Skočiť na obsah

Ruský medveď sa prebúdza


Sniper

Odporúčané príspevky

pred 5 minútami, dead napísal:

informator, inym bez dokazov nadavas do vrahov a fetakov a teraz si ich sam ziadas, to je dokaz coho? :smile:

to som ja, ale tyso je iny level....on vsade ide po faktoch a teraz mu stacia metody ludovych komisarov?....aha...tomu sa teraz vravi liberalna "demokracia"....ja som zasa vcera niekde zapocul, ze aj za exploziu plynu v bytovke v Presova sa ide obvinit Rusko...lebo rusky plyn, ruska zodpovednost....nepripomina ti to konanie Nera a jeho ukazanie prstom na vinnika za podpalenie Rima?... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, v prostredi tajnych sluzieb a od toho odvodenych medzinarodnych vztahov to funguje o dost inak, ako pri obcianskopravnom spore na okresnom sude. Verejnost nikdy nebude poznat vsetky fakty a najskor nebudeme mat ani vsetky dokazy. Dovody su prozaicke. Vlady robia to, co by robit nemali a skutocnosti, ktore by priniesli svetlo do pripadu neodkryje ziadna strana. Rovnako sa neda ocakavat, ze bude niekto odsudeny. Stiahnu svojich agentov, poprie sa vsetko co sa popriet da aj neda a je to bezny postup. Obe strany navzajom vedia o svojom posobeni a skutkoch, pravdepodobne aj vedia, ze to vedia ti druhi a vyhostenie diplomatov/agentov je vsetko, co s tym mozu urobit a ako nepisane pravdilo sa to aj bezne robi, 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetky fakty nie, ale  zase od toho su tajne sluzby a tie referuju politikom.  A v cechach sa da spolahnut ze to muselo byt viac ako jasne, kedze aj Zeman sklapol.  Ale aj zname indicie su dostatocne jasne a vypovedajuce. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 19. 4. 2021 at 22:32, tyso napísal:

A cakal som ze ich bude branit informator, ale ty si fakt moje prekvapenie. 

o ruskej politike si nerobím žiadne ilúzie, o ich vyše storočnej tradície fyzickej likvidácie nepohodlných súdruhov už vôbec nie, ale keď už mám uveriť niečomu, tak by som chcel uveriteľnejšiu verziu ... éto vsjo...

Dňa 19. 4. 2021 at 22:58, dead napísal:

Ceska strana stale hovori o podozreni. Zatial nie je znamy dokaz, ze by v areali naozaj boli.

však ale aj o tom je môj predošlý príspevok - kopec podozrení, ale žiaden uveriteľný dôkaz. btw, dnes som čítal že bulharský majiteľ vybuchnutého materiálu tvrdí, že matroš nebol určený do Sýrie ani UA, a že nejakí dvaja cudzinci sa síce ohlásili na návštevu, ale nikto nikdy ich tam nevidel. údajne vôbec neprišli. môže síce klamať, ale motivácia je neznáma.

dnes na ČT24 mali nejakých dvoch vyslúžilých tajných, a tí tvrdili, že bez pomoci človeka zvnútra by to tí ruskí 007 a 008 nedali. ak teda platí oficiálna verzia, nemal by byť problém identifikovať ho /ich/ ... ak to teda nebol niekto z tých dvoch čo zahynuli pri tom výbuchu.

tiež je fakt, že keď to tam buchlo, ani jedna reportáž na Nove a ČT sa neobišla bez toho, aby nezdôrazňovali že podľa zamestnancov porušovanie bezpečnostných predpisov tam bolo bežným štandardom...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm,    taku ze notarsky osvedcene priznanie ?   mas dvoch dokazatelnych ruskych agentov, mas dodavku zbrani ukrajine,  mas zemana ktory videl dokazy a neprotestuje.

 

A len tak bokom,  ako si tak predstavujes sabotaznu akciu ?  Ze prides, zapises sa na vratnici a v sprievode majitela zbrani poukladas naloze ?     Akoze,  fakt ?     Ved je jasne ze to ohlasenie im poskytlo plan B, ak by ich tam chytili tak maju papier ze su tam na pozvanie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, clovek2 napísal:

o ruskej politike si nerobím žiadne ilúzie, o ich vyše storočnej tradície fyzickej likvidácie nepohodlných súdruhov už vôbec nie, ale keď už mám uveriť niečomu, tak by som chcel uveriteľnejšiu verziu ... éto vsjo...

ja si nerobim iluzie o politike ziadneho statu, pretoze vsetky akcie sa vedu iba za ucelom osobnych zaujmov a nie akoze zaujmov obcanov danych krajin.....

pred hodinou, tyso napísal:

ehm,    taku ze notarsky osvedcene priznanie ?   mas dvoch dokazatelnych ruskych agentov, mas dodavku zbrani ukrajine,  mas zemana ktory videl dokazy a neprotestuje.

 

A len tak bokom,  ako si tak predstavujes sabotaznu akciu ?  Ze prides, zapises sa na vratnici a v sprievode majitela zbrani poukladas naloze ?     Akoze,  fakt ?     Ved je jasne ze to ohlasenie im poskytlo plan B, ak by ich tam chytili tak maju papier ze su tam na pozvanie. 

uff....aky si ty expert na tajne sluzby.... :)

len neviem, preco mas problem neverit nasim bratom v zbrani,  v tomto pripade bratom Cechom....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len môj názor, agenti museli s niekým spolupracovať a to na vysokých úrovniach velenia. Ide o veľké prachy s kšeftami so zbraňami. Záznamy kamier vyšetrené po 7 rokoch ?  Mám kolegu, ktorý tieto sklady strážil za socíku. Trojitý plot, psy a nedpredvitateľné obchôdzky. Dostať sa dnu a len tak hocikto ? Nemožné !!! Bohvie  ako to ale funguje teraz. Výbuch skladov na Ukrajine nič výnimočné. Skvelé zahladenie zločineckej činnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buky,   tak zase tu mame uroven "cesky slendrian",   neslo o armadne  sklady ale po privatizacii vojenskych skladov ich prenajimal sukromnik a sedel tam  vratnik,  ploty skor na smiech atd.    Jednoducho investicie do zabezpecenia sa nerobili, ale municia a zbrane zase sami od seba nevybuchuju,   tu sa ani nerozoberali ani nevyrabali. Len cakali kym ich niekam prevezu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

.......neslo o armadne  sklady ale po privatizacii vojenskych skladov ich prenajimal sukromnik a sedel tam  vratnik,  ploty skor na smiech atd.    Jednoducho investicie do zabezpecenia sa nerobili, ale municia a zbrane zase sami od seba nevybuchuju,   tu sa ani nerozoberali ani nevyrabali. Len cakali kym ich niekam prevezu. 

mas pravdu...objekt bol podobny prekladisku v Ciernej nad Tisou.....ludia tam chodili mzbierat hriby....ale to neznamena, ze do budov sa dostal hocikto a mohol si vybrat nejaky material podla svojej chuti....myslis, ze tam nebola ziadna legalizovana ochranka?....ak myslis ze nie, tak v tom pripade to mohol odpalit hocikto z okolitych obcanov, pretoze tam pred tymto aktom prebiehali protesty a aj peticie, za odchod tej firmy a jej tovaru....a neseria ta, ze ta firma krmila svojim tovarom konflikt v Syrii a aj (mozno)  na Ukrajine?..,...moze si toto dovolit krajina, ktorej politika, je oficialne postavena na inom zaklade, ako na vyvoze zbrani do rizikovych oblasti?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

mas pravdu...objekt bol podobny prekladisku v Ciernej nad Tisou.....

..,...moze si toto dovolit krajina, ktorej politika, je oficialne postavena na inom zaklade, ako na vyvoze zbrani do rizikovych oblasti?....

Prekladisko zbraní = diletanstvo.

Veru môže, napr. samopal vz. 58. Keď som ho videl volne v predaji ako expanzná zbraň, tak som skoro odpadol. Stačilo odvložkovať hlaveň a teroristický útok vo Francúzku nedal na seba dlho čakať. Inak sa dovdedy obchodovalo volnejšie, až by si sa čudoval. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba si uvedomiť skutočnosť, že obchod so zbraňami a strelivom je mimoriadne lukratívny obchod -  pre vyvolených.  Jednoho času aj u nás armádny generál  vyhlásil, že v niektorých muničných skladoch je stav v rámci inventúry alarmujúci ! 

Rusko je pre mňa krajina anarchie a nemožno ani len tušiť, kde siahajú jej chápadlá s obchodom s  "vojenským zameraním" Niekedy vidno zábery zo Sýrie, kde sú na bedniach s muníciou nápisi v azbuke, že by Bulharsko ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rusky slovnik "rizikova krajina" -  krajina s ktorou si vybavujeme ucty cez najatych vojakov.  Hrozia im vybuchy municakov a to je nakazlive pre kazdu krajinu, ktora im predava vojensky material. 

Tak vdaka informator za objasnenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, tyso napísal:

mas dodavku zbrani ukrajine,  mas zemana ktory videl dokazy a neprotestuje.

 

A len tak bokom,  ako si tak predstavujes sabotaznu akciu ?  Ze prides, zapises sa na vratnici a v sprievode majitela zbrani poukladas naloze ?     Akoze,  fakt ?

ako? celkom jednoducho - zorganizuje sa nejaká "demonštrácia za mier" priamo pred skladom, cez fejsbúk, zaplatených novinárov a bandy užitočných idiotov - tak ako to robia progresívne kruhy, keď potrebujú zmanipulovať verejnú mienku... rýchle, lacné, nehrozia postranné škody, a tak...

ostatne, keď už hovoríš o dôkazoch - američania tiež svojho času predkladali "dôkazy" o ZHN v Iraku, aj keď dobre vedeli že tam žiadne nie sú ... a keď už som pri tom, už niekoľko rokov mi dlhuješ vysvetlenie, že načo tam teda vôbec išli, keď vedeli že tam nič nie je... lebo tu sme sa o tom kedysi bavili.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bavili a mam pocit ze som odpovedal, zhn boli zamienkou nie dovodom. Aj ked ich existencia bola mozna, saddam mal zhn po prvej vojne a robil prekazky inspektorom. Predpoklad ze mu nejake zostali a ze mozno vyrobil dalsie, ten naozaj nebol uplne mimo. 

Ale skutocny dovod bol ideologicky, a nebol tajny, predstava bola ze porazit radikalny islam je mozne vytvorenim vzorovej arabskej krajiny ako prikladu. A irak vyzeral ako vhodny kandidat, mal ropu, pomerne vela sekularneho obyvatelstva.  A tak zopakovat uspech ako v japonsku, nemecku ci juznej korei to bolo lakave.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, buky napísal:

.......Veru môže, napr. samopal vz. 58. Keď som ho videl volne v predaji ako expanzná zbraň, tak som skoro odpadol. Stačilo odvložkovať hlaveň a teroristický útok vo Francúzku nedal na seba dlho čakať. Inak sa dovdedy obchodovalo volnejšie, až by si sa čudoval. 

to co popisujes je nelegalny obchod....ja nam na mysli legalny obchod cez nejakeho sukromnika....ten obchodnik predsa je kontrolovany statnym organom na to urcenym, ako moze teda predavat zbrane nelegalne?.....bud je to s tichym suhlasom statneho organu alebo je to korupcia na statnom kontrolnom utvare....ci nie?...

pred 6 hodinami, tyso napísal:

rusky slovnik "rizikova krajina" -  krajina s ktorou si vybavujeme ucty cez najatych vojakov.  Hrozia im vybuchy municakov a to je nakazlive pre kazdu krajinu, ktora im predava vojensky material. 

Tak vdaka informator za objasnenie.

spojenie "rizikova krajina" sa pouziva v ruskej hantirke?......v EU je ake pomenovanie tychto krajin?.....krajiny bojujuce za demokraciu aj za cenu vrazdenie deti a civilistov?......tym je potom ospravedlnene ich zasobovanie zbranami a municiou?.... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Ja od Putina očakávam "iba" všetko možné aj nemožné. 

Ále..

Babiš to je persóna, ktorá tiež nie je tuctová. 

Je v tom zamontovaný náš krajan, momentálne premiér v Čechii. Keby mi pán Babiš tvrdil že "obloha je obvykle modrá a tráva je zase obvykle zelená", ja sa na tú oblohu a trávu radšej pôjdem pozrieť. 

Dajme tomu, že by to neoznámil Babiš osobne, ale prokurátor čo to vyšetroval.. Myslím že by som nemal, také veľké pochybnosti. 

Ale on to vyhlásil Babiš. To je všetko.

:detektiv:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, vzhladom na to co sa stalo a ako sa to stalo je jedno, kto to oznamil. Prokuratura je do vysetrovania zainteresovana. Indicie vedu skor k tomu, ze predstavitelia ceskej vlady o zaveroch vysetrovania uz nejaky cas vedeli a Babis s Hamackom urobili tlacovku az potom, ako sa dozvedeli, ze sa to dostalo k novinarom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, buky napísal:

Vôbec nejde o nelegálny obchod. Tuším sa predáva ďalej, ale za prísnejších podmienok.

zalezi ako to beries.....ak sa oficialne vladne miesta ohanaju humanitou a teda aj nepodporovanim ozbrojenych konfliktov, tak je to obchod ilegalny, kedze tie zbrane su videne a teda aj pouzivane v skupinach, ako ISIL, AL-KAIDA, TALIBAN  a podobne mierove a humanitne zbory......

pred 59 minútami, dead napísal:

........... predstavitelia ceskej vlady o zaveroch vysetrovania uz nejaky cas vedeli a Babis s Hamackom urobili tlacovku az potom, ako sa dozvedeli, ze sa to dostalo k novinarom.

toto je ale vec, ktora je aj trestne stihatelna....ak to takto funguje v EU a pravdepodobne ano, pretoze vid. cinnost agentov USA v odpocuvani hovorov Merkelbaby, tak toto co vyrobili (mozno) Rusi, je siroko akceptovatelna v politickych kruhoch ....ruka ruku myje?....ja na brachu, bracha na mne?....zjavne to robia vsetci a sa to vytiahne, ked to niektora strana potrebuje pri manipulacii verejnej mienky....myslis, ze to tym mediam doniesol cistou nahodou nejaky dobry holub, ktory to nasiel v krmitku?...a ten udajny atentat na Lukasenka, ktory bol naplanovany na den D 9. maja, by bol byval tiez utajenou akciou, ak by sa nebolo dostalo von toto udajne zasahovanie agentov Rusov v bordelsklade na Morave?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@dead

To by znamenalo že to vyslepičili pred skončením vyšetrovania.

Hrozí že Rusi teraz keď bol predčasne spravený poplach "upracú" alt. dezinformáciami všetko zahmlia, a už to nikto nedovyšetruje a nedokáže.

Navyše pod Babišom sa kývala premiérska stolička, mal spory so Zemanom atď.. Vyťahovať teraz treskutého "sólokapra" mu prišlo veľmi vhod..

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov