Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

ja nezvyknem zvracať, ani ako decku sa mi to nedialo, len výnimočne, ani pri migrénach ...

aj preto to neviem zo seba dostať, a preto mám doničený žalúdok od liekov a je mi z nich zle, a niekedy doslova aj vnímanie, som ako oblbnutá od anestetík, ktoré aj tak nezaberajú ...

 

mám jednu susedu, ktorá trpí silnými migrénami, a ona zvracia takmer pri každej ... takže je to skutočne individuálne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

bolesť ruky, kvôli ktorej neviem už nejakú dobu zdvihnúť ľavú ruku, obliecť sa či učesať / úkon nastrkať sponky do vlasov je nehorázne komplikovaný/, ktorá ma budí zo spánku a bolí prakticky celé dni od palca až ku krku, je pravdepodobne zápal kĺbu v pleci ... mám ohromnú radosť, nič iné mi už nechýbalo.

kurník šopa, presne toto mám teraz aj ja. rameno ma pobolieva už dlhšie, ale nevenovala som tomu pozornosť, šak nie som nejaká cimfrlína. Normálne som fungovala, cvičila (po jarnom úraze aspoň jógu), plávala, skrátka som si toho nevšímala. Minulý týždeň sme s mojím mužom šli do Luhačovic na pár dní na takú krátku dovolenku spojenú s wellnessom, tešila som sa jak malé decko. Tak. jarný wellnwss mi "vylepšila" viróza jaksapatrí, a teraz zasa toto...už v utorok sa mi to zhoršilo, že som paprču nemohla dvíhať. ešte tak 30-stupňuvý uhol som zvládala, ale vyššie som sa nedostala. A vo štvrtok už bolela svi-a furt bez prestania, s pulzom sa to zosilovalo, taká ostrá pálčivá bolesť, asi ako keď bolí zub, len bolel ramenný kĺb a vystreľovalo to až k lakťu a ku krku, obomi smermi, bez pomoci som sa ani neobliekla, ani neumyla, o vypnutí vlasov som mohla akurát tak snívať, umytie rúk a vlastne každý pohyb bol horor, ak som chcela pohnúť tou rukou, tak som si ju musela chytiť tou zdravou rukou a položiť tak ako bolo treba. V noci som ani oko nezažmúrila, bezbolestná chvíľka bola len zbožným snom, mali sme Paralen, ktorý som si dala, keď už to bolo k nevydržaniu, ale aj tak to boli dva dni múk. V tú noc by som bola vari aj zubatú bola uvítala, ja veru nie som trpezlivý martýr, ak to presiahne nejakú medzu. Do čerta, keby taká bolesť chytila potenciálneho vraha keď sa chystá napadnúť svoju nevinnú obeť, alebo zlodeja, keď ide vytrhnúť nejakej chudere kabelku, tak by bolo tých vrahov a zlodejov menej. V piatok večer sme dorazili domov, v pondelok som naklusala k doktorke, ale to najhoršie už bolo - aspoň dúfam - za mnou. A RTG neukázal dokopy nič, nejakú osteoporózu a artritické zmeny, čo som aj vedela, ale toto nemohlo byť zdrojom až takého čohosi. Krvné testy som absolvovala až v utorok, takže asi ani tie ktoviečo neukážu...Ruku teraz už dokážem upažiť, ale v lakti ju nenarovnám vlastnou silou, len ak si pomôžem tou zdravou rukou. Tiež vlasy si ešte nevypnem, nanajvýš tak jednou rukou, do vane to stačí aj tak. pri niektorých pohyboch to zabolí a vystrelí do svojich obľúbených smerov, ale je to podstatne lepšie. Dúfam len, že tento stav nie je už natrvalo, ešte chcem cvičiť, plávať, hýbať sa, robiť všetko bez pomoci, je to strašné ke´d si človek nemôže ani dvere otvoriť, ani sa vyzliecť/obliecť a nemôže ani hrnček chytiť do paprče. Asi si nasadím kalcium a vitamín D, nech aspoň to, čo tam je, sa ešte nezhoršuje. Game, teraz ako si na tom? Elektroliečbu ti nenasadili? ja by som ju aj uvítala, možno by to pomohlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma,

to s tým kĺbom bola vtedy ojedinelá záležitosť, RTG tiež nič neukázal, doslova vôbec nič, ani zápal, ani osteoporózu, ten kĺb bol pravdepodobne dlhodobo namáhaný jedným smerom, a asi aj bol hlavne od istého dlhodobo praktizovaného posedu pri pc

chodila som s ním na injekcie - ortopéd mi ich pichal priamo medzi chrupavky v kĺbe, teraz si nepamätám, bolo ich tuším 4 či 5 ... vtedy to od tých akútnych bolestí pomohlo ... pomaly, chvíľu to trvalo

 

držím palce, nech to čím skôr prejde, bola to hrúza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musím aj ja povedať trochu humorne, že keď som bol ešte mladý, určité obdobie som nemohol zdvihnúť pravú ruku, potom za nejaký čas ani nohu a trvalo roky, kým sa to upravilo samo bez liekov. Ale cvičil som každé ráno v miestnej doprave, kde som sa s bolesťami držal hore tej tyče. Spätne to teraz všetko pripisujem intolerancii na potraviny. Teraz, keď som už beznádejne starý -_-  , aspoň po tejto stránke je to už celkom dobre. ( Ale zajtra tento môj optimizmus už nemusí platiť  :) .)  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, teda krvne testy este nemas ? mohli by ukazat zapal - akutny, alebo chronicky

taku bolest poznam, u mna sa objavuje periodicky, raz je to lepsie, raz horsie, ovsem trvalo mam pohyb toho jedneho ramena obmedzeny

u mna pravdepodobne kombinacia viacerych veci - mal som tam chronicky zapal + unavove poskodenie (roky pri pocitaci denne mnoho hodin) + to moze byt este aj borelioza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady:

Nie, tie budú bud. týždeň, dala mi urobiť komplexné vyšetrenie testy od výmyslu sveta, zlepšuje sa to, a tak mám za to, že je to ako aj u vás (ty, game) nejaký ohavný zápal, a tiež dajaké zmeny spojené s vekom. teraz myslím, že aj lekárka myslela na boreliózu, lebo hneď ako prvé sa ma spýtala, či ma nepoštípal kliešť. no kliešťa som nemala už roky. Ale až teraz keď si tu spomenul toto ochorenie, som si spomenula, že v lete ma čosi poštípalo, netuším, čo to bolo, a vtedy som mala riadnu opuchlinu, ale nejako som si na to nespomenula, takže ani toto nemôžem vylúčiť, najbližšie to tej doktorke poviem, ak nezabudnem. Takú pliagu by som nerada. Tož dík za pripomenutie.

 

game:

si ma potešila slovkom "jednorázové", tiež dúfam, že je to jednorázové a tak skoro sa to nezopakuje. ja na žiadne injekcie nechodím, čučkám doma, a pijem nápoj z vody a nejakého Flektoru, čo je antireumatikum, pôsobí proti zápalu a tlmí bolesť, čo je fajn, ale má to aj vedľajšie účinky, všetky si ani nepamätám, ale také najsamlepšie sú, že môže spôsobiť infarkt (to aby som sa nejedovala!) alebo porážku (no dík, to už radšej tú zubatú, keď klepne, tak nech už je to poriadne). Dnes sa mi zadarilo urobiť si cop, tak nakrivo, lebo zas tak vysoko ruku nezdvihnem, ale predsa len je to pokrok. takmer bezbolestne som uvarila paradajkovú polievku a umyla riad, koľká radosť! Kto by to povedal, že ja sa budem tešiť z umývania riadu. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, ak by to bolo z boreliozy, neprejavi sa to po par mesiacoch, ale po rokoch, ty ani nemusis vediet, ze pred 20 rokmi si mala nakazeneho kliesta (ako ja)

vplyv borelii na klby je 3. stadium :(

 

Flektor je dobry, vnutorne sa uziva, ked uz nezaberaju naplaste (mimochodom naplaste odporucam); nemal by sa ale uzivat viac ako 7 dni v kuse, mne povedala doktora len 5 dni, teraz, ked som mal seknute krize

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady: no to si ma teda potešil. A 4. štádium je aké? :crazy:   alebo už rovno  :angel:   ?

Ale ak by aj také dačo zistili, hádam sa to dá aspoň zastaviť.

Viem, že sa Flektor nemá dlhodobo užívať, aj moja šéfka ho dostala nedávno, tak sme to študovali. Je tam 20 vrecúšok a užíva sa to 3x denne, akurát to vyjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja kámoška aj prasiatko mali boreliózu, ale u oboch ju odchytili hneď pri prvých príznakoch (veľké červené svrbiace fľaky s bielym stredom), takže sa nič nedeje... kolegu som tiež poslala k lekárovi s podozrením na boreliózu, ale on už mal nejaké ďalšie štádium a doktorka mu povedala, že tej kolegyni, čo ho tak vystrašila (akože mne) má kúpiť aspoň čokoládu - mal hnusný červenofialovozelený fľak na holeni a presviedčal ma, že to je modrina...

ale snáď u teba je to len nejaký nevinný zápal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, tak fajn, žiadne pestrofarebné fľaky podobajúce sa na modriny sa nevyskytli. Neboli to už mŕtvolné škvrny? :zubiska: akože ušiel hrobárovi z lopaty?

No šak v stredu budem (snáď) chytrejšia. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

borelióza to nie je, ale utešený zápal kĺbu. A kadečo iné ešte, takže sa budem kŕmiť liekmi. niektorými už až kým si po mňa nepríde zubatá. Hlavne že už v pondelok konečne pôjdem do roboty a že sa viem sama obliecť a učesať. Koľké šťastie!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, posledne stadium boreliozy je invalidny vozik...

ale zapal klbu je tiez pekne svinstvo, sice sa na to neumiera, ale nedolieceny po tele bludiaci zapal vie poriadne potrapit :-(

 

mimochodom, nieco nove, zarucene fungujuce na migrenu neviete ? keby mi vcera niekto odstrelil hlavu z krku, tak sa mu podakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

migréna? Teraz beží v telke reklama na nejaký Migralgin či tak čosi...ale nemám s tým ktovieaké skúsenosti. Tak 4 roky dozadu aj mňa začala bolievať hlava, a teda bolo to pekne hnusné, ale nejako mi to prešlo a snáď to tak aj ostane, amen. Flinstone, keď zacíti, že ho len začína bolieť hlava, tak si dá Paralen a Kinedryl (to aby sqa nepogrcal) a chvíľku kľudu. Tvrdí, že mu to funguje. paralen niekedy zamení za Nurofen, Ibalgin a pod, ale na ten kinedryl nedá dopustiť.

 

radšej ten kĺb ako vozík, šak mi dala doktorka celú hromadu liekov, antireumatiká, vitamín D s kalciom na 3 mesiace, na tlak, na cholesterol, LDL a HDL, na nejaké bičíkovce v krvi či kýho frasa to, a len čo paprča nebude bolieť vôbec, môžem začať s cvičením. Hádam akurát tak s EKG bola spokojná. No, aspoň dačo. Ešte dúfam, že ma nepošle na kolonoskopiu po obdržaní výsledkov testov. Ale čo ako sa toho bojím, radšej to absolvovať, než skončiť ako moja mamka, ktorá to odmietla a následky nesie do konca života a my všetci s ňou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Algifen som na migrénu kedysi brávala, to je dosť silný liek, a ja som ho musela vždy rozchodiť

tablety mi nezaberali, brala som Algifen kvapky, a keď som chcela, aby zabrali, musela som hodinu pochodovať, chodiť hore-dolu po miestnosti ... na neuverenie, ale bolo to tak.

 

hlava ma bolí stále, lieky na bolesť už nemôžem brať, zle na ne reagujem a obličkám sa to nepáči, ale bolesti chrbtice a hlavy sú k neuvereniu - prakticky všetky lieky proti bolesti mám zakázané, ale aj keď už nevládzem a nejaký si raz za mesiac dám, nič nezaberá.

naposledy mi jedna lekárka držala prednášku o Paralene - ten si môžem dať, nezaťažuje obličky a vraj je proti bolesti dobrý.

 

na migrény som trpievala, od detstva, a bývali kruté ... teraz ma hlava bolieva ináč, a má aj iné príčiny.

najsamlepší liek, na ktorý som nedala dopustiť, bol Dinyl - pamätáte si ho niekto ?

predával sa voľne, babka mala vždy nejaký v zásobe, potom ho pre nejaké vedľajšie účinky stiahli, už hodne dávno ... ale to bol liek, ktorý proste na bolesti hlavy zabral, nech boli akékoľvek, aj na najošklivejšiu migrénu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja mama užívala Algenu aj Dinyl dlhé roky proti bolestiam hlavy. Žiaľbohu, asi to urýchlilo jej koniec pár rokov po šesťdesiatke r. 1987. Boli v tom obličky a iné komplikácie.

Otec bol veľmi aktívny a životaschopný v porovnaní so mnou, ten prekročil osemdesiatku. Lieky neužíval.

Staršia otcova sestra bude mať za pár mesiacov 100 rokov. 

 

Ja sa trochu vrátim ešte k tým kĺbom. Chodiť môžem bez problémov; občas ale mávam divné pocity v kolene. Dnes som hľadal pôvod týchto pocitov a zistil som po dôslednom pritláčaní prstom na rôzne miesta na ľavom kolene, že na kolene vpravo dole mám poriadne bolestivé miesto. Na pohľad tam nevidno vôbec nič. Pravé koleno, kde ináč necítim vôbec nič nepríjemné, sa prejavilo úplne symetricky. Na pravom kolene vľavo dole mám také isté bolestivé miesto. Sú to také symetrické "pásiky bolesti" asi 3 x 6 cm, ktoré teraz po dôkladnej masáži cítim ako bolestivé štípanie. Možno náznaky reumatizmu šliach, alebo možno niečo iné. Aj boreliózu mám na mysli, ako spomína D´Ady.  Mal som pred pár rokmi kliešťa a lekárka mi povedala, že v našom regióne kliešte nie sú infikované, ale aby som prišiel za niekoľko týždňov (neviem či 6 -7) na odber krvi.  Žiadny fľak na nohe, kde bol kliešť, sa nevytvoril. Krv mi poslala potom lekárka na vyšetrenie. Pri ďalších návštevách mi nehovorila nič, tak predpokladám, že výsledok nebol pozitívny na boreliózu. Trvalá únava, ktorú pociťujem, je tiež jeden z príznakov boreliózy, ale aj lupusu, psoriázy a nielen depresie, ktorá je u mňa diagnostikovaná. Nuž, nemám istotu o správnosti mojej diagnózy.

 

Prečítal som si skúsenosti jedného človeka s boreliózou, tak dávam odkaz, ako to všetko uňho prebiehalo. Nechcem tým propagovať jeho spôsob liečby; pre istotu, všetko treba brať s rezervou, aby si človek na základe neoverených rád ešte viac nepoškodil. Len to ilustruje dosť veľkú bezmocnosť lekárskej vedy v tomto smere.

 

Možno vedci neskôr objavia nejaký špeciálny vírus, ktorý bude schopný ničiť baktérie - borélie v našom tele. Týmto vírusom by potom sme sa mohli nechať infikovať a ten by zlikvidoval všetky borélie. A keď už ten vírus by chcel zlikvidovať aj nás, tak by sme mu povedali "dosť"  a zničili ho tým, že by sme zjedli ráno, na obed a večer strúčik cesnaku. Lebo za dobrý skutok sa treba patrične každému odmeniť. :)

 

 http://www.nutraceutica.sk/sk/zaujimavosti/moj_pribeh/moja_liecba_boreliozy.aspx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja si pamätám aj na Dinyl, aj na Algenu, ale dala som si niečo z toho len ak ma boleli zuby, ale aj tak to zabralo tak na 3 hodiny a zvyšok noci bol peklo, lebo som sa bála toho zožrať viac a v tak krátkom intervale.  zato Sedolor zaberal dobre a vydržalo to takmer bezbolestne tak 6 - 7 hodín, takže sa dalo aj vyspať a na druhý deň pekne k zubárke (zaujímavé ale bolo/je, že keď účinok lieku odznel a zub zasa bolel jak fras, tak predo dvermi v čakárni bolesť zázračne ustúpila a niečo ma nutkalo - nechoď tam, zmizni odtiaľto, budú ti vŕtať až do krku/mozgu, veď ťa to vlastne teraz nebolí, choď preč!). Ako len som ľutovala, keď Sedolor prestali vyrábať...so zubami som si užila!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

kurník, a je to tu zas! Už sme sa chceli dohodnúť s mladými, že budú týždeň tu u nás a zaplatili sme si pobyt v Podhájskej, ale asi z toho nič nebude a budeme to musieť posunúť. Akože inak, od minulého roku je všetko nejaké pos*até. Na jeseň v Luhačoviciach som mala zápal ľavého ramenného kĺbu, a teraz ma rozbolelo pre zmenu to pravé a presne tak to začína ako pred 3/4 rokom to ľavé. Zatiaľ s tým ešte hýbem, len som zvedavá, dokedy to vydržím a dokledy budem schopná sa aspoň obliecť, umyť a učesať. V práci sme len dvaja zo štyroch a neviem veru, ako by som potešila šéfa s PN-kou...zajtra cez obedovú pauzu zbehnem do lekárne a skúsim sa poradiť s lekárničkou, naozaj sa mi nechce behať zasa po doktoroch. Fakt ma to už sere, za celých posledných 10 rokov som nebola toľkokrát (okrem preventívnych prehliadok) u lekárov ako za posledný rok...nebaví ma to ani čo sa za necht vojde! len čo sa vylížem z jedného problému, ďalší už čaká v zálohe...ja už zasa chcem byť ja!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď s tým hýbem, radšej sa vyvarúvam prudkých a silových pohybov, v robote sa nám dosť ťažko otvárajú okná, aj to som radšej dakoho vždy poprosila, nech mi ho otvorí...dokonca aj plávam a zdá sa, že mi to prospieva, len to neprehnať. Vôbec sa mi nechce si na taký stav zvykať, robím, čo viem, aby som sa problémov zbavila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

už nejako dlho bol ako-tak pokoj. Svinský zub. Vo štvrtok bolel jak sv-ňa, vydržala som to do popoludnia, dala som si tuším ibalgin či také čosi, čo som si vypýtala od kolegyne, aby som na angline bola duchom prítomná. Potom už to nebolelo, ale v piatok som cítila zvnútra toho blbého zuba tlak, To ale už som bola v trenčíne na konferencii - tak som si povedala, že to prečkámaž ku kosti. Určite sa mi tam robí infekcia, musím k tej zubárke zajtra, dúfam, že tam bude a že nebude dakde na nejakej výstave alebo kongrese. len vydržať, dúfam, že do rána neopuchnem. Videla som, ako vyzerá zápal okostice, to nie je žiadna sranda. Nechcem. Chcem už pokoj. Idem sa pokúsiť spať. Zatiaľ bez prášku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a je to tu. prvotný zákrok mám za sebou. :janie:   Zubárka mi to vyvŕtala až kamsi do brady, videla som taký dlhý ostrý vrtáčik, a po tom, čo mi vytiahla nerv (blé, chvíľami by som bola aj z kože vyskočila), :wall:  mi to prepláchla peroxidom a dala nejakú liečivú vložku. Včera to ešte potom bolelo, celá pravá strana. V robote zo mňa nič nebolo. :dobity:  Aj teraz to trocha furt pobolieva, ale nič, čo by sa nedalo vydržať, zatiaľ. Len som z toho bolezubu už unavená. :sick:
Včera večer som na sánke mala opuchlinu tak s priemerom asi 5cm, na noc som si dala obklad s octanovou masťou, dnes je trochu menšia, ale zasa vydutejšia, takže z pravej strany vyzerám ako škrečok.  Asi hodinu som si na to dávala z mrazničky chladené (mrazená parená buchta mala taký vhodný tvar, potom keď sa začala rozmrazovať, som tam vzadu v mrazničke objavila vtáčí zob, to sa dobre tvarovo prispôsobilo. lepšie ako klasický ľad).

Neviem, čo z toho ešte môže všetko vzísť, vo štvrtok tam mám zasa ísť. Dúfam, že opuchlina pomaly spľasne a zápal sa nedostane až na kosť. a že nebudem vyzerať ako tento smajlík: :doofywave:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, odporucam Aloe Vera sprej http://www.vitaminyavitalita.sk/produkt/sprej-prvej-pomoci-aloe-vera-500ml (ale najdes aj na inych strankach a mozno mas niekde medzi kolegynami distributorku)

manzelka na to neda dopustit, ani po extrakcii zubu nemala ziadne bolesti, starkej sme s tym liecili prelezaniny, funguje na otvorene rany, na pokozku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov