Skočiť na obsah

Zlatý rez, ley lines, pyramídy, pentagramy v starej Európe a vo svete


game

Odporúčané príspevky

máme dlátka, aj v nástenných rytinách aj v papyroch a máme spústu drobných nástrojov pokreslených a napísaných.
dlátka nie v spojitosti s tromi pyramídami... v jednj z pyramíd našli malinký úlomok voľakedjašieho niečoho medeného medzi dvomi kameňmi - ale nevedia, či to bolo dlátko a či sa s tým stavali gízske pyramídy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oklamali :),    nie tak to neberiem.  Keby sa ukazalo ze to tak je, tak sa rad dozviem nieco nove.

Ale tak citacia z clanku z casopisu Concrete International :

" V sprave sa  autori domnievajú, že vyvracajú teóriu o pôvode stavebných kameňov egyptských pyramíd. Medzi pozorovateľné geologické dôkazy v pyramídových kameňoch patrí zvlnenie laminácie, opakované vrstvenie na mnohých úrovniach blokov, kalcitom vyplnené tektonické zlomeniny obmedzené na jednotlivé bloky, početné ostré prierezy mušlí, krehké kalcitové červie rúrky a nory tvorené organizmami žijúcimi na dne mora. . Póry v blokoch sú veľmi nepravidelné, nie sú podľa teórie oválne. Blízke lomové skaly sa litologicky zhodujú s väčšinou v pyramídach a chrámoch. Značky lomov sú zreteľné v pyramídových blokoch v Gíze a v kameňolomoch člnov z Khufu, ktoré sa veľmi podobajú značkám nájdeným v starovekých a moderných lomoch. Medzi mnohými pyramídovými blokmi sa nachádza malta na báze sadry. Stratifikácia je v niektorých blokoch vertikálna. Zeolitický cementový materiál, ktorý Davidovits nazval „geopolymér“, nebol v skúmanej vzorke pozorovaný ani svetelnou mikroskopiou, ani detegovaný XRD, DTA, SEM, EDXA alebo chemickou analýzou. Nebola pozorovaná ani agregátno-cementová tkanina. Presakovanie „geopolymerického betónu“ do otvorených škár medzi takmer všetkými pyramídovými blokmi, ktoré sa nachádzajú pod nimi, zjavne neexistuje. Tvary a veľkosti pyramídových a chrámových blokov sa zdajú príliš rozmanité na to, aby ich bolo možné odlievať do foriem. V granitových kameňoch chrámu v údolí Khafre sa našli xenolity a hrádze."

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ti mozem dokazat akurat to k čomu mam dosah, teda píšem, že geometria tam sedi, matematika je obsiahnuta, rozoberal som to davnejšie, tie nahody s číslami sú nemožné. Pozi sa na to pragmaticky, ak si vyberieš "geologa" lebo to hceš proste utajit, tak ti napíše hovadín kolko len chceš. Ja proste neverím týmto kecom. Mna presvedčili tie odliatky, z andezitu urobili chram, myslim, že to bolo v indii, a po celom svete monolity, ktoré NEMOHLI nijak opracovať ani usadiť. Veríš zdravému rozumu, či nie? vyber si lebo ak sa chceš spoliehať na kecy a zmanipulovane správy, potom ta klamu nadalej..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem si predstavit ze medzi  egyptologmi sa povazuje za "neslusne" publikovat nieco ine.  Aj ked aj to ma svoje limity, ale mimo nich ziadne utajovanie nemoze existovat :),   nemas na geologov  ziaden dosah a naopak clanok, ktory by to potvrdil by mal vysoke score citacii.   A pre mna to ze ludia dokazali opracovat monolity po celom svete je dokaz presne opacny,  ze to ide.   za dokaz nepovazujem ze to niekto neskuseny skusa par hodin a vyhlasi ze to nejde.  Takto ani ohen nezalozi,   na vsetko treba kumst.   A to este prosim hovorime o egyptologii,  na ine oblasti  archeologie nemaju egyptologovia ziadny dosah.   Takze nie, neverim na svetove sprisahanie archeologov s cielom utajit ze egyptania poznali beton :).    keby sa to preukazalo, tak by to par dni v casopisoch a potom by to bolo kazdemu jedno.  To jednoducho nie je vec co hybe svetom.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri sa už aj to je drzosť, že o tejto "teórii" odlievania nikde nepísali, veď to je nejaký pošahany funclub, kde ti nedajú k dispozícii nič, žiaden predmet na preskúmanie, potrebuješ povolenia na všetko.

Ešte raz na videu máš zábery zanechaných stôp dreva v kameni, symetrické otvory, diery, vyrezane miesta, maš tam x zaberov, ktoré nevysvetlili nijak, rozumieš nijak. Teda, ked zistíme, že to mohli nejak odlievat je psou povinnosťou ich zvolať expertov z celého sveta, aby urobili merania, štúdie na to. na všetky nezrovnalosti. No a ja sa nečudujem, však aj dnes tu máš odborníkov na všetko možne, paradoxne je, že stale sa triafaju vedla z veľa vecami, takí su to experti. Potom ani nepríde čudné, že faraon ide premiestnit horu skal 100 km od umiestenia s barkami a medenymi nástrojmi, však to je šialene. To by som ako faraon ani neskusal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak sa bavime o tom filme, tak tam jasne vidis dieru a sadru.  Nie drevo v kameni,  pozri sa na to este raz.  36,07 je tam jasne vidiet bielu farbu.  Tak som si povedal, ze toto je dokaz len toho ze uz nevedia uvazovat kriticky o vlastnych napadoch. ( a vrtanie do kamena zase nie je ziadna novinka,  to je znama technika.  Drevo a piesok,  kremicitan ma tvrdost 8 a vyvrta dieru skoro vsade)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

diery, nie dieru, načo by si sadroval dieru medzi drevom a vapencom? LOL, inak vapenec je biely..

ešte raz, načo by si vrtal diery do žuly? presne odstupňovane a male? tyso tam je veľa zaberov po celom svete neprirodzených veci v tých stavbách, buď zabudnute dreva v, dierym vystupky, či vyrezane platy,veci, v tvrdých horninách. To by nerobila primitivna civilizacia po celom svete. Naopak mal by si ich kopu pri stavbach kde maš debnenia a odlievaš.

kremičitan ale maš medene nastroje to nevadi? asi si nikdy nič nevrtal s meďou. to je len taka čerešnička na torte, mas sošky z ešte tvrdších materiálov, symetrické, ako to ideš robis medenymi nastrojmi a pieskom, už ťa vidím, si proste neni v tomto doma, teoretizujes, nemas skusenosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na vrtanie sa pouziva drevo, nie med.    Trochu vody, piesku a drevo s lukom aby si mohol tocit male zrniecka sa ti uchytia v dreve a zarezavaju.  A pyramida v meidune je plna dreva,   pise sa ze to bolo drevo o ktore sa zachytavali lana pri tahani kamenov, pozri si fotky.  Pise sa ze zrejme nebola dokoncena a tak ju mame rozostavanu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Meidum

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej mali vrtačku z dreva. ty zjavne nechapeš, že to nie je nejaka jedna dierka, maš ich kopu, vystupkov, dreva vo vapenci, ešte okrem toho, že ich tam zabudli ich obsadrovali, LOL. Ja ta nemusim presvedičať, uplne jednoduchce vysvetlenie je, že to mohli odliat a diery su tam po tom ako debnenie uchycuješ medzi sebou. Kotvy v žulových blokoch ti nevadia, tieto veci by ta neboli, to je jedna z veci prečo ja nedoverujem tymto klamarom, čo zatajuju skutočnú podstatu a vystavbu pyramid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nakoniec,   vieme kedy polynezania osidlili velkonocne ostrovy,  v 13 storoci.  A ak vazne niekto tvrdi ze tam potom egyptania stavali moai, tak  to je uz je uplne urcite mimo cohokolvek vedecky publikovatelneho. Tazko sa mozes divit ze sa potom strati aj cokolvek potencialne zaujimave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nestoji a nepada na jdenom snimku dreva, tieto informatorove argumenty zbožnujem. Vo videu je použita jedna miera kralovsky laket kde je podľa archeologov rozpätie od do, v dokumente hovoria o cisle 0,5236, čo som analyzoval z ineho videa, a tato hodnota sa da odvodit z geometrie pyramid. A ked niekto nameria presne 5 loktov, s číslom 0,5236, to znamaná podľa teba čo, že si to vymslel? zoberme si to najpresnejšie a to maš žulovu, kralovsku komnatu ma presne rozmery v cme zistene laserom a udavané su aj lakte.

Co ti ako nesedi človeče? s wikipediou na mna nechod. To je mala barlička.

Napr. ku kvalitnym materiálom z geologie sa na slovenskom internete ani nedohladaš.

kings-chamber1f.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja verim len dôkazom z prirodných vied, nejake rozprávky zo zapiskov za dôkazy nepovažujem. ty si tvrdil, že pi v pyramide nie je. No, ale je a v každej znamej, no je tam aj phi, a vztahy vedu aj na tu kvapku, definíciu metra a kralovksy laket v hodnote cca 0,5236. co je zároven objem gule o priemere d=1, no a ešte k tomu je to hodnota cca pi /6. Ci sa ti paci, či maš niečo v zapiskoch z internetu nehra ulohu, pretože čísla nepustia. No a ako naschval najdeme tieto čísla nie len v egypte no a ešte k tomu najdeme velké bloky z dioritov, skary žiadne, s dierami, výrezami, super presne osadene v desiatkách ton.

PS: na tom tvojom obrazku, nie že by to bolo dôležité nie je žiadna malta vidieť, vidno akurat popraskany vapenec v okoli dreva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenze egyptania pouzivali ine pi ( 256/81 = 3,16) ,  to nevadi ?   A dobre, tak sice mame rozmer kubitu alebo kralovskeho lakta ako 0,523 m.  Ale kde mas meter,   vies najst akykolvek zdroj ze sa v egypte pouzival  meter ? ?

A tiez mam iste pochybnosti o tej kvapke vody. Preco by mala mat stalu velkost ?  zda sa mi ze to zavisi od materialu a  toho co je vo vode rozpustene.  Okrem problemu ze sa to fakt tazko  meria, pretoze sa tie kvapky zlievaju. 

( nasiel som

priemerna velkost 2.1 mm a s chybou cca 8 percent.   Co je na metrologicke ucely uplne nanic.

 

 

A ako v kazdej znamej pyramide ?  mas pyramidy s roznymi uhlami.   

dobre, tak ja som nasiel rozmery

Length 10 (5.24)

Height 11.17 (5.85)

Width 20 (10.47)

Prevod na metre je podla mna nahodny,  rozmery v kubitoch nie, to zvolili.  Ale to rozpatie je preto ze  to nevedeli presne udrzat cez starocia,  tak sa im menil standard.  A cislo 0,523 mas prave z rozmerov komory, tak ho spocitali.  Greci pouzivali kubit tiez ( a tisic rokov neskor v alexandrii a tam bol 0,525 ).  Takze otazka na presnost by bola. Merat na mikrometre v staroveku sa mi zda trochu odvazne.  Ale aj tak klobuk dole pred ich metrologiou. 

  Tak zober 10 20 11,7  a ukaz kde je pi.  Ale faktom je ze ked si zoberies tri nahodne cisla a zacnes to premienat na ine jednotky a podjednotky tak by v tom musel byt cert aby sa niekde k pomeru 22/7 nedostal. 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso,

ved to tam mas v dokumente kde vsade mas pi, atd. Prečo ti mam dokazovat  to, čo tam maš najdene, tak si to nevidel a snažiš sa to znehodnotit z rychlika, alebo ako?

vyška nie je 11,17 ale 11.18.

Pozri si video od 1:43:59.

Ak sa objavi číslo 0.5236m, čo je objem gule o priemere 1 m a to nie raz, ale niekolko krát v pyramidach a ZAROVEN to je kralovsky laket tak musíš poznat 1M, inak kružnicu neurobiš, ani gulu.

A ďalšie suvislosti: pi/6=pi-phi*phi=objem gule

V tejto komnate je zakladna w=10=10*0,5236, zvyšok do obdlžnika je teda 10*phi*phi. No to phi podla vypočtu sedi aj s vyškou, atd.

 

Screenshot - 8_ 1.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vazne? to nema s archeologiou ale matematikou, cela pyramida je hra s tymito číslami, a nie je to jedna pyramida, je vylučena nahoda naprieč celým svetom. Kralovska komnata je teda nadidazjovana, či sa ti to paci alebo nie veľmi divne, najdeme tam tieto hodnoty pi, phi, pravouhly trojuholnik o celych číslach, je super presna, skoro dokonale usadena z obrovských žulových blokov, ktoré nevedia opracovať, rezat, dvihat, nemaju vyspelu geometriu a ty tvrdíš, že nepoznali pi, phi a podobne veci. To je prave zaražajuce take niečo tvrdit.

Keby si teda komoru zmenšil 10 krat, tak hadaj čo dostaneš? naše konštanty pi, phi, objem gule presnee na tisicinu a to ešte v metroch o ktorých nevedeli. Tak si to prečítaj desat krat po sebe a ukaz mi takuto nahodu niekde vo vesmire, aby si pochopil ako si mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ku kvapkam:

ak maš hladky, suchy povrch zoberieš kus drievka a urobis kvapku, ktorá sa tam urobí, niečo ti padne ešte do pohara, tak ja som nameral vždy 1 cm, pre kvapku, ktorá je idealna kruhova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre,  toto je tema pyramidologie a to je mimo vedy.    Vela zabavy.   A len bokom,    vesmir je podivne miesto :)

napriklad  skeptik Cornelis de Jager: "Velosofie. Rekenen aan de Grote Piramide en m'n fiets". (česky „Velosofie. Výpočet velké pyramidy a mé kolo“) In: "Skepter", 3, Heft 4 (1990), zobral  svoj bicykel a na nim nasiel  tiez vsetky tieto konstanty.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo to melieš? tu sa nejadna o jednu pyramidu, ale kupu stavieb kde su tieto čísla implementovane aj neskôr, to je tiež nahoda? Veda je veda, nie čo o nej prehlasiš. Mne je jedno, že ttomu neveríš, nemáš odpovede na nič, tento dokument ti na ne poskytuje odpovede, nie len z pohladu čísiel. ty si chcel pi v kralovskej komnate, phi, objem gule, celocisleny trojuholnik, ten mas hned v susednej pyramide. To všetko su nahody. tieto reči čo je veda a čo nie je veda milujem, hlavne ked ich vedu akademici, ktorí na nič neprišli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlaty rez s gulou, či kružnicou je pevne zviazany exaktne. phi=1/2+sqrt(5)/2 (dostaneme pri konštrukcii z videa), bez ohladu na tvoje smejkanie sa. Kralovska komora ma zakladnu (plochu) 10*pi, jej vyška zvazuje uhlopriečný trojuholník s celými číslami. Zas či sa ti to páčia, alebo nie najdeš tam tieto čísla. Ak by obvod bol dokonale 10*pi, potom znova máme presne phi, presny objem gule, ak by bol laket =presne 4/3*pi*r3.

Znova či sa ti pačí, alebo nie boli by čísla úplne dokonale. To, že to egyptania exaktne nemali, pretože mali obmedzenu presnost nevadi, zvyraznovali to kde sa len dalo. No a NAHODOU to exaktne sedi aj s presnými vzťahmi. kukaj sem:

r=1/2

4/3*pi*r^3=4/3*pi*(1/2)^3=4/3*pi*1/8=1/6*pi, exaktne smejko.

ak je laket=1/6 pi, exaktne mas nasledne pi v pyramidach, komorach, exaktne mas objem gule, exaktne mas phi. Ešte volačo tresni o nahodach...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám taký pocit, ale vážne sa mi to nechce hľadať, písali sme tu už o tom, celkom iste.

matematika tam je, ale môže tam byť ešte jedna príčina, kdesi by tu mohlo byť k tomu aj video, ja som ho stopro kedysi dávno videla, a je to aj logické.
v tomto videu je tam časť, kde je kruh, z kruhu odvodzujú lakte a kdečo, videli ste to.

vzdialenosti veľmi pravdepodobne merali kolesom.... je to desivo starý vynález a používa sa dodnes - aj dnes s tým behajú kedykoľvek po meste plynári a elektrikári, iste to má svoje meno, ale nenapadne mi. to je jedno.
takže.... keďže merali vzdialenosti týmto kolesom, číslo pí tam v tých rozmeroch zapísané byť musí.
z kolesa obtočeného povrazom zdôvodňovali ďalšie miery... tie všetky tam sú. úplne rovnako ako zlatý rez v prírode, tie čísla tam sú, len ich bolo treba vyniesť na svetlo.
nechcem sa tu ponárať do hlbokej matematiky, ale tam, kde je koleso, je aj pí. tam, kde je príroda, je nielen zlatý rez, ale spústa kdečoho iného. len to ľudia museli vylúpnuť, prísť na to.
tým hovorím len to, aby sme sa nemotali v ďalšom odbornom kruhu... ale to premýšľanie sa mi rozhodne páči.

a myslím, že nielen egyptológia má svoje odborné tajomstvá... okrem iného je známe, kým mal pod palcom egyptské pamiatky pán Zahí Havass, a o tom tu už robopol písal - sa k egyptským vykopávkam, nálezom a zisteniam nedostal nikto okrem samotného Havassa. zmietla ho revolúcia r. 2011, ale stále je doyenom egyptológie a keď to niekto sleduje: výskumy sa sem tam aj konali, a nielen ručne stručne, ale výsledky nechávajú na seba čakať niekedy roky, alebo sú jednoducho pozastavené.
pokračování příště... a příště sa nekoná. a tak a podobne :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pri matematike je dolezite napr. že zviazali  v kralovskej komnate celočiselny trojuholník, to je podklad k zlatemu rezu, k pomeru stran potom. Pri Chufuovej pyramide to presne nie je lebo vyška nie je presne zviazana so zakladňou, ale je to dostatočne presne.

celočíselný trojuholník je však nutný podklad k pravým uhlom, a k presnosti ktoru dosiahli, inak by to napr. nebol dokonaly kvader v kralovskej komnate.

na obrazku (vid. vyššie) postupne je pri 1 laket=0,5236

potom 2*phi^2=w, 3*phi^2=D1, 4*phi^2=L, 5*phi^2=D2

prepočet D2=5*1.61803398874989^2/(1/6pi)=25,000...laktov, sedi presne.

https://www.wolframalpha.com/input/?i=1.6180339887498948482045868343656381177203091798057628621354486227^2*5%2F(1%2F6*pi)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov