Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

pýtala som sa raz sama seba, pršalo, stála som pod strechou polozrúcanej budovy, fajčila rannú cigaretku, hľadela do okien firmy naproti mne, kde ženy už od rána šili pracovné odevy, mrzli mi prsty, o pár minút mi malo začať vyučovanie.... a pýtala som sa: Čo je šťastie? bolo to, že som bola skrytá pred dažďom? bola to tá cigareta v ruke? Čo je šťastie? je to úsmev? tu som sa pousmiala... šťastie nie je úsmev.. to úsmev býva prejavom šťastia... ale usmiať sa môžte aj v nešťastí... tak čo je šťastie? keď stihnete autobus? keď sa vám narodí zdravé dieťa? keď vás neošpliecha auto? Keď v práci či škole dosahujete vynikajúce výsledky? alebo je šťastím láska? je šťastím osoba, ktorá vám utrie slzy z tváre? alebo je šťastím priateľstvo? sú to ľudia, ktorí vám vyčaria ten úsmev na tvári? je šťastie, keď vám nič nechýba? alebo je šťastie východ slnka? či samotný život? čo je šťastie? naozaj chodí po horách?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bola to tá cigareta v ruke?

tak o tom silno pochybujemmmm :lol:

 

 

btw...ja a stastie...to je problematicke

ved byvam kopcami obklopenom udoli...kurna a nist....nechodi po horach, nechodi :)

alebo chodi, a aj u mna bolo, ale este som si to neuvedomila?

 

jasne, take tie prijemne chvilky v zivote...ale stastie povazujem za nieco dlhodobejsie, nie len momentalny pocit nejakeho "blaha"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taktiež som obklopená horami...

 

vlastne som sa chcela spýtať i to: je šťastie len chvíľkové, alebo to má byť niečo dlhodobejšie?

myslím si, že veľa šťastia nemám... no keď ho mám, keď si ho priznám, pretože niekedy si človek vlastné šťastie neuvedomí, tak si ho viem užiť plnými dúškami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to nazyvam takto:

kratkodobe "stastie".....je to podla mna iba pocit zo stastia /skor radovanie sa, ktore si ludia pletu so stastim/..radost nerovna sa stastie

 

stastie ako take si myslim ma dlhodobe trvanie...netrva hodinu, netrva den....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď počujem túto otázku , okamžite sa mi pretransformuje na " co je štěstí ? "

 

a okamžite si odpoviem ... a mám chuť zakričať : " muuuuška jenom zlatá "

 

 

aj jedna cigaretka, aj nádherná prechádzka, eufória z úspechu, nádherné priateľstvo, prvý sneh , láska, krásny obraz, vydarená hra, ... hromada radosti je zrejme šťastie, a drobné tiché každodenné šťastie, a veľké šťastie, a výhra, a pre každého niečo iné ....

 

 

muška jenom zlatá - možno na nás sadne sama, možno sa musíme sami pričiniť, aby sadla, možno sadá na krásnych usmievavých ľudí ... možno skončí v pavučine, ktorú usilovne splietame zo svojho nešťastia a smútku a trápenia ....

vykašlime sa na trápenie, usmievajme sa, buďme k sebe dobrí, láskaví, nastavme tvár slnku - nie vždy je to ľahké, ale ide to ...

muška si nás nájde ... to je šťastie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj jedna cigaretka, aj nádherná prechádzka, eufória z úspechu, prvý sneh , láska, krásny obraz

to napr ja za stastie nepovazujem...podla mna je to iba chvilkovy pocit to co si napisala, radost

stastie bude, ked si tuhy fajciar o niekolko desiatok rokov povie, ze neumiera na rakovinu sposobenu fajcenim

stastie bude, ked celu dedinu nezavali sneh

 

 

ano, nadherne priatelstvo za stastie mozno povazovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm

 

radosť je keď spravím skúšku, keď spravím vodičák, keď stretnem dávno nevideného kamaráta ...

zapáliť si konečne v kľude a pohode, pozerať pri tom na padajúce listy, preciťovať eufóriu pri prechádzke žltým a červeným lesom, cítiť sa živý, pozerať na oblohu plnú hviezd alebo plnú krásnych oblakov ... vieme, či je to pre niekoho bežná vec, či pocit šťastia ?

je sucho, zaprší, je mokro, prestane pršať ... iste ... aj to je šťastie, aj radosť, aj úľava ... tak čo je šťastie

 

zrejme preto je šťastie muška zlatá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

muška jenom zlatá - možno na nás sadne sama, možno sa musíme sami pričiniť, aby sadla, možno sadá na krásnych usmievavých ľudí ... možno skončí v pavučine, ktorú usilovne splietame zo svojho nešťastia a smútku a trápenia ....

vykašlime sa na trápenie, usmievajme sa, buďme k sebe dobrí, láskaví, nastavme tvár slnku - nie vždy je to ľahké, ale ide to ...

muška si nás nájde ... to je šťastie

Game, bodaj by si mala pravdu. :lol: :) :) ;) ;) Snazit sa mozem ako chcem, ale keby to stastie chcelo sadnut aj na druhych - a tym padom aj na mna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si vecer poviem, ze ten den sa oplatilo prezit. Vtedy som spokojny.

takých dní v mojom živote veru nebolo veľa...

 

tak som sa zamyslela... šťastie je opakom nešťastia, nemýlim sa? takže potom by malo byť šťastie vždy vtedy, keď nie je nešťastie... no nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prave dnes mi moja babka povedala, ze ludia volakedy zili kludnejsie, spokojnejsie, stastnejsie.. a mala pravdu, mali by sme sa snazit byt vdacni za okamziky, pre ktore sa oplati zit... a hlavne by sme nemali byt taki zahladni do seba, ulovit si vela stastia sami pre seba...

ja som bola stastna, ked mi deti v decaku povedali, ze by chceli mat vychovavatelku ako ja.. ked babka v domove dochodcov bola vdacna za pohladenie a boztek na lico, ajked nam to zakazali... ked som niekomu urobila radost darcekom, malickostou... ked som niekomu pomohla... snad to by som odporucila kazdemu, kto si mysli, ze stastie sa mu vyhyba, rozdavat radost a vycarit usmev inym a vtedy sa otazky ohladom vlastneho neuspokojiveho pocitu stastia vytratia same...

 

tak hor sa bojovat proti krutosti, falosnosti a neuprimnosti, zlobe a zavisti venovanim sa viac inym ludom, ako sebe samemu.... ved na svete je tak pekne.. a ked si niekto povie, ze by mohlo byt aj krajsie, nech nezabuda, ze by mohlo byt aj horsie .. / a to viem, o com hovorim,o opustenych a tyranych detoch, starych ludoch, o ktore vlastne deti nezakopnu, detoch na onkologickych oddeleniach, ... /

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mi hodne pripomína ten filozofický obraz : ruža je ruža je ruža je ruža ...

 

a poviem to a predstavím si to a je čierna a je biela a je ruža a nič medzi tým ...

šťastie je to čo poviem že je šťastie :

 

keď poviem, že je šťastie, že strýko z Ameriky už umrel, lebo práve potrebujem to dedičstvo ...

alebo poviem, že je šťastie, že tam spláchlo nejakú osadu nevhodných spoluobčanov, aspoň ich bude menej ...

alebo je šťastie, že docent ten a ten práve teraz stúpil na banánovú šupku a zlámal sa tak mám ešte čas na skúšku ...

hm ...

 

zrejme v tom niečo bude ... z môjho prísne subjektívneho hľadiska je to šťastie :lol: pre tých ostatných aktérov ... :)

ale vlastne je to pravda

tak vo všeobecnosti sme zrejme kto viac kto menej sebci, a skutočne je do značnej miery pojem šťastia ovplyvnený tým, čo je šťastie "pre mňa" ... hm :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

edit

- musel som tento príspevok vyeditovať, pretože som napísal , že dlhoobé šťastie neexistuje, resp.

maximálne sa skladá zo šťastí krátkodobých, no medzi nimi, musia a určite sú hluché miest, takže pojem dlhodobého šťastia

- čo je volovina, pretože pár neúspechov v nejakom období nemôže to zatieniť obrovské úspechy počas toho obdobia

 

- no tu skôr však ide o to

vedieť si uvedomiť a užiť tento pocit, ktorý nás v danom momente napĺňa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

je rozdiel mat stastie a byt stastny.

ako zvyknem hovorit sprosti maju stastie.......

ale byt naozaj stastny, to sa nepodari kazdemu. a univerzalny recept neexistuje. zalubenych robi stastnymi laska. ked je clovek sebaprijaty je tiez stastny. veriaci clovek je tiez stastny, lebo vie, ze sa moze vzdy na niekoho spolahnut. kazdy si musi najst to, co jeho robi stastny. i ked len na maly okamzik - ako ked slnecne luce vykuknu cez dieru v mrakoch po burke.... treba preto chodit s otvorenym srdcom (oci v tomto moc nepomozu), aby sme nahodou nejake to stastie neprehliadli :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

"Šťastie ako také neexistuje. Existujú len šťastní ľudia."

 

"Jen zcela krátkou dobu můžeme být "nekonečně šťastni". Kdybychom totiž byli šťastni pořád, pak bychom vlastně nebyli šťastni nikdy. Teprve neštěstím vnímame pocit štěstí, vzniká napětí a spád a tedy ,celek´. "

 

z knihy: Johannes Mario Simmel - A Jimmy šel za duhou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prosim precitajte si toto je to moj zivotny pribeh v kratkosti... Ak je tu na tomto fore niekto ako som ja nech my prosim odpise snad sa dame dako dokopy :lol:

Tak toto musim napisat takto: Stastie nepoznam stastny osm bol iba malokedy. Som taka povaha temna by som povedal nestykam sa z ludmi a niesom ziaden satanista ale proste nemam priatelov a pritom nevyzeram nijak nevem co normal proste... . Chapte ma ludia na nete mam akurat priatelov. Bol som normalny ale kamarati my spravily to najhorsie... vyhnali ma het a zo dna na den som nemal nikoho a nikto kto by sa somnou kamaratil je to detinske chapem ale viete co to znamena? ked nepocitite na vlastnej kozi neviete nai. V tomto case ked je zima slnko zapada rychlejse asi u nas V poprade o 4:50 dost skoro teda az moc a ked pridem zo skoly o 02:30 a zacnem sa ucit naucim sa o 04:00 asi kuknem maily pomyslim na to ze nemam kamaratov no slzy sa my tlacia do oci nemam ani preco zit snimi bolo tak fajn a teraz nic ticho......................uz chapete? co to vlastne je? nechce sa mi ani ist vonku a to byvam na sidlisku ani pokoja sa nenajde... . Jednoducho sa premozem a idem vonku ale ked vydem je asi 04:30 a vtedy je uz sero a idem na kraj mesta sadnem na moju lavicku smutku a placem................... . Nelutujte ma lebo si za to mozem asi sam ale co my ostava ine robit?... Zijem so zmyslom ze zajtra je dalsi den a za nim dalsi a mozno ked budem takto myslet na kazdy a kazdy ze zachvilku bude moj ten posledny a vsetko trapenie skonci... ba hadam pri zmysle ma udrzuje hudba ktoru denne pocuvam asi 3 hodiny ked nepremyslam..... chapete kaoby bol vsetko sen taky pocit mavam kazdu chvilku... a to je uz velmi zlee..... totiz ide o jedinu vec pochopil som co je zivot........ .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov