Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Aký je váš názor na vandalov?

 

Keď som bol vo švajčiarsku, tak som si všimol, že tam nebol zničený jeden smetný koš, lavička a pojem grafitty im asi nič nehovorí? Prečo to u nás existuje? čo z toho ľudia majú?

 

Napr náš výťah je dočmáraný ako v nejakom ghette? Prečo niekto zobere fixku a čmára na cudzí majetok?

 

Alebo si mozno pamatáte, bolo to aj v telke... Keď do BA prišlo 6 nových trolejbusov, ktoré nocovali na stanici, tak ráno boli dočmárané. Sú títo ľudia zakomplexovaný?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sú to nevýburené decká,ktoré si potrebujú dokazovať silu

škoda, že na nesprávnych miestach

 

Ajk

treba však rozlišovať medz graffity, tag-mi, fixkou čarbanými kosoštvorcami a pod

ďaľšou vecou je, že keď dokázali pomaľovať lietadlo na letisku, tak trolejbusy by až taký problém byť nemal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem cito bude zivotnou urovnou... graffity som nevidel ani v Sofii a ti su na tom horsie ako my. Ale mozno to bol opacny extrem, ze tam nemaju na fixky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam rad vandalov, je nepekne, ked niekto poskodzuje cudzi majetok len tak, aby si nieco dokazal.. postavia tu novy barak, neprejde tyzden a uz je oznackovany... do istej miery dokazem pochopit, ze napriklad sprejerov nebavi si tagovat a grafittovat na legalnej ploche, ze je tam potesenie a vzrusenie v "praci" na ilegalnom mieste, ale nemozeme si kazdy robit, co chceme..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne dokaze strasne rozculit jedna vec, ked sa niekde namalu je panelak a hned na druhy den je pocmarany :lol:

 

u nas teraz maluju polikliniku, lebo uz bola stara a skarede a este to ani nedokoncili poriadne, maju len prednu stranu budovy a uz tam bola nejaka cmaranica, strasne ma to rozculilo, lebo ludia do toho vrazia peniaze, chcu aby to lepsie vyzeralo a nejaki spratkovia tam pridu a celu robotu behom par minut znicia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vandali sú odpad spoločnosti. U nás pravidelne v sobotu a v nedelu ráno prevrhnuté kontajnere, rozbité výklady, skopané odtokové potrubia, zagracné chodníky, niekedy keď kontajnere neprehodia tak zatarasia komplet cestu, a minule povesili na strom kôš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to už ani nie je len obyčajný odpad, to je ešte o kúsok nižšie než odpad

 

demokracia, nedemokracia, v takomto prípade polícii vyššie právomoci a početnejšie stavy a tak zmastiť takéhoto odchovanca stoky, že by mal problém ísť aj na záchod

neskutočne nenávidím tieto typy ... na nich používam s obľubou to moje príslovie: aj najhlúpejšie dieťa vie podpáliť dom ...

 

ničiť čo druhý pestuje, uprace, vymaľuje, urobí si pekným je hrdinstvo v stokárskych kruhoch

jaj ... je mi z toho až nedobre :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vandali sú odpad spoločnosti. U nás pravidelne v sobotu a v nedelu ráno prevrhnuté kontajnere, rozbité výklady, skopané odtokové potrubia, zagracné chodníky, niekedy keď kontajnere neprehodia tak zatarasia komplet cestu, a minule povesili na strom kôš.

- s ničením a poškodzovaním nesúhlasím, ale pri tom koši na strome musím oceniť kreativitu

pretože pri vandalizme si väčšina ľudí predstaví len hrubú silu, ale zapojiť pri tom mozog,

to sa len tak nevidí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten kôš bol akože klasa ja nechápem ako to niekto mohol spraviť lebo ten kôš je fakt dosť ťažký a ešte má betónovú záťaž aby ho niekto nezobral :lol: a nemôžem nájsť fotku toho už by som to sem inak dával.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože pri vandalizme si väčšina ľudí predstaví len hrubú silu, ale zapojiť pri tom mozog,

to sa len tak nevidí

:lol:

 

Na hrubú silu treba taktiež odpovedať hrubou silou. Treba monitorovať okolie bezpečnostnými kamerami (čoraz viac miest to zavádza, čo je dobre) a keď niekoho prichytia tak mu treba dať nahradiť náklady spojené s nákladmi na obnovu poškodených lokalít.

 

Takže dá si to do pôvodného stavu a všetko si ešte aj zaplatí :)

Myslím že by to mohlo byť dostatočne účinné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

čo tlačí vandalom na mozog, tým sa zaoberajú armády psychoanalytikov a ďalších psycho- kdekoho ...

blbinky sa dajú robiť, x mladých / aj starších / ich z recesie robí, ale ako tu niekto poznamenal, nech to má aspoň invenciu, vtip či dôvtip, urobiť niečo, na čom sa dá aj zasmiať ...

zažila som už prevracanie a rozbíjanie náhrobných kameňov, čo je niekde na spodku ľudskosti... sprejerom, ktorí na každú čistú stenu musia nasprejovať klikihák, by som vedela dolámať ruky...

pred pár rokmi sa hodne rozmohlo hádzanie kameňov do vlakov a dokonca aj do áut na diaľniciach ...

 

to už ani nie je vandalstvo, ale vrchol imbecility ... zdá sa, že tento "šport" kvitne stále :

 

kameň do idúceho vlaku

 

toto je akosi podľudské, niečo, čo normálny človek nespraví ... alebo spraví ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Normalny urcite nie. KOlega vravel, ze zamladi nevystrajali take hovadiny, ako teraz niektori vystrajaju. A tie klikihaky nepochopim doteraz! Vkusne grafitti je v poriadku, ale nejake tagy? Taku cmaranicu nacmaram v spanku a bude vyzerat krajsie!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

akýkoľvek vtip či hoci len štipka suchého humoru zjavne niekomu chýbala

veľmi nápadité, snáď sa niekto niekde teší z dobre vykonaného diela, a je úplne jedno, či to malo či nemalo náboženský podtón, či sa len hneval na veriacu svokru, boli to len sadrové sošky a miestnymi vytvorené votívne miesto a žiadny poklad svetového dedičstva, ale aj tak mi to pripomenulo taliban a sochu buddhu, a keď sa z času na čas demolujú cintoríny

 

Panne Márii a Ježišovi sťali mačetou hlavy

 

či práve mačetou, ktovie, ale že nemajú hlavy, je isté

zrejme to neznamená ani vojnu ani koniec sveta, ako si myslia babušky z dediny, ale kopec ľudskej zloby určite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Precitala som si to, Game a podla mna to museli byt tzv. novodobi extremisti. Myslim,ze nebude na skodu hladat vinnikov medzi mladunkou dospievajucou mladezou...co sledujem vztahy k viere a veriacim vseobecne,zacina sa tu zjavovat staronovy fenomen tzv. satanizmu. Je rozsireny hlavne medzi celkom mladymi - povedala by som este detmi. Je to zrejme teraz hodne "in" byt "zly"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo mi poriadne pripomína shootyho kreslený vtip zo včerajšej prílohy pravdy ... dvaja mladučký chalani, čierna uniforma a bakuľa v ruke, ruky v päsť, a jeden z nich hovorí : jaké víťaztsvo nad fašizmom ?! veď sme ešte ani nezačali !

 

vymleté hlavy boli vždy a všade, ale že niekde je v tej dnešnej preveľkej demokracii, globalizácii, modernej výuke a večne reformovanom školstve večne trpiacom nedostatkom financií, učiteľov, každý rok sa meniacich učebníc histórie, veľká chyba, je isté ...

nie je to len u nás ... je to všeobecný jav

prvýkrát som videla zničené sochy a pomníky v cintoríne ako decko, dokonca aj satanizmus ... napriek socializmu a jeho vymoženostiam, aj vtedy boli nejaké veci in, len sa tomu ináč hovorilo

vždy sa niekde ukáže hlava hydry, nedostatok času, výchovy, peňazí, krízy, slobody, hocičoho

nič z toho nie je ospravedlnením ... ani pre deti, ani pre dospelých

 

vždy mi pri tom napadne, už som to tu kdesi písala kedysi ... raz som čítala v jednej knihe, a je to viac než pravdivé : " aj najhlúpejšie dieťa vie podpáliť dom "

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Serie ma vandalizmus v nasom meste. Nechapem to. Pocinanie mladych. Ja som v zivote nepocmaral ani skolsku lavicu. Ani moji kamarati to nerobili, a "zili" sme mozno od 14 rokov.

 

Hneva ma aj hluk po polnoci, na bordel sa zobudim asi po druhej, uz mam vtedy slabsi spanok. Ale co robit? Nechce sa mi ani stat a z okna zakricat, asi to nema vyznam, len by som sa vytocil. Ked rano idem do obchodu a vidim vyvrateny smetny kos, nechapem. Povedal som si ak niekoho chytim, nenecham to len tak. Minule nam rozbili cele nove detske ihrisko. malo asi dva roky a bolo vyrobene tak na lahko, pre mensie deti, plasty , tenky plech. Dvojo hojdaciek a vacsia smykalka v prdeli.To ma nenormalne nasralo.

 

Uz minule som si povedal, ze ak takeho hajzla uvidim tak ho za skalp dotiahnem na policajnu stanicu.

 

Dnes som zlyhal. V krcme sa nefajci tak chodim vonku. Spoza rohu vysli traja teenegeri. Jedneho som si lepsie vsimol, lebo na rohu sa zatackal. Fajcil som dalej urobil par krokov a otocil sa pochodujuc dalej. Chalaniska rozbehnute, jeden utiekol pod stromy, ten sopliak, dalsi podskakoval na nohe, bolelaho a treti bral zliatinu zo zeme a vracal ju na miesto. Debil odkopol taky stlp z ktoreho tecie voda(umela studna). Spociatku som nerozumel preco utekaju co sa stalo, ale siel som k nim, boli roztruseni, lebo jeden zabehol dalej, jeden poskakoval a jeden sa snazil stlp postavit(aj sa mu to podarilo). Na ceste som sa zastavil rozmyslal co urobit, mozno preto ze som nevidel co sa stalo, mozno preto ako som bol obuty(sandale sa mi nezdali dost bezpecne), ale hlavne nepripraveny, ci nedostatocne motivovany som sa na to vykaslal(na akciu). Inak mozno najjednoduchsie by bolo zobrat toho sopliaka(60 kg) na ramena a dotiahnut ho na mestsku policiu co je za riekov mozno 100 metrov.

 

Dal som si este dve pivka a potom siel na mestsku policiu(cestov domov), viem ze mame kamerovy system. spytal som sa, ze ci maju zachytenu aj tu cast namestia. Vraj nie, tak som im popisal co som videl, a siel, ale nedalo mi, lebo sa ma nic nevypytovali(len si nasadili opasky ako keby sli do akcie), vratil som sa spat asi do dvoch minut, na namesti neboli, nasiel som ich v kancli ako sledovali monitori. Zabudol som im povedat v com bol obleceny ten sopliak, mal bielu kozenku, dost nezvycajne, mozno by ho nasli este v meste(hodina po skutku), resp, na kamere, lebo zrejme presli cez usek kde uz kamera dovidi. Lenze tie kamery su nafigu, v noci urcite. Takze vandali kludne mozu pokracovat,

robit bordel.

 

Este som sa spytal co mam v takych pripadoch robit, vraj zavolat. kedze mi vadila aj penazenka, ktoru som nemal kam dat, tak som si nebral ani mobil, aj tak by som nevolal. Mohol som na policiu dobehnut za pol minuty. Vraj by im pomohlo aj keby som vandala doviedol k nim oni by to zneho uz dostali(mozno), ale mi to neodporucali, ze aj oni maju v podobnych pripadoch problemy, ze su agresivni.

 

Po dnesku mam zmiesane pocity. Bol som pritom a nic sa pre odstranenie vandalizmu nestalo. Dnes som bol bezradny, nemal som den, ale mna to serie, mozno to niekto nabuduce schyta, alebo uz budem len radsej doma sediet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

no sranda musi byt ^_^

ale nejako trvale znicit alebo poskodit niekoho material, tak to je moc, hlavne za tych sprejerov debilnych sa niekedy velmi hanbim, ked si predstavym, ze pride niekto cudzi a uvidi tu ten kus sracky

inak vandal som aj ja :) ale tak akoze sme vyhadzovali bycikel na strom, bo boli vianoce, ale ked sa nam to nepodarilo, tak sme ho aj so stojanom dali do fontani :) -_- :) no a to som este chcel potom nalozit takeho kuchara, ktory je pred jednou restauraciou bo sa mi zdalo, ze u nas na dvore by lepsie vynikol :) na druhy den nam volali mestsky, ze co sme to vcera dorabali v tom meste, no a samozrejme, ze mi nic, vcera vecer som spal doma :D tak mi hovori, ze ak chcem, tak sa mozem ist pozriet, ze to maju nahrate :D tak ale nic z toho nerobili, pretoze ani mi sme v podstate nic neurobili, nic sme neznicili alebo nepocmarali... len akurat taky ti schopnejsi ludia sa rano ked sli nakupovat pobavili na tom bycikli vo fontane, no a ti ostatni ma nezaujimaju... hlavne, ze je sranda a inak ja myslim, ze ti policajti tam uz davno maju nejaky nahraty zostrih nielen mojich uderov :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no niežeby som bola z graffiti blahom bez seba, tento spôsob ničenia stavieb, kde to nepatrí, ma irituje, ale oveľa horšie sa mi vidí rozbíjanie lavičiek, pomníkov, výkladov, podpaľovanie áut a podobne, ničenie zastávok MHD...nech si myslí kto chce, čo chce, ale keď vidím nejakú bandu v podobnej činnosti, v momente volám polišov. Starý doma mi prorokuje, že raz určite dostanem. No...možné to je. Ale keby si to každý povedal, tak kam by sme došli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

pre wilmu

 

no stary by tam po spravnosti mal vybehnut a narobit trochu poriadky, nie? :confused::(:(

 

no len dufam, ze nie si take teliatko, ako na mna ked volali policiu, ked mi minule dosiel benzin na moto a rovno na pumpe, ktora uz bola niekolko krat poriesena, a kedze som to vedel tak som to odstavil co najdalej od hlavnej budovy k vysavacu, co moze byt cca 15metrov od hl. budovy... hned som zavolal kamosovi, nech mi skoci zobrat do falsky benzin na dalsiu pumpu, ktora bola nonstop...

bol som tam asi 15min, hned ako mi kamarat doniesol benzin, ja som nakopol masinu, tak uz tam boli policajti a hovorili o nejakej susede, ze mali od nej telefonat, vraj sa niekto mota okolo pumpy a svieti baterkou do predajne...

takze nech sa paci, ######losti nie je nikdy dost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov