Skočiť na obsah

Zlatý rez, ley lines, pyramídy, pentagramy v starej Európe a vo svete


game

Odporúčané príspevky

no... zopárkrát som tu už  za mnohé roky kdekade písala, svojho času som knihy na podobné témy zbierala.

aj za socíku sa k nim dalo dostať, aj k faktografii, aj ku konšpiráciám, samozrejme, po sametovej sa vyrojili tony kníh a dokumnetov, od skutočných archeologických výskumov po kdejaké dementi československých autorov na adresu konšpirácií, jednu napísali českí manželia historici, je to jedna z najnezáživnejších hlúpych kníh, aké mám doma, odsúdená na kontajner v blízkej budúcnosti, doteraz mi jej bolo vždy ľúto... klasika od zeleného stola, nepresvedčili by ani mačku, aby si umyla uši...

 

podstata je, že po istom čase som ich prestala zbierať, pretože napriek tomu, že sa objavovali klasickí autori, noví a novší čerpali a žili jeden z druhého a nemali kam ďalej, stále divokejšie bludy bez štipky myslenia, ten typ, ktorý napíše knihu, preberie od desiatich autorov pred ním, premieša, a hurá, je na svete ďalšia senzačná kniha... unavilo ma to, na hodne dlhý čas som vynechala aj tému, a knihy som prestala kupovať veľmi veľmi dávno. Z tých kvalitnejších kdejakých mám doma okolo 100 - 150, nikdy som to nepočítala, ale aj medzi nimi sa nájde zopár paškvilov, odsúdených na ďalšiu várku kontajneru, a medzitým som pozrela kopy dokumentov pôvodne v tv - nie všetky televízie boli úzkoprsé, kopy dokumentov neskôr kdekade... proste kopy.

dlhý úvod, ale presne preto ti neviem povedať, kde má myšlienka, že trojica plus Sfinga boli najstaršie.

niekde tam, a nie len v jednom zdroji, aj vo filmoch, kdekade.

 

pokiaľ si teraz narýchlo spomínam, jedným z vysvetlení bolo, že čím ďalej, tým menej bolo pre egypťanov dôležité posmrtné blaho ich faraónov, vrátane toho, že začali sa opičiť po prekrásnych gízskych pyramídach, ovšem bez toho entuziazmu, z podlých a nekvalitných a lacných materiálov, s menej robotníkmi, neznamenalo to pre nich už tú slávu, a keď sa rútili do seba jedna pyramída za druhou, nechali toho úplne.

 

tých vysvetlení tam bolo aj viac, aj konšpiračných, samozrejme, dokonca aj hrdinní manželia Malinoví tam dosčli s nejakými fantamagóriami, ktoré sa mi celkom vážne nechce hľadať. podstata bola, že gízska trojica postavená podľa pásu Orionu, na čo sa prišlo ani nie tak dávno, a Sfinga, prvá z celých plejád ďalších sfíng, ktorá pozerá na presne určenú časť oblohy, .... atd atd... boli prvé. sú dokonalé, a leby ich neušúpali od vonkajšieho lešteného kamenného obalu stavitelia Káhiry, sú leštené dodnes.

ovšem dodnes sú krásne, obrovské a bez debaty stále záhadnejšie s novými objavmi a umelo vystavané kamenné hory s tajomstvami. nie že nie... tí, čo sa k nim dostanú preskúmať aspoň niečo, doteraz vždy objavili vo Veľkej pyramíde, zvanej zrejme skutočne nie celkom správne Cheopsovej, niečo nové. a neobjavuje sa len v nej, aj v susedných dvoch, pod nimi, pod Sfingou a okolo celej oblasti, len sa o nej najviac píše.

 

nezmysel? nikto zatiaľ nemal ako dokázať, že neboli prvé. ani že boli len tak niekde pohodené, ani že boli posledné...

otázka, o ktorej môžeme premýšľať, a nemusíme konšpirovať: prečo boli a sú také aké sú, na rozdiel od ostatných kôp zrútených pozostatkov?

