Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Dňa 12. 10. 2021 at 17:53, Tono napísal:

Politika, ktorá nechce akceptovať, že súčasný trend rozvoja je neudržateľný. 

Ak je pri modeloch politickej organizacie znazorneny 3-nasobne vyssi narast teplot, nez zodpoveda skutocnemu narastu globalnej teploty, tak to vyzera skor na opacne garde: politika sa snazi sirit strach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 12. 10. 2021 at 17:53, Tono napísal:

Nepopieraš globálne otepľovanie. Klimatické modely predpovedajú globálne otepľovanie. Popieraš vierohodnosť klimatických modelov, ktoré predpovedajú to, čo nepopieraš. Tak v čom vidíš problém? 

Ja si tu uz pripadam ako z inej planety. Tono, vsak ty si "od fachu", to naozaj netusis, ze modely sa musia overit kvantitativne? Ochladzuje / otepluje naozaj nie je dostatocne, to ti bude platit pri kazdom druhom jave, minimalne aj pri tomto (ktory sa podla tvojej logiky tiez neda spochybnit):

http://2.bp.blogspot.com/-845s_XJW-A4/VaTG2di8TPI/AAAAAAAAAUs/WxRDC3NcXmY/s320/9009.jpg

9009.jpg

V grafe zhody modelov je od roku 2000 pre "observation" vyneseny 3-nasobne vyssi narast, nez je skutocny narast globalnych teplot. Kedze ale nikto z vas si nie je ochotny tento narast pozriet/spocitat, tak sa toto klamstvo stava pre vas pravdou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol,  o kolko sa oteplilo od predpovede (rok 2000) podla "Observation" ? 

A o kolo sa oteplilo v skutocnosti, hoci aj podla modelov ktore si tu uviedol ty ako spravne (hoci pochadzaju s Wiki) ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  •  
Dňa 7. 10. 2021 at 22:29, tyso napísal:

alebo nebudeme si  menit nazor koli nejakym bezvyznamnym faktom :) 

Tyso, od teba to naozaj neocakavam, ze by si bo schopny zmenit svoj nazor. Skutocne fakty vyzeraju takto (to tvojho povodneho grafu od NASA som pridal, skutocne zvysenie globalnej teploty od roku 2000) :

nasa-climate-model-fit.png

A co sa tyka Nobelovych cien za fyziku, naozaj si nemyslim, ze je dobre, aby boli rozdavane neschopnym za zasluhy.  Ale to je samozrejme len moj skromny nazor.

Nie to prvy ani posledny krat, co sa niekto snazi vytvorit alternativnu politicky korektnu fyziku - vzdycky to nakoniec zlyhalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a zdroj ?  A preco veris ze prave tento obrazok je dobre ? :)  Pretoze potvrdzuje tvoju vieru ?  Chces odkaz na desiatky lekarov vraj aj s nobelovkou co popieraju covid

A preco obrazok v nasa na odkaze http://data.giss.nasa.gov/gistemp/ 

vyzera inak ako na tvojom obrazku?  Urcite si dokladne preskumal preco je spravny akurat ten co sa odlisuje od stoviek inych :)

1355765565_obrzok.thumb.png.c29681530d6b0d26271cf4315399ebb6.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo,  ano.   Podla cisiel to nie je najteplejsi len 4 najteplejsi, kedze najteplejsi bol minuly rok.   Vyhlasili a museli sa opravit.  To sa mi zda normalne.  Nie je uplne normalne  to vyhlasovat za debakel klimatologie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za obdobie merania :)  poslednych 142 rokov.   Ale nejdem rozoberat ake su spolahlive tie starsie udaje.  Fakt ostava ze najteplejsie roky su  medzi tymi poslednymi.  Preber si to ako chces.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   a skutocne si schopny overit ze toto su dobre data?  Rozumies ako upravuje namerane data a ci je to v poriadku ?   Podla mna nie,  ale kedze ide o vec kde nie som odbornik,  tak sa spolieham ze ak to robi dobre tak sa nebude hanbit to publikovat.  Nie pisat blogy na skeptickom serveri.  A nasledne bude schopny obhajit to co robi.   Pred ludmi co s datami robia.

Alebo len jednoducho beries nahodne clanky, ktore su proti a veris im ?  Tak ako smiley ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

"Tvoji" vedci, kreslia dva druhy grafov.. 

Jeden druh je určený pre bulvár Blesk, Guardian, CNN, "Sme.ti" atď..

A ten druhý do vědeckých publikácií, ktoré podliehajú procesu peer review..

A to čo z ich "práce žerieš", to je iba tvoj osobný vkus a výber..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 17. 10. 2021 at 22:53, tyso napísal:

a zdroj ?  A preco veris ze prave tento obrazok je dobre ? :)  Pretoze potvrdzuje tvoju vieru ?  Chces odkaz na desiatky lekarov vraj aj s nobelovkou co popieraju covid

A preco obrazok v nasa na odkaze http://data.giss.nasa.gov/gistemp/ 

vyzera inak ako na tvojom obrazku?  Urcite si dokladne preskumal preco je spravny akurat ten co sa odlisuje od stoviek inych :)

 

Tyso, no vsak uved skutocny zdroj, mna to nebavi tu stale digitalizovat demetne omalovanky neznameho povodu, ktore ty povazujes za fakty - ako keby sme tu uz desatorocia nemali k dispozicii udaje raw data standartizovanych merani globalnej teploty (z ktorych pochadzaju aj moje grafy).

Taku vec ako "dokladne preskumal" po tebe neziadam. Ale keby si bol schopny aspon na minutu zapnut kriticke myslenie, tak by si zistil, ze to predovsetkym vyzera inac ako na tvojom obrazku, dokonca je blizsie k "zlym" satelitnym meraniam nez k tym tvojim "Observation" :

temperatures-tyso-tyso.png

  • Tyso - su zdigitalizovane data z obrazku, co sem dal Tyso, nech uz znazornuju cokolvek.

Neviem o akej stovke odlisnych merani tu bluznis, ked ty si hned slepo uveril prvemu, co je mimo toho, co uvadzam ja, mimo grafu, co sem dal Robopol a dokonca aj mimo toho, co uvadzas ty sam. A cim mensi prehlad o tom mas, tym viac budes poucat. Jak v pomocnej skole: co ti clovek nenamaluje do obrazku, to nepochopis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley,  ak odmietas aj zdroje ako je NASA na ktore sa odkazujes, odmietas komentovat IPCC,  tak si kludne vymysli vlastne fakty.  Ved to robis uz dlho. 

 

A  nechapem tvoj problem s citanim,  pri svojom obrazku si uviedol odkaz na nasa  GISS-NASA : NASA Goddard Institute for Space Studies  http://data.giss.nasa.gov/gistemp/

A ja som ho len skopiroval a ako vidiet tak si ho skopiroval do obrazku a ani tebe nesedi s tym co je uvedene ako GISS NASA.   Takze netusis co si robil,  napriek tomu si dokazal ze tvoj obrazok je nezmysel.    A kedze ani prvy graf nesedi, tak preco mame verit zvysku ?  Kludne si to mozes overit sam,  ja som skoncil pri prvom nezmysle.    A  opakujem na vyvracanie nezmyslov ake sem postujes  nejdem minat cas.    Presvedcit  veriaceho  nejde,  ano pri covide ani pri klime.   Neuvedomujes si ze si uplny analog,  postujes nerecenzovane clanky, ktore nedokazes overit a povazujes ich za dokaz sprisahania.   A mne sa nechce zbytocne hladat kde sa vsade mylis.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, ja davam grafy z  NASA :)  vy sem davate clanky co len tvrdia ze davaju grafy z nasa ale su zjavne ine.   https://data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs_v4/

 

Kua,   tak dokazete si otvorit stranku https://www.nasa.gov/     alebo okrem  "skeptickeho blogu"  https://wattsupwiththat.com/    nic ine nepoznate ?

 

A  podbne :skepticka stranka:  https://c19ivermectin.com/

plno studii, plno vedcov.  Tisicere dekovnych dopisu.   Kto by sa odvazil pochybovat ?

 

 

Toto je napriklad dalsi obrazok z NASA:  vidis tam oteplovanie ? 

2132349487_obrzok.thumb.png.ff463e24f980c6bafb99c466e78eaa93.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Soráč..

Anthony Watts je meteorológ, teda aspoň trochu patrí k "fachu"..

Takže radšej ako od nejakého internetového tysa, experta na úplne šecko, si radšej fakt nechám poradiť od Wattsa..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   ja ale neradim a opakujem ze nie som expert.  Moje tvrdenia tak skutocne neber ako fakty.   Lenze ak si nechavas radit od Wattsa, tak to rovnako nie je dobre.    Schopnost roznavat kvalitne a nekvalitne zdroje patri ku kritickemu mysleniu. 

A jednostranny blog  je na nizkej urovni takmer z definicie.    Ak nie si doma  v danej oblasti, tak potrebujes voditka a tym su publikacie a ich citacne indexy.   A Anthony Watts  ma h index 2,    autor Hausfather, Zeke  ktory  modely porovnaval ma h index 15.  A publikoval to v Geophysical Research Letters,  co je peer review casopis s impact factorom 4,58, to je taky lepsi ( mizerne maju pod 1, excelentne nad 10).

Takze to co beries ako pravdu je zrejme sracka ale kedze nie si expert v klimatologii  tak to ani netusis. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, to sa vola diskusia :)  Nepoznas ?  celkom fajn.

Ak nieco tvrdim, tak sa snazim podporit faktami,  ale kedze to nie je moj obor, tak sa mozem dopustit chyb ako je zla interpretacia, zly kontext ale aj toho ze tie fakty su chybne.   Ja si svoje obmedzenia uvedomujem a tak sa netvarim ako odbornik na klimu.   Ale mnohe veci dokazem posudit,  ty si uviedol ze neexistuje nic co by ta presvedcilo ze sa otepluje vdaka produkcii CO2.   A to znamena ze si veriaci a je tak uplne jedno co je pravda a fakty.  Vyhlasil si tak tiez ze si umyselne zaujaty a cielene si vyberas len to co potvrdzuje tvoju vieru.

A ano,  teda viem ze to nema zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov