne o 22:30, úplné zatmenie o 23:44. Najväčšia fáza zatmenia bude už 4. marca o 00:21. Úplné zatmenie sa skončí o 00:58 a čiastočné zatmenie sa definitívne skončí o 2:12.
"

na tento článok v Sme je copyright :dobity:

to bude vlastne presne, keď sa pred rokom "narodilo" fsp :dobity:

keď bude zamračené, na nete na stránke www.astro.sk/news/ bude možno pozerať priebeh zatmenia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No u nás sa to nedalo pozerať v kuse - kosa a mrholí, ale párkrát som vybehol pozrieť, naposledy teraz, a prekvapivo napriek mrholeniu len občas nejaký mrak preletí, inak bolo vidno krásne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž pršalo a bolo zatiahnuté, takže si zrejme počkáme o rok...

také malé bolestné som si našla na nete - pomenovanie "zatmenie Mesiaca" čínskymi znakmi :) :

 

Obrázok

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche,

 

tam vyššie to už bolo spomínané :

 

"

Nasledujúce zatmenie Mesiaca nastane 28. augusta. Z Európy však toto zatmenie nebude pozorovateľné.

Ďalšiu šancu uvidieť úplné zatmenie Mesiaca budeme mať až 21. februára 2008. "

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Tak dnes je ten deň (20.02. - 21.02 2008) kedy sa môžete posledný krát pripraviť na tohto ročné zatmenie mesiaca. Presne sa začne v noci o 03:55 a bude trvať až niečo po 05:50 úplné zatmenie bude pozorovateľné okolo 04:30 až 04:50...

 

Radím vám vstať aj keď je to nad ránom ale najbližšie úplné zatmenie bude až v roku 2011!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to až také divadlo ako zatmenie slnka, ale je to pekné ... ten červený Mesiac je krásny sám osebe :lol:

 

zopár zatmení som už videla, a boli časy, keď som kvôli tomu aj v noci čakala ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No práve ja som túto noc čakal ako hlupák a ku večeru sa postupne zatiahlo a pomaly sa rozvidnievalo ale napriek tomu nebolo to moc dobré lebo som to videl tak na 15% a ešte k tomu som ani fotoaparát nemal a o 04:40 som ajtak zaspal čiže tento rok nič moc pre mňa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je mozne ze som to videl, ked som pozrel rano na oblohu ked som isiel do skoly. viete, ked kazde rano vstavate o 5:00, o 6:00 vam ide vlak (na vlak idem 5:50), uz vas to omrzi a nic si nevsimate. ked som teda aj pozrel na oblohu, nic vynimocne som si nevsimol a siel som kludne dalej. ale je mozne ze som zazrel. len o tom neviem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov