Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

pekne. oplatilo sa čakať :(
držím palce, do doktora je to ešte mesiac... a to máš ešte šťastie, ortopédi sú tak neskutočne vyťažení, že pacientov ani neberú...

nejaké mazanie? aspoň proti bolesti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to si mal riesit uz davno; este kym to vyriesia po tom 15. januari, tak prejde este nejaky ten mesiac

moja manzelka si tu hopka na barliach po operacii kolena uz druhy tyzden

on topic: uz nema bolesti ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alarm: do 15.1. je síce ešte ďaleko, ale možno to nebude až také zdĺhavé. predoperačné vyšetrenia zasa netrvajú až tak dlho a na súkromných zariadeniach tie termíny nie sú až také krkolomné. Hádam si aj s tým odpúchaním kolena doktori budú vedieť dať rady. Možno dostaneš nejaké lieky na odvodnenie. Drž sa.

 

mňa zasa začínajú jedovať zuby. Cítim, že čosi nie je v proiadku, ale nemám potuchy, ktorý zub presne to je. Dúfam, že nie ten, na ktorom mám korunku. A musím vydržať do sviatkov, vďaka radovánkam s očami už nemám ani minútu lekárskeho voľna a dovolenku si brať na to nechcem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

už na Vianoce som mala pocit, že mi niečo pod pravým rebrom omína. Nič hrozné, len pri cvičení som si to všimla. Potom som na to zabudla, ale čím ďalej, tým častejšie sa mi to vracia už aj bez cvičenia a už nemám pocit, že je to niečo na rebre, čo dráždi to vnútro, ale že je to vovnútri a už to nie je za rebrom, ale pod ním tak 5 cm. Nie je to také, že by sa to nedalo vydržať, ale je to obťažujúce.  

Moc sa mi nechce ísť k doktorke, nech sa tam nenakazím, keď jej tam chodí kopa koronových pacientov. Už to odkladám vari mesiac. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zuby začínajú bolieť v piatok poobede, prípadne pred veľkou nocou, vianocami a pod. (to znamená, keď už žiaden zubár nerobí a tak skoro ani nebude). aspoň u mňa to tak býva. takže prvé kolo bolo pred veľkou nocou, ale našťastie sa ešte našla zubárka, ktorá bola ochotná ma ošetriť. tento piatok som už také šťastie nemal, takže víkend bol "veselý". a keďže moja zubárka dnes zase nerobila, tak som spoznal ďalšiu bardejovskú ambulanciu a dokonca aj pracovisko zubného RTG. a v stredu spoznám aj prešovskú zubnú chirurgiu. obvodný mi predpísal ďalšie lieky proti bolesti, tak už len nejak vydržať. ale cítim, ako zápal šíri k ďalším zubom. a to si ako bonus aj sám odšoférujem.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 a zvyšky 8 sú preč, bordel nad nimi vyčistený, k tomu nejaký pekný steh, asi krížikový. Na tom mieste sa mi uľavilo, ale zvyšok až po jednotku boli stále, lebo nad dvojkou je ďalší veľký nález a bude treba riešiť aj ten. Už aby to bolo von.

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, sahara napísal:

7 a zvyšky 8 sú preč, bordel nad nimi vyčistený, k tomu nejaký pekný steh, asi krížikový. Na tom mieste sa mi uľavilo, ale zvyšok až po jednotku boli stále, lebo nad dvojkou je ďalší veľký nález a bude treba riešiť aj ten. Už aby to bolo von.

ty si necháš vyšklbať všetky zuby??? To máš pokazené, alebo nejaký zápal? Veď ak tam nemáš kazy jak svet, ale len zápal, nestačili by ATB? 

 

To mňa raz bolesti zubov chytili na 3-dňovej konferencii, musela som to tam vydržať. Po príchode domov nasledovalo vyvŕtanie, obrúsenie, chudák zub medzitým skapal, a korunka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cysty okolo koreňov. Z 8ky ostali len tie. Celkovo mám zle zuby. Niektoré sú mŕtve. Doteraz sa zachraňovali a tak to dopadlo. Chirurg vravel, že to nevzniklo zo dňa na deň. Lenže moja zubárka by za svet nikoho neposlala na RTG. Prvá, čo ju zastupovala, mala na ambulancii taký, čo zobrazí trochu viac, než dva zuby. Ona mi aj predpísala ATB a toto vypuklo možno dva týždne po tom, čo som ich dobral. Až táto druhá ma poslala na panoramu. Ešte dodala, že mám paradontozu 3ho stupňa a som na to mladý. Pravdupovediac, už dlhšie som mal podozrenie, že niektoré z mojich zdravotných problémov mali pôvod v zuboch. Len som to ignoroval, lebo som si zubárov užil už dosť. 

Takže detiská nehodné, kašlite na sladkosti, čistite si zuby a choďte na prehliadky, lebo po 40ke vás budú rezať zaživa tam, kde to najviac bolí!

  • No neviem, neviem 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm...keď som pred pár rokmi dostala najprv zápal ramenného klbu, a o pár mesiacov zápal zápästia a šírilo sa mi to až hore k lakťu, doktorka ma poslala k zubárke, pravda je, že zuby mám tiež naprt, ale tam mi spravili  ako tomu ty hovoriš - panorámu, a zubárka prehlásila, že zubami to nebude. teraz síce pravidelne chodím na prehliadky, a len čo sa mi niečo objaví, premôžem des zo zubárov a idem, ale aj tak viem, že najlepšie by bolo, keby mi pekne krísne narástli nové zuby ako žralokovi. Taký pozor jak hovado by som si na ne dávala!

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zajtra už idem vyberať stehy a doriešiť, čo s tou veľkou cystou nad ďalším zubom. moja zubárka dnes povedala, nech mi ten zub vytiahnú a tak ju vyberú. chirurg minule hovoril niečo o zrezaní, aby sa na koreň dalo niečo namontovať, ale že je zle vyplnený a treba to urobiť ešte raz aby sa nerozpadol, len som mal po zákroku problém udržať pozornosť na to, čo mi hovorí. a tak mi teraz vŕta hlavou, načo s ním niečo robiť, keď sa dá cysta vybrať i bez vytrhnutia zuba. preto sa ho chcem opýtať, že prečo ho vlastne chcel skrátiť. lebo keď už, tak radšej takto, než vytiahnuť. lenže mojej zubárke sa skrátka nechce. sama teraz rieši nejaké zdravotné problémy a má odhadom pred 80-kou.

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sa nakoniec bude trhať. Chirurg mi nevedel zaručiť, že po zákroku by tam ten zub ostal a ešte by predtým bolo treba ísť na CT. A takto to tam bude vedieť aj lepšie vyčistiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 @sahara,  zub vytrhnú, vyčistia..., zahojí sa.., aj keď si to bude vyžadovať  nejaký čas.,   neskôr si dáš spraviť nový zub.. vlastný zub  je lepší, ale čo už..stávajú sa aj horšie veci... hlavne ako píšeš, nech ti to dajú do poriadku.. a nech je zákrok, čo najmenej bolestivý.. keď to budeš mať  hotové, v poriadku,  bezbolestné.., budeš sa môcť usmievať do sýtosti...:smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
Dňa 4. 5. 2021 at 22:18, sahara napísal:

..., ale že je zle vyplnený a treba to urobiť ešte raz aby sa nerozpadol,...

také mám dva, jeden mi robili v utorok, ale povedali mi, že tam nemám nijaký vačok pod tým ani nič podobné, len že je to nedostatočne vyplnené, ale ak mi to nerobí nijaké ťažkosti, nebudú sa v tom rýpať a len to preplombujú, a tak sa aj stalo. V piatok ma čaká ten druhý s nedostatočne vyplnenými kanálikmi. A zo skloviny už tam mám len kúsok škrupiny pri líci. O tú vnútornú časť sklovinovej škrupiny som prišla pri prvom pôrode, potom mi tam len doplnili plombu, a drží to dodnes. Dúfam, že sa mi ten posledný zvyšok nezlomí a že sa podarí zubárke spraviť takého fešáka ako z toho na druhej strane. Len enem nech drží a hryzie ako sa patrí. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som si dala nové lieky, na jeden z neduhov, ktorý je hodne nepríjemný, ale len jednu dávku... ľudia s podobným problémom to berú bežne, trikrát denne...
ja som po cca dvoch hodinách pravdepodobne v okamihu zaspala s okuliarmi na nose, zobudila som sa skoro ráno na to, že mi okuliare spadli, pozrela na budík, že za chvíľu bude zvoniť a ja sa musím vypraviť na kontrolu k jednému lekárovi...
dokázala som nejako napriahnuť ruku a típnuť  budík a v okamihu som zaspala znovu s natiahnutou rukou, pravdpodobne, lebo som sa zobudila o pol desiatej doobeda aj s natiahnutou rukou... bola som ako praštená, nedokázala som vstať, hlava sa mi motala...
nakoniec som vstala, najedla sa... ale stále v mrákotách... som v nich stále, akoby som nosila cudziu hlavu...
zajtra ráno musím na liečbu, som zvedavá, ako to dopadne...
bolesti sa po tom zobudení trochu zmiernili, bola som nadšená... potom sa vrátili, ale miernejšie, znovu som zobrala jednu dávku liekov... som stále s cudzou hlavou....
a ako dopadne, keď lekárom poviem, že som na tej kontrole nebola... uhryznú mi tú cudziu hlavu.

  • No neviem, neviem 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neuhryzli mi hlavu, zmenili mi dávkovanie... zatiaľ to vyzerá dobre... hoci to poriadne vyspatie došlo aj včera, tiež som zaspala s okuliarmi na nose v nejakom okamihu...
ale musela som vstávať skoro ráno na budík, síce ťažko, ale šlo to... a vyspatie mi urobilo dokonca dobre - ráno som nezobrala tie lieky ( vraj som urobila dobre), bolesti sa síce vrátili, ale trochu menej... zato sa mi dnes ozýva chrbtica
ale zrejme to vyspatie spôsobilo, že som to dnes znášala dobre...
Vďaka sahara... to sú veci :innocent:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tak tú moju škrupinu a zvyšok fungl novú plombu zvládla zubárka a aj ja, chvíľami som dostávala už kŕč do sánky. Bola som v tom kresle asi tak hodinu a pol. Ale snáď ma ten zub nebude zlostiť. len nech to vydrží čím dlhšie. vyzerá to dobre. Vraj najbližšie o rok. 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

neviem, čo to je za neduh, ale pred mesiacom ma dosti moc bolel chrbát v dolnej časti, chvíľami mi až Flinstone nmusel pomáhať sa postaviť, vždy mi to vystrelilo až kamsi dopredu a aj do všetkých strán, keď som si sadala, vstávala, zohýbala sa, narovnávala sa, skrátka skoro pri každom pohybe. Už som toho mala dosť, sviky nepomáhali, tak som šla kdoktorke, dostala som dorsiflex a voltaren, a vraj mám cvičiť 5 tibeťanov - nemám šajnu, ako sa to dvičí :( - lieky už som vybrala a zlepšilo sa to, ale pravá strana  stále, už nie len pri pohyboch. A postupuje to vyššie. Moc sa mi teda nechce zasa k doktorke, zasa mi len nasadí nejaké lieky a nikam na odborné vyšetrenie ma nepošle. Aj tak novebber mám taký doktorský, mám tam termíny na očné a ešte na dve ďalšie vyšetrenia. 

Och joj, kde sú moje preskoky prekážok všeho druhu, vyliezanie kamkoľvek a pružné zoskoky dolu...:crying:

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 13. 11. 2021 at 17:06, game napísal:

Chrbtica. Chcelo by to NMR CT, RTG.. pre zacitok aspon nieco. Su to typicke vystrelovania z chrbtice..

veď to, a následne rehabka, cvičenie pod dozorom odborníka, potom už to aj doma dám, nejaká elektroliečba a masáže, kedysi mi toto veľmi dobre zabralo a celé roky som ani nevedela, že nejaký chrbát mám, až snáď tak pred 8 rokmi sa to vrátilo, to pomohli náplaste a natiahnutie chrbtice na maximum. 

 

Dňa 13. 11. 2021 at 17:17, informator napísal:

nezavidim ti....mna pri zmenach pocasia bolieva raz tam a raz tam......

ani ja si nezávidím :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov