Skočiť na obsah

Rozdelenie ľudí


arwiel

Odporúčané príspevky

... ťa štve, že si viem zarobiť sama na seba? nie som jediná, to je čoo .. alebo si sa ty nikdy nesnažil, keď si bol mladší nazhŕňať neakú korunu, aby si nečerpal od rodičov?

a máš pravdu, svoje názory kvôli vám nezmením ...... nie som dokonalá, ale ani vy nie ste a nenarobím okolo toho rečí ako vy

už si bola na to upozornená, že pozor na tie tvoje dehonestujúce príspevky, keď si ani len neuvedomuješ, že ti tu píšu nie prázdne nicky, ale ľudia ... okrem toho by ti skutočne nezaškodilo popozerať trochu aj staršie príspevky, či si prečítať niečo o ostaných členoch, s ktorými diskutuješ - že nevieš, komu a čo hovoríš, tak si preplnená sama sebou ...

 

kvôli nám nemusíš meniť názory - skús kvôli sebe.

 

 

som sem neprišla študovať vaše myšlienky, nokia, ale napísať svoje na niektoré témy, čo sa mi páčili ... kde a kolko napíšem, je moja vec

zabudla si na jednu vec, moja - toto je DISKUSNÉ fórum - to znamená, že sa tu DISKUTUJE - k tomu patrí aj čítanie toho, na čo reagujeme ...

 

ale to ty nepotrebuješ vedieť, ty si prišla len napísať svoje príspevky.

 

kde a koľko napíšeš, je z časti tvoja vec - že akou formou a ako, je vec fóra a moderátorov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, prečo si stále tak presvedčená o svojej neomylnosti a tom, čo by som ako mala robiť a nerobiť? nemôžme byť všetcia v rovnakí predsa. svoje názory ti nevtĺkam, len ich prezentujem a hovorím v prvej osobe jednotného čísla ... áno, je diskusné fórum, ale čo z toho, keď niekto sa tu nevie zmieriť s tým, že ja mám názory aké mám a stále má pocit, že vie lepšie ako by som mala rozmýšlať, ha
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gowinda,

prečo si stále taká presvedčená o jedinej správnosti svojich názorov, o jedinej správnej farbe, ktorou sa dá písať, o jedinej možnej správnej ceste naklusať najedno fórum a písať svoje jediné správne sentencie a všetky ostatné odpratať šmahom ruky ako totálne nezaujímavé, odpísať všetkých čllenov tým, že ty a tvoja rodina ste jediní správni a spravodliví na celej zemeguli, a všetci ostatní aušus nehodní povšimnutia, jednoduch ťa nezaujímajú, ty máš svojich priateľov inde a hotovo.... no ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ty začínaš s tou farbou? už je to smiešne .... a kde som povedala, že mám najsprávnejšie názory? mám aké mám a za tými si stojím ....... a ty máš najsprávnejšie? no povedz? nič neodpratávam, vy sa vyžívate v tom, keď môžte do mňa vo velkom hustiť, bububu ....... na niečo som odpovedala, ale ty si mi na nič .... pokús sa ......... a tiež trpíš domýšlavosťou, strkáš mi do úst veci, čo som tu nikdy nenapísala
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozdiel medzi tebou a game je v tom (co sa diskusie tyka), ze pokial mam iny nazor na vec ako game, tak s nou nie je problem viest o nazorovych rozdieloch dialog :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AXEL, keď ma tak už poúčaš aby som si niečo naštudovala, tak ty si tiež naštuduj, kedy si ma pokladal, že v pohode ... kým sa mi niekto nezačal starať do názoru typu "ojazdená škodovka" a egoista a bla bla
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počúvaj ma sem, priznaj sa: Na čom ty šlapeš? Kde som písal aby si si niečo naštudovala? Akosi nestíhaš myšlienkové pochody a všetko sa ti miešia piate cez deviate.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

momentálne na lamictale ..... tak sorry, možno nie ty, ale jeden z týchto útočníkov :lol: ale zdá sa mi, že ty si niečo splietal o ´tom, že si mám naštudovať dozadu dačo ... ak nie, pomýlila som, ale myslím, že si to písal ty
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to moje ojazdena skodovka sa chytilo, aspon nejaky uspech :lol: :)

 

gowinda dam ti radu, zaloz si blog, najlepsie by bolo na sme.sk nech mas velmi vela citatelov... tam si pis tie svoje nazory tak ako robis tu

a dostanes nazory od velkej casti slovenska

a myslim ze ked ti uz tam 1000 ludi povie ze niesi normalna, tak mozno pochopis ze chyba nieje v prijimaci ale v tebe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepamätám sa. Nájdi ten príspevok a ja ti to vysvetlím priamo ako som to myslel.

 

ok, len strpenie

 

to moje ojazdena skodovka sa chytilo, aspon nejaky uspech :lol: :)

 

gowinda dam ti radu, zaloz si blog, najlepsie by bolo na sme.sk nech mas velmi vela citatelov... tam si pis tie svoje nazory tak ako robis tu

a dostanes nazory od velkej casti slovenska

a myslim ze ked ti uz tam 1000 ludi povie ze niesi normalna, tak mozno pochopis ze chyba nieje v prijimaci ale v tebe

 

a čo keď mi to povie sto, tristo, milión ludí? ..... som niekde povedala, že uctievajte moje názory? haha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

[a čo keď mi to povie sto, tristo, milión ludí? ..... som niekde povedala, že uctievajte moje názory? haha

už to začína byť dosť obohraté, gowinda ... otoč platňu ...

 

a keď ti to povie sto, dvesto, tisíc ľudí, možno sa ti dostane až k mozgu, že aj tí nedôležití sú ľudia ... a možno lepší ako ty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: :) ale ste sa tu rozbehli

 

Trochu odbocim od vasej diskusie. Ja delim ludi

na rodinu, na ktorej mi zalezi (manzelka, dcera, rodicia, bratia, svokrovci, svagrina a spol.),

na rodinu, ktora mi je sympaticka,

na rodinu, ktora mi je nesympaticka

na dobrych znamych (takmer priatelia, ale este tomu nieco chyba, nie je ich vela)

na znamych (niektori kolegovia z prace)

a na cudzich ludi, na ktorych mi absolutne nezalezi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ha, mas pravdu.

 

no ... delim ludi na:

1) ktorych mam rada na prvy pohlad (99% svetovej populacie), ktorych nemam rada na prvy pohlad

2) ti sa vlastne delia po odozneni ucinku "a" sami... na tych, co ma nemaju radi (99% svetovej populacie) a ten zbytok, xixixi

 

kriteria su cisto subjektivne, osobne, neverbalizovatelne

 

edit: je celkom zaujimave, ze ked chcem napisat odrazky a) a b-zatvorka, tak dostanem smajlika :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Tak Vam gratulujem. Mate to najcennejsie. Ja budem bludne hladat dalej.

Pocuj ja ti nieco poviem. Bol som normalny chalan kym moja partia nezacala byt taka protivna v style ze nieco zacali robit take narazky ze som decko a take ine veci a shadzovali ma pred kazdym a robili proste to aby my zneprijemnili zivot vies preco lebo som vraj taka povaha ze ktora proste nemoze byt s nikym kamarat a pritom oni vsetci su decka a su taki. Toto proste pochopi len ten ktory to ma prezite a ktory vie co to je. Ja som normalny nemyslim si to ale povedali to ludia ktori uz co to chapu a vedia o com hovorim ale ak by som sa mal definovat tak takto: no som za kazdu srandu pochopim vela veci co sa deje ale ked niekto podryva tak to beriem zo srandy lebo som uz voci takemu niecomu odolny ale ked to urobim aj ja ako srandu tak ti druhi sa vecinou urazia a potom ma beru ....... tak ako... cize v tom to vsetko je... Ale ked mate podobny problem vedzte ze to nieje vo vas a aj ti co su vasi najlepsi kamarati a najblizsi vam toto mozu urobit ale viem iba jedine hladat taku osobu ktora zazila to iste ..... lebo taketo osoby su rovnake a nikdy sa nestane to......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nedelím ludí na dobrých a zlých, každý sme nejaký, to je normálne.

 

O mne zas vravia, že som moc vážna, tichá, že nemám zmysel pre humor, ale keď chcem aby ma brali vážne,

tak musím byť taká ! a ja si radšej nechcem z nikoho robiť ..., preto sa tak správam ako sa správam. Nemám

dosť energie na to aby som niekoho rozosmievala alebo srandovala.

 

Z ľudí nikdy nevýjdeš, vždy nájdu nejakú chybu na tebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy nevyjdeš so všetkými ľuďmi

nehovorte mi o pestrosti, o tom, že to aspoň nie je nudné, ... vedela by som oceniť, vyjsť s každým

čím ďalej, tým menej znášam konfliktné situácie

byť vážna asi nie je recept na to, aby ma brali vážne ... alebo je ?

momentálne som medzi ľuďmi, u ktorých nefunguje normálny pozdrav, prosím, ďakujem ... a ešte som aj zaškatuľkovaná

ja som niekam rozdelená či zadelená, chápem, že nemôžem byť každému sympatická, ale už viem, aké je to byť odsúdená dopredu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Pocuj ja ti nieco poviem. Bol som normalny chalan kym moja partia nezacala byt taka protivna v style ze nieco zacali robit take narazky ze som decko a take ine veci a shadzovali ma pred kazdym a robili proste to aby my zneprijemnili zivot vies preco lebo som vraj taka povaha ze ktora proste nemoze byt s nikym kamarat a pritom oni vsetci su decka a su taki. Toto proste pochopi len ten ktory to ma prezite a ktory vie co to je. Ja som normalny nemyslim si to ale povedali to ludia ktori uz co to chapu a vedia o com hovorim ale ak by som sa mal definovat tak takto: no som za kazdu srandu pochopim vela veci co sa deje ale ked niekto podryva tak to beriem zo srandy lebo som uz voci takemu niecomu odolny ale ked to urobim aj ja ako srandu tak ti druhi sa vecinou urazia a potom ma beru ....... tak ako... cize v tom to vsetko je... Ale ked mate podobny problem vedzte ze to nieje vo vas a aj ti co su vasi najlepsi kamarati a najblizsi vam toto mozu urobit ale viem iba jedine hladat taku osobu ktora zazila to iste ..... lebo taketo osoby su rovnake a nikdy sa nestane to......

sakra ako vidim tak sme si strasne podobni... uz ked som prisiel na toto forum, som si vsimol, ze rozmyslas podobne ako ja, mas takmer rovnake nazory ako ja(alebo ja mam rovnake nazory ako ty? vyber si), mas za sebou podobne skusenosti, zacinam verit ze mozem mat na svete dvojnika :lol:

ale je to vazne podozrive... este ma porazi ked ti teraz kuknem do profilu a zistim ze si sa narodil v tom istom obdobi ako ja...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Nikdy som nad tým nepremýšľal,ako deliť ľudí v mojom okolí.

Niektoré rozdelenia sú dané systémom - rodina,práca,súkromie.

Ale ak sa zamyslím na delenie ohľadne mentality,tak mi žiadne systematické delenie nevychádza :lol: .Aby som pravdu povedal,mám v tom guláš :) . Môže byť niekto cholerik,ale inteligentný a iný zasa flegmoš,ale tupaň....čo tam narozdeľujem ;) .Ten prvý môže byť môj šéf v práci a ten druhý dobrý známy zo susedstva.Jeden môže byť podrazák a na druhého sa môžem spoľahnúť.Alebo to všetko,čo som popísal,môžme poprehadzovať.

Ale hádam také zásadné delenie by som mal.Na dve skupiny....na tých,na ktorých sa môžem spoľahnúť,na tých na ktorých sa spoľahnúť určite nemôžem a na tých,ktorý sa ešte namali možnosť prejaviť sa - takže by išlo vlastne o 3 skupiny,ale zaradil by som tú tretiu,nevyfarbenú skupinu do tej prvej.

Neviem či ste ma pochopili :) ?

Pochopili ste ma ;) ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

to chrust> ak sa niekto este neprejavil tak ho pravdepodobne nemozes zaradit do niektorej skupiny ludi. mozes ho zaradit prave do skupiny neurcitej, neprejavenej :lol: to by som nepokladal za dalsie delenie. neviem ci by som prave tuto pseudoskupinu zaradil do skupiny na ktoru sa mozem spolahnut. mozem len dufat asi.

 

Co sa tyka toho delenia. Dolezity je prvy dojem. Ak s niekym pridem do styku, v rozhovore v priebehu 1 minuty viem priblizne odhadnut aka je dotycna osoba, ako reaguje, ako rozprava a pod. Do 5 minut zistim u neho urcite postoje. Do 30 minut uz viem kto to je (len v mojom hodnotovom meritku) a nasledne vytvorim suflik, zaradim ho s prislusnym oznacenim. Ide o pohnutky v nas samych, ktore vytvoria prave dany suflik a s prave takym oznacenim. Je to neustale prehodnocovanie. Clovek je viac-menej egoista, a preto preferuje prave tie osobnosti, kde sa viac vidi, menej uz take, akymi by chcel byt.(pretoze vie ze sa nezmeni :) )

A v nemalopripadov hra potencialnu ulohu aj celkovy vyzor. A ci je to rodina, znamy, neznamy, tak stale su to ludia, clovek a cize viac-menej platia na kazdeho rovnake meritka. Nie je uplne vylucene, ze brat nepodvedie brata, ale je to predsa mensia pravdepodobnost nez u radovych ludi.

 

Niektore rozdelenia:

 

Povahove typy:

- schizotymny typ-su to osoby zlozitej akoby dvojakej ovahy, navonok hrubi aj plachi,vnutri citove prazdno aj najjemnejsia citovost a bohata fantazia, tak kludni a mlcanlivi, nedruzni, zdrzanlivi, vazni aj podivinsky, ako aj plachi,precitliveli, nedotklivi,nervozne, predrazdene typy - maju sklon k abstraktnej filozofii, su skor neprakticky

- cyklotymny typ-je sociabilny,mily,dobrosrdecny typ-su to ludia veseli,plny humoru,zivosti,impulzivity,ale aj skor kludne typy,pokojne,mierne,so sklonom k smutku a ciernym myslienkam

- viskozny(ixotymny typ,epitymny)-sa vyznacuje malou psychickou pohyblivostou, prilnavostou k cloveku, veci al. idey-ich myslienky, reakcie a ciny prebiehaju po stalych, nemennych cestach a len malo vybocuju-su to osoby bez fantazie a vzletu,tuhy,chladny,niekedy ale mozu necakane vybuchnut

 

Temperamentne typy:

- viscerotonik-sa vyznacuje laskou k pohodliu a akousi nenasytnostou, pokial ide o jedlo,inych ludi a lasku,takyto ludia maju relaxovany postoj,reaguju pomaly a su pomerne vyrovnani,su sociabilni,tolerantni k ostatnym.

- somatotonik-ma rad fyzicke dobrodruzstva a rizika a ma silnu potrebu svalovej fyzickej aktivity, su agresivny,casto necitlivi k pocitom inym a hlucni, su tiez odvazni a za najdolezitejsie povazuju cin,moc a dominanciu

- cerebrotonik-prvoradou je pre neho starost, aby bol nenapadny-su to ludia uzavreti,inhibovani a maju tendenciu skryvat pred ostatnymi seba aj to co ich zaujima-su tajnostkari a rozpaciti, maju casto strach z ostatnych a radsej su sami, najme ked maju problemy-reaguju mimoriadne rychlo,zle zaspavaju a najlepsie sa citia v malych uzavretych priestoroch

 

dimenz.:

- extrovertny typ-je viac zamerany na vonkajsi svet veci,udalosti a ludi,zavisly na mienke ostatnych, su prakticky zalozeny, pristupny, cinorody, adaptabilny,...

- introvertny typ-je viac zamerany na svoj sukromny, vnutorny svet, zije viac vnutorne,ma bohatu fantaziu a predsta.,vonkajsi svet ho skor obtazuje,...

kazdy ma obidve zlozky v protiklade, ak jeden z postojov je dominantny,druhy ma sklon byt potlaceny a nevedomy, nevedomie introverta je extrovertovane, nevedomie extroverta je introvertovane.

 

Matematicko-statistickou metodou - faktorovou analyzou - boli zistene skutocne vnutorne determinanty spravania rysov osobnosti:

-inteligencia

-extro-introverzia

-neuroticizmus:

emocna labilita-podpriemerna emoc.kontrola,sila vole a kapacita sebauplatnenia,pomalost v mysleni a spravani,strata vytrvalosti,sociability

emocna stabilita-pokojny

neuroticizmus sa zvysuje s vekom u kazdeho

-psychotizmus:

tvrdost-slaba koncentracia,pamet,necitlivost,strata starostlivosti o druhych,krutost,nevsimavost ku konvenciam,cudactvo

mekkost-umiernenost,nepriebojnost,ohladuplnost,chapavost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

delím podľa osobného vzťahu k nim - 1) na tých, čo poznám roky a viem, čo od nich môžem čakať (veľmi úzky kruh, sem patrí len blízka rodina a pár ďaľších)

2) na ostatných

 

podľa záujmov, alebo niečoho typického, čím sa ten daný človek vyznačuje

 

podľa nejakej no... ako by som to... spätnej väzby... intuitívne proste mám niektorých ľudí radšej, viac ma zaujímajú, funguje proste medzi nami akási chémia, s takýmto človekom (aj keď to nemusí byť známy) si proste sadnem, rozumiem si, aj keď ide o úplne odlišnú osobu , cítim sa uvoľnenejšie. Naopak poznám veľa ľudí, o ktorých by sa dalo povedať, že máme predpoklad rozumieť si (podobná povaha, prostredie v ktorom sa pohybujeme, hudobný, filmový vkus, filozofia, záujmy), ale nefunguje to... tak aby som to zhrnula, delím ľudí na tých, v ktorých vidím pozitívne vibrácie (aspoň pre mňa) a na tých druhých (s tými by som sa bála ísť aj na pár minút na kávu, necítila by som sa celkom ok)... ale to asi každý

 

podľa ich prirodzeného postavenia v spoločnosti - tým myslím prirodzené autority, tých, čo si nechajú šľapať po hlave, salámistov, intrigánov a podobne

 

a uvedomila som si, že delím ľudí tak trochu aj podľa toho, či pijú alebo nepijú alkohol na tých s ktorými sa dá ísť opiť a na tých s ktorými nie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov