Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

ako znášate bolesti, keď niečo proste bolí a neprestáva ...
hlava, migréna, zub, poranenie, niečo chronické, hocičo ...


ja znášam dosť veľké bolesti, ale pri niektorých bolestiach siaham po vysokých dávkach analgetík ... ako dnes, lebo som z bolesti po celej noci až doteraz už mierne na nervy ...
a pri takej ozajstnej bolesti sa najradšej utiahnuť do kútika a dajte mi všetci svätý pokoj, nechcem nič počuť, nič vidieť, nič hovoriť :)
aký máte prah citlivosti na bolesť ? ako si pomáhate ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked ma boli hlava (co nastastie nie je nejako casto), tak nic neberiem, ono to prejde same, akurat vela pijem vtedy (vodu :lol:) ked ma bolel zub napchavala som sa nejakymi tabletkami bo sa to nedalo vydrzat :) potom mi ho vytrhli a bol pokoj :)

 

najhorsie to je pri kramoch....vzdy mi je prvy den strasne zle, mam krce, bolia ma krize, neviem ako mam sediet, lezat ani nic ....to si davam panadol exra - rano, ak treba aj na obed (ale to skor nie) a na noc vzdy lebo by som nezaspala...je to hrozne, ale nastastie len prvy den, potom to uz je okej...

 

inak nejakymi bolestami netrpim, ale ak by tomu tak bolo, myslim ze by som do seba pchala tabletky jedna radost, lebo mam nizky prah citlivosti na bolest ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bolievajú ma nohy. Niekedy to znesiem bez tabletiek, pretože sa nerada napchávam chémiou, ale inokedy sa to nedá vydržať, tak si dám Ibuprofen (či Ibalgin to teraz je? Neviem, proste taká ružová blbosť).

Teraz momentálne ma bolí celá ruka, mám čerstvo vypálené dve kurie oká. Jedno vyzerá ako čučoriedka. A má to bolieť ešte horšie :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedine co si davam je veeeelmi zriedka polovicku 250ky paralenu na bolest hlavy ked to uz neviem zniest a to je tak raz za pol roka inac nic

 

ak niekoho boli pravidelne hlava nemal by sprepacenim zrat pravidelne ibalgin ale mal by ist ku lekarovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od mala mám problémy s nízkym tlakom a pravidelne ma kvôli tomu bolieva hlava, občas sa budievam na bolesti a áno, žeriem na to ibalgin, pravidelne a stále... u doktora som s tým bola ešte ako dieťa, strávila som v nemocnici istú dobu na vyšetreniach a konečná rada lekára? lieky na nízky tlak nemáme, ak ťa bude bolieť hlava, vezmi si ibalgin /takže, nokia, nejaká ďalšia múdra rada? :lol: /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nutrinka ano, vymenit tak debilneho lekara

ludia co maju nizky tlak sa lieca, ludia co maju vysoky tlak sa liecia

a nie len ze zeru ibalgin...

takych lekarov co maju diplom za to ze rodicia boli v KSS by som strielal za radom (nevravim ze to musi byt tvoj pripad ale pripada mi to tak)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako Nokia písal, brať lieky nie je riešenie. Lieky len tlmia bolesť, podobne ako keď sa popálite a strčíte ruku do studenej vody tak popáleninu necítite, lebo na ňu pôsobí chlad, ale keď ju vytiahnete a chlad prestane pôsobiť tak to začne štípať znovu. Aj bolesť sa vráti keď účinok liekov zmizne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už niekoľko mesiacov mám vážne bolesti, niekedy slabšie, niekedy silnejšie, chodím po lekároch, beriem lieky, držím diéty, bola som na jednom absolútne nenormálne bolestivom vyšetrení, dvakrát som si pár dní pobudla v nemocnici, lekári vedia, čo mi je, len nevedia, z čoho mám také nenormálne zlé výsledy, ktoré sa snažia odstrániť ... kým internisti nepovedia, že už možno operovať, tak budem bolieť ...

momentálne dva dni a už tretiu noc trpím ako pes a lieky proti bolesti žerem po hrstiach, lebo už som z toho na nervy, kopem a kúšem a zúrim a nikto na mňa nesmie ani prehovoriť ... lebo je toho momentálne vážne moc ...

 

CT, MR, ERCP, EKG, odbery, hematológ, urológ, nefrológ, internista, chirurg ... a neviem či som ich vymenovala všetkých a všetko, kde som bola

 

a proti bolesti mám brať lieky proti bolesti ...

a zvyšujem dávky, lebo sa to už tak ako práve teraz, nedá vydržať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď mám fakt že bolesti, dám si Panadol. Je to k ničomu, ale aspoň pre ten dobrý pocit, že niečo v sebe mám...

Inak sa držím toho, že to niekedy musí prebolieť.... ako vlastne všetko... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

bolesť ruky, kvôli ktorej neviem už nejakú dobu zdvihnúť ľavú ruku, obliecť sa či učesať / úkon nastrkať sponky do vlasov je nehorázne komplikovaný/, ktorá ma budí zo spánku a bolí prakticky celé dni od palca až ku krku, je pravdepodobne zápal kĺbu v pleci ... mám ohromnú radosť, nič iné mi už nechýbalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja skúsenosť - pred štyrmi rokmi mi robili vyšetrenia kvôli akútnej bolesti chrbtice. Odporučenie lekára nakoniec bolo niečo v tom zmysle, že: "musíte si na to zvyknúť." A odvtedy si zvykám...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov