Skočiť na obsah

Zlatý rez, ley lines, pyramídy, pentagramy v starej Európe a vo svete


game

Odporúčané príspevky

keby len pravý uhol, fascinujúcich je tam viac vecí, a vôbec nemusíme ísť do nejakých odborníkmi á la ten z toho filmu opovrhovaných konšpirácií.

 

okolo týchto tém existujú konšpirácie, nikto nepopiera, stačí sledovať ako ja sledujem desaťročia knihy a posledné roky miriady videí na youtube, odborné vysvetlenia, ktoré ešte nikto nikdy nedokázal, len v animáciách na filmoch...

 

odbočím: preto vznikla praktická archeológia - síce už pred peknými pár rokmi, ale žiada sa zvolať konečne to niekomu napadlo: neskutočne veľa knižných a učebnicových právd, putujúcich do hláv žiačikov praktická archeológia zviklala, keď nie priamo znemožnila.

alebo potvrdila.

 

ale rozhodne potvrdila to, že tri "večné" pyramídy nešli postaviť len tak pohadzovaním miliónov kameňov na tisíc kilometrov od kameňolomu a tak a podobne...

práve voľaktorý deň som našla na YT jeden film (išiel svojho času aj v tv) kde učený televízny hlas a prekrásne animácie nám v 45 minútach vysvetlili, ako na kmeňoch stromov a lanami a pieskovými plošinami usmievajúc sa pri práci a konzumujúc tisíce ton cibule postavili egypťania tri najväčšie pyramídy...

pravda, nebolo tam priveľmi rečí o tom, koľko slepých komnát, ktovie kde a za koľkými dvermi končiacich minichodbičiek, prieduchov, podzemných komnát, podzemných jazier, chodieb, a kdečoho vo veľkej pyramíde je - to všetko nesmierne sťažovalo stavbu, naklásť kocky na seba bez buzerácie chodbičiek a kdečoho, čo sa v učebniciach ešte stále neobjavilo, by bolo oveľa jednoduchšie.

 

 

raz som videla jeden iný film, týkal sa čísla pí... jedným šmahom ukončil všetky diskusie, pretože prítomnosť čísla pí vysvetlili páni egyptológovia typu á la odborník z toho filmu takto:

miesto pre pyramídu vymeriavali egypťania kolečkom - takým, akým sa dodnes merajú trate a vzdialenosti - takže je úplne prirodzené, že číslo pí tam zakomponované je. a basta.

 

neuvedomila som si, že je to ten istý dokumnet... je na YT pomerne nový, a skutočne ma v mori balastu fascinoval.

 

odborníci sú nepriestreľní, to ma vytáča. odjakživa. odborník, ako bol ten pán egyptológ z univerzity vo filme, ktorý od zeleného stola stanovil, ako to bolo, aa nikdy mu nepadlo ani len náhodou preveriť či skontrolovať či overit, či sú jeho papierové pravdy skutočne reálne....

 

aha, a áno:

 

Pri vytyčovaní takto veľkej základne musíme poznať z geometrie oveľa viac, aby sme dokázali urobiť štvorec o takejto veľkej dĺžky. Problém napr. vytýčiť presný pravý uhol, problém dosiahnuť presnú dĺžku o veľkej vzdialenosti.

 

už tu to nebolo jednoduché...

a kde je potom skutočnosť mierneho prehnutia pyramídy do tvaru osemstenu... a to je len začiatok :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved ano ja len vramci casu co mi dovoli idem postupne, samozrejme je okolo toho dost divnych veci nie len geometriou, ta sa da ale overit matematikou a zavery nepustia, cislo pi je v pyramide a to nie je nahoda, zlaty rez je tam tiez a nie je to nahoda pretoze nie len hlavny rozmer pyramidy k tomu speje. Podstatne je to ze s kamenom sa nedaju robit vacsie presnosti ako maju v pyramide, to je uz na hranici sialenstva, a to nehovorim ze to da dnes problem take nieco postavit so sucasnou technologiou, nesedi viac veci ale treba zacat tym co sa da dokazat. Napriklad vo videu tvrdi ze museli poznat jeden meter atd. a to sa znova da preukazat bez ohladu na to ci nasli pyramidion o vyske jeden meter, len za pomoci matematiky. tak ako dnes nikto neurobi trisekciu lubovolneho uhla, nie je nahoda ze prave pri pi/6 to ide a zaroven by to mohla byt aj miera lokta atd. atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja len ako skeptik, pi egyptania poznali, nie presne ale vedeli ze existuje a pouzivali ho priblizne. zlaty rez je otazny ale nie je to vylucene. meter urcite nie. ani pyramidialny laket. z cias stavby pyramid mame skutocne dost dokumentov, aj ucebnice matematiky:) pomery v skutocnosti urcuje uhol pyramidy 51, 50’. a to je uhol kde je pyramida stabilna, strmsie sa uz zosuvaju vlastnou vahou a aj take sa nasli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a len poznamka, v skutocnosti nevieme uplne presne ako to merali ale indicie mame, mame totiz papyrusy o tom co pouzivali pri merani pozemkov, pouzivali spagat a uzliky na nom. pi aj fi su dobre aproximovatelne malymi zlomkami, pi je 22/7. a pri ich sustave mier bude vacsina pomerov v takychto cislach. nemusi to byt zamer. dalsia moznost je estetika, pacia sa nam tvary kde je zlaty rez aj ked ho tam nedame umyselne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stavba pyramídy

Podľa iných doložených informácii sú z úvodného videa zavádzajúce informácie v tom, že presúvali kamene na 800 km. To už pravda nie je, pretože materiál na výstavbu pochádzal z rôznych oblasti a na dovoz na väčšie vzdialenosti (žula, biely vápenec) používali lode. Drvivá materiálu v pyramíde je z blízkych lomov. Leštený biely vápenec sa použil ako povrchová vrstva, veľmi presne opracovaná. Škoda, že sa tento obkladový kameň nedochoval. Pre dopravu prostredníctvom lodí vybudovali umelý vodný kanál prepojený s Nílom, využívali drevenú koľaj po ktorej kameň posunovali, využívali odpad zo sekania kameňa na vysypanie rampy okolo stavby pyramídy, na vrcholec bola použitá asi točitá rampa. Pekné video ako to robili je tu:

 

 

co sa týka tých cisiel, okrem toho ci vedeli alebo nevedeli ze tam maju zlaty rez, skor vedeli ako nevedeli je to zaujimave ze v geometrii pyramidy je to pekne prepojene, co sa tyka ich lakta je to zahada, jedine vysvtlenie je, že to musela byt velka nahoda, alebo potom poznali buducnost :)

 

co sa tyka davnej civilizacie ja som skepticky v tom, ze idem postavit pyramidu pre dalsie generacie? tak ked raz zahucim nepojdem stavat pyramidu, ked chceli zanechat dokaz mali zanechat tak, ze by ich technologia by bola nezamenitelna, napriklad tak ze orezem bloky laserom a to na zule nedosiahnu ani keby sa velmi snazili, alebo nieco ine  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presná tvár

Presná tvár. No používali kružnice, mali svoje metre, dokázali na kameň nakresliť linky, ktoré vysekávali. Prečo je to teda také presné, lebo keď chce niekto vysekať z kameňa presný tvar čohokoľvek musí urobiť najskôr hrubý výsek, a neskor to jemne seká do požadovaného tvaru a brúsi. Nič také, že sa frézuje nejakým strojom presná línia! No a kedže sa nejedná o žulu ale vápenec ,potom to možné je. Keby niekto to chcel zo žuly urobiť, tak sa nadrie nepomerne viac.

Presné kvádre zo žuly

Žulu pravdepodobne rezali, čo im umožnilo dosiahnuť veľmi tesné škáry. Veľmi podstatné je pri veľkých balvanoch toto: Vidíme iba lícnu stranu steny z veľkých balvanov, ktoré sú usadené, znamená to, že aj to čo nevidíme (vnútrajšok) kameňov je tak presne osadený? No neznamená . Kľudne to môže byť aj tak, že lícnu stranu urobili veľmi presnú z estetických dôvodov. Ak by chceli dosiahnuť takúto škáru po celej ploche uloženia obrovských balvanov, to môžu na to aj hneď zabudnúť. To sú tak ťažké balvany niekoľko ton, že vylaďovať uloženie by im celkový čas tak výrazne predĺžil, že by nepostavili ani stotinu toho, čo postavili.

 

Konšpirácia z úvodného videa nedáva moc dobrý zmysel. Nech mi tvorcovia odpustia, ale je v tom aj marketingový gýč. Pokiaľ niekto ide stavať pyramídu lebo sa vyhubil, či zanikol, ako bájna civilizácia v Atlantíde, potom ide stavať pyramídu pre budúce generácie? To vyznie ako vtip. A samozrejme Mimozemšťania. Keby tu naozaj boli, asi by nepotrebovali na stavbu Egypťanov ani ťažiť kameň z lomov a nosiť ho  na veľké vzdialenosti. Ak chceli zanechať posolstvo, tak mohli urobiť niečo v pyramíde, čo nemohla urobiť žiadna primitívna civilizácia. Mimozemšťania ktorí by sa k nám teoreticky mohli dostať v minulosti POTREBUJÚ tak vyspelú technológiu a poznatky o ktorej sa nám ešte ani nesnívalo. Takže nejak to tí Egypťania postaviť museli a mali pomerne solídne znalosti rôznych veci, aj matematiky, aj geometrie aj astronomických úkazov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi, pred pár desaťročiami stačilo ku konšpiráciám o pyramídach pár kníh o "zázrakoch" v číslach a čísle pí a tých číselných záhad tam bolo na mraky,

autori to preberali jeden od druhého, často bez rozmyslu, ale kdesi v tom všetko to pôvodné jadro bolo zdravé... skutočne tam boli čísla, ktoré vo veľkej pyramíde boli...

ovšem svojho času sa mnohí oponenti od zeleného stola stavali k veciam odmietavo...

/ako sme videli v tom videu pána egyptológa, ktorý nemeral, nekontroloval, neskontroloval,svoje úvahy od zeleného stola ale obhajoval cez faktické dôkazy a za každú cenu, len aby neprišiel o svoj status, zostarol v tom, že veci sú také, aké on učí celý život a basta/

... odmietavo v istom nezameniteľnom štýle:

dodnes mám doma desiatky kníh o problematike, aj pro aj kontra, to kontra zmanenalo spravidla zelený stôl a vyhlásenia typu:

keby sme zmerali kuchynský stôl a dosť dlho manipulovali s číslami, nakoniec by sme určite našli nejaké súvislosti, ktoré by sme mohli prehlásiť za senzačné.

tento typ argumentácie ma zvyčajne nesmierne iritoval už v puberte.

 

na dnes - ako sme už písali veľakrát, našťastie vznikla jedna vetva archeológie, napriek miriade zelených stolov /treba povedať úprimne/, ktorá odskúšava praveké a staroveké postupy, ktorá meria, skúma, vysiela roboty, používa najmodernejšiu techniku na presvietenie kamenných hôr, a na základe ich meraní a výsledkov prichádza k novým a iným výsledkom...

 

aj keď sa starý neohybný egyptológovia poskladajú do štvorčeka, a Zahi Havas sa bude dušovať aj po smrti, že sa nič nenašlo a nenameralo, dielčie výsledky unikli a sú na svete.

 

chcem tým povedať jedno: to, že vieme previesť a násjť pí a lakte a matematiku vo veľkej pyramíde a vieme ju aj dokázať, vieme, že otvor je situovaný na Sírius a pre Egypťanov bol Sírius dôležitý pre záplavy a spústu ďalších vecí,

tak na dnes to už ani zďaleka nie je len otázka Síria,

otázka stavby troch gízskych pyramíd presne podľa opasku Orionu,

ani Veľká Galéria, ani kráľova a kráľovnina komnata a podzemná komnata, kde sa mimochodom nikdy, nikdy nenašli sarkofágy... nikdy.

 

už je to otázka oveľa zložitejšia:

moderné technológie, pokiaľ ich teda egyptológovia typu pána Havasa vôbec povoľujú a pripúšťajú, objavujú nové a nové veci, s ktorými musíme počítať... výskumy pozastavené, nechce sa mi menovať, je toho veľa...

napr. od výskumov japonskej univerzity Waseda r. 1988 špeciálnymi radarmi objavili nové miestnosti, výskum bol utajnený a ukončený, potom Gantenbrinkov robot objavil nové minichodby hlboko do tela pyramídy, ukončené dverami so železnými klinmi, Zahi Havas svojho času výskum ukončil pred dverami a nepovolil ďalší... a je toho oveľa viac....

a dnes je všetko na videách na nete

 

chcem tým povedať, že okolo Veľkej pyramídy je otázok oveľa viac, otázok, ktoré nemôžeme všetky hodiť pod jeden klobúk pod menom bláznivé konšpirácie, pretože výskumy tam prevedené boli a výsledky sú sfilmované a potvrdené... len nie dokončené.

 

 

presne to sa týka veľkej Sfingy pri troch gízskych pyramídach, otázok je na mrte, odpovedí oveľa menej. a tiež sa za pôsobenia pána Havasa utajovali, a utajujú dodnes, a to nie je konšpirácia.

skutočne nie.

 

problém je v tom, že akonáhle niekto niečo napíše okolo Sfingy alebo gízskych pyramíd, je to označené za konšpiráciu, napriek filmu Gantenbrinka, napriek meraniam a dôkazom z Wasedy, napriek spúste sond a výskumov, ktoré objavili aj pod sfingou kilometre chodieb, a ešte kdečo.

 

pred rokom či dvomi objavili ďalšie voľné priestory vo vnútri Veľkej pyramídy, kdesi to tu aj máme.

a tak.

nie je v Gíze všetko úplne kóšer, aj keď vylúčime šialené konšperácie : )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, vsetko nemusi byt este zname,   ale len zopakujem

mame https://en.wikipedia.org/wiki/Rhind_Mathematical_Papyrus ,  z neho vieme ze egyptania poznali pi, ale nie uplne dobre , pouzivali aproximaciu 256/81  co je 3,16.   Ak teda niekto v pyramide nasiel pi presnejsie  tak bud zle meral  ( co nie je tazke, predsa len 3000 rokov sa prejavilo)  alebo sa egyptania sekli.   Alebo si cisla vymyslel :).

A najst tam rychlost svetla ci e  je jednoducho konspiracia.    Ale najst ako to naozaj robili je samo o sebe zaujimave, nemusime tam pridavat dalsie zahady.

 

A nieco naozaj moze byt nahoda,  pri troche snahy sa daju skombinovat lubovolne cisla do pi.  ( aj ked sa ti game nepaci :),  tak prave som zmeral svoj stol   ma velkost 125/80  co je priblizne pi/2, ale naozaj neverim ze to bol stolarov umysel).   Ale mozno sa najdu dalsie texty, ktore povedia ze to spravili umyselne, 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale tyso, je to troska inak, sedi to casto na tisiciny a to uz len taka nahodka nebude, pi poznali, poznali aj zlaty pomer asi, maju ho aj v utrobach pyramidy. Isteze nieco vedeli, dolezite z tychto cisiel je, ze v pyramide je naozaj pi aj fi, a urcite to sedi na dve desatiny, casto to sedi viac na tisiciny. zvysok budu asi len blaboly

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,  ked to sedi na tisiciny, tak je to urcite zle :).  preto som dal odkaz na to co vieme skutocne o egyptskej matematike,  pri pi mali 3,16 az greci nasli 22/7 a este to nskor spresnili. Ak teda nechces verit ze pi naschval utajovali pred vsetkymi a len do pyramidy ho dali lepsie :).  

ale ved najdime,  co potrebujes ? Vysku a zakladnu ? 

ani na wiki nemas jasne cisla,    

https://sk.wikipedia.org/wiki/Chufuova_pyram%C3%ADda

povodna vyska je len odhadovana na 280 cubitov  co je  146,44 m +-0,5 m

povodna dlzka zakladne asi 440 cubitov co je 230m +- 2 m

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si si nevsimol ja som odvodzoval rozne veci. Z tychto cisiel som vychadzal a hladal aky by mohol byt laket a najdem ti kmobinaciu co vyhovuje pi aj fi, ved su tu dval odkazy, vypocty su dobre, akurat ja neviem najstvierohodne zdroje pre dlzku lakta z toho videa su rozny 0,5236 atd.

 

pyramida je konstrukt kde obvod stvorca je zhodny s obvodom kruhu a polomer tejto kruznice je presne vyska, to je konstrukcia pyramidy a sedi na tisiciny.

 

Pisal som ze to je geometricky a matematicky zaujimave, ako je to prepojene v tejto konstrukcii, odhliadnuc na ich laket to bude platit stale. Z tohto odvodis aj ten sklnon co si tu spominal. Toto sa mi zda zaujimave práve, ci uz o tom egyptania vedeli alebo nie sa nechcem dohadovat, ale vypocty co som urobil to pekne ukazuju a to je zaujimave. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus si toto:
kamennici robili uhol pyramidy ako podiel cisla 280/220=14/11, to je uhol z pyramidy, das artang(14/11) mas uhol a teraz kukaj:)

 

pi 0,31415, prehod na 0,31451

 

a urob vsetky cisla z pyramidy:

mas fi na tisiciny zaokruhlene, mas eulerove cislo na desatisiciny 4/pi≈(e+10)/10, eulerove cislo tam tiez najdes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je prave otazka ci to vedeli a je to umysel alebo tam vznikol pomer 11/7 nahodou. a prave to ze asi nepoznali aproximaciu 22/7 hovori skor o nahode. navyse sa nikde nechvalili umyslom. keby boli ako pytagorejci a povazovali cisla za zaklad vesmiru tak by to bolo uveritelne ale v ich kulture cisla nehrali takuto ulohu. a e nemali preco poznat, ak tam je tak je urcite nahoda. a len dodam ze nemali desiatkovu sustavu, schovavat e takto by ani nas nenapadlo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to tazko posudit ale otesvali kament v pravouhlom trojuholniku na 11/7 a to nie je potom nahoda cisla 280 na vysku zakladna 440 laktov. A z tohoto tyso urobis krasnu geometriu a pospajas dolezite cisla, ja nepoznam odpoved ci to vedeli jedine co viem ze to z toho ide urobit. A ich laket je blizky 0,5236 0,5239 to kto rozlisi? asi nikto aky presne bol.

 

11/7≈pi/2 

 

to je nahodicka ze?

 

kludne mohli tesat 11/8, 11/9

 

to "e" samozrejme som to napisal pre zaujimavost , to som ja objavil nie ze to tam schovali umyselne. Ak si zvoli práve pomer 11/7 tak to sa neda odvodit zo stability svahu Ako sa domnievas, urcite nie presne, existuje uhol vnútorného trenia kedy je svah stabilny, zalezi od kopu faktorov, u stavieb z kamena to nie je take jednoduche, navyse nemali tolko pokusov hladat optimu sklonu, nevybrali si to nahodou, ale netusim ako by mohol primitivny narod k tomu nejak rozumne dospiet, tak to skusili podla mna tak ze to urobili ako som pisal spojit do toho kruh. potom znamena ze cislo 11/7 vedeli ze ma spojitost s pi, a to je celkom rozumne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klasika... zasa Zahí Havas a jeho klika, ktorý bol moderným egyptským samobohom. všetko vždy dlhé roky, ba desaťročia končilo na ňom.

 

či je to o Atlantíde, či nie, je jedno. že sú pod sfingou chodby, je ovšem dokázané. len nedotiahnuté. lebo pred nami treba veci schovávať.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dáva to význam iba ten ze uz to preskumali a verejnosti to maju zakazane dat.

 

Podobne ako nenajdenie kablov v starovekom egypte dava vyznam iba ten, ze museli pouzivat bezdratovu telegrafiu... :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie nie, bola to telepatia a elektrina z generátora a lotosových kvetov... :)

 

síce je celá Zem kolom dokola obsypaná pyramídami, a stále sa nachádzajú satelitným snímkovaním a filmovaním nové, to sme tu už kdesi písali...

ovšem aj tak si myslím, že nie všetko je okolo nich samá konšpirácia

 

a pod konšpiráciou netreba rozumieť len nezmysly a výmysly typu matematiky kuchynského stola, je tam toho viac, a onakvejšie.

 

minimálne čo sa týka troch gízskych pyramíd vrátane Veľkej pyramídy a veľkej Sfingy, je dobre si prečítať a pozrieť toho čo najviac... robím to už dlhé desaťročia, a stále viac som presvedčená, že áno, okolo je spústa konšpirácií, ale to neznamená, že s vaničkou musíme vylievať aj dieťa ...

 

vlastne napriek mnohým zabetónovaným univerzitným pravdám, ktoré sa preberajú z univerzity na univerzitu už dlhé desaťročia,  stále nie celkom presne vieme, ako sa tieto tri pyramídy stavali...
prijalo sa prevažne nasýpanie piesku ako rámp, ale praktickí archeológovia si dali prácu s tým , že to odskúšali a prepočítali... až do finálnej výšky rampa mala dva a pol krát viac materiálu, než samotná pyramída.

 

naposled sa ešte k tomu prijalo kotúľanie kameňov po kmeňoch stromov... miliónov kameňov, Egypt v predpokladanom čase stavieb nemal lesy... a dovážané cédrové drevo bolo vyvažované zlatom...

 

celý Egypt je posiaty stále objavovanými zrútenými pozostatkami kopečkov zrútených pyramíd, nie je zaujímavé, že prvé tri, pretože gízske spolu so sfingou sa považujú za prvé, boli hneď dokonalé, ostatné okrem značne poničenej Džóserovej a Nalomenej neprežili... boli stále menej kvalitné.

 

Veľká Cheopsova pyramída aj podľa praktických archeológov, ktorí si stavbu premerali a odskúšali len v malom, je aj podľa najnovších výskumov prešpikovaná chodbami, miestnosťami, miniatúrnymi chodbami, dverami, .... oveľa jednoduchšiu prácu by mali stavitelia, keby vystavali maximálne jednu chodbu, dve komory a basta. ani to v kamennej hore nebolo také jednoduché... nie ešte chodby 15 x 15 centi kdejakými smermi a podobné kratochvíľe.

zabúdame, aká je Cheopsova pyramída obrovská a stále komplikovanejšia.

prastaré kresby "galéria, minichodba, kráľova komora, kráľovnej komora, podzemná nedokončená komora" už dávno neplatia...

 

 

toto predsa nie sú konšpirácie, toto sú otázky... a je ich vrátane nasmerovania, vymerania, podložia, podzemných priestorov, osemuholníkového presne nalomeného nasmerovania Veľkej pyramídy a spústy ďalších vecí vrátane opotrebovania sfingy ... ja sa pýtam, nekonšpirujem, a milujem to... nie sú tam zaujímavé otázky? :)

 

  :klobuk:  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to je skvelá odpoveď vystupovanie a odpovede toho pána profesora egyptológa, univerzitnej kapacity z toho francúzskeho filmu...

stavovská súdržnosť za každú cenu, od zeleného stola. je to hodne frustrujúce.

 

pán doktor Zahí Havas tam bol vo svojej funkcii predlhé roky, mal obrovskú moc, svoj post opustil pravdepodobne - vtedy sa o tom aj písalo - za arabskej jari a zmeny moci roku 2011.

odvtedy sú ovšem výskumy stále trochu zabetónované - ono je hodne ťažké dostať pre zahraničných archeológov povolenie na výskumy, ovšem dostávajú, ale ďaleko od Gízy... aj slováci tam boli bnedávno, aj česi, aj našli nové hrobky a kdečo, ale Gíza je oblasť na výskumy zapovedaná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aku konspiraciu? No konspriacii je toho vela okolo toho ale v geometrii su podivne nahody, to je jednoducho dokazatelne.  Poznali pi, aj fi, sklon pyramidy nie je nahoda, no ale veci co su vo videach su uz pritiahnute za vlasy, a to ze sa tam nemoze urobit poriadny vyskum, neviem dnes je z tych dokumentov uz tazko urcit aj hodnovernost informacii. Podla mna to nie je ziaden odkaz antlantidy, mame zase protichodne indicie, a to ako to robili, cas datovania, popisane veci na papyrusoch, stenach, datovanie sedi, pribeh sedi, len tie s vyspelou civilizaciou ci mimozemstanmi moc nesedia, takto od stola sa to tazko da rozlusknut :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov