Skočiť na obsah

Zlatý rez, ley lines, pyramídy, pentagramy v starej Európe a vo svete


game

Odporúčané príspevky

kedze ju v case ptolemaiovcov opravovali, tak aspon vtedy bola bez piesku a kedze vies ze vykradaci hrobov uz davno predtym vykradli co sa dalo, tak asi tusis ze tam nic nebude. a k udajnym, tak to je. historia ani s pisomnymi pramenmi nie je zarucena, bez nich je to este tazsie. mozes verit vselicomu ale v historii je kontext najdolezitejsi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

existuje dokument o "nedokoncenej pyramide" praveze to ukazuje na dokoncenu neskor vyrabovanu celu az ostali trosky. Ta pyramida je v Abu Rawas, v tejto zrucanine sa nasli stopy sosky sfingy, udajne ju postavil teda panovnik zrutenej pyramidy na pocest svojha otca Chufu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

zatiaľ mi stále vychádza, že Sfinga a tri pyramídy sú staršie, než sa datujú.

nepopieram nálezy kdekade, Egypt je artefaktmi obsypaný, egypťania neboli len grafomani, boli vôbec posadnutí mumifikovaním všetkého, čo kedysi žilo, tvarovaním kameňov do celých alejí rovnakých sôch, megalomanskými výtvormi, a pyramídami, ale v tom neboli sami.

 

ovšem dnes som sa náhodou preklikala k jednému videu na YT, len prerozprávam o čom je, je to v maďarčine, ale jeden z najoriginálnejších myšlienkových pochodov, prečo sa pyramídy stavali:

 

pán sa vracia do časov, keď na mieste Sahary bola kvitnúca záhrada a husto obývané zelené oblasti... zemská os sa mierne pohla, to spôsobilo, že Sahara sa zmenila na vyprahnutú púšť, a národy sa pustili nie smerom k moru na sever, ale počuli, že od nich na západ existuje veľká kultúra - tak sa tam vybrali... prišlo ich v migračných vlnách toľko, že egypťania nevedeli zanedlho čo s nimi, tak si zmysleli, že im dajú stavať pyramídy... ten pán musel husto premýšľať: pyramídy vystavané imigrantmi, aby sa nenudili a mali prácu a zarobili na seba... tak, toľko k tomu :)

toto si zaslúži tu spomenúť, toto tu ešte nebolo - a podľa pána je to doteraz zamlčovaná pravda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Tak som urobil článok o záhadách v pyramídach, kde som zhrnul predošlé úvahy a zistenia, doplnil ďalšie nové Link: https://robopol.sk/blog/z%C3%A1hady-v-pyram%C3%ADdach Stavba pyramídy do výšky

V druhom diely videa zo state stavba pyramídy je hypotéza o tom ako mohli stavať pyramídu do výšky. Najskôr urobili klasickú rampu (sypanú) do 1/3 výšky pyramídy. Väčšina objemu pyramídy je do objemu 1/3 výšky. Z tohoto dôvodu potrebovali mať dobrý prístup k pyramíde na presun obrovského množstva materiálu (kamenných blokov). Zvyšnú časť pyramídu stavajú podľa hypotézy s využitím lomených rámp, ktoré sa zatáčajú. Existuje viac spôsobov teoretických riešení.

 

predstavím Vám svoju hypotézu ako mohli stavať zvyšok pyramídy:

Mohli stavať rampu v samotnom telese pyramídy, niečo na spôsob točitého schodiskaNepotrebujeme vysypávať rampu z ďalšieho materiálu, ani odstraňovať následne materiál z rampy!.

 

 

Točitá rampa v telese by mala napr. klenbové stropy na roznos síl do okolitého kameňa pyramídy.  Takýmto spôsobom sa dostaneme k vrchu pyramídy. V tomto momente potrebujeme vyplniť prázdny priestor našej rampy, ktorý vyplníme postupom zhora nadol. Jednoducho vyplníme našu rampu kameňom zhora nadol, môžeme využiť aj maltu, či vedomosti robiť betón starých Egypťanov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pozrel niekto ten dokument?

Ci nikoho v dnešnej priblblej dobe už nezaujíma, že egyptaina prešli cely svet a "vedci" nám tu servirujú staročia sračky o povode pyramíd, vedomosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odporucam je to dlhe ale dostanes uplnu skladacku a nie kecanie, dokazy, dokazy, dokazy. Ja sa divim, že nikdy som nepočul nejakeho geologa hovorit o tom, stavitelov, nie buranov od stola, prečo to neskumali, mikroskopicke štruktury a podobne. Odpoved je jednoducha, tajili to do poslednej chvile. Teraz som presvedceny, že takto nejak to prebehlo. tie zahady sa nedalo vysvetlit inak, okrme totalnych volovin s UFO

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak,   problem je ze  ide o filmovy dokument a ja neviem dobre odlisit co je pravda a co nie.    Tam kde sa hovori napriklad o davidovitsovej teori geopolymerov, tak viem ze je stale kontraverzna ale nestudoval som podrobne preco.  Ale viem ze  sa uvadzaju kamenolomy,  kde sa mali tazit kvadre.   Mame par papyrusov, ktore su uctovnymi zaznamami o tom ake nastroje dostavali robotnici a pod.  A mame obrazky ako tahali kvadre,  ziadne o tom ako zalievali beton.  Je to teda mozno  dobry napad ale nezda sa ze by sedel s dalsimi znalostami.    Dalej sa spomina pi v pyramide ale to vieme ze je urcite zle.  Mame totiz matematicke papyrusy a vieme ze egyptania mali pi ako 3,16. ( vid randov papyrus).   A to meranie kvapky vody som nenasiel v ziadnom normalnom zdroji,   nepisu o nom egyptania a nema suvis s jednotkami ktore egyptania naozaj pouzivali.    A toto je vsetko spletene dohromady,   uplne ulety s niecim co si zasluzi viac pozornosti.     A tak je otazka, co teba presvedcilo ?  Co povazujes za ten rozhodujuci dokaz ?    A ten mozeme preskumat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach jaj tyso,

Mam pochybnost, že si to nepozrel celé a dôkladne. Hovoris, že pi v pyramidach nie je určite? tož to je argument na urovni informatora. mal by si byt vdačny, že taky dokument je a môže ti otvoriť oči.

Na strane tejto teórie je množstvo dôkazov z matematiky, geometrie, staviteľstva, chemických rozborov, dôkazov po celom svete. Ja považujem za najpresvedčivejšie to, že žulu odlievali a dôkazom je ta neuveriteľna homogennosť stavieb, soch po celom svete. A nepotrebuješ na to mimozemštanov ani Atlantanov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, tyso napísal:

Tam kde sa hovori napriklad o davidovitsovej teori geopolymerov

nie je to nová teória, pred desaťročiami sa o nej hovorilo a hodne popísalo, ako o rozumnej alternatíve k prevlačovaniu kamenných hôr.

vieš, pripomína mi to jednu vec - trochu z iného súdka, ale rozhodne veľmi pripomína, a nachádza sa konkrétne na tomto fóre v inej téme o archeologických nálezoch:

svojho času sme tu mali partiu vzdelaných mladých ľudí, ktorí študovali všetci vospolok archeológiu.... keď prišla reč na známe polodrahokamové a kryštálové lebky z Južnej a Strednej Ameriky, vyštudovaní mladí archeológovia o nich nemali ani šajn. tuším jeden sem hodil foto jednej z lebiek, pod zlým názvom, netušil, že tých lebiek je viac.
toľko k tomu.
pritom to nie sú artefakty, ktoré len tak oprášime ako mincu z čais Márie Terézie vykopanú v záhradke vedľa mrkvy.

zaoberám sa týmito témami neskutočne dlhé desaťročia, a prečítala a pozrela som toho hromady. mladí archeológovia ma presvedčili, že sú "barbarmi" svojho odboru. a nemyslím to v zlom. roky a univerzity neznamenajú otvorenie mysle, môžu znamenať zakuklenie vo svojom odbore.


ps. nemiešam sem Atlanťanov, len zakuklené mysle, točiace sa vo svojom odbore na akademickej úrovni. mimochodom, od týchto mladých voľakedajších archeológov vieme, že tento akademický svet je neskutočne revnivý. nevybočiť, lebo ťa udupú. nemať viac úspechov, ako druhý akademik, lebo ťa vyhodia z kruhu von. týka sa viacerých akademických disciplín.


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak game, ja na mieste Faraona, by som si dovolil stavat pyramidu az vtedy keby som vedel, že to je možné dokázať. A to je ta pointa. nemuseli všetko umelo vytvoriť a odliať, ale to, že robili aj toto je neodškriepitelný fakt. A na to potrebuješ poznanie, na stavbu takej obrovskej stavby treba velmi vela znalosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem,  ale potom taka vsetecna otazka.  Tam kde pouzivame beton ( a aj tam kde ho pouzivali rimania ) nerobime kvadre. A tiez je potom zahada preco su kvadre vnutri pyramidy viditelne horsie opracovane.  Ale to ze stavitelia vedeli velmi dobre co robia, to nespochybnujem :).  Ludia neboli sprostejsi,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je dovod na presnost, kedže je to vnutrajšok, tak tam možu byť nahadzane šutre predsa. nemožes sa chytit slamky, že aha tutu jeden kvader nie je odliaty. Resp. inak nepoužival by si len nejaky jednorozmerovy šalunk.Ono takto, to, že by odliali celu pyramidu sa mi nepozdava, problem je ten, že sú tam rôzne rozmery, čo by si odlievanim nedostal, ale ked mas kusy kameňa a zaleješ betonom, resp. tym umelym vapencom, tak by si predsa využil aj šutre z okolia ako všetko miešal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, tyso napísal:

Ludia neboli sprostejsi,

... a tiež je záhada, dodnes vedľa xy kdejakých rámp, čo už na prvý pohľad zaváňa veľmi divne, každá jedna, ako si v hĺbke pyramídy svietili...
a ako a prečo tvorili 15x15 cm "odľahčovacie" kanály, ktoré robili všetko na strpčenie života staviteľov, len neodľahčovali nič.... : )
a stále do toho nemiešam Atlanťanov, len sú to stále hromady nezodpovedaných otázok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rampa nie je problem, aspon nie taka čo by šla max. do 1/3. Ja nevidim nezodpovedane otazky, ake otazky su nezodpovedane? Egyptologovia nechcu ani len pripustit odliavanie kameňov, či ešte slabšiu veriu výrobu umelého vápaneca. Maltu robit určite vedeli. Ta sa tam aj našla.

Pre mňa bola zahada ta žula, resp. diority, či odliate čadičove monolity. To boli 100 ton niektore. To mi nikto nepovedal, že to mohli odlievat, ja som ani nebol nikdy pri pyramidach osobne, však už od pohľadu sa dá zo štruktúry veľa zistiť, skuseneý geolog a staviteľ po preskumaní ti povie, že toto a toto sa mi tu nepozdava, je toto možné, že banda buzerantov radšej vymysli antigravitaciu a ufo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechytam sa slamky,   ja to nejdem vyvracat.  Necitim sa odbornik na vsetky mozne oblasti, ktore by som k tomu potreboval.  Len som spomenul co sa mi nezda.  A prave u egyptanov, kde bola dobra kulturna kontinuita by som cakal ze takato uzitocna technologia by bola zachytena v papyrusoch a pouzita sirsie.

BTW https://www.forbes.com/sites/davidbressan/2017/09/28/papyrus-reveals-from-where-the-rocks-used-to-build-the-great-pyramid-came-from/?sh=f3412e93a905

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

pred 7 minútami, robopol napísal:

Ja nevidim nezodpovedane otazky, ake otazky su nezodpovedane? Egyptologovia nechcu ani len pripustit odliavanie kameňov, či ešte slabšiu veriu výrobu umelého vápaneca.

jaj ano, tak, tak je to správne: otázky sú zodpovedané, každým jedným študovaným archeológom ináč ale hlavne nevybočiť z akademického sveta.

@tyso
fakt je, že egypťania boli grafomani... ale hovoríme o časoch, z ktorých sa zachoval podľa odborníkov jeden hodne poškodený kus papyru...
a vlastne sú okrem toho dodnes pofidérne zaradenia troch gízskych pyramíd... o ich stavbe tiež poznáme len Herodotove poznámky z počutia o 2000 rokov neskôr...
o prvých stavbách, ktoré tam dodnes sú, masívne a hlboko, nevieme zo žiadnych kamenných nápisov ani papyrov nič.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten dokument je dobry okrem toho, že to dáva zmysel všetko, aj to do seba zapadá, stavia hlavne na dôkazoch

všetky čísla a geometria je obsiahnuta vo všetkých pyramidach, skumajme fakty a tu rozmery pyramidy, dalšie dokazy-  chemické rozbory, najdené dreva vo vapencoch, diery v žulách, monolity po celom svete sa dajú vysvetlit iba tak, že to proste egyptania všetko navštivili a urobili tam dokazy, že tam boli.

Tu nie je o čom, keby som vedel o tom odlievani, tak mi je jasné, čo sa vlastne udialo v minulosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  myslim ze tych papyrov je viac.  Ale mne nesedi predstava ze mas takuto technologiu, ktoru pouzivas v masovom meritku a nemas ani pred tym ani potom o nej stopu.  A druha vec ze nejde o nic trivialne,   je to zlozitejsie ako porcelan.

A dalsi vedci tvrdia ze to nesedi pod mikroskopom

https://www.concrete.org/publications/internationalconcreteabstractsportal/m/details/id/3624

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0305440383710423

Ale ja nejdem robit ziadne zavery,  myslim ze to stoji za skumanie. Prakticka experimentalna  archeologia je stale v plienkach.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani ja nerobím závery... pred chvíľou som chcela čosi dopísať o praktickej archeológii, ale fakt je ten, že čo sa týka Egypta, tam nebolo celé desaťročia prípustné priveľmi myslieť na neičo iné, než pripustil akademický svet... pokus s vyvŕtaním kúska jadra žuly a preprava malého monolitu je kúsok vtipu, nie experimentálna archeológia.

čo sa týka tej stopy - nemáme stopy ani po medených dlátkach a kilometroch rámp, predkovia grafomanov o nich zabudli napísať : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby si si to pozrel celé, tak egyptania si chranili technologiu, a udajní slobodomurari to poste prevzali. ty sa spoliehas na nejake blbe papirusy, skus sa pozriet na dokazy a to je matematika, fyzika, chemia, geologia a staviteľstvo. to su priame dokazy a nie tie šplechy archeologov, čo nerrozoznaju gabro od žuly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po rampach neviem ( viem ze nasli rampu v kamenolome ale neviem o ziadnom naleze pri pyramide) , ale medene dlatka mame najdene aj zapisane :) 

Robopol, problem je ze to nie su dokazy.  Matematika nesedi s tym co vedeli, chemia  hovori ze to bolo mozne, nie ze to robili a geologia tvrdi vselico, dal som ti odkazy kde tvrdi ze to tak nebolo ale viem ze dalsi tvrdia ze to tak bolo a ja to neviem posudit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty sa proste branis tomu, že ta oklamali, matematiku som rozobral sam a je to tak, vratane geometrie, ja som mal geologiu a som stavebny inzinier, nepotrebujem teda nejake archelogicke reči o tom. Odlišiť umeleý vápenec od prirodzeného nie je úlohou archeologa, ani posudzovat staviteľstvo, môžu sa hrabat v spisoch, mas zvazky napr. k biblii, čo je u teba dokaz čoho? z vedeckého hladiska ničoho. O pyramidach sa da urobit seriozny vyskum, magneticke polia, štruktury kameňov, staviteľské nezrovnalosti, to nemajú čo posudzovať archeologovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov