Skočiť na obsah

Rozdelenie ľudí


arwiel

Odporúčané príspevky

To,kam si predzaradíme ešte neprejavenú osobu dosť vypovedá o nás - či sme optimisti,alebo pesimisti,či radi prijímame nové veci,alebo s obavami,aké máme doterajšie skúsenosti s naším prvým odhadom,akú váhu dávame vonkajšiemu dojmu.... je určite veľa faktorov,ktoré vplývajú na naše stanovisko :lol: .Veď on sa každý nový skôr,či neskôr vyfarbí :) .Hlavne v krízovej situácii sa prejavia charakteri :) .

Ale timwood to rozdelenie našich pováh je super ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a uvedomila som si, že delím ľudí tak trochu aj podľa toho, či pijú alebo nepijú alkohol na tých s ktorými sa dá ísť opiť a na tých s ktorými nie :lol:

a moja úprava tohto delenia: delím ľudí veľmi podľa toho, a čím ďalej, tým viac, či pijú alkohol alebo nepijú alkohol.

 

a keď pijú, ako a koľko ho pijú. a či sa vedia kontrolovať. či si vedia rozkázať. či sú schopní vychutnávať pohár vína. či do seba čím skôr naliať čím viac.

či pre nich zabávať sa znamená urobiť zo seba niečo, na čo sa nedá pozerať. čo z nich alkohol urobí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zase skor naopak. teda podla pitia a druhu alkoholu. zeny, a chlapov nie.

 

ale filtrovat je prilis silne slovo. tak by som to nenazval. skor male bezvyznamne plus, pre zeny, ktore piju :

 

fernet, vodka, likery +1

iny alkohol -1

pivo -50 000 000

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia, nejak sa nám to rozdelenie ľudí zvrtlo na alkoholickou party...takže to trochu posúvam späť k pôvodnej otázke...

 

Súhlasím s viacerými spomenutými rozdeleniami, a keďže v jednoduchosti je krása, skúsim to rozdelenie ľudí ešte z iného uhla:

 

ľudia otvorení - ochotní počúvať, zvažovať, myslieť a následne i meniť svoj názor pod vplyvom správnych argumentov iných ľudí...

ľudia uzavretí - (osobne ich volám betóny :lol: ) - tí sú jasní, ľudí zvyknú posudzovať podľa prvého dojmu, názory majú nemenné a väčšinou majú patent na rozum...s nimi si moc nepokecáte, melú si len to svoje...

ľudia - značky "je mi to jedno" - nezaťažujú sa vôbec myslením, stačí im uspokojiť základné životné potreby...tak títo sú mi sympatickejší ako betóny...nič nepokazia, neublížia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem, pre mňa je prijateľnejšie, keď si niekto dá pár pív - pije sa to dlhšie, má menšie percento alkoholu - ako keď si dá vodku/fernet a ožere sa ako hovado... v podstate sa dá povedať, že delím ľudí podľa spôsobu pitia aj takto - na pivárov, čo si posedia pri pive, pokecajú a na tých, čo pijú tvrdé so zámerom, čo najrýchlejšie sa opiť, čo sa im aj onedlho podarí a pak sa už nedá s nimi... nikdy by som nepovedala, že mi toto bude vadiť a vôbec, že už nebudem piť tvrdé ani sama...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pri delení ľudí beriem do úvahy vo veľkej miere aj to, do akej miery je človek milý a srdečný a koľko je v ňom naproti tomu arogancie a egoizmu. radšej mám srdečných, egoisti mi môžu vyliezť na hrb. :lol:

 

edit:

zabudol som som na najdôležitejšie kritérium, podľa ktorého ľudí delím, a to či sa jedná o ženu, alebo o muža. to je moje základné delenie. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa to,že je niekto milý a srdečný neoslovuje,pokiaľ o dotyčnom viem,že je to faloš.Vtedy mi tieto vlastnosti pripadajú skôr na obtiaž a milosť,či srdečnosť sa transformuje na podlízavosť a vlezlosť.To už potom mám radšej neurvalca,grobiána.... ale férového,kde viem na čom obaja sme.

Jednoducho,hrubá šupka mi nevadí,ak je jadro zdravé :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru, máš pravdu, chrust. ľudí treba deliť aj podľa toho, či jednajú úprimne alebo falošne. falošný človek ti podľa potreby predvedie nielen srdečnú úprimnosť, ale i férové grobianstvo. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak,... v podstate má pravdu :lol: .

Všetky vlastnosti majú dva extrémy,také akoby pomyselné "+" a "-".No a to,že mezi týmito dvoma bodmi je calá škála odlišností a špecifík,môžme odignorovať pre jednoduchšie zaradenie.

Myslím,že máš praktického brášku a možno to dotiahne ďaleko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri delení ľudí - opatrne posunovať. Prvý dojem často klame, oblečenie, zdedená krása alebo aristokratiský look - otvorí hubu- katastrofa a naopak........

Ale pre prvotné - orientačné delenie stačí klasifikácia Timewoodovho brata ****ti a normálni

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Peter Pistanek raz rozdelil ludi na:

1.skupina - myslitelia - to su ti co davaju vizie, nove myslienky a pod.

2.skupina - realizatori - ti co tie myslienky zrealizuju do praxe

3.skupina - ludia co len mudruju a pindaju prvym dvom skupinam do ich roboty... a tak im strpcuju zivot.

 

A myslim, ze to sedi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Počítačoví analfabeti (-1 000 0000 credits)

2. Obyčajní, jednoduchí, nudní, ktorí od života nič nechcú, ani babu si nájsť. Síce pekní ale prázdni (-1 000 000 credits)

3. Inteligentní, šikovní, múdri, moderní ktorí chchú niečo v živote dosiahnuť a aspoň pre mňa pohnú prstom (+1 000 000 credits)

4. Alkoholici a rôzne pochybné živly (-2 000 000 credits)

5. Nedajú sa nikam zaradiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dobre na zamyslenie...jednoduche otazky maju taky zvlastny "talent", ze vas zatiahnu az do suterenu vasej mysle :)

Neskor to rozmenite na drobne a pri troche stastia je z toho aj celkom funkcny zaver...

...

Moje dve zakladne skupiny ludi su:

1, ti co su podobni mne

2, ti ostatni

..

Akokolvek sa zamyslam, zistim ze ti, co su podobni mne, s ktorymi mam nieco spolocne, ci uz zaujmy, pohlad na vec, zivot atd, vzdy v nich najdem nejaky stimul. Nieco co ma motivuje a s kym nestracam "kontakt". Tieto typy nemusia mat naopak detailne a slovne presne rovnaku odpoved na nieco ako ja, ale podstata a rovnake myslenie nam zaruci, ze sa navzajom dobijame energiou.

...

Ti ostatni, co zo mna naopak energiu vycucavaju, voci tym mam celkom dobre vyvinuty splachovaci postoj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moje osobné delenie:

 

1. s ktorými sa dá veľmi dobre

2. s ktorými sa dá dobre

3. s ktorými to ešte ako tak ide

4. pri ktorých treba zaťat zuby, aby to ako tak išlo

5. ktorým je lepšie sa vyhnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nad tymto som si trapila hlavu asi tak dva dni, ze ako delim ludi, a nakoniec mi doslo... ja ich nedelim :lol: neviem, som taky naladovy clovek, ze furt a furt menim nazory na vsetko mozne, raz na ludi, raz na zivot, a vzdy aj menim to takzvane rozdelenie ludi... a snazila som si to tak spojit a skopit, aby som vlastne vedela, ze ako delim ludi... a nedelim ich :) niezeby som v tom nevidela zmysel... vlastne nevidim, ale o to mi nejde... ide mi o to, ze som nad tym nikdy vazne nepremyslala, ja len vsetkych ludi beriem ako ludi a to mi staci k zivotu... nedelim ich na "kamaratov/nekamaratov", ci "tych co mam rada/tych co mam u rici", bo tak to by bolo dost blbe, ked si zoberem do uvahy fakt, ze svet nezahrna len mala parta kamosov/nekamosov v mojom rodnom svete.... tak to aspon vidim ja :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov