Jump to content

Sniper
 Share

Recommended Posts

Fajn..

Citát

Podla cisiel to nie je najteplejsi len 4 najteplejsi, kedze najteplejsi bol minuly rok.  

Dokáž pravdivosť, tvojho výroku..

Predlož dôkazy..

@tyso

Museli by to byť skutočne výnimočne pevné dôkazy..

Pretože na budúci rok zdochnú milióny ľudí. 

Nezabijú ich klimatické zmeny ani COVID, ale obyčajný hlad. 

Pre tú predpoveď stačí poznať jednoduchú zákonitosť,  drahé energie a palivá = drahé a nedostupné potraviny = zaostalé krajiny postihne totálny katastrofický hladomor. 

Ak neposkytneš nepriestrelné dôkazy, tý ľudia zhebnú úplne zbytočne. 

Dňa 12. 10. 2021 at 17:41, robopol napísal:

Screenshot - 12_ 10.jpg

Screenshot - 12_ 10 002.jpg

v zásade sú si podobne, nie su identické. No model je v hraniciach range pri oboch grafoch. takže neviem o akom zlyhani modelov tu je rec.

Nuz zdanie klame. Ked ich skutocne porovnas v jednom grafe, tak to "Observations" ,ktore tak zazracne fituje modely, je mimo vsetkych merani, ktore si ty sam prehlasil za vierohodne:

03-nasa_vs_robopol.png

smiley, ciste prakticky musis urobit rovnaku pracu ako urobil autor,  co napriklad znamena ze musis nulu zvolit rovnaku pre vsetky merania a modely.  A potom sa ti nestane ze GISS je ine ako uvadza NASA. 

alamo, tak zakladna logika:

moja otazka smeruje k tomu ake udaje teploty uznavas za fakt.  Si klimaskeptik a tam su nutne podobne otazky. Ak sa zhodneme na tom ake teploty mozeme pouzit, tak potom bude otazka o najteplejsich mesiacoch trivialna. 

za druhe, dekarbonizacia ZNIZUJE dopyt po palivach aj plyne. A tak drahe paliva nie su dosledkom.  V eu moze byt vyssia cena elektriny aj  dosledok povoleniek ale nie v somalsku. To ze nieco nemas rad, to z neho nerobi univerzalneho vinnika za tvoje vsetky problemy.

@tyso

Nezabudol si na niečo?

Ten dôkaz.. kde je?

Dovtedy do toho, ktoré grafy sú správne, radšej nekibicuj..

..

Inak si teda hnusný masový vrah aj Gretou, podľa môjho názoru..

Napríklad tie "hladné deti v Somálsku", sú závislé na potravinovej pomoci. To sú potraviny ktoré dopeatujeme u nás doma, naložíme do lietadla a pošleme ich do Somálska.. Napríklad..

A keď teda zdražejú hnojivá a letecké palivo, bude aj menej možností ako im poslať pomoc. A veľa detí zhebne..

Ty samozrejme, budeš tradične nariekať že "čo sa na to len pozeráme, však im pomôžme.."

Lenže takú pomoc, treba plánovať už "dnes".

Akurát "dnes" sa ti chce ale troliť o GW.. A deti zdochýnajúce hladom, máš na háku.. Pripomeniem ti to, tak o pol roka..

este raz:  povedz aky zdroj teplot je podla teba ok a bude dokaz.

Napriklad  NASA  GISS,  HadCRUT, Berkely Earth.   atd.   Ak sa nevieme zhodnut na tom ake teploty uznavas, tak sa nevieme zhodnut na nicom.   To su take zaklady.

A kedze hladne deti su emocia, tak ak ta skutocne trapia  ( o tom mam iste pochybnosti)  tak sa znovu potrebujeme dohodnut na datach, 

https://www.globalhungerindex.org/ranking.html

napr.   

( BTW  a miesto argumentov pouzivat ad hominem typu "si teda hnusný masový vrah aj Gretou," to naznacuje ze ziadne argumenty si  nikdy ani nemal,  len citis potrebu niekde ventilovat svoj hnev na svet.  To  je potom ale lepsie navstivit psychologa )

Graf na ktorom by bolo vidieť to čo si tvrdil..

Citát

Podla cisiel to nie je najteplejsi len 4 najteplejsi, kedze najteplejsi bol minuly rok.  

Akýkoľvek od kohokoľvek..

Trebárs si ho nakresli sám..

Strašne rád by som to dielo videl..:hehe:

@tyso

Jednoduchá otázka..

Odkiaľ si to nabral? 

Neváhaj a cituj..

Ak si to nenabral ale "vypotil"..

Tak priznaj že si to "vypotil", a môžeme sa pohnúť ďalej..

:happyroll:

skus si pozriet graf co som uz dal:) extremy teplot od NASA, inak presne to je zdroj co cituje tvoj clanok. Tak snad vies najst poradie cisla? to su pocty kolega.

Dňa 13. 10. 2021 at 10:54, alamo napísal:

Jediný "záhorák" v tomto zmysle, je tu tyso..

Posledný humbuk s tepelným rekordom, sa pokúsila NOAA vyrobiť akurát toto leto..

Ale čosi sa pokazilo..

Lenže pred dvoma týždňami, vyšli aktualizácie tých tvojich (a robopolských)  "správnych“ grafov, a tam už nijaký rekord nebol.

Museli" objav" stornovať. 

https://wattsupwiththat.com/2021/10/01/confirmed-all-5-global-temperature-anomaly-measurement-systems-reject-noaas-july-2021-hottest-month-ever-hype/

Čože..  Čo sa to len na tej "naozajstnej vede" a štatistike pokazilo?

Jaj tento..

https://www.imeteo.sk/clanok/jul-2021-bol-celosvetovo-najteplejsim-mesiacom-v-historii-pozorovani

Ale to je predsa celé hovadina, ktorú museli stornovať.

pred 18 minútami, tyso napísal:

tento ma vlastne teploty a nepise ako  k nim prisiel

Píše.. Sú to najčerstvejšie aktualizácie od inštitúcií, ktoré ty sám pokladáš za dôveryhodné..

@tyso

Inak wuwt je veľmi dôveryhodný blog. Musí byť. 

Naozaj veľmi presne citujú, čo "tvoji" vedci tvrdia. 

Keby si na wuwt vymysleli, čo i len najmenšiu lož.

"Tvoji" vedci by si veľmi hlasno sťažovali, a celý blog wuwt by bol bez milosti zmazaný, ešte rýchlejšie ako Donald Trump..

https://data.giss.nasa.gov/gistemp/ 

tam mas data,  mozes si to najst,    jul 2021  je stvrty najteplejsi   (  2127545433_obrzok.png.807fcc9455c2139155de04c7c9b35df5.png

)

A snivaj dalej ze sa mazu sukromne blogy.    Kto by to mazal ? 

A napriklad teploty co uvadzas su nejake spracovania dat, ani srnka netusi preco, ako ale vyslo mu ze sa neotepluje.   Kedze aj v Prahe aj v Hurbanove sa otepluje, tak ide zrejme o hovadinu.  Je to ten zahorak co jediny na svete zistil ze vsetci klamu a neotepluje sa.   No neuver mu. 

nerozumiem, co si nasiel? ak myslis tabulku najteplejsich rokov, tak fajn. Len ta konci v roku 2020 a tak ak chces zaradit jul roku 2021, tak potrebujes udaje po mesiacoch, ale ved som ti dal link na udaje v csv, mozes si tom sam utriedit.

@smiley

Keď sa pozriem na ten skeptický graf, tak príkro rozchádzať sa to začalo približne v roku 1997.
https://www.space.com/3332-nasa-finally-metric.html
 [quote] 8. januára 2007
NASA zdanlivo používa metrický systém približne od roku 1990, uvádza sa vo vyhlásení, ale na niektorých misiách sa stále používajú anglické jednotky a niekoľko projektov používa oboje. NASA na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice používa angličtinu aj metriku.

Dvojitá stratégia viedla v roku 1999 k strate robotickej sondy Mars Climate Orbiter; dodávateľ poskytol údaje o streľbe trysiek v anglických jednotkách, zatiaľ čo NASA počítala v metrických jednotkách.
[/quote]

..

Napríklad. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Remote_Sensing_Systems
RSS v roku 2015 záhadne zmenilo metodiku..
https://notrickszone.com/2018/08/19/rss-suspected-of-serious-data-doping-german-scientists-say-values-fudged-to-fit-models/
Spôsobilo to zaujímavú vec, po roku 2000 sa objavilo v metodikách "rozdvojenie" ktoré sa postupne zväčšovalo.

RSS-why-1024x639.thumb.png.09e30ba1c21c104c4b4327ded35e1b22.png

Takže pre Alama neplatí, že posledné roky sú najteplejšie z údajov meraní? Tak to už ano, to je už iný level mydlenia si mozgu. K tomu sa dá len ťažko voľačo dodať.

Celkom fajn debata, najskôr Alamo ťažko nesúhlasí a potom tu dá skoro identické najteplejšie roky.

Na odkaze, co si sem dal máš oboje, ale inak nechápem prečo odvádzaš pozornosť na to, čo sa ťa nikto nepýta. Tak ako to je, ktoré roky sú pre teba najteplejšie, tie z 1850, alebo tie posledné?

alamo,   fakt veris ze tisicky akademikov nevedia pouzivat teplotu ?  A ten jeden ano ? Ale ani za boha nechce publikovat ?

Dňa 21. 10. 2021 at 5:38, tyso napísal:

smiley, ciste prakticky musis urobit rovnaku pracu ako urobil autor,  co napriklad znamena ze musis nulu zvolit rovnaku pre vsetky merania a modely.  A potom sa ti nestane ze GISS je ine ako uvadza NASA. 

Presne to som spravil: do tvojho grafu od NASA som vlozil "spravne" datasety od Robopola (Wiki) tak, aby zacinali v roku 2000 na rovnakej teplote.

Ale velmi rad sa od teba necham poucit: mozes mi ukazat to "spravne" posunutie, kedy budu "Observation" suhlasit so skutocnymi meraniami globalnej teploty.

Je teda celkom nzabavne sledovat, ako sa kvoli viere v NASA snazis tvrdit, ze 1+1=3. Cakam, ako to tam napasujes, uz si robim pukance... :zubiska:

P.S. Ked tisicky akademikov predpovedali roztopene Himalaji v roku 2035, tak sa nemylili?