Skočiť na obsah

"Štíhle" ženy sú krásne? Anorexia.


Sniper

Odporúčané príspevky

to sa vam len zda, je sportovkyna, ale nie vzpieracka :lol: ma velice daleko od Svajca, vlastne to na jej miesto by som bral ako urazku :) len som tou foto chcel vyjadrit ze toto je ovela priatelnejsie ako tie kostry tam hore.

 

@Roso> toto je podla teba telo schwarzeneggera? O_o link

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

imho, názov tohto fóra je blbosť ... byť štíhly je normálny stav, to, čo je v topicu je anorexia ... dosť rozdiel, nie?

jj, je v tom rozdiel. preto bol popisok doplneny o pojem "anorexia". aby sa ukazalo, ze stihlost nemusi nevyhnutne byt chorobna vychudnutost a priznak anorexie. keby tomu tak bolo, tak by som predsa nemohol odpovedat nasledovne : ano, stihle zeny su krasne.

 

Ale to že modelky predstavujú šaty, ktoré by si normálna žena do slušnej spoločnosti neobliekla o tom sa nehovorí nikde. Keď som raz za čas v TV zazrel nejakú modelingovú show a videl som aké nezmysly to na seba natiahli tak som len krútil hlavou k čomu to je.

ale toto nie je socializmus, ze statny odevarsky zavod urobi modnu prehliadku a robotnicky a rolnicky sa hned hrnu do dlhociznych radov :lol: na tom nezalezi, ci to siroka verejnost bude alebo nebude nosit. to su proste modne kreacie /creatio, onis/. dolezite je to, ako to vyzera, originalita, napaditost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to su proste modne kreacie /creatio, onis/. dolezite je to, ako to vyzera, originalita, napaditost.

Povedz mi aký to má praktický význam. Apropo v tejto oblasti sa točí toľko peňazí, koľko mnohé chudobné rodiny po celom svete neuvidia celý život. Namiesto toho aby sa peniaze využili inak, tak sa využívajú na takéto blbosti.

Proste celý modeling je jeden veľký zbytočný nezmysel, kvôli ktorému sa plytvá veľké množstvo peňazí a ženské sa snažia schudnúť za každú cenu len aby sa stali modelkami. Potom to tak vypadá ako v tejto téme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedz mi aký to má praktický význam.

Inspiracia pre dalsich navrharov a z toho vyplyvajuce modne trendy. Neocakavam, ze to pochopis :lol:

 

Apropo v tejto oblasti sa točí toľko peňazí, koľko mnohé chudobné rodiny po celom svete neuvidia celý život. Namiesto toho aby sa peniaze využili inak, tak sa využívajú na takéto blbosti.

To mozes povedat o ktoromkolvek odvetvi priemyslu (vobec ma nezaujima, ci je nejake odvetvie vyuzitelne viac alebo menej). Nejaka pipka moze bojovat za to, aby predali Microsoft a prachy sa rozhodili chudobnym detom, pretoze jej to pripada rovnako zbytocne ako tebe moda. Vsetko je to o biznise, nadavat nanho moze len ten, co v nom nevie chodit. Ten, kto vie, sa chyti kazdej sance.

 

Proste celý modeling je jeden veľký zbytočný nezmysel, kvôli ktorému sa plytvá veľké množstvo peňazí a ženské sa snažia schudnúť za každú cenu len aby sa stali modelkami. Potom to tak vypadá ako v tejto téme.

Znie to akokeby kazda jedna modelka bola vychrtlina, ktorej mozes prstami poratat kosti. V skutocnosti sa do anorexie dostane len male percento z tych bab. Ja osobne sa velmi rad pozriem na pekne stihle baby na mole, ktore maju na sebe mozno kusky, ktore sa z nejakej priciny nikdy nedostanu na trh. Kazdopadne jarna alebo letna kolekcia - radost pozerat. Hyria farbami.

 

Cele toto je len vec nazoru a ak sa ti zda moda zbytocnostou, tak ta nikto nepresvedci. Asi si si potreboval zanadavat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stihle zeny a to, co vidime v tejto teme, su dve odlisne veci.

 

to je akoby sme zalozili temu s nazvom "Zvyknete si na oslavach pripit na zdravie?", kde by boli obrazky alkoholikov. vzdy budu ludia, ktori nieco prezenu nad mieru. zdrave a esteticky prijatelne chudnutie je velmi spravna a prospesna vec. ako aj striedme a spolocensky prijatelne pripijanie.

 

podial ide o modeling, samozrejme, su to velke peniaze. iste, mohli by byt namiesto toho vyuzite na zachranu hladujucich deti v somalsku. napokon rovnako, ako peniaze na vyvoj a distribuciu pocitacovych hier ako freespace ci peniaze, ktore sa tocia vo formulach a zavodeni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Proste celý modeling je jeden veľký zbytočný nezmysel, kvôli ktorému sa plytvá veľké množstvo peňazí a ženské sa snažia schudnúť za každú cenu len aby sa stali modelkami. Potom to tak vypadá ako v tejto téme.

Proti takémuto chudnutiu sa rozhodli radikálne zakročiť vo Francúzsku:

 

Francie, Mekka módy, zahájila boj proti nezdravému hubnutí, které je i díky modelkám v kurzu. Dolní komora parlamentu odhlasovala zákon, který trestá propagaci hladovění až dvěma roky ve vězení a pokutou přes půl milionu korun. Žádný jiný stát dosud k tak tvrdému opatření nesáhl.

 

Zákon umožňuje postihovat různé typy propagace nezdravého životního stylu - v módních magazínech, reklamním průmyslu i na internetu.

 

Dotčený se cítí módní průmysl. "Jsem zvědavá, jak bude tento zákon prosazován a vykládán. Pokud by ho vymáhali přísně, znamenalo by to, že budou všechny módní časopisy zakázány," tvrdí Isabelle Maury, editorka francouzského časopisu Elle.

 

Didier Grumbach z Francouzské krejčovské federace ale namítá, že móda není terčem navrhovaného zákona. "Jsou jím lidé, kteří používají fotografie nemocných dívek pro reklamní kampaně," tvrdí.

http://zpravy.idnes.cz/francie-prijala-zak..._zahranicni_tha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Kruci, tak toto je zatiaľ najhnusnejšia téma, na akú som na tomto fóre natrafila; na Axelovej diskusii o "kadení" a "trúbení" sa dá aspoň zasmiať, ale na tejto téme ani to nie.

Môj ideál krásy je od týchto fotiek na míle vzdialený a nerozumiem, ako niekto môže trápiť svoje telo hladovaním, aby napokon vyzeral ako kostlivec. Pred niekoľkými rokmi som - keďže Cat je zvedavý zver - náhodou natrafila na americké stránky pro-ana a pro-mia a úprimne, bola som zhnusená. Dievčatá si tu navzájom poskytovali rady typu "ako zamaskovať vracanie, aby na to rodičia neprišli" a "čím sa cez deň zamestnať, aby človek vôbec nemyslel na jedlo".

 

Znie to akokeby kazda jedna modelka bola vychrtlina, ktorej mozes prstami poratat kosti. V skutocnosti sa do anorexie dostane len male percento z tych bab. Ja osobne sa velmi rad pozriem na pekne stihle baby na mole, ktore maju na sebe mozno kusky, ktore sa z nejakej priciny nikdy nedostanu na trh. Kazdopadne jarna alebo letna kolekcia - radost pozerat. Hyria farbami.

Bohužiaľ, v mojich očiach sú modelky iba živé vešiaky, ktoré majú za úlohu vystúpiť na mólo a poprechádzať sa s kúskami látky na tele. Nepáčia sa mi kostnaté plecia, plochá hruď ani vychudnuté stehná. Som detailista a niekedy si všimnem aj to, čo by som si možno až tak všímať nemala.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bože môj!!!!.... Veď to je Mauthausen!!! To je na hony vzdialené antickému ideálu krásy! To radšej barokovú bacuľku.

 

Ale to je asi skôr anorexia ako modeling... alebo kostry v biologickom kabinete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zena by mala ostat zenou, a nie vesiakom na saty. Tie anorekticky nielen ze niesu pekne, ale su aj bars nervozne a pozitok nieto ani v posteli - ako dvaja kostlivci na plechovej streche... pardon za prirovnanie, tak sa hovori. Zena je od prirody pekna taka, aka je. A komu sa pacia zubrienky - tak ma sanciu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Nieco o anorexii viem. Nechtiac som si presla vlastnym osobnym peklom. Chcela som trochu schudnut. Zdalo sa mi mojich 55-60kg v ktorych medzach som sa pohybovala,hodne na moju vysku./160cm/Proste som sa necitila dobre. Chcela som peknych 50kg,to bol ideal. Nebudem popisovat svoj pribeh cely,ale jednoducho sa to rozbehlo a ja som zrazu mala pod 50. Potom to klesalo az kleslo na 45kg. Netusila som,ze som na to nejak zle. Proste som prestala jest aj pit. Necitila som ani hlad ,ani smad. A dokonca ani trciace kosti mi nic nehovorili. Len vystrasene pohlady a uplakana priatelka ma trochu zaskocili. Nejak som si neuvedomila,ze zrazu nosim veci,ktore som nosila roky dozadu,ktore mozu nosit tak 10rocne dievcatka. Ja som nejak nevidela,ze som tak zle na tom. Nie,ze by som to "nechcela" vidiet,ja som to naozaj nevidela. Vravela som,ze som len "trochu viac" schudla,ako som povodne chcela. Ak vam nieco hovoria obvodove miery,tak celkovo som sla na obvode hrudnika,pásu a bokov dole 15-20cm.

Najhorsie vsak bolo to,ze ja som vlastne potom chcela pribrat a ono to neslo. Neslo ani jest. Nedalo sa to zo zaciatku. Moje telo odmietalo akukolvek potravu a dokonca aj vodu. Uz som si uvedomila,ze ak nezacnem jest,zomriem. Plakala som nad kazdou omrvinkou,ktoru som do seba nejak dostala, a ktora nie a nie prejst do zaludka. Uz som asi zlhava a strucne. Asi tristvrte roka mi trvalo,kym som sa akotak naucila jest a moja vaha trosinku stupla. Keby nie mojich priateliek a maminy,ktora ma kontrolovala,ci jem,dnes som tu uz neni. Dnes mam 56kg a mohla by som trosku zhodit,ale uz nie na to co kedysi. Skoda,ze nemam ziadne fotky z tej doby,asi by som nebola daleko od tych kostier,co tu su.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám rád takéto baby čo si myslia že čím chudšia tým krajšia ............... a navyše sa mi to nepáči, dievčinu treba aj za niečo chytiť. Mali by niečo proti tomuto trendu robiť.................... modelingové agentúry by sa mali zamyslieť, pretože dievčatá si ničia zdravie ............. a to zdravie je vlastne najdôležitejšie ..............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Citala som si prispevok spred istej doby. :lol: Musim sa usmiat,pretoze som prekrocila hranicu 60kg. A je mi to jedno. Ci je pekne byt stihlou,uz neriesim,ak schudnem,tak to bude uz len zo starosti,ale nie,ze budem chciet. Som,ako vravia moji priatelia cesi "krev a mliko" a z vysoka kaslem na komentare ludi,ze "ako si pribralaaa " ,viem,ako to myslia,hlavne zeny,ale som vo faze zivota,kedy mi na tom nezalezi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov