Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

východné liečebné metódy - sú v kategórii medicína, pretože sa využívajú v liečbe kdečoho stále častejšie a okrem toho akupresúru používame nevedomky sami - možno denne :lol:

 

 

/ jedna nesúťažná otázka : viete kedy a kde ? :) /

 

 

vedome využívam akupresúru na sebe dávno, vlastne odkedy som o nej prvýkrát počula ... je možné že to nerobím nejako "odborne" ale tak, že aspoň uľaví....

 

okrem toho liečba bankami, dymom, a všeličím možným ... skússil už niekto " ihly" - akupresúru ?

má ešte niekto s týmito liečbami skúsenosti, počuli ste o nich, skúsili ich, nakoľko pomohli, aké sú vaše dojmy, veríte im, podľa vás "sedí" to kombinovanie prastarých metód s modernými liečivami ? ako to vidíte ?

 

 

Obrázok Obrázok Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Odpovedí 28
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    15

  • jkolar

    5

  • elfant

    4

  • tomassi

    3

Top prispievatelia v tejto téme

pred pár rokmi v rámci liečby krčnej chrbtice do mňa jedna milá pani doktorka pichala akupunktúrne ihly ... spolu s intenzívnou rehabilitáciou sa tie najvážnejšie ťažkosti zmiernili.

 

akupresúru, liečbu tlakom, používam dlhé roky, hlavne na bolesti hlavy, na uvoľnenie aj na skľudnenie nervozity a ešte na všeličo ...

posledné dva týždne ma neskutočne bolí hlava denne ... akupresúra je na programe každý deň

prsty mám poruke vždy ...

 

používa to ešte niekto ?

 

ináč - už len obyčajné pošúchanie čela alebo poškrabkanie hlavy pri premýšľaní je vlastne stimulácia určitých bodov ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mávam dosť silné bolesti hlavy(pravidelne nad okom) raz do týždňa

nerád do seba pchám tabletky, posledného pol rok-a sa to bez nej vydržať nedá

niekedy pomohol obyčajný spánok, ale teraz ee

včera od 22:00-03:00 to príšerné, až po ibalgine sa to asi tak za pol hoďku spravilo

 

preto by ma zaujímalo, čo treba kde a ako silno stalčiť

teda taký malý návod , aby som si ešte viac neublížil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravidelne nad okom ... nad jedným, môže byť aj migréna aj všeličo

 

ten obrázok hlavy tam vyššie - sú tam nakreslené tri body na obočí ... tam, tesne pod obočím alebo tesne nad obočím môžeš začať tlačiť nielen tromi, ale štyrmi prstami ... cca dvadsať sekúnd tlačiť, uvoľniť, tlači, uvoľniť ... môžeš prsty premiestňovať vyššie po čele, po hlave až dozadu dolu ku krku ...

 

mne najviac pomáhajú tie body okolo obočia a okolo očí, pri koreni nosa ... treba ich odskúšať ... ublížiť si tým neublížiš - tlačiť len končekmi prstov.

 

keď si to končekmi prsta potlačíš, bude to bolieť ... vtedy si natrafil na tie správne body ... nie je to zúrivá bolesť, len tupá, len pocítiš, že si tam .

 

môžeš skúsiť body v strede dlane a v mäkkom tkanive z vrchnej strany ruky medzi palcom a ukazovákom - bod tesne pod tým, kde sa spájajú kosti

 

keď na tie správne body natrafíš, zabolia

rovnako tlačiť 20 - 30 sekúnd, po chvíli uvoľniť a opakovať viackrát

 

toto všetko možno robiť aj pri pc, aj pri učení, všade ...

skús to, som zvedavá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz nad jedným raz nad druhým

ale častejšie nad ľavým

na to obočie si tlačievam vankúšom o stenu, resp. posteľ, ale určite omnoho dlhšie ako 20-30sec.

teda vlastne až po kým sa mi nepodarí aspom na chvíľu zapať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to s tým vankúšom malo byť na pobavenie, ale ja to skutočne robím

proste keď som na ten bod zatlačil bol aspom na chvíľu pokoj

ďyki za rady skúsim a napíšem výsledok

do takého štvrtku-piatku budúceho týždňa bohužiaľ zrejme opäť prispejem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 10 mesiacmi...

zopár bodov, ktoré bežne ošetrujem, často podvedome, a často vedome, taká prvá pomoc, kam siahnuť ... a často pomôže, už len to vedomie, že pomôže ...

a často skutočne, stačí stlačiť bod, a uľaví sa, aspoň na chvíľu

 

krčná chrbtica :

Obrázok Obrázok

 

bolesť hlavy - a bolesť všeobecne :

Obrázok Obrázok

 

žalúdok, brucho , zápcha, červá :

Obrázok

 

stimulovanie bodov na celom predklatí sa mi osvedčilo na celkové uvoľnenie, ukľudnenie pred spaním, masírovanie predlaktia od lakťovej jamky až po dlaň, niečo akoby som tam rozmasírovávala čemer, plus stlačenie toho bodu medzi palcom a ukazovákom a opakované stláčanie bodu v strede dlane ...

keď sa ten príslušný bod stlačí, bolí ... je to zvláštna tupá nepríjemná ale nie intenzívna bolesť ... vtedy sme natrafili na to správne miesto a je s ním problém ...

 

dlaň s ďalšími bodmi :

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Drahí bratia a sestry v Božej Rodine (Ef 2,19)

 

Pokoj s Vami.

 

Chcel by som sa podeliť o isté skúsenosti s Akupunktúrou. Myslím, že má veľa spoločného, keďže ide o body tela, ....

 

Istí muž mal bolesti na intímnej časti tela. Šiel na akupunktúru, po nej mu uľavilo, ale od toho času začal extrémne priberať.

 

Ďalší muž mal bolesti v bruchu a keď šiel na to isté, takisto mu poľavilo od bolestiach a ako sa tak zveril istému človekovi, ktorý o tejto praktike vedel svoje, tak mu povedal: "to nie je v poriadku. V mene Ježiša sa toho musíš zrieknuť a Boh ti pomôže aj bez toho". Najskôr tomu neveril, ale nakoniec sa modlil k Ježišovi, aby mu dal poznať pravdu. Pre istotu sa zriekol a čo sa stalo: "Bolesti sa opäť vrátili, ale po čase ustúpili."

Môžete si to vysvetliť rôzne, ale organizácia pre skúmania siekt o tejto praktike píše, že bolesti z daného miesta ustúpia, ale prejdu na iné miesto, takže po čase prídu ďalšie negatívne výsledky.

Na prerušenie týchto vplyvov je potrebné sa toho zrieknuť v mene Ježiša a vyznať Ho za svojho jediného Pána a Boha, pričom sa zriekame všetkých okultných praktík a bôžikov.

 

Ďakujem, že ste prijali pozvanie k Ježišovi a tiež budem rád, ak sa vyjadrite k danej téme. Nech požehnanie Boha Otca i Syna i Ducha Svätého prebýva na nás.+

 

Drahý braček Tomassi, spomínal si, že ťa bolí nad okom.

 

Aj mńa bolelo. Neskôr som to prijal tak, že som sa s tým až tak nezaoberal. Myslím, že to nebolo až také vážne ako u teba (myslím na bolesť), ale stalo sa mi, že keď som bol na modlitbovom stretnutí, tak počas piesni chvál som pocítil úľavu a odvtedy už s tým nemám problém. Okrem toho som cítil ruku Ježiša na hrudi a počul som ako mi povedal, aby som nečítaval po nociach knihy. Možno pre niekoho divné, ale je to moja skúsenosť a teším sa z toho, že som nemusel chodiť po lekároch. Možno by to časom bolo horšie.

 

Prajem požehnané dni a uzdravenie s mocou Ježiša Krista.+

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na prerušenie týchto vplyvov je potrebné sa toho zrieknuť v mene Ježiša a vyznať Ho za svojho jediného Pána a Boha, pričom sa zriekame všetkých okultných praktík a bôžikov.

 

Ďakujem, že ste prijali pozvanie k Ježišovi a tiež budem rád, ak sa vyjadrite k danej téme. Nech požehnanie Boha Otca i Syna i Ducha Svätého prebýva na nás.+

Ktora je ta dana tema ? Od akupresury si elegantne prekorculoval ku Kristovi, tak pre istotu sa pytam.

 

V rodine sme mali jedneho stryka. Nech sa dialo cokolvek, tak jeho uzaver bol, "nuz co uz, vypime si ..."

 

Mimochodom, oznacovat akupresuru pohanskymi praktikmi a bozikmi, je urcite v zmysle viery. Vyplach zaludka je ale v tom pripade priam ruka diabla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pán brat,

 

keď to u teba nebolo až také vážne / prišiel si na to už len podľa opisu / ako u tomassiho, nevieš, čo je skutočná migréna a čo je skutočá bolesť hlavy z choroby nášho terajšieho životného štýlu a práce, z chrbtice, bolesti chrbtice.

 

na tieto bolesti sa akupunktúra a akupresúra priam odporúčajú, ako alternatívna liečba k žalúdkom zničeným liekmi, ktoré aj tak nemajú šancu zabrať.

 

s bolením hlavy z prepracovanosti či prefajčenej miestnosti či únavy si tieto bolesti nemožno spliesť ani náhodou, ani to nespraví nikto, kto skutočnú migrénu a skutočné vystreľovanie chorej krčnej chrbtice skúsil.

 

akupresúra je vždy poruke, a okamžitá aspoň mierna úľava, a nie je na nej nič okultistické ani bôžikovské, a rozhodne neprekáža viere.

nemá prečo.

v podstate je to to isté, ako nebrať lieky, lebo nie sú prirodzené, celá kopa ich je vyrobená umelo ...

ruky máme vždy poruke, a je to prirodzené pokúsiť sa uľaviť si od bolesti, je to prirodzené aj pre zvieratá, nielen pre človeka

 

okrem toho ...

akupresúru robíš aj ty, aj každý jeden človek, bez toho, aby si to uvedomil, odjakživa, lebo je to prirodzené a telo vie, čo potrebuje:

keď máš unavené oči, potlačíš si koreň nosa, pomasíruješ, ...

keď tuho premýšľaš, perom alebo prstom si poškrabkáš hlavu, tým stimuluješ prvkami akupresúry mozog ...

keď bolí zub, stačí občas pritlačiť prst na niektoré miesto nad či pod zubom, a bolesť sa zmierni ...

 

to všetko je akupresúra. a človek to robí odjakživa, tisícročia podvedome. a robí to správne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drahý braček Tomassi, spomínal si, že ťa bolí nad okom.

 

Aj mńa bolelo. Neskôr som to prijal tak, že som sa s tým až tak nezaoberal. Myslím, že to nebolo až také vážne ako u teba (myslím na bolesť), ale stalo sa mi, že keď som bol na modlitbovom stretnutí, tak počas piesni chvál som pocítil úľavu a odvtedy už s tým nemám problém. Okrem toho som cítil ruku Ježiša na hrudi a počul som ako mi povedal, aby som nečítaval po nociach knihy. Možno pre niekoho divné, ale je to moja skúsenosť a teším sa z toho, že som nemusel chodiť po lekároch. Možno by to časom bolo horšie.

Je celkom mozne, ze to, co si povazoval za ruku Jezisa na hrudi, bolo nieco ine, ale je to tvoja vec. Rovnako, by to mohlo byt casom horsie, ako aj lepsie. Taketo tvrdenia su velmi sugestivne. Pripomenulo mi to ale vtip, ktory som pocul od jedneho knaza v jeho kazni:

Velmi chudobny, zivotom trapeny a bohabojny clovek sa modlil kazdy den k Bohu, aby vyslysal jeho prosby a doprial mu vo svojej milosti vyhrat v loterii vysoku sumu penazi. Bol v tomto velmi vytrvaly a smeroval svoje modlitby k nemu kazdy den.

Raz, ked zase velmi upenlivo prosil v modlitbach Boha o milost zohrnuli sa nebesa objavil sa v nich Boh a takto vravi:

"co tak, ze by si si isiel aspon kupit los ?"

 

Boh vie najlepsie, ci je akupresura pohanska zvyklost a falosny bozik. Stvoril ju rovnako ako aj vsetko ostatne.

Clovek, ktory zavrhne nieco, co mu pomoze, len preto, lebo si vymysli ze je to diablove dielo, je hlupak. Tiez som mal par krat pocit, ze mam ruku na hrudi, nakoniec to bolo len vela vyfajcenych cigariet a chytene priedusky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak uz zacina byt jasne odkiar vietor fuka a kam sa zaraduje pan brat rmvn. Vnutrocirkevne rozpory medzi duchovnymi, kedy jedna skupina prehlasi, ze len jej vyklad je ten spravny a na pockanie exkomunikuje vsetkych, ktori si myslia nieco ine, a to aj vratane zosnuleho papeza, nie je uz o viere, ale o dacom inom.

Dopustaju sa minimalne hriechu pychy, ale to je len moj sukromny nazor Obrázok

 

Hlava UHKC kard. L. Huzar verejne hlása herézy. Spochybňuje Božstvo Kristovo a Panenstvo Bohorodičky, propaguje veštenie kyvadlom, dovoľuje homosexualitu, spochybňuje večnosť pekla a reálnosť zavrhnutia. Odmieta katolícke učenie o neomylnosti a primáte pápeža. Synod biskupov UHKC tieto herézy neodsúdil, ale naopak ich kryje a kard. L. Huzara v tom podporuje. Tým sa dopúšťajú verejnej apostázie, odpadli od Krista i cirkvi a spočíva na nich Božie prekliatie za hlásanie iného evanjelia (Gal 1,8-9).

 

...

 

Na všetkých teologických fakultách katolíckej cirkvi sa záväzne učí tzv. historicko-kritická metóda v teológii, ktorá je postavená na ateistickej filozofii. Táto teológia vo svojom dôsledku popiera inšpiráciu Písma svätého, zázraky a predovšetkým pravé a jediné Božstvo Kristovo a Jeho reálne a historické vzkriesenie!

 

Skrze falošnú interpretáciu deklarácie Nostra aetate a skrze tzv. gesto Jána Pavla II. v Assisi sa katolícka cirkev otvorila synkretizmu s pohanstvom a okultizmu (homeopatia, akupunktúra, hypnóza, joga a pod.). Ak má katolícky študent teológie ortodoxný - pravoverný - pohľad na pohanské náboženstvá a odmieta synkretistické gesto v Assisi, tzv. cirkevná hierarchia mu odmietne udeliť kňazstvo a vylúči ho zo seminára!

 

Otvorenie sa historicko-kritickej teológii (HKT) a synkretizmus s pohanstvom priniesli otrasný morálny úpadok kňazstva i cirkevnej hierarchie. V seminároch i medzi kňazmi stále vzrastá počet homosexuálov! Mnoho cirkevných hierarchov, predovšetkým vo Vatikáne, kvôli kariére spolupracuje so slobodomurármi, alebo s nimi tvorí duchovnú jednotu!

 

...

 

Preto, otec biskup, my, katolícki kňazi, musíme jednoznačne vedieť, v koho alebo v čo Vy veríte. Či Vás môžeme poslúchať alebo nesmieme.

 

Za túto výzvu k vyznaniu viery sa na nás nesmiete uraziť. Toto vyznanie viery je dnes morálnou povinnosťou každého kresťana, tým skôr biskupa.

 

Nestačí, aby ste verejne vyznali, že veríte vo všetko to, v čo verí katolícka cirkev. Dnes to totiž môže znamenať i to, že prijímate ateistické pohľady HKT, že zastávate synkretizmus s pohanstvom a že schvaľujete súčasné formy veštenia a mágie (homeopatia, akupunktúra...).

 

Vážený otec biskup, ak odmietnete vyznať základné pravdy kresťanskej viery, ak sa neoddelíte od súčasných heréz a od ducha, ktorý je za slobodomurármi, už viac nie ste pastierom Kristovho stáda! Ste už apostatom, ktorý za zriekol svojho Pána a sám seba vylúčil z cirkvi. Spočíva už na Vás Božie prekliatie podľa Gal 1,8-9 a ste automaticky exkomunikovaný z katolíckej cirkvi (podľa CIC - exkomunikácia latae sententiae)! Nikto Vás už potom nesmie poslúchať a všetky sviatosti okrem krstu udeľujete neplatne (vrátane kňazského svätenia).

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...-a-diakona.html

http://www.societasbm.sk/sk/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... sa katolícka cirkev otvorila synkretizmu s pohanstvom a okultizmu (homeopatia, akupunktúra, hypnóza, joga a pod.). Ak má katolícky študent teológie ortodoxný ...

... súčasné formy veštenia a mágie (homeopatia, akupunktúra...).

ach jaj.

veštenie a mágia a okultizmus

 

čo si myslia, na liečivé bylinky ako ľudstvo došlo ? dodnes sa zvieratá liečia v divej prírode sami, ich to kto naučil ?

a šamani, ich predchodcovia, ako liečili ľudí ?

akupresúra je stará ako človek sám, komu čo vadí zasa na jóge ?

niekto nemá dostatok informácií, či si niekto myslí, že jóga je samotný budhizmus ? jóga je minimálne dvakrát tak stará ako kristovo učenie

zasa je niekto pápežskejší ako pápež ?

východná a západná medicína sa spojili, aby liečili ... aj liečia, ale môžeme sa vrátiť aj k pijaviciam a púšťaniu žilou, v ortodoxných seminároch môžu začať ...

ľudia myslite

stačí nebyť tak veľmi ortodoxný a používať mozog, keď nám ho už boh vložil do hláv - zrejme preto, aby sme ním mysleli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Patri benediktini, kartuziani, a ostatne vsetci, ktori sa v stredoveku venovali bylinkarstvu, by mali byt post mortem tiez exkomunikovani, kedze v tej dobe to spadalo pod magiu, aj ked len bielu.

To uz ani nehovorim o cirkevnych vedcoch, ktori studovali arabske a anticke texty a pri svojom badani vychadzali zo starovekych uceni.

 

Myslim, ze vstupenci tohto ortodoxneho hnutia sa netrafili do storocia a maju dost meskanie.

Inak sa mi paci, ze na jednej strane idu exkomunikovat za spochybnenie neomylnosti papeza a na strane druhej, idu exkomunikovat papeza za pochybenie. Niekde tam bude asi chyba v uvazovani.

Alebo prichadza zase doba papezskych schiziem a ohadzovania sa kliatbami ... ahoj Jozef Obrázok

 

BTW pijavice a pustanie zilou pouziva aj sucasna medicina, kazdopadne su to postupy prevzate zo staroveku, t.zn. maju tiez pochybny povod zavanajuci magiou a samanizmom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdá sa to byť jednoznačné.

nemôžeme používať na liečbu nič, ani vlastné prsty, ktoré sú poruke.

všetko je závadné.

nehovoriac o tom, že už v praveku z liečebných dôvodov úspešne trepanovali lebky, zbierali byliny, to sa naučili od zvierat a pokus omyl, šamani uvádzali do hypnózy, púšťali žilou, akupunktúra a jej odnože sa vyvinuli z mnohodesaťtisícročnej akupresúry, sedenie pri ohni a pozeranie do plameňov sa zmenilo na jógu ...

 

len mozog zostal čudne zakrnený.

hm. homeopatia by mohla byť. podľa oponentov je to len čistá voda.

 

práve si tu mačkám krk a hlavu ... neznesiteľne ma bolia od rána, poškodená krčná chrbtica si nedá povedať, že to sa nesmie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Mate niekto skusenosti s pouzivanim lavej resp. pravej ruky? Podla taoistickej filozofie lava polovica tela je jang, prava jin. Moja skusenost je, ze prava a lava ruka maju odlisny ucinok pri akupresure. Prava upokojuje na emocionalnej urovni kym lava skor naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dnes som bola na práve aktuálnom vyšetrení na neurológii

na novom mieste, u novej lekárky, vybavil mi to včera pre moje ušové ťažkosti a podozrenia primár ORL / ušá mám v poriadku, napriek tomu ma jedno dokonale trápi, a v poslednom čase sa objavili podivné obličkové parametre, ktoré ale nevnímam, len sú /

 

čo ma dokonale prekotilo, bola okamžitá reakcia lekárky: v čínskej medicíne obličky súvisia s ušami

 

mala by som nájsť podľa nej k liečbe ešte dobrého akupunkturistu

schválila mi akupresúru, ktorú robím bežne kvôli chrbtici a bolestiam hlavy

 

mierne ma to prekotilo ... nepredpísala mi nič, mala by som uvažovať mimo liekov, čo už uvažujem dlhšie, mám založenú igelitku s liekmi, ktoré mi predpísali, a neberiem ich, čo som jej aj povedala

naposledy som svojho neurológa doslova prosila, aby mi nepredpisoval nič, len jedno, niečo, čo mi skutočne vedelo trochu pomôcť ... nakoniec z toho boli tri recepty - ešte toto, ešte tamto, a toto by som mala ... skončili v igelitke

človek odíde k lekárovi, a každý lekár niečo predpíše. automaticky.

keď nepredpíše, pacienti sa cítia byť podvedení: ani mi nič nepredpíše ?!

pred desiatimi rokmi som kvôli liekom na chrbticu mala zničený žalúdok - tri roky som brala lieky, aby sa mi žalúdok napravil.

nuž tak ...

 

práve teraz hľadám dobrého lekára, ktorý robí akupunktúru, a robí ju dobre ... ešte než ma dostane do hrobu neúnavný tinitus a na pohľad a na sono a všelijaké vyšetrenia zdravé obličky, ktoré vykazujú nenormálne hodnoty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia, ktori maju silny meridian obliciek, dokazu byt velmi vytrvali a neunavni. Maju pevnu volu a odvahu, nechyba im motivacia. Zvycajne prilis neuvazuju ci sa do niecoho pustit alebo nie, jednoducho konaju. Velmi lahko sa zapalia pre dobru vec a neobzeraju sa prilis do minulosti. Ak je tato energia nezvladnuta, moze to viest az k agresivite alebo workoholizmu. Meridian obliciek je taktiez zdrojom muzskej sexuality (zenska sexualita suvisi s meridianom osrdcovnika). Podla cinskej mediciny oblicky riadia kosti, ich stav sa odraza na vlasoch. Vyvodom obliciek su usi, mocova trubica a konecnik. Spojenie medzi usami a oblickami vyplyva z dvoch pricin. Jednou je skutocnost, ze cez usi prudi cchi obliciek a aj na jej stave (teda cchi) zavisi kvalita sluchu:

 

"Cchi obliciek prechadza usami a preto ked su oblicky v harmonii, usi dokazu rozpoznavat patoro tonov." (Ling-Su)

 

Druha pricina vychadza zo vztahu medzi oblickami o mozgom. Oblicky uschovavaju esenciu ting, esencia rodi dren suej a akumulaciou drene vznika mozog.

 

"Obe usi su prepojene s mozgom a pocute zvuky sa zbiehaju do mozgu." (Wang Cching-zen: I-lin kaj-cchuo, 1830 n.l.)

 

Z tejto dvojitej vazby - cez mozog a prostrednictvom cchi - medzi oblickami a usami je zrejme, ze stav obliciek tj. vyvazenost a kvalita ich esencialnej cchi bezprostredne ovplyvnuju aj funkcnost sluchovych organov. Preto s oslabenim obliciek suvisia priznaky ako oslabenie sluchu, hucanie v usiach alebo az hluchota.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tá posledná veta je fajn

je to trochu viac rozpísané, čo som v jednej krátkej vete včera počula od lekárky

teraz by to chcelo ešte nájsť niekoho, kto robí kvalitnú akupunktúru, ešte než sa z tých uší zbláznim

sama robím na sebe akupresúru bežne, občas aj na iných, nemám s čínskou medicínou problém

pred rokmi som poznala jednu lekárku, ktorá chodila na študijné pobyty do číny, a jej znalosti som mala možnosť využiť ohľadne chrbtice ... len som na ňu stratila kontakt

 

ináč tá prvá časť obličkovej charakteristiky je u mňa trochu mimo, myslím, že z nej nepasuje takmer nič ... a nechcem stratiť vieru v túto medicínu, práve ju potrebujem, lebo pomaly bláznim. stačia mi meridiány a výsledok ... keď teda niečo z toho bude, a nájdem svoju starú lekárku, ktorej verím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To som napisal velmi strucne. Kazdy meridian moze byt bud prilis aktivny, (vtedy je charakteristika osobnosti taka ako som napisal) alebo malo aktivny vtedy plati presny opak. Podla toho sa voli aj liecba - existuju dva rozne sposoby ako zabodnut ihlicku do koze podla toho aky efekt chceme dosiahnut. Navyse existuju aj zlozitejsie poruchy na urovni niektoreho z piatich elementov (voda, drevo, ohen, zem, kov).

 

tá posledná veta je fajn

je to trochu viac rozpísané, čo som v jednej krátkej vete včera počula od lekárky

teraz by to chcelo ešte nájsť niekoho, kto robí kvalitnú akupunktúru, ešte než sa z tých uší zbláznim

sama robím na sebe akupresúru bežne, občas aj na iných, nemám s čínskou medicínou problém

pred rokmi som poznala jednu lekárku, ktorá chodila na študijné pobyty do číny, a jej znalosti som mala možnosť využiť ohľadne chrbtice ... len som na ňu stratila kontakt

 

Na to zvonenie v usiach som cital, ze je dobre pocuvanie bieleho pripadne ruzoveho sumu. Sum je zvuk, v ktorom su zastupene vsetky frekvencne zlozky a znie to... No ako sum :-) Biely sum je drsnejsi a ja osobne ho vnimam neprijemne. Ruzovy sum je velmi fajn na pocuvanie, pripomina mi to sumenie lesa zmiesane s hucanim vody a fukanim vetra. No ale zarucit sa za to, ze vam to pomoze nemozem. To je len taka priatelska rada.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akákoľvek rada je dobrá, zaujímam sa o to, ale priveľmi podrobne nie.

v prvom rade potrebujem dať dokopy organizmus, lebo je úplne rozhodený, a tinitus, ... ktorý pociťujem ako akútny okamžitý problém ...

ani to neviem, či je to spojené s obličkami, či je to od krčnej chrbtice. takže vlastne je to vec viery.

lieky nezaberajú. kde človek príde k tým šumom ?

môj vlastný šum mi zatiaľ ide na nervy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde človek príde k tým šumom ?

môj vlastný šum mi zatiaľ ide na nervy

 

Da sa to vygenerovat v pocitacovom programe, staci niekolkominutova nahravka, ktoru si budete prehravat stale dokola. Napriklad vo freewarovom programe Audacity. Ruzovy sum sa po anglicky povie "pink noise". Pod tymto menom treba hladat tuto funkciu, kedze nie kazdy program byva lokalizovany do slovenciny alebo cestiny. Oproti bielemu sumu, ktory ma vyrovnanu frekvencnu charakteristiku, ruzovy sum obsahuje menej energie na vyssich frekvenciach preto posobi prirodzenejsim dojmom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov