Jump to content

Recommended Posts

robopol

LOL, ty spochybňuješ viac ako len prerozdelenie zrážok, o tom sa tu bavíš s tonom nie somnou. Je práve úplne jedno, čo ty bľaboceš...Tvoj genius Klimčik ma základné nevedomosti o klimatologii, dokonca pri debate ani nemal dobre zratane topenie ľadovcov a tak isto mlel sprostosti o Milankovičovom cykle. Práve ty máš system autorít a nie faktov. Ty fakty nevieš, nepoznáš.

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• robopol

471

• smiley

349

• Tono

277

• tyso

192

Top Posters In This Topic

Popular Posts

robopol netroluje, pretoze trolovat mozem iba ja a vlastne kazdy, co ma nazor, ktory neladi z jeho nastavenim.... :)

obe bude pravdivé, okrem toho aj reakcie samotnej Zeme. a nie, nestačí vrátiť sa pred dobu priemyselnej revolúcie, Zem je poškodená už hodne, ale pomaly 8 miliárd ľudí treba nakŕmiť, uživiť, a to Zem

návrat k prírode o ktorom sa tu hovorí, čo tu nikto nepochopil, je to, že začneme akceptovať prírodné procesy, potreby a vyčerpateľnosť planéty, že pochopíme, že naše konanie vytvára dôsledky na plané

Posted Images

smiley

Robobol preco tu ty teda do toho stekas nezmysly mimo temu, ked sa dvaja dospeli ludia bavia o rozdeleni zrazok ?

To ty si tvrdil, ze skeptici neovladaju matematiku, spominas si este?

pred 19 hodinami, robopol napísal:

Podľa štatistiky je trend v raste teploty, normálne košer určený, teda neviem o čom hovoríš, možno je to práve naopak, že konšpiratori moc tu matematiku nevedia používať.

Freeman Dyson, Ctirad Klimcik, Lubos Motl - myslis, ze moc tu matematiku nevedia používať ?

Ja sam som vam tu robil doucovanie, pretoze ste nechapali ani uplne zakladne pojmy ako trend (ten vedecky, nie ekonomicky) a chyba jeho urcenia.

robopol

ty ### ### , ty sa pozri na svoje stekanie, čo si tu ty povypisoval, koho si ty tu učil? sa ti sniva že?

edit.
páni, prosím... krotíme sa trochu... ďakujem pekne.

game
Dňa 17. 5. 2021 at 23:24, robopol napísal:

ten dokument je krásna ukážka zavádzania

ten dokument je hlavne konšpirácia ako vyšitá, akých je na YT a kdekade milión a jeden... určite nájdeš aj od britských a všelijakých iných vedcov... je ich tam mraky :)

robopol

Aby sme tu nečítali len klimatického experta truhlíka anonyma smiley s jeho expertmi  ala Klimčik a Motla (komické duo), tak niečo z dielne simulácie klímy.

https://insideclimatenews.org/news/06122019/climate-models-supercomputer-world-research-program-agu-100-anniversary-cheyenne-wyoming/

game

väčšina ľudí sa však nechá manipulovať a už to pripomína tragédiu v mnohých oblastiach, internet generuje neuveriteľne množstvo plebsu

smiley

Takze k zrazkam stale nic?

Garbage in - garbage out. Ked zadas to pocitaca blbosti, vysledkom budu stale blbosti bez ohladu na to, aky vykonny superpocitac pouzijes. Take mrhanie, dalo by sa na tom ratat tolko uzitocnych veci...

Ale vidiet, ze alarmistom strasenie ludi vynasa slusne peniaze, ked si toto mozu dovolit. Zatial co ropnymi magnatmi plateni skeptici ako Anthony Watts  nemaju ani na prevadzku svojho webu - https://wattsupwiththat.com/2020/07/15/wuwt-is-being-deplatformed-service-interuptions-the-next-few-days/

robopol

Opýtaj sa ty truhlik na zrážky svojích expertov, kvakať do prázdna vieš, predpovedať nevieš absolútne nič, ešte si na to hrdý ty buran, však nechápeš, že predpovedať sa nedá budúcnosť presne, ani keby si mal dokonalý model aj vstupne dáta. Ty si schopný tak akurát preložiť priamku dátami, ešte to za teba urobí program.

smiley

Aha, takze k zrazkam stale nic. A ja som si uz myslel, ze nieco chces povedat.

robopol

takže ty si retardovaný? kto je tu povinný baviť sa s tebou o čom si ty zmyslíš?najskôr sa nauč čítať, aby si vlastne vedel s kým o čom píšeš. To by bolo vhodne, aby sa tu neustal nezhadzoval.

smiley

Konspiracne videa su nepochybne problem. Ich dosah neviem dobre posudit, pretoze mne uz po prvej sekunde bolo jasne, ze je to asi bude riadna capina.

Nemensim problemom su aj potencialne capiny hlasane z oficialnych vedeckych miest, napriklad ta o 50-nasobnom (!!!) naraste kozmickeho odpadu v dosledku klimatickych zmien do roku 2100, ktore sa samozrejme deju len iba zasadne v dosledku zleho, zleho, zleho CO2.

Citát

"Tieto čísla nás prekvapili," povedal odborník na vesmírny odpad zo Southamptonskej univerzity v Británií a spoluautor predmetnej štúdie Hugh Lewis.

https://zastavmekorupciu.sk/kauzy/plosne-testovanie-atomova-zbran-alebo-biznis-za-stamiliony-bez-riadnej-kontroly/

Drahy Hugh, pokial ta prekvapia cisla, je to signal, ze si vo vypoctoch treba hladat chybu - a nie prezentovat tie prekvapive cisla ako neodvratnu buducnost.

Nabuduce bude snad aj ta o cervenej ciapocke, ta je tiez pekna....

• 2 weeks later...
Tono

Ja sa už takýmto informáciám vyhýbam. Videl som dosť dokumentov, ako túto planétu devastujeme. Na akú cieľovú skupinu sú takéto dokumenty smerované? Tí, ktorí majú najväčší podiel na devastácii, takéto dokumenty aj tak nesledujú. Sú to ľudia na sociálnej úrovni, pre ktorých je jedinou prioritou, ako prežiť,  alebo ľudia, na vrchole materiálneho blahobytu, pre ktorých je jedinou motiváciou zisk. A potom je tu skupina "normálnych" ľudí, ktorým majú takéto dokumenty navodiť pocit viny?

Nič sa s tým už nedá spraviť. Keď som svedkom takejto devastácie, sám pre seba si hovorím, že za tých pár rokov, ktoré tu ešte budem, nenarastie strom, ani do mojej výšky. Nemá zmysel si tým ničiť posledných pár rokov života. 

Ja chápem autorov takýchto dokumentov. Apelujú na verejnú mienku, ktorá by mala vytvoriť tlak na politikov a tí zas na legislatívu. Lenže to funguje tak v civilizovaných krajinách a navyše pokrytecky. Práve civilizované krajiny sa v najväčšej miere podieľajú na devastácii planéty, ale nepriamo. Devastáciu podporujú nákupom nelegálne vyťaženého dreva, poľnohospodárskych produktov, vypestovaných na vyťažených plochách, spotrebou surovín, ropy...

To, ako devastujeme životné prostredie navodzuje pocit, ako keby sme my ľudia, neboli živočíšnym druhom, ale "mimozemšťana". Sme však živočíšnym druhom a nemôžeme sa preto správať inak, ako nás vytvorila evolúcia. To ničenie máme zakódované v génoch.

robopol

cielom je poukazat na suvislosti, v akom sme stave, aké su riešenia. Darmo sa budú všetci oháňať , že ich to nezaujíma, resp. nedá sa s tým nič spraviť, to je skoro to isté. Dotkne sa to každého a každý sa bude musieť prispôsobiť.

vyhubenie však nemáme v génoch. problém je už tu, nie v budúcnosti a tak sa odkladať už nič nedá. V génoch máme akurát to, že vieme čeliť problémom ,až keď na ľudí doľahnú, teda až vtedy keď je ich nutné riešiť, často je ale riešenie eliminácia populácie.

Tono
pred 1 hodinou, robopol napísal:

Dotkne sa to každého a každý sa bude musieť prispôsobiť.

To vieš ty, ale miliardy ľudí na to kašlú. Vysvetli to človeku, ktorý má 12 detí a potrebuje pôdu, aby ich uživil. Vysvetli to akcionárom, ktorí investujú do technológií, ktoré ničia životné prostredie. Vysvetli to politikom, že nákupom sóje z Brazílie, sa aj EU významne podieľa, na odlesňovaní pralesov. Vysvetli, prečo v EU dostávajú finančné granty a dotácie tí, ktorí namiesto krmiva pre dobytok, (namiesto dovážanej sóje z Brazílie, prepravovanej cez celý oceán), pestujú radšej repku, pre výrobu etanolu. Prečo dovážame produkty z Číny, ktorá sama na ekológiu kašle a investuje v rozvojovom svete, kde sa nedodružujú ekologické kritériá a o tamojšom vykorisťovaní a dôstojnosti pracovných podmienok radšej pomlčím... To sa volá biznis. Môžeme spaľovať aj u nás vypestovanú kukuricu, ak to bude dotované. Načo by sme ňou kŕmili dobytok, keď lacno nakúpime sóju? Inak takéto "hovadiny" majú na svedomí práve tí "zelení záchrancovia planéty".

robopol

Ja to samozrejme nevidím ružovo, dospeli sme do stavu vďaka obrovskej populačnej explózii nie k jednému, dvom problémom, ale ku mnoho problémom. Navyše sú previazané, ja dosť pochybujem, že to zvládneme. Ani technologická úroveň to nedokáže vyriešiť, pretože planétu riešia politici, populisti, konšpirátori, armáda. Veda má posledné slovo.

• Upvote 1
Tono

Nedávno som videl dokument, že človek je pravdepodobne jednou z príčin vyhynutia megafauny, na sklonku ľadovej doby. Samozrejme hlavným dôvodom bola zmena klímy. V tom čase sa odhaduje populácia človeka v Európe, rádovo v stovkách tisíc jedincov.

Pri dnešnom počte obyvateľov a technologických možnostiach, sa dnes voči prírode správame vlastne "celkom ohľaduplne". Naše gény sú totiž nastavené na "využi čo môžeš a rozmnožuj sa". Pri dnešných technologických možnostiach, sme potenciálne schopní ničiť omnoho efektívnejšie. Našťastie v civilizovaných krajinách, sa priority života pomaly menia. No sú tu ešte miliardy ľudí, ktorí sa stále správajú atavisticky. Oni populáciu v civilizovaných krajinách, ktorá nevidí zmysel života iba v reprodukcii, považujú zdegenerovanú. V podstate sa dnes vyspelá civilizácia evolučne sama vzdáva priestoru pre reprodukciu, takže je celkom prirodzené, že tento habitát obsadí v budúcnosti niekto vitálnejší.