 

otázka: mohli byť naozaj prvé... len inokedy.  slávny Hérodotos vo svojej histórii popísal len to, čo sa dozvedel dlho dlho po stavbe Pyramíd... dokonca prisúdil robotníkom denne tisíce kilov cibule ako stravy. nevidel ich stavať,

 

a čo je zaujímavé, grafomanskí egypťania, ktorý vytesali hyieroglyfy o všetkom na každú voľnú plochu, namaľovali každé hnutie svojho života všade, kam to len šlo, nezanechali o ich stavbe ani jediný hieroglyf.

 

myslím, že ten paškvil o záhadnom nájdení nepresne namaľovaného mena Cheops vo vnútri pyramídy môžeme na chvíľu vynechať... prípadne sa k nemu neskôr vrátiť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  nuz su zdroje a zdroje :

https://sk.wikipedia.org/wiki/Egyptsk%C3%A9_pyram%C3%ADdy

 

Najstaršia známa pyramída je Džoserova (Necerichetova) Stupňovitá pyramída v Sakkáre, postavená približne v období rokov 2630 – 2611 pred Kr. na začiatku 3. dynastie. Podľa tradície ju navrhol prvý známy architekt Imhotep a je tiež považovaná za najstaršiu monumentálnu stavbu postavenú z opracovaných kamenných kvádrov.  V Sakkare je viacero pyramid a je aj vidiet ako postupne vznikali a ako sa  menil  vzor,

 

 

 

Velka pyramida : v štandardnej egyptológii sa udáva, že ju dal druhý kráľ 4. dynastie Chufu,   je viacero zachovalych pyramid  co napriklad tato :  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%A1_pyramida

 

 

A mas vela danikena, o stavbe pyramid  uz storocie mame texty priamo v pyramidach  ale aj take bezne zapisy z robotnickych dedin o pridelovani cibule, piva a nastrojov :).  A nie od herodoa ale priamo od pisarov v hieroglyfoch.

 

a rovnako o falsovani Chufuva je dnes jasne ze ide o nezmysel.     Atd.     

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak tyso tvoj odkaz z wiki, ze najostrejsia pyramida, pricom chufu ju ma ostrejsiu. A to je zaujimave ze? tam je iny sklon a chufu ju ma presne pi /pol co sa da urobit ako zlomok. Toto nevysvetlis stabilitou, pretoze kameň ulozeny na seba presne umoznuje aj ostrejsie sklony, ale tu ide o nieco zvlasrtne este sa s tym pohram (ak budem mat na to cas a chut) ako mohli prist prave k takym pomerom, fi a phi spolu suvisia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páni, isteže je viacero zachovaných pyramíd, ale už našli nespočetné množstvo zrúcanín, v porovnaní s tými, čo stoja, sú tam hromady, o ktorých celé stáročia mysleli páni od vied a kdekto, kto tam svojvoľne kutal a vyhadzoval pamiatky do luftu dynamitom, že sú to len hromady skál.

 

mimochodom, otázky klásť smieme :)

 

červená pramída chodí v podobných topánkach ako tri gízske pyramídy - zoznamy kráľov existujú, grafomani nechali svoje kartuše a hieroglyfy a maľby a kresby a sochy všade, čo kde postavili... vo veľkých pyramídach nie. aj červená pyramída sa diametrálne líši od sutín ostatných pyramíd, od Džóserovej úplne. Džóserova sa stavala z malých kameňov, červená už z veľkých, kvôli väčšej stabilite, vôbec v nej nešli pod zem, komory má len mierne v podloží, ale ležia nad podložím, zatiaľ objavili jeden vstup a tri jedno za druhou idúce komory, bez kdejakých odvetrávaní a podobných kratochvíľ.

dnes sa traduje, že Snofrev postavil za svoje panovanie okrem spústy iného a večného vedenia vojen aj tri pyramídy - červená mala byť druhá.

pyramída bola podľa vtedajšieho zvyku pokrytá lešteným bielym kameňom - v podstate jediný dôkaz, že pyramídu dal stavať Snofrev, je kúsok pozostatku krycej dosky, na ktorej je načmárené, že vznik stavby datuje do 15 dvojlakťov, čo by malo znamenať, že to bolo niekedy v 29 - 30. roku vlády zrejme Snofreva. je v podstate pripísaná Snofrevovi.

 

ako Cheopsova Cheopsovi, a napriek wikipedii a učeniu egyptológov nie je k čomu priveľmi doložiť, kto bol skutočným staviteľom pyramídy, napriek nájdenému nakreslenému nápisu.

 

červená pyramída mala byť alebo je dnes egyptológmi zaradená ako prechod medzi stupňovitými, ktorej prakticky jediný skutočný reprezentant stojí dodnes, a medzi vážnymi pyramídami z veľkých kameňov... pasuje k trojici gízskych, z nasledujúcich sú dnes desiatky ledva rozoznateľných trosiek... priveľa sa z červenej pyramídy stavitelia teda nepodučili... či ako to bolo? : )

 

a časy, keď sa dostávali dynamitom a kdejako vtedajší dobrodruhovia do pyramíd, boli hodne dobrodružné, pohrebné komory sa objavili kdekade, aj v červenej pyramíde, aj v gízskych, ale ani v jednej nebol pochovaný nikto.

 

 

dokonca - aby sme neutekali až tak ďaleko - v susedoch, na Morave a na území Čiech a Veľkej Moravy dokonca existuje zo stredoveku predmet, ktorý je tam v rôznych a kdejakých veľkostiach, častý nález, s okom na zavesenie, a mám o tom knihu od renomovaného českého archeológa - stále nevedia, k čomu ten častý predmet slúžil.
je to vyslovene kniha o tom, čo všetko archeológovia a historici nachádzajú a nevedia kam to dať, k čomu to slúžilo, ako to bolo... a týka sa to len tu týchto území a nedávnych - relatívne čias.

 

skúšam prosiť len o jedno - nepozerajme na všetko nenalinajkované ako na konšpirácie.

v našej minulosti ešte je hodne vecí medzi nebom a zemou, milý Horatio. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,

ale to vsetko vypada ako konspiracie, bohuzial, teda je ista velmi ale velmi mala pravdepodobnost ze tu nejaka Antaltida bola alebo ufoni a ze pyramidy su nejakym odkazom. Ale uprimne kto si toto mysli nepresiel vsetky veci okolo toho, to je spusta materialov a kedze si zober odkaz z wiki, hruba chyba, ludia casto studuju stranky kde sa fakty prekrucaju natahuju ako guma v prospech ich tvrdeni. Ja som dospel k zaveru ze to je cele len nafuknuta bublina aj ked vylucit sa to neda, vylucit sa to da iba vtedy ked budeme mat overebne informacie, toto je inak bezne v  dnesnej spolocnosti, informacie = manipulacie, vacsina ludi len veri autoritam a maju daleko pradaleko ku kritickemu mysleniu a nejakej analyze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,

 

nezaoberám sa Atlantídou, ani ufónmi, ani netvrdím, že nejaký vesmírny ufo žeriav prehadzoval milióny tony ťažkých kameňov po celom svete a nad Gízou : )

 

viem, že sa okolo všetkého motá priveľa konšpirácií, ale tieto konšpirácie sa ešte ako tak dajú zniesť - oproti internetovým moderným konšpiráciám, z ktorých človeku občas skrúca črevá, keď každý, kto vie ťuknúť na písmenká na klávesnici, dnes vymýšľa svoje konšpirácie a má minimálne hlúčik nasledovníkov, s ktorými sa podniká všetko preto, aby ľudstvo blblo.

 

konšpirácie o pyramídach sú klasika, tá stará ešte normálna konšpirátorská klasika, ale mne nejde o konšpirácie ako také, ide mi o otázky...

neskutočne dlhé roky sa motajú okolo pyramíd a Egypta otázky, a nech píše wiki čokoľvek, sú to údaje z oficiálne prijatých univerzitných zdrojov.

nie vždy sú podľa mňa presné a nie vždy sú čisté a otvorené, viď pán profesor stále tlačiaci kaleráby do hláv na univerzite vo Francúzsku a viď pán doktor Zahí Havas a ešte kopa ďalších.

 

otázky... na ktoré pred rokmi začali odpovedať praktizujúci archeológovia - začalo to kedysi tým, že jeden sa vychytil a začal vyrábať pazúriky...

pretože v učebniciach sa písalo kdečo, preberalo jeden od druhého krížom svetom, ale nikto si to nikdy neodskúšal... tým to začalo.

 

či existovala Atlantída a Lemúria a zem Mu, sa možno nedozvieme nikdy, fakt sú to legendy a Platónove filozofické traktáty?, ale nie o to ide...

zaujímavé sú pyramídy, ich vek, stavba, ktorú už načali praktizujúci archeológovia a univerzity s mierne otvorenými hlavami a pán doktor Gantenbrink...

len informácie nezostali otvorené, a ešte stále nie sú otvorené.

nechce sa mi veriť, že pána Havasa nezaujímalo, čo je za zatvorenými 15 x 15 cm dverami, na ktoré narazil Gantenbrinkov robotík... neexistuje, že nebol zvedavý.

a vek Sfingy, a ešte hromady otázok, na ktoré skutočne nepoznáme odpovede... a nemá to nič spoločné s divokými konšpiráciami :)

 

preto tu nehovorím o konšpiráciách, aj keď žiaľ takmer všetko mimo oficiálne prijatého má okamzite nádych konšpirácie... ja chcem vedieť.

vždy sa snažím spústu vecí vedieť, a ja som zvedavá, čo je za tými dverami.

 

keď je to pre niekoho konšpirácia, s tým asi nič nespravím :)

 

:) :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

načítané a napozerané je toho veľa, od detstva.. a to je hodne dlho. jeden z mojich záujmov, ku ktorému ma dostali doma...

a samozrejme som čítala aj konšpirácie, milovala som konšpirácie, ale milovala som ich aj vyvracať... a to milujem dodnes.

preto nemám odpovede.

nemám riešenia, samozrejme, ale otázky áno... odpovede učených hláv na viaceré otázky mi nesedia a nesedeli, a keď učená hlava jednoducho prehlási na otázku prečo, že preto, začínam vystrkovať anténky.

 

vy nemáte otázky? ja som ich mala furt, a mraky... skutočne sa vám zdá všetko čisté, jasné, bez poškvrnky? :)  :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

su zase otazky a otazky,   vselico je nejasne,  preto je zaujimave to sledovat. nieco co su myslime sa moze ukazat ako mylne,  sem tam dozvieme nieco nove prekvapujuce.  Ale ked su tvrdenia prilis smele a nemaju oporu ci horsie nesuhlasia s faktami  tak ich neberieme vazne.  A ked to este vedie k tajnym naukam, ci atlandide, tak si tukame na celo.  Ved zaujimavych otazok je aj bez toho dost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o atlantíde a tajných náukách a ufo som nepovedala ani slovo... dokonca som to výslovne napísala :)

o kúsok vyššie, tu https://www.freespace.sk/tema/19-zlatý-rez-ley-lines-pyramídy-pentagramy-v-starej-európe-a-vo-svete/?p=268638...

 

 

sú otázky a otázky, otázky, ktoré som hltala, keď som mala 10, otázky, ktoré vŕtali, a otázky, ktoré sú otázkami furt, bez atlantídy a mu a lemúrie a pomoci ufo... aj tak ich zostáva ešte hodne :)

 

presne, ako vravíš... zaujímavých otázok zostáva dosť a dosť. aj takých trochu vŕtajúcich, kde napriek pánom profesorom a doktorom s čestnou hviezdou "egyptológ" na čele nevieme. a  neexistuje, aby taký pán profesor sedel na svojich univerzitných pravdách a nebol zvedavý... alebo žiaľ existuje, a to nie je dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  priznam sa ze nesledujem co presne Hawaas robi a nerobi, a tak sa neviem vyjadrit k tvojim naznakom.    Ale tak mozno obecne, archeologia je dnes inde ako za cias Petriho, snaha uplne mininimalizovat nevratne zasahy do pyramid a sfingy  je podla mna normalna. Jasne ze sme zvedavi, ale nie za cenu poskodenia.  Postupne sa zdokonaluju neivanzivne techniky a ked to vydrzalo 3000 rokov, tak 20 to este pocka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso,

ty si vzdy najdes vysvetlenia status quo, nie si trocha zmanipulovaný tým, že všetko ine, nove bude asi klamostvo, alebo zly napad?  :). Podla videa je zapecatena chodba v sfinge (teda nie je duta) ktora by MOHLA NIEKAM VIEST. A na toto nepotrebujes prepokat pyramidu iba sa pozriet ci chodba pokracuje atd. 

 

game

pokial ti nejde o konspiracie o co teda ide? myslim tym, ze pyramidy predstavuju nieco viac ako hrobky faraonov. Preco s ak tomu nepriznat? Ja zatial nevidim dokaznu silu v prospech niecoho viac ako ze pyramida je iba hrobka, ze znalosti egyptanov boli sice revolucne ale nie vyspelej civilizacie atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial viem, tak to urobili, tam kde to slo poslali robota, tam kde uz nie tak svetelne vlakno.  Ale ked narazis  na nieco, tak dnes to znamena prekopat sa k tomu a to je nevratny zasah.   BTW dotycny Hawaas uz 7 rokov nie je ministrom pre archeologiu,  

A ak to beries tak ze tam nieco hajim, tak nie.  Ja sa skor snazim v takychto debatach vniest ten druhy pohlad ale vtedy sa snazim jasne napisat ze to neobhajujem, kedze o tom vela neviem.  Ale tu ide o temu kde som sa bavil s archeologmi, sice slo o Slovensko ale princip je ten isty,   kazda vykopavka nieco nenavratne znici, na slovensku sa preto vie o nadejnych oblastiach ale nekope sa v nich.  Robia sa zachranne vykopavky ale ukludnila sa snaha toho co najviac vykopat,   technologie sa vyvijaju a dnes z kazdej vykopavky ziskavame viac informacii ako pred 50 rokmi a menej ako ziskame za 50 rokov. netreba sa teda ponahlat :)

 

 

Ale nesledujem intrigy, tak neviem co sa presne deje,   ale je jedno ci niekto tvrdi ze tam chodba je ci nie je,  raz sa to dozvieme a nebude to daleko v buducnosti.   Ja len neverim ze je tam poklad atlantidy a tak kludne pockam kym sa objavi technologia.  keby to niekoho napadlo pred 200 rokmi, pouzili by dynamit a dnes by bola sfinga uz len na obrazku.

 

Pred casom prebehla sprava ze v Tutanchamonovej hrobke je dalsia miestnot a nakoniec nebola.  A to ze sa najdu dalsie priestory vo velkej pyramide bude zaujimave ale nezda sa mi to tak prevratne aby to stalo za prevrtanie pyramidy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide však o vchod pod sfingou, kt. je zapečatený, tam netreba nic vrtat ani kopat len to preskumať, verejnosť vsak ani nevie, ze v sfinge ci pod nou nieco je, alebo udajne pod pravou nohou vchod, na to mame techniku uz teraz. A neviem prečo myslis, ze vsetko zaujimave (teda prekvapujuco zaujimave) by sa aj nutne k verejneosti dostalo. predstavme si moznost ze tam je nejaka technologia z atlatidy, ved to je jedno ci to je mozne alebo nie, mozne to je len velmi velmi nepravdepodobne. A teraz tam aj tu technologiu objavis, tak to pobezis vykrikovat do sveta vsetkym? Alebo taketo informacie podliehaju urcitemu bezpecnostnemu protokolu a utajenia? takze ak tam nieco je take potom to verejnost nemoze zistit nijak. To iste je aj su ufonami, myslis ze by vsetkych po celom svete stresovali a informovali ze tu take nieco bolo? urcite :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

normalne existuje pravo objavitela spracovat publikaciu a tak byt prvym co to oznami. ale neviem o ziadnom utajeni, taketo vypravy platia univerzity nie armada:)

a zapecatena chodba? no kedze sfinga je dost znama uz dlho, tak to beriem ako tu menej pravdepodobnu moznost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja len ze take veci keby to bola pravda davno niekto zhabe, prevezie a zahladi stopy a potom kdesi nejaki agenti (s teplou vodou) to budu skumat. je to scifi pribeh, ale tak by to aj bolo, agentov vselijakych je po svete dost aj organizacie ktore maju skumat take veci, ak sa vobec nieco take najde. Islo o to, ze tam nic nenajdeme lebo je to uz davno preskumane a veci by boli odtial prec. Ja sice na tieto parabachorky moc nie som ale ten Cayce narozprval toho dost a dost sa potvrdilo, nechapem ako to je mozne. Mozno zas len dalsi zmatocny zdroj.  Kaslat na nejake pyramidy ale ak tam bolo nieco dolezite tak sa to taji.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este raz najdes technologiu mimozemstanov alebo z atlantidy, aky bude postup pre verejnost ? 

 

ja? nadsene to oznamim vsetkym:) potom nabehne egyptska armada a zoberie to:) ale dost pochybujem ze to maju v smerniciach:)

 

tyso, ty slniečkové dítě, doteraz som si ja hovorila, že som mala byť veľká v neopakovateľných 60. rokoch, ale ty si uláskovanejší neže celé 60. roky sakumprask :)

 

mno... a s trochou vtipu naďalej, pozor príde kvapka konšpirácií, nutne, bez nich to neviem ukázať:

vynechám na sekundu Pyramídy, ale gro je to isté:

humorné, menej humorné, vážnejšie filmy z kategórie kontaktu: Kontakt, Deň nezávislosti, Blízke stratnutia... vo všetkých sa našli masové scény, najreálnejšie boli ovšem v Kontakte - a na tú nesmiernu úprimnosť po prvé ľudstvo ako také nie je pripravené, po druhé, časť ľudstva pripravená je, ale nie sú pripravení byť o svoje intímne tajomstvá byť pripravení ľudia zodpovední za to, čo by pustili do sveta, alebo majú x iných dôvodov, trebárs prísne stavovských.

 

vysvetlím.

a v žiadnom prípade to nemôžeme brať ako extra hlúpe konšpirácie, lebo ľudstvo od natočenia tých filmov poskočilo o nejakú miliardu, ľudstvo dostalo do rúk odvtedy internet, ľudstvo bolo vždy tak en bloc hlúpe, a náboženstvá a sekty a spoločenstvá a skupinky boli skutočne najreálnejšie vykreslené v Kontakte...

oni tie filmy sa pletú, ale v Kontakte nebolo len nadšenie a spínanie rúk, tam sa schádzali fanatické skupiny, ktoré úplne a bez výhrad odmietali všetko spojené s novými objavmi, napríklad pod heslom "nebo patrí len bohu, nie človeku!!!"

 

o tom to je. akékoľvek, čokoľvek nečakané by sa za tými dvierkami objavilo, utajiť by to pred masami by mohlo byť niečo, čo by páni typu Havas a smer ich skúmania a utajovania vecí robili a privítali.

 

myslíte, že ľudstvo je dnes na to pripravené, trebárs na kontakt, alebo na čosi, čo čaká na objavenie, trebárs pamiatka mnoho tisícročná na nejaký iný kontakt... netušíme, nevieme, ale úprimne - je ľudstvo na toto en bloc pripravené?

 

Je toto priveľká konšpirácia?

 

čo by po nás po 20, 50 tisíc rokoch zostalo? ešte aj umelé hmoty nešťastné by sa dávno rozložili. betón zmenil na prach, kov skorodoval, po nás sem tam sánka.

kameň nie.

 

už ako decko som bola presvedčená pri pohľade na Sfingu, že je staršia... omnoho omnoho staršia, než sa o nej učene hovorí.

pozrite na ňu. neviem, koľko, nemám odpoveď, ale desaťročia si to myslím... tak toť teda niečo z toho, čo si myslím. dokážte, že myslím zle, alebo vyvráťte to :)

v dobrom, nehádam sa ja s nikým, deti :)

 

 

mimochodom, tyso, pred dvesto rokmi bola sfinga zahrabaná vyše brady do piesku... legendy hovoria, že príslušní vládcovia chodili k sfinge, len priložili ucho k perám s fingy a počúvali, čo im šepká - z piesku trčala dlhé stáročia len časť hlavy - dokonca sú o tom pôvodné kresby a rytiny a tak :)

 

keď veľmi chcete konšpirácie aj spolu s otázkami, tak skúsme porozmýšľať nad týmto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No osatalo by hodne, to je tiez taky popularny gyc, ze nas cas pochova. vsetko opracovane a tvrde ostane v utrobach pod povrchom, staci len zakopnut a hned mame dokaz. A kludne aj ten najvacsi opracovany diamnt by bol identicky, stacil by najst len ten :)

 

je rovnako stara ako pyramidy, nesie symboliku tej doby, zaznamy z tej doby (to je prípad okolo zburanej pyramidy rimanmi, myslim, že sa vola stratena pyramida nie je  v gize ale na sever od nej), co rozkradli a rozobrali jednu celu pyramidu) skor sa treba pytat, ze co naznacuje ze nie je z tej doby. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste. ale to je jedna vec, o ktorej môžeme podebatovať, to bol len príklad na tú hĺbku vekov... ale tentokrát je otázka iná, úplne inde... chceli ste príklady na otázky :)

nechajme drahokamy zatiaľ na mieste :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno. a? :)

pán historik pri všetkej úcte k jeho snahe a profesormi naučených vedomostiam ale  nepíše nič iné, než kdekade inde a iní páni historici a radoví páni univerzitní egyptológovia a historici, s nadmieru užívanými slovami:

 

" pravdepodobne... , zrejme... , asociácie... , dohadujú sa... , datovanie neurčité... , mohlo ísť o... , bádatelia sa domnievajú... ,

ani na túto otázku nejestvuje v egyptológii jednotný názor... všeobecne sa usudzuje, že... , O Veľkej sfinge sa usudzuje, že by mohla predstavovať... ,

by sa dala chápať ako symbol... , predstavuje pravdepodobne.... , podľa Zahího Havassa... ,  kontext naznačuje... ,  existuje názor, že obluda predstavuje.... , "

a je tam toho ešte hodne :)

 

 

iná pravda je tá, že celé stáročia až do roku 1905 bola po ústa Sfinga zakrytá pieskom, vrátane kresieb ju Európania videli už v začiatkom 16. storočia, informácia, ktorú rozprávajú aj turistom, že Sfingu pomenoval Herodotos, nie je pravdivá, Herodotosa zobrali egyptskí kňazi pod veľké pyramídy, ale sfingu nevidel a nikde nespomína... pravdepodobne bola v tých časoch úplne pod pieskom - áno, použila som slovo pravdepodobne.

ale Herodotos bol tiež grafoman, všetko čo videl, aj čo nevidel, opísal. celé zväzky... že by neopísal zrovna Sfingu? : )

čo sa ovšem vie, prvý ne-egypťan, ktorý zo sfingy videl aspoň niečo, bol Plínius starší ( Caius Plinius Caecilius) aj o tom píše.

(info je aj na wiki)

 

takže sa vráťme na moment k eróziám:

celé stáročia bola prikrytá pieskom, erózia je priveľká... dažde a vysoké vody v prastarom predhistorickom egypte priznávajú aj geológovia...

na stélach tisíckach malých sfíng  kdejakého druhu po celom starovekom Egypte oboch ríš sa našli reliéfy, stavitelia, mená, kartuše... na Veľkej Sfinge a okolo nej sa nenašlo nič také, nič organické, žiadne nápisy, preto toľko hádam a možno a pravdepodobne aj z úst egyptológov - tých triezvejších, zdá sa že Magdolen tam tak trochu patrí, ... jednoducho ju chytili a zaradili na základe vlastne ničoho.

Sfinga je je spolu s tromi gízskymi pyramídami jednou z mála stavieb egyptských grafomanov, okolo ktorej a na ktorej sa nenašli žiadne nápisy.

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov