Skočiť na obsah

Hackeri


Sniper

Odporúčané príspevky

Pred chvíľou som na nete čítal informáciu, že škótskeho hackera Gary McKinnona z Glasgowa majú vydať do USA kvôli napadnutiu 97 počítačov americkej armády a Národnej asociácie pre letectvo a vesmír (NASA). Počítače napadol v období februára 2001 až marca 2002, zatkli ho v novembri 2002. Hrozí mu 45 rokov basy.

Podľa BBC však vždy trval na tom, že nebol nijako motivovaný a trestný čin spáchal iba pre zvedavosť, pretože sieť bola iba veľmi slabo zabezpečená.

 

Čo si myslíte o hackeroch? Na jednej strane ich útoky svedčia o slabej ochrane sietí a nútia administrátorov aby ich viac zabezpečili voči potencionálne horším útočníkom, ale zase na druhej strane ide o nelegálnu činnosť (?).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 90
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • chorche

    28

  • Nokia

    27

  • Darkman

    13

  • Sniper

    11

Top prispievatelia v tejto téme

zalezi od toho co spravil... ak sa len nabural, ale ziadne data nezmenil, neukradol a nepredal dalej tak to je myslim tvrdy trest

 

ak by niekto prisiel do mojho nezabezpeceneho bytu, nic by odtial nezobral, akurat by mi nechal listocek ze ho mam slabo zabezpeceny, by som mu podakoval a nie ho dal na sud

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave! Su to sikovni chlapci, ktorych by mala trebars armada zamestnat! Ked odhalia chybu a upozornia na nu, sice zvonka, dobre. Keby tam porobuili nejaky bordel alebo by informacie zneuzili, vtedy je mozne uvazovat nad trestnym cinom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do NBU sa naburali pretoze sa to da a urad akym je NBU ak pouziva hesla nbusr123, tak zial ....zrejme je niekde chyba. Smutne je, ze to museli na niekoho zhodit samozrejme a tym niekto bola hysterka, co uz.

 

Kompetentni ludia si stale neuvedomuju ze hacker znamena clovek ktory odhaluje bezpecnostne diery....ten kto zneuzije takuto dieru nie je hacker, ale jednoducho zaskodnik. Ale media to pekne vsetko skatulkuju pod jeden pojem hacker, to potom aj tak vyzera :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ti co sa dostali do nbu neboli hackeri

presne takúto odpoveď som čakal --->

 

--->

Do NBU sa naburali pretoze sa to da a urad akym je NBU ak pouziva hesla nbusr123, tak zial ....zrejme je niekde chyba.

ano niekde je chyba

 

Kompetentni ludia si stale neuvedomuju ze hacker znamena clovek ktory odhaluje bezpecnostne diery....

mám taký dojem že nejaká bezpečnostná chyba tam bola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia > nesuhlasim ,ok vyhodme slovicko hackeri a nahradme ho typkami ktory sa radi sparaju v roznych sietiach. normalny power userko len tak urcite z nicoho nic nezadal pristupove heslo.... osobne vlastne ani neviem k comu to heslo bolo, ci na server, ci len nejake sietove zariadenie ktore treba tiez vediet vycmuchat.

 

chorche > co? hehe, globalne plati ze ak hacker objavi chybu, je za to stihani. este som necital ze by sa nejaka spolocnost/vladna organizacia podakovala takemuto cloveku za objavenie chyby v ich systeme a nebodaj ze by ho aj odmenila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

midGet: A ten Vietnamec, co na stranke ministerstva vymenil fotku ministra za svoju? Nie, jeho ako mladeho studenta nepotrestali. Mal z toho pruser, ale problem je v tom, ze ako neplnoleteho mu v zasade skoro nic nemohli vyvuiest. A ajucitelia ho obhajvali. Skratka je velmi sikovny a sam sa obhajoval tym, ze chcel ukazat na chybu!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno nasa tupa legislativa tazko zo seba vypluje schopny zakon o tomto, kde by bolo jasne stanovene ze ak pride k zneuzitiu dat na systeme, ktory bol hacknuty, tak hackera postihne isty trest....avsak ak len poukaze na bezpecnostnu chybu a oznami to kompetentym ludom tak by ho mali nechat tak ...ziadna medializacia, to zas take traposiny nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este som necital ze by sa nejaka spolocnost/vladna organizacia podakovala takemuto cloveku za objavenie chyby v ich systeme a nebodaj ze by ho aj odmenila.

No neviem, ale zdá sa mi že napr. taký FBI takých ľudí dokonca zamestnáva :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No prosim, ved som vyssie uviedol, ze taki ludia si zasluzia zamestnanie v podobnych organizaciach! Odhalovat a upozornovat na chyby a zaroven robit trebars stranku FBI nenaburatelnou by mala byt pre takych machrov relativne malina.... No, aspon vedia, co a ako. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

midget

po spravnosti je hacker ten ktory sa nabura niekam kam normalne nieje ani len pristup na prihlasenie...

to znamena stroj, ktory ma dobre nakonfigurovany firewall az na jednu malicku drobnost, vdaka ktorej vie ten stroj naburat, zhodit, prinutit spravit nieco co on chce...alebo miesto tej chyby vo fw odhali napr ze ten system ma nejaky kernel bug, ktorym ho moze zhodit alebo podobne... toto su hackeri

hacker nieje ten, ktoremu predhodis shell so ziadostou na login a heslo a on ho uhadne lebo si tipne uplnu blbost

 

problem bol ten ze ta sprava nbu bola odflaknuta... len pre info, hlavnu cast nbu nespravuju ludia z nbu ale sukromna firma...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave! Su to sikovni chlapci, ktorych by mala trebars armada zamestnat! Ked odhalia chybu a upozornia na nu, sice zvonka, dobre. Keby tam porobuili nejaky bordel alebo by informacie zneuzili, vtedy je mozne uvazovat nad trestnym cinom.

njn aj ja by som cel vediet to co oni :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov