Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 mesiacmi...

no fasa. Otec má poštu, kam si chodí po penziu, až pri Novom meste. Tam sa podávajú aj všetky žiadoti týkajúce sa jeho pošty. A oznamované zásielky zas pri autobusovej stanici nivy...to ak chce človek na oboch niečo vybaviť, zabije tým pár hodín. A nakoniec aj tak vybaví polovicu z toho, čo treba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

 

Slovenská pošta v novom roku upravila ceny služieb poskytované na Slovensku aj v zahraničí. Doma si priplatíte napríklad za platby SIPO, zdraželo aj posielanie listov a balíkov do zahraničia.

https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Posta-od-januara-POTICHU-zdrazela-Za-obycajny-list-zaplatite-uz-4-eura

 

a este perlicka - ak vam pridu peniaze postovou poukazkou, tak si (mozno) najdete v schranke "akoze oznamenie" v podobe tej poukazky. Ale kedze je to "obycajny list", tak v pripade zapotrosenia tohto kusa papiera, nezodpovednej postarky alebo vylomenia schranky sa nikdy nedozviete, ze vas na poste cakaju nejake peniaze :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

presne preto som vybavila, že otcove peniažky budú chodiť pekne na  účet zriadený pre jeho záležitosti. Dosť ma to otravovalo chodiť na opačný koniec mesta a s neistým výsledkom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sme opatrovali svokru po zlomení si nohy, bývala u nás, v Petržalke. Poštárka jej síce doniesla "rentu" na adresu trvalého bydliska, ale keďže nebola doma, nemala ju komu odovzdať. A potom nastali peripetie... Musel som naložil svokru do auta, ledva sa tam dostala, doviesť ju na Nové Mesto, tam nebolo kde zaparkovať, zastal som čo najbližšie ku vchodu, vyložil ju, doslova oprel o zábradlie a išiel preparkovať. Potom by som bol vďačný za naviják, aby som ju dostal hore tými schodami (mal som opuchnuté kolená, ledva som sa držal na nohách sám), a nejaké kreslo na kolieskach, kde by si sadla, kým sme prišli na rad.. Musel som to absolvovať niekolko krát... Vtedy sme vybavili účet na jej meno, kde jej dôchodok chodil, a my sme jej z neho vyberali peniaze a nosili jej ich. Akurát sa pamätám, že sme tam museli podpísať niečo také, že ak bude neoprávnene brať dôchodok, budeme ho musieť vrátiť. To sa mi ulavilo, keď to začalo fungovať cez účet a nemusel som chodiť na poštu Nové Mesto. Ale nebol to koniec problémom. Prišlo vyučtovanie za plyn, nemal ho kto prevziať, poštárka ho vrátila na poštu (svokra bola v nemocnici v bezvedomí). nám ho nechceli (nemohli) vydať, nemohli sme zaplatiť, potom sme vybavili papier na prevzatie pošty, tak nám to vydali, zaplatili sme. Začal kolotoč. Prišla upomienka, reagovali sme, že je to uhradené, ale oni nám to vrátili na účet, lebo bolo po splatnosti a vystavili novú fakturu. Bože...to bol guláš...nik nevedel, čo je a čo nie je zaplatené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Alarm, ja som si takýmito radovánkami prechádzala minulú jar aj leto. Ked tatko dostal porážku, a ako tak sa vysekal z najhoršieho, ešte kým ležal, sme vybavili taký ten modrý papierik, kde bolo, že môžeme otcove zásielky do vlastných rúk vrátane peňazí preberať my, potom ked sa postavil na nohy, som vybehala založenie účtu na jeho záležitosti, na tento účet som vybavila, aby mu chodil dôchodok, to sme aj jeho tam museli ťahať, aj do poisťovne, aj do banky, lebo ešte som nemala generálnu plnú moc, a kedže on chodil všetko platiť osobne na poštu, chodili mu na všetko šeky,  až do konca minulého roku som musela chodiť do jeho bytu a sledovať, aké šeky prišli do schránky, potom sa postaviť do radu na pošte a zaplatiť to, a to ma otravovalo, tak som aj na toto dala trvalé príkazy, a nakoniec som vybavila inkaso na jeho mobilné služby. A tiež pozrušovala internet, káblovku a dalšie veci, čo mal v byte a teda to už neužíval. medzitým som, pravdaže, vybavila notársky overené generálne splnomocnenie na všetky úkony, lebo ťahať tatka presne na tú poštu na Nové mesto, či do banky, to bol porod, a netúžila som si to zopakovať. Teraz ak niečo treba, zoberiem plnú moc a šmýkam, kam treba a jeho vôbec nemusím nikam ťahať, len mu poviem, to a to som ti vybavila.

Tiež s predajom garsdonky, ktorú zdedil po mamke, bolo veselo, lebo furt nejaký lajster chýbal. presne ten problém tam bol, že tá garsonka bola jeho, ale on nevládal chodiť po úradoch, som rada, že to mám za sebou. nemyslela som, že s predajom nejakej nehnuiteľnosti môže byť toľko problémov.

Mám celkom presnú predstavu, čo si si užil so svokrou.


ale na tú poštu chodiť, toť poteľšenie, ktorého som sa už nevedela dočkať.

Tiež bolo dobré, ked mu prišlo čosi že do vlastných rúk, ja som sa trepala na stanicu Nivy, lebo rpedtým si pre zásielky chodil tam, a tam zrazu pošty niet... tak som si zistila, že musím ísť až kdesi k Slovanetu, skoro ma mrdlo. Aj pošta pri Alze už neexistuje. Clovek sa spoľahne, že dobre, tam sa cestou zastavím, príde tam, a prd.


Aj u nás na pošte mám veselé príhody. je tam jeden mladý muž, ktorému ked sa dostanem, tak nikdy nevie nájsť moju zásielku. Párkrát mi ponúkal nejaký balíček, čo bol na našu ulicu, a podobné meno ako je to moje, ibaže chlap. Inokedy tam ešte zásielka mala byť, a tvrdil mi, že už to tam nie je...no skrátka veselé. Ale inak je veľmi milý a nemám to srdce mu vynadať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá druhá časť môjho príbehu bola radostnejšia. Svokra bola v kome cca 1-2 mesiace, to si už nepamätám a mi sme nemohli prevziať poštu. Museli sme sa obrátiť na súd, ktorý musel rozhodnúť o plnomocenstve na výber pošty...a to nebolo na počkanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja uz vyse pol roka prepisujem adresu elektromera - koncesionara. Ale vraj sa to da aj bez posty - priamo online - skusim to. Naposledy bolo zle to,ze na jednom tlacive sa nemozem prihlasit a odhlasit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

dovolať sa na poštu pre informácie nejaké to je úplne nonsens, nielen na jednu, v dvoch mestách, proste nejde...

 

neviete niekto, ako sa dá prepísať platca koncesionárskych poplatkov RTVS ?
na byt platil X, byt predal, bude platiť nový majiteľ Y /teda poctivo by chcel)  - platba je na inkasnom lístku, plyn je vo fáze vybavovania, ale ako je to s RTVS?
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